alternativni zbraně

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Makoto » čtv 01. črc, 2010 8:30

ukropcany píše:Len tak spoza bučka sledujem a nemám pocit, že by po Tebe niekto nejako strašne a nekultúrne vyštartoval... :roll:

To jsem take nerikal. Jen me uz nebavi ty kecy, ze tunelove videni je naprd (coz zaznelo tady), ze teorie neni potreba (coz zaznelo jinde), atd. Proste jsem to dal do jednoho message vse. Jak rikam, nebylo to osobni, protoze to ani vuci me nebylo osobni, ale chtel jsem to napsat (zopakovat) vse v jednom, protoze se mi obcas zda, ze nektere veci jsem uz psal x-krat, ale stale to nejak nedoslo prijemci....Jinak v pohode, fakt.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod marcelo » čtv 01. črc, 2010 9:04

Makoto- ja mam napr. tunelove videnie ked nastane skoro vzdy...posledny konflikt ktory neskor skoncil so sudnou dohrou bol presne podla scenara..

..kym sme na seba picovali este som mal situaciu pod kontrolou..ale ked po mne vystartoval a zo mna vystrelil adrenalin,strach a hlavne zivocisna nenavist,nevnimal som nic len Jeho a moje "pumelice" kt. som ho pribijal do steny za nim...

..ked sa vsetko uklidnilo,az po tom som zacal racionalne uvazovat...na druhu stranu ja po konflikte na rozdile od Jendisa si nemusim davat cukor na ukludnenie,nemam uzkostne stavy ako iny alebo napinanie na davenie atd...

..jedinu vec ktoru neznasam je u mna trasenie ruk,aby som tomu zabranil a neukazal to superovi zacnem velmi ale velmi vulgarne picungovat a chcem cim skor udriet aby som ten "stres" z ruk pustil von a chcem to mat cim skor za sebou :oops: :wink:


..u mna to vzdy funguje tak,verim ze u inych chalanov je to ale ine..ale ta tunelovka,berseker mod je veeelmi casty u ludi :wink:


.. s tou likvidacnou sebaobranou s tebou suhlasim.. u mna je maximum co som ochotny na ludoch urobit "shreder"..na lamanie krkov,chrbtice,vytrhavanie ocnych buliev,bodanie kudlov druhym do zaludka nemam zaludok a povahu..moje maximum je zasypat cloveka strikingom a mrdnut nim o zem a uslapat..do kudiel sa neseriem,do Mogadisha tiez nechcem ist sluzit ako zoldak, a s degesmi tiez nebyvam v jednej stvrti..

:lol: :wink:
Naposledy upravil marcelo dne čtv 01. črc, 2010 9:10, celkově upraveno 2
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod fakt » čtv 01. črc, 2010 9:06

Zdar Makoto

Líbí se mi tón tvýho příspěvku a v podobném duchu se zeptám. Mluvíš o tunelu účastnic sebeobrany. Daří se vám na kurzu tenhle stav změnit?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 01. črc, 2010 9:59

fakt píše:Zdar Makoto

Líbí se mi tón tvýho příspěvku a v podobném duchu se zeptám. Mluvíš o tunelu účastnic sebeobrany. Daří se vám na kurzu tenhle stav změnit?

Ano, hned na zacatku rikame tem holkam, ze kazda z nich skonci na jinem levelu. Jsou tam sportovkyne, "manekynky", mamky od deti, takze jak fyzicka, tak psychicka pripravenost na utok je uplne rozdilna. Na nekterou staci zatlacit slovne, jinde i fyzicky, aby se tunel dostavil. A protoze jsou kazde jine, je potreba individualni pristup (proto mame max 12-15 ucastnic). Pomoci drilu je zatlacime na hranu a kdyz uz vidime, ze zacina tunel (prestava reagovat na slovni povely, nepritomny pohled, atd atd), pak prestaneme, holcina se vydycha a zaciname znovu. Mame dva a pul mesice na to, abychom to s nimi projeli.
A musim rici, ze je to vycerpavajici nejen pro ne, ale i pro instruktory, protoze musi presvedcit to holky, ze jim skutecne chteji ublizit, ackoliv vnitrne musi byt v klidu a prestat utocit (verbalne i fyzicky), kdyz to bude uz na ni moc, aby ji nezlomili. To neni ucelem.

Po celou dobu kurzu jim rikame nekolik veci:
- ukazeme jim, ze se obranit da i utocnikovi typu opoce
- nesmi to nikdy vzdat. Nikdy
- naucime je, jak se orientovat v tom zmatku, videt prilezitosti k utoku
- vysvetlime jim, ze zenska sebeobrana je jak pistole s jednou kulkou. Pokud mine....
- ze kazda skonci na jine urovni a kazda uroven je dobra. Neni to o tymove urovni, ale individualni.
- nauci se verbalne komunikovat
- atd. atd.
Ja vidite, je toho dost a teziste je skutecne v psychice nez v tom, ze "takhle te chytne a ty se z toho takhle dostanes", ackoliv to take cvici a velice intenzivne.

Kratce receno :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » čtv 01. črc, 2010 10:11

Jardo...a proto píšu o tom,že každej je jinej :wink: Já nemám problém přiznat to,že mívám potíže potom........a někdo je má předtím. A další během konfliktu......jsme lidi,každej jsme prostě jinej a to byla nosná část mého příspěvku.
Od Jardy to neberu osobně,já do něj taky nevrtal......každej jsme holt jinde,v jiném prostředí...atd.

Mimochodem,nezaznělo,alespoň já si nevšiml,že tunelové vidění je naprd.......jen Luen doplnil můj přísěvek o tom,že lidi jsou prostě rozdílní. Že někdo "tuneluje" okamžitě,o tom snad netřeba mluvit?! Že někdo vůbec...o tom snad taky ne?! :wink: Však,když si to přečteš pořádně,dočteš se,že tam padlo,že čím častěji se v něčem takovém pohybuješ,tím méně Tě to potrefí. Vzhledem k tomu,že se pohybujeme na serveru o BU,předpokládám,že se zde nedává info pouze začátečníkům.......a že Ty jsi to měl vždycky je stejnej argument,jakože Luen to nemá nikdy :idea: :wink:

Protože každej koukáme na svět jinak,proto se i tady bavíme jinak. Ty jsi se za mlada rvával,někteří lidi tady se v tom pohybujou dnes a denně....Ty už ne.......proto občas dochází k určitému upravování,doplňování informací. V žádném případě ale nikdo nepsal,že nemáš pravdu.....v něčem jo,něco naopak bereš(berete?) jinak......toť vsjo. Netřeba mít vysokou politickou.......je to diskuze.........nic víc,nic míň.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 01. črc, 2010 10:12

Makoto píše: teziste je skutecne v psychice


a o ničem jiném nemluvím takřka od začátku,co jsem tu :wink: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » čtv 01. črc, 2010 10:16

Jendis píše:
Makoto píše: teziste je skutecne v psychice


a o ničem jiném nemluvím takřka od začátku,co jsem tu :wink: :idea:

OK, rozumime si (i souhlas s tvym predchozim prispevkem)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod fakt » čtv 01. črc, 2010 11:32

Zdar Makoto

Dík za odpověď, ale k věci. Daří se vám ten stav změnit? Já na ženskou sebeobranu příliš nevěřím, proto mě to zajímá. Ovšem okruh sebeobranistek, které znám je omezený. Většina dělala judo, AKJ anebo profesní přípravu. Jakou máš zkušenost ty?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod zbek » čtv 01. črc, 2010 12:31

Ja osobně znám jenom jednu která je fakt dobrá v sebeobraně a lehce se ubrání , ale dělá cca 30 let judo :oops: Osobně nevěřím na nějakej kurs ženské sebeobrany
Naposledy upravil zbek dne čtv 01. črc, 2010 12:34, celkově upraveno 1
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Makoto » čtv 01. črc, 2010 12:33

fakt píše:Zdar Makoto

Dík za odpověď, ale k věci. Daří se vám ten stav změnit? Já na ženskou sebeobranu příliš nevěřím, proto mě to zajímá. Ovšem okruh sebeobranistek, které znám je omezený. Většina dělala judo, AKJ anebo profesní přípravu. Jakou máš zkušenost ty?

