Ki a rei ki

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod daudi » pon 19. črc, 2010 13:43

luen píše:
daudi píše:
hellas píše:
zbek píše:Reiki i kravmaga se mě jeví jako strašně předražene , jedou dost komerčně :oops: . Nevím zda reiki vubec funguje a vubec nechapu zasvěcení na jedné straně mě to laká , ale zas nechci vyhodit hafo peněz za nějake mrmlaní


Mě by zajímalo, na jakým principu reiki vúbec "funguje" 8)



Reiki je energie. Pokud se ptás na principy, je to, jako jakákoli jiná energie. Ale ty se asi ptáš jestli to EXISTUJE:)))))) a takový otázky mají jen a pouze individuální odpovědi. Kvantová fyzika funguje i v tomhle:))) tzn....pozorovatel ovlivnuje pozorované jen tím, že pozoruje:)))))) good luck


To bych se skoro hadal, je to jedno z mnoha vysvetleni neceho, cemu vedecka obec jeste neprisla na kloub, ale jestli je to skutecne nejakou vazbou mezi pozorovatelem a pozorovanym ... je zatim jen spekulace.
Nikdo neprisel s lepsim vysvetlenim, tak se uvadi tato varianta.



:))) Luene, věda nemá NIKDY závěr, vždy jen okamžitou hypotézu, tím se věda vyznačuje:))))
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

 

Příspěvekod daudi » pon 19. črc, 2010 13:44

graver píše:Daudi chtěl možná říct, že reiki funguje jen na toho/tomu, kdo v ni věří :wink:




Daudi neví. Sám to dělá aa někomu to fakt pomáhá, jinýmu ne...neodvážil bych se soudit.
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod daudi » pon 19. črc, 2010 13:46

Pali píše:Daudi:
Reiki je energie. Pokud se ptás na principy, je to, jako jakákoli jiná energie. Ale ty se asi ptáš jestli to EXISTUJE:)))))) a takový otázky mají jen a pouze individuální odpovědi. Kvantová fyzika funguje i v tomhle:))) tzn....pozorovatel ovlivnuje pozorované jen tím, že pozoruje:)))))) good luck

Ja to tak nevidím. Akákoľvek iná forma energie je totiž merateľná, zatiaľ sa to v reiki vedecky platnými metódami nepodarilo. O akú formu energie by sa malo jednať? Potenciálnu, kinetickú, jadrovú, energiu chemických väzieb?
Kvantová fyzika nie je záležitosťou, ktorá je subjektívna, to znamená je objektívne (pre viacerých pozorovateľov alebo v rôznych časoch) merateľná. Nemôžeme tu zároveň zistiť rýchlosť a smer častíc. Ak privedieš niekoho k príslušným zariadeniam na pozorovanie častíc, po príslušných postupoch bude schopný určiť smer alebo rýchlosť častice, prijme tvoje vysvetlenie, prečo to nemožno urobiť zároveň (vyslaním fotónu, ktorý ťa má po odraze informovať o stave častice zároveň ovplyvníš jej smer).
Ak na niekom aplikuješ reiki, nameriaš asi nejaké teplo rúk, klient bude asi cítiť uvoľnenie. Toto najľahšie vysvetlíme ako spôsobené vnímanímaním telesného kontaktu, ktorý uvoľňuje napätie. Toto asi nebude problém dokázať. Problém bude dokázať, že to spôsobuje akási nemerateľná forma energie. Skôr prehlásim, že taká forma NIE JE, i keď dotyk pri reiki masáži mám tiež rád. Radšej mám však tlak pri švédskej masáži :wink:


Pali, měřitelný jsou ty věci, na který máme přístroje:)))) chápu tvůj postoj a nevyvracím ti to, ale zkus být víc skeptickej i k vědě:))) to je směr vpřed:)))
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod Pali » pon 19. črc, 2010 14:15

daudi:

Pali napsal:
Daudi:
Citace:
Reiki je energie. Pokud se ptás na principy, je to, jako jakákoli jiná energie. Ale ty se asi ptáš jestli to EXISTUJE:)))))) a takový otázky mají jen a pouze individuální odpovědi. Kvantová fyzika funguje i v tomhle:))) tzn....pozorovatel ovlivnuje pozorované jen tím, že pozoruje:)))))) good luck

