posilovat?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

.

Příspěvekod PC » úte 27. črc, 2010 15:41

Servus vespolek.
Zeptam se: A ty plastovy kettles sou na nic? Mate nekdo zkusenost?
Diky.
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

 

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 15:46

nanic, ze vsech referenci co jsme cetl vychazi to, ze a) praskaj b) tim jak se tam ten pisek nebo cim to naplnis prelejva, se to chova uplne jinak. osobne doporucuju jen klasiku zelezo (ani plast, ani nakladacky, ani vinyl). dobry je ze si clovek vystaci s jednou, kdyz bude mit dve, max tri (na pokrocily cviky nebo double drily), ma vsechno co kdy potreboval. ale jak rikam, s jednou si clovek vystaci, kdyz vi jak

sledujte domenu kb5.cz, uz brzo tam bude o kettles hafo info ;-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Kettlebells

Příspěvekod xkein » úte 27. črc, 2010 15:52

pm píše:

8 a 12 je imho malo, to je rekneme pro slabsi slecny. osobne doporucuji pro bezne silne klukynaucit se na nizsich vahach, a koupit si domu treba 16 a 20, nebo 20 a 24.

ja osobne s nima jedu uz par let, a musim rict, to nejlepsi zelezo co jsme mel kdy v ruce, pro b.u. jak delane. s kamaradem chystame dovoz kettlbells ze zahranici, kurzy a prodej zeleza, bude-li mit zajem, sleduj web a pak se ozvi


Dekuji za rychlou reakci.
S jakou vahou bych tedy jako zacatecnik co to nikdy nemel v ruce mel zacit(jestli te spravne chapu tak mam zacit s 16kg?)? Nekde na netu jsem cetl prave tech 8kg. Urcite vas web sledovat budu. protoze me ty kettly zaujaly a nejake "skoleni" by to na zacatek chtelo, abych hned od zacatku nedelal neco uplne blbe.


Diky[/quote]
xkein
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 26. črc, 2010 23:00

Re: .

Příspěvekod luen » úte 27. črc, 2010 15:53

PC píše:Servus vespolek.
Zeptam se: A ty plastovy kettles sou na nic? Mate nekdo zkusenost?
Diky.


Zdar,

dame to asi jako zlepsovak do Elixiru a oni to koupi, ne? :wink: :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » úte 27. črc, 2010 15:56

pm píše: ale to uz zname :-)


To už známe, my víme, my můžeme. Člověče jak z filmů s STB/KGB/CIA tematikou. Mluv za sebe já nekoušu.

Pro objektivitu tisknu ještě:
- dřepy s vlastní váhou a o té mobilitě
- jo a najít si zkušeného člověka co ví a umí
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Re: Kettlebells

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 16:04

xkein píše:Dekuji za rychlou reakci.
S jakou vahou bych tedy jako zacatecnik co to nikdy nemel v ruce mel zacit(jestli te spravne chapu tak mam zacit s 16kg?)? Nekde na netu jsem cetl prave tech 8kg. Urcite vas web sledovat budu. protoze me ty kettly zaujaly a nejake "skoleni" by to na zacatek chtelo, abych hned od zacatku nedelal neco uplne blbe.

Diky


stejne jako na vsechno, je potreba nejaky system, a sice

- pripravne cviky
- cviky co se pojedou s kb ale bez kb
- se zelezem, ale lehkymi vahami (8, 12)
- zvladnout techniku na 100% na lehcich vahach
- poridit si zeleza dle rady instruktora, ktery Ti rekne, jakou vahu/vahy Ti doporucuje, v zavisloti na Tvoji vaze, technice, sile, mobilite, zkusenosti se silovym treninkem; pro kluky je jejich prvni kb vetsinou 16, 18, 20, vyjimecne 24

filosifie treninku s kettlebells je, ze nepotrebuju x koutoucu jako u velky cinky, nebo x ruznach vah jako u jednorucek. osobne si myslim, ze 2, max. 3 jsou az az. manipulaci se sety, pocty opakovani, pauzami a predevsim variantami cviku nehrozi ze si s tim co mas nevystacis
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 16:06

fakt píše:
pm píše: ale to uz zname :-)


To už známe, my víme, my můžeme. Člověče jak z filmů s STB/KGB/CIA tematikou. Mluv za sebe já nekoušu.

Pro objektivitu tisknu ještě:
- dřepy s vlastní váhou a o té mobilitě
- jo a najít si zkušeného člověka co ví a umí


super, pak poreferuj! :-D a diky za pozornost, vis ze ja taky nekousu, obcas se i shodneme :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » úte 27. črc, 2010 16:06

Kudla kluci o cem je tady dnes ta hadka???
Je to o tom, ze musim mit za kazdou cenu posledni slovo a nebo mam k veci relevantni informace?
Asi se vsichni shodneme na tom, ze si nikdo, resp. vetsina lidi s 2kg zavazim pohybovej aparat za prazdniny neznici, OK?
Ale vsichni se asi shodneme na tom, ze nejvice k pos.ani je to, kdyz se clovek X roku venuje totalni picov.ne, OK? Cvicit sam, bez vedeni, bez znalosti veci, je prave ta cesta abych za par let zjistil, ze jsem X roku delal vec, ktera me nikam neposunula a kdyz, tak jen do sra.ek!!!
Kdo z nas ma zapotrebi byt tim hnupem celej zivot???

Je to zajimave tema, tak to nezasi.ejme <> plz :wink:

PS: wille neni to tak davno, kdy ses tady se mnou a s dalsima dohadoval v jinem vlakne o tom, ze posilovani je blbost a za par mesicu se pasujes do role odbornika na posilovani??? To bych se pos.al ... :evil: :evil: :evil: dej si za me pesti a uklidni se plz. :wink:

PPS: sorry, ale uz jsem to nemohl vydrzet 8)
Naposledy upravil luen dne úte 27. črc, 2010 16:18, celkově upraveno 2
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

to PM

Příspěvekod xkein » úte 27. črc, 2010 16:08

Neplanujes v nejblizsi dobe nejaky kurz, seminar apod, kde bych si to mohl osahat a pripadne ziskat radu jakou vahu koupit, atp?
xkein
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 26. črc, 2010 23:00

Příspěvekod hellas » úte 27. črc, 2010 17:34

pm jak ses vúbec ke ktb dostal, nějaké instruktor, či tak něco (jestli to psals, omlóvám se, nezachytil sem to) dík 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 17:53

xkein: nejdrive pred vanoci, nejpozdeji snad po novem roce

hellas: poprve v 97 v San Franciscu v gymu Wong Yiuching sifu (mrkni na http://www.lghk.org/cz/fotogalerie/pave ... 01_jpg.jpg vpravo dole), pak pres Hap ga kamose a dalsiho kamose co cvicil Hap Ga u Davida China - oboji to nebyly ktb, ale podobne nastroje cinske provenience, pozdeji sam pres x vyukovych materialu, jednoho kamose z CrossFit, kamose z Kanady co cvici u mojeho sibaak a ucil se u Steve Cottera (IKFF). v lete jsme mel naplanovano RKC, ale nevyslo to, snad pristi rok, bude-li jeste treba, spis me laka jejich FMS. jinak nas gym je pravdepodobne prvni a zatim jediny, kde se systematicky cvici a uci, ale vsadim se ze se to brzy zmeni :-) neni to tezky, kazdej kdo se umi trochu hejbat a ma zkusenosti se silovym treninkem se to nauci ajcvaj
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod will » úte 27. črc, 2010 18:39

pm píše:wille:

- nepsal jsem at se da na powerlifing, psal jsem, ze powerlifteri cvici dobre, komplexni cviky. kdyz si k tomu prida jeste military press, cvici od hlavy k pate. osobne nejsem fanda bench pressu (a velke cinky krome mrtvol obecne, ve uvedene cviky jedu s kettlebells), ale drep, mrtvy tah - cviky pro b.u. nevhodne? prosim? odkud mereme v b.u. silu? z bicaku? nesouhlasim.

- vytrvalostni slozka? 99% klubu b.u./b.s. jedou Tebou navrhovany trenink, a max sila nic, vybusna sila nic, jedine co ziska je vseobecna kondicka, nejaky ten sval a vytrvalostni sila. cinky dtto. zaklad ok (viz muj prvni prispevek), ale toto je jen slabikar. sila je zadouci, hypertrofie ne.

- dysbalance nejsou nebezpecne? opet nesouhlasim, vezmi si treba pomer tlakove/tahove sily, nebo kvadricepsy/hamstringy. proc x lidi z posiloven ma vyk*rvena ramena? zada? kolena? izolacni cviky, stroje, spatna technika, dysbalance.

- "sypat kloubni vyzivu"? neni treba, naprosta vetsina preparatu jsou sracky a byznys, dulezita je strava obecne, plus regenerace, plus cviky na mobilitu a flexibilitu, plus dalsi cviky (proc se napr. v c.b.u cvici qigong/heigung?)

- posilovani samozrejme rozviji aerobni slozku, zavisi ovsem jake posilovani. co treba swingy s kettlebells, prokladane pauzami nebo svihadlem? funkcni cvik, tj. zahrnujici vice svalovych skupin ktere musi koordinovane spolupracovat, uci generaci sily z nohou a "jadra", uci uvolneni a zpevneni

- storka o kamaradch - kdyz