Definuj zmeneny stav - ze uz tunel nema? Pak ne. To je prirozena reakce organismu. Jen ho ma pozdeji. Nezapomen, ze kurz trva 2.5 mesice pouze.
Ze se dokaze orientovat ve stresove situaci - Ano, tim, ze se v te situaci nachazely casto, se tunel dostavoval cim dal pozdeji.
A co se tyka ucinnosti - mame dve divky, ktere absolvovaly a pote (bohuzel) zazily pokus o znasilneni. A ubranily se. A to jsou ty, co nam to pak rekly, takze stejne tak jako mohou existovat ty, ktere se neubranily, mohou existovat i dalsi, co se obranit dokazaly, krome tech dvou vyse zminenych.
Pokud vsak prijdes a ze startu strelis direct, pak to neustoji nejen divka, ale ani 90-ti kolovy chlap.
Kurz je zameren na obtezovani a utok ze strany zname osoby, protoze to je nejcastejsi. Do dvou a pul mesicniho kurzu vic nenarveme. A stojim si za tim, ze po absolvovani kurzu maji divky slusnou sanci se tomuto typu utoku ubranit.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » čtv 01. črc, 2010 12:37

Asi tak...jako někteří nevěří na ženskou sebeobranu,já nevěřím ani na mužskou. VŽDY je to o štěstí napadeného(jasně,pokud má natrénováno atd,může štěstí pomoci) + hlouposti(chytrosti agresora).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » čtv 01. črc, 2010 12:40

zbek píše:Ja osobně znám jenom jednu která je fakt dobrá v sebeobraně a lehce se ubrání , ale dělá cca 30 let judo :oops:

Uz je to uplne OT, ale pokracujme tedy.

Chlapi definujte o jakou sebeobrannou situaci slo? Pistole u hlavy, slovni obtezovani, vice utocniku? Sebeobrana preci neni jedna konkretni situace, navic se postupne vyviji a v drtive vetsine jde zastavit lokomotivu hned na zacatku. Cim dele se ceka, tim hure se pak zastavuje.

Znovu rikam, ze nas kurz je postaveny pro obranu proti utokum ze strany zname osoby, coz je rozdil od prepadu ze zalohy nebo utoku nezname osoby. A tam to funguje.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod zbek » čtv 01. črc, 2010 12:54

Asi sem se špatně vyjádřil sebeobrana je běh na dlouhou trat a nevěřím že stačí dva měsíce .
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Makoto » čtv 01. črc, 2010 13:59

zbek píše:Asi sem se špatně vyjádřil sebeobrana je běh na dlouhou trat a nevěřím že stačí dva měsíce .

Prosim definuj jake sebeobranne situace mas presne na mysli at se muzeme posunout dale. Takhle je to jen funguje / nefunguje. Sebeobrana je prilis obecny pojem, upresni co si pod tim predstavujes. Diky
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » čtv 01. črc, 2010 14:32

A co mam ted k tematu napsat, kdyz jste se tady dohodli na tom, ze uz se to vyjasnilo? :lol: :wink:

4Makoto: S tou retorikou nekterych stylu, resp. jejich predstavitelu, to vidim podobne. V podstate maji obdobnou retoriku TBU (protoze se na urcite reci, resp. tvrzeni chytaji urciti lide-treba stovky let)... stejne je tomu u tzv. real systemu atd.

Cim se hlavne odlisuji realne sebeobrany od tradicnich je predevsim v jejich retorice. Co se tyka prace s telem, tam je vetsinou situace az napadne stejna. Stacilo se jen vymezit, pouzit par hovadin z tabora lidi jako byl Hladik a uz to jelo. Mnohdy je uroven lidi v techto znepratelenych taborech na uplne stejne urovni. Jedni resi Konfucia, meridiany a rozdavaji pozitivni energii. Druzi hledaji uspokojeni v nastudovani zakona o primerene sebeobrane, nebo milne ziji v tom, ze jim par svinaren vzdy zachrani jejich prdelky a k tomu staci byt nejdrsnejsi ze vsech drsnaku. Maji i par spolecnych temat: resetovaci tlacitka atd...
Jedni tvrdi, bez kopu na hlavu to nejde, druzi tvrdi, ze kopat do vyse pasu je duvod k tomu, abych se citil v suchu a bezpeci a vysledek je takovej, ze ani jeden neumi poradne kopnout.
Jedna banda...

Protoze to clovek posloucha "X" roku, tak uz ho to neba. O to vice, kdyz pak vidi vysledky. TBU maji sve kouzlo stejne jako ty tzv. moderni. Kazdej novej pohled (byt se cumi stale na to same) muze nekomu prinest pocit, ze na to konecne kapnul, aby po par mesicich a nebo letech prisel na to, ze se ve svem progresu vlastne az tak neposunul, akorat ma 1000 a jeden pohled na stejnou vec. Nekdy se informace vzajemne doplnuji, jindy si protireci, jindy se vuci sobe vymezuji...

Ja jsem skeptickej vuci hnidopisstvi tech tradicnaku uplne stejnou merou, jako u tech real street systemu.

Ono je ve finale uplne jedno, pouziju-li uder pesti temahle kloubama a nebo uplne "spatne" a bouchnu 3 misto 2 kloubama (extremni pripad, ale i kvuli teto idiocii tady bylo mnoho hadek).
Ve finale rozhoduje jakasi duchapritomnost. Lidove receno nepodelat se predem, ale kdyz uz to musi byt, tak az po... Mnohem uzitecnejsi pro tu tzv. realnou sebeobranu povazuji to, ze se clovek na hovado stojici pred nim umi podivat i jinak nez tak, ze:"ty vole, ten je velkej, ty vole ono jich je vic, ty vole ten je uplne hrubje pokerovanej" apod... Ale naopak:"ty vole ten ma vysoko ch.ani, tam mu jich nalozim, ma dlouhe vlasy, jakmile propadne v distanci, tak ho hned capnout za jeho pestovane lokny a dat mu par driblingu o stenu"atd...
Videt v situaci prilezitost a ne jen vnimat jak je to v pr.eli - to je to, oc tady myslim bezi. Umet vyuzit protredi a treba zbrani, ktere mi to prostredi nabizi (kamen, nuzky, papir, klacek, zidle...)
Tim preci muze byt clovek nebezpecnej, ze je ochotnej vyuzit cehokoli ke svemu cili. Jak umi byt stari muklove neskutecne schopni udelat zbran z predmetu denni potreby (filtr u cigara, nabrousena lzice a jak zbran skryte nosit v analu a nebo ji schovat na cele - to je realne gungfu) :lol: :wink:
Kolikrat babovka pronesla na diskoteku frajerovi zbran, protoze to nejakou dobu trvalo, ne si kluci na vratech uvedomili, ze je treba nechat si tu kabelku ukazat a treba i babovku prohlednout. Kdyby tohle kluci vedeli, tak se nestala prihoda, ze jeden Albanec ve Varech zabil na diskotece frajera nozem na kartonove krabice atd...

Zadna skola, zadnej system nas neuchrani pred tim, ze podcenime situaci, ze nas nekdo zaskoci (agresivitou, silou, odhodlanosti a enbo tim, ze perfektne spolupracuji v kolektivu kterej nebyl vcas odhalen).

Chtel jsem tim jenom rici, ze cim jsem starsi, tim mene verim v nejake jednoduche reseni v nejakej spasnej zpusob, kterej mi muze cokoli zarucit. Vsechno se okouka a na vsechno se najde "protipaka".
Po revoluci (nebo co to vlastne bylo) stacilo dat kolinko, nakej ten loket atd... a clovek byl hned jak Attila. dneska uz to znaji vsichni (i ti, co neumeji cist) a uz davno to neni zadne extra zbozi z dovozu. Clovek by asi nikdy nemel usnout na vavrinech a mel by se porad nekde neco kloudneho ucit.

Vazne znam malo lidi, kteri trpi na tunelove videni. Kdysi to mel muj kolega v praci a nutno dodat, ze v jeho pripade to byl problem mozecku a ke vsemu mu tenhle stav prisel hrozne "IN".

"Kuci, kdyz se rubu, tak mam rudo a jedu jak terminator". Byl mlaticka, ale dostat ho do rukou chocholousek, tak ... po letech se to s jeho tunelem vyjasnilo - byl jako dite tyranej. (cimz to nechci zobecnovat - jen k zamysleni). Dost casto tema vykolejenejma stavama mysli trpi lidi, kteri v detsvi nebo pozdeji neunesli nejakej zazitek.

On ten problem tuneloveho videni bude asi jinak aktualni u cilove skupiny - slecen tunelarek
- a treba mezi podsvetim

Jemna motorika casto odchazi v pripade, ze se chceme prosadit silove (at uz vedome nebo podvedome). Cesta z toho ven, je zacit sparovat bez ale hlavne s chladnejma zbranema. Po case budete schopnejsi vetsiho uvolneni v boji a napeti prijde s cim dal vetsim casovym posunem... nebo idealne - uz se nedostavi.

Libil se mi Jendisovo prispevek prave proto, ze nevypichnul zadnou z dilcich veci na ktere by momentalne stavel svou sebeobranu, ale obecne a nezaujate napsal, ze je to jednou tak a jednou tak... A to je prave ono...

PS: tunelove videni jsem jednou zazil :oops: ale doktor rikal, ze to nebylo ze stresu, ale proto, ze jsem zazil klinickou smrt.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » čtv 01. črc, 2010 17:07

Dočetl jsem se tu spoustu zajímavostí.... :roll:

Nejdřív se mi ani nechtělo nic psát,ale venku je vedro a jsem doma sám...
Nechce se mi to tu všechno rozebírat a tak vypíchnu jen to co mě zaujalo:

1) Teorie versus praxe - jak je vidno,tak někteří se víc opírají o tu teorii a jiní zas o tu praxi,což je vcelku jedno,pokud ovšem nezačnete vyzdvihovat jedno na úkor druhého,protože pak jste samozřejmě dost mimo - buď z vás bude knihomol,který si o boji jen čte a nebo budete bijec,který nebude chápat co vlastně dělá (což je možná fuk,ale pokud to co znáte chcete někomu předat...problém).Obojí by mělo jít ruku v ruce,člověk by neměl ulítávat ani na jednom.

2) Praxe - co si pod tím pojmem představujete?Pro mě to neni žádná forma tréninku (ani ten nejbrutus RBSD trénink),ale skutečné střety.Já vím co každý namítne,že ne každý má možnosti,chuť (důvod) apod.,se s násilím setkávat (aktivně) v práci.V pořádku,ale pak si bohužel dotyčný musí uvědomit,že ať už bude trénovat cokoliv a jakoliv,bude to vždy jen hra na to,že by v reálu obstál.Bude vědět,že by to fyzicky mohl zvládnout,ale o svojí vlastní psychice bude vědět pořád jenom prd.Pokud bude chtít učit druhé jak zvládnout konflikt psychicky,bude se muset chtě nechtě spolehnout na to co kde vyčetl.

3)Tunelové vidění - je to zcela běžný jev,který měla i většina luenových kámošů (pokud nežije pouze v prostředí rváčů od přírody,kteří skutečně tyto stavy nemají,nebo je mají v tak malé míře,že je zpětně nedokáží identifikovat a o tom silně pochybuju)A proč o tom nemluví?Protože o tom vůbec nemusí vědět...ono totiž když vás bude bolet v krku a nikdo vám neřekne,že existuje nějaká angína,tak těžko budete vědět,že jí máte.Spojovat tunel. vidění s psychickou poruchou (viz. zmiňované týrání) je úplně mimo.Představte si pánové,že váš mozek se natolik soustředí na nastálou situaci,že prostě vypne periferní vidění...nic víc,nic míň,nehledejte v tom poruchy osobnosti ani projevy strachu.Někdo to má hodně a to už když se s někým hádá,někdo to má málo nebo vůbec a můžete na něj jít klidně s nožem.Nikde neni psáno,že v takovém stavu nelze bojovat...lze a velmi efektivně.
Já mám tenhle stav při každým větším střetu a stejně tak neuvěřitelnej třas rukou a problém s dechem těsně po něm (hodně podobně to popsal marcelo)

To je všechno...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod zbek » čtv 01. črc, 2010 18:56

Makoto píše:
zbek píše:Asi sem se špatně vyjádřil sebeobrana je běh na dlouhou trat a nevěřím že stačí dva měsíce .

Prosim definuj jake sebeobranne situace mas presne na mysli at se muzeme posunout dale. Takhle je to jen funguje / nefunguje. Sebeobrana je prilis obecny pojem, upresni co si pod tim predstavujes. Diky


Pokud ji chce někdo okrast asi je nejlepší mu všechno dát a pokud chce znásilnit např 90kg chlap 60kg holku ktera nic nedělá tak osobně nevěřím že se po 2,5 měsicích ubrání teda pokud to není brutalni Nikita nebo Xena . Teda pokud nemate nacvičenou obranu s pepřakem, nožem a atd i když potom zas nevím zda když to nevyjde tak ji utočník nezabije
Nemám žadné ostré zkušenosti a ani oně nestojím , bohužel mě živí hlava a ruce tak si je nemužu nechat poškodit
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Makoto » čtv 01. črc, 2010 20:27

zbek píše:
Makoto píše:
zbek píše:Asi sem se špatně vyjádřil sebeobrana je běh na dlouhou trat a nevěřím že stačí dva měsíce .

Prosim definuj jake sebeobranne situace mas presne na mysli at se muzeme posunout dale. Takhle je to jen funguje / nefunguje. Sebeobrana je prilis obecny pojem, upresni co si pod tim predstavujes. Diky


Pokud ji chce někdo okrast asi je nejlepší mu všechno dát a pokud chce znásilnit např 90kg chlap 60kg holku ktera nic nedělá tak osobně nevěřím že se po 2,5 měsicích ubrání teda pokud to není brutalni Nikita nebo Xena . Teda pokud nemate nacvičenou obranu s pepřakem, nožem a atd i když potom zas nevím zda když to nevyjde tak ji utočník nezabije

Prosim nejdrive zodpovez muj dotaz, jakou konkretne situaci si predstavujes pod pojmem sebeobrana (jelikoz jde o VELICE siroky pojem) a pak se muzeme bavit dal. Bez urazky, ale znis jak zadrhnuta gramodeska.

Precti si prosim me predchozi prispevky, kde je napsano, ze jde o osobu ZNAMOU, kde nastup k utoku je ponekud jiny nez u osoby nezname. Verim, ze na tom se asi shodneme, ze? Pak tedy vis, ze jako osoba znama hned ze startu nevypali direkt, ale bude se pokouset ji premluvit, ukecat, opit, atd. Napriklad: Znaji se dlouho a on si mysli, ze uz je na case, aby mu dala. Pokud to v tento moment divka nezastavi, zacne byt on vice agresivni a pak uz to pujde zastavit tezko. Proto ucime rozeznat blizici se konflikt, vcas ho zastavit verbalne a pokud to nejde, pak prvni vystartovat a IHNED utect. Prohledni si prosim nase videa o sebeobrane. Nejde tam o zadne dlouhe vykecavani nebo nejaky sparring. Jedna dve rany a musi utikat pryc.

Samozrejme, ze kdyz ji napadne NEZNAMA osoba, 90 kilo, nuz v ruce, pak je sance na obranu velice mala, nikdy jsem netvrdil, ze neni a netvrdime to ani tem holkam. Takze jeste jednou tedy - popis mi konkretni situaci a ja ti reknu, jestli se dle meho skromneho nazoru divka dokaze ubranit.

Na zaver dva pripady, kdy to klaplo:
1. Holcina (60 kg, 178 cm) sla brzo rano do prace a cestou ji zacali obtezovat dva "opaleni tatici" Jeden pak hrabnul po kabelce. Vystartovala mu obema rukama do xichtu a druhemu lowkickem presne trefila do kolene. Popadla kabelku a zdrhla. Prosla nasim kurzem (predtim aikido) a pak s nami zustala na jujutsu.

2. Holcina (45 kg, 163 cm) sla domu z kina a najednou na ni vystartoval z krovi u vchodu manik. Rukama sla do xichtu a pak utekla. Nepamatuje se, co bylo po tom uderu, ale dorazila domu v poradku. Prosla pouze nasim kurzem, bez predchozich zkusenosti.

Zajimave je, ze oba pripady byly osoby nezname a presto to zafungovalo, nicmene nas ZAKLADNI kurz je pouze proti osobe ZNAME. Proc to zafungovalo? Protoze prekvapily, byly prvni a hlavne utekly, coz by asi Xena neudelala, ze? ;-)

Tak tolik k tvemu dotazu, ze neveris, ze se ubrani. Tyhle prosly nasim kurzem a ubranily se. Nic nez fakta. Preji hezky vecer.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » čtv 01. črc, 2010 20:31

zbek píše:....Teda pokud nemate nacvičenou obranu s pepřakem, nožem a atd i když potom zas nevím zda když to nevyjde tak ji utočník nezabije

S nozem neucime, protoze jednak na to musi mit clovek zaludek a druhak jde o delsi vyuku nez 2,5 mesice. Peprak doporucujeme stejne tak jako teleskop. Na kurzu toto vsak nevyucujeme, neni na to cas v ramci 2,5 mesicu.

zbek píše: Nemám žadné ostré zkušenosti a ani oně nestojím , bohužel mě živí hlava a ruce tak si je nemužu nechat poškodit

Ja po tobe ani nezadam ostre zkusenosti :-) Proc "bohuzel" bud rad, ze neriskujes zdravi....Nechapu moc tvou poznamku....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod zbek » čtv 01. črc, 2010 21:28

....Nechapu moc tvou poznamku....
Asi sem se špatně vyjádřil :) Nechtěl sem se tě nějak dotknout určitě je fajn co dělate , jen si myslím že 2,5měsice je malo , možná tak na seznámení .
Jak to vidíš ty jakou má ta ženská šanci že se opravdu ubrání po kurzu?
Co se naučí a jak dlouho ji to tak vydrží než to zapomene ? Ne nereju do tebe jen se tak ptám nemám s tím zkušenost :oops: .
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 9 návštevníků