Ja to tak nevidím. Akákoľvek iná forma energie je totiž merateľná, zatiaľ sa to v reiki vedecky platnými metódami nepodarilo. O akú formu energie by sa malo jednať? Potenciálnu, kinetickú, jadrovú, energiu chemických väzieb?
Kvantová fyzika nie je záležitosťou, ktorá je subjektívna, to znamená je objektívne (pre viacerých pozorovateľov alebo v rôznych časoch) merateľná. Nemôžeme tu zároveň zistiť rýchlosť a smer častíc. Ak privedieš niekoho k príslušným zariadeniam na pozorovanie častíc, po príslušných postupoch bude schopný určiť smer alebo rýchlosť častice, prijme tvoje vysvetlenie, prečo to nemožno urobiť zároveň (vyslaním fotónu, ktorý ťa má po odraze informovať o stave častice zároveň ovplyvníš jej smer).
Ak na niekom aplikuješ reiki, nameriaš asi nejaké teplo rúk, klient bude asi cítiť uvoľnenie. Toto najľahšie vysvetlíme ako spôsobené vnímanímaním telesného kontaktu, ktorý uvoľňuje napätie. Toto asi nebude problém dokázať. Problém bude dokázať, že to spôsobuje akási nemerateľná forma energie. Skôr prehlásim, že taká forma NIE JE, i keď dotyk pri reiki masáži mám tiež rád. Radšej mám však tlak pri švédskej masáži Mrkající


Pali, měřitelný jsou ty věci, na který máme přístroje:)))) chápu tvůj postoj a nevyvracím ti to, ale zkus být víc skeptickej i k věděUsmívající)) to je směr vpřed:)))

Áno, no potom nemôžme tvrdiť, že reiki je ako akákoľvek iná forma energie - ostatné formy vieme merať, reiki energiu si len prajeme - teda niektorí :wink:
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod zbek » pon 19. črc, 2010 19:10

trošku odbočím
Jak se mě změní život po zasvěcení po 1,2,3, pocituji najednou víc energie než nezasvěcený ? \Jak to probíhá ? Je to něco jako pokřtění akorát dražší ? Asi se blbě ptám ale fakt tomu nerozumim je REIKI ,Shamballa 1024 a spousta podobnejch
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod daudi » úte 20. črc, 2010 9:45

zbek píše:trošku odbočím
Jak se mě změní život po zasvěcení po 1,2,3, pocituji najednou víc energie než nezasvěcený ? \Jak to probíhá ? Je to něco jako pokřtění akorát dražší ? Asi se blbě ptám ale fakt tomu nerozumim je REIKI ,Shamballa 1024 a spousta podobnejch



zasvěcení 1,2,3 jsou skoro stejný. Pracuje se jen s jinýma energetickýma centrama. Vnímání záleží na tobě. Osobně pocituju rozhodně víc energie než předtím. Ale dej si bacha, někdo zato chce fakt nehorázný prachy....
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod DaveStone » pát 23. črc, 2010 12:59

http://www1.reiki-cz.com/index.php

Třeba se nějaké odpovědi dají najít zde. A nebo taky ne. Myslím, že většinu lidí z toho fóra nezajímá na jakém principu to funguje. Pro ně je podstatné, že jim to funguje.

Asi tak jako když Lionel Mesi vystřelí falšovanou střelu levačkou, která míří napřed vedle brány, oběhne pěkně gólmana a zatočí k tyči, se taky nezajímá o to, jakými rovnicemi se dá popsat dráha letu míče, co je to kinetická energie, hybnost, točivost, moment setrvačnosti a Steinerova věta a proč ten balón zatáčí, když nemá volant ani řidítka natož kormidlo:-) Tyto věci jsou mu u zadnice, hlavně když padne gól. Což se bohužel na MS nezadařilo, ale to je věc jiná.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod hellas » pát 23. črc, 2010 14:23

Jenže Messimu nestačijó tři víkendový trenály, aby uměl 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Pali » pát 23. črc, 2010 14:28

A nestáva sa, že pol štadiónu kričí, že lopta nie je v bráne, kým druhá, že tam musí byť, lebo ju tam dohnala tá energia :lol:
Majú tam rozhodcu :wink:
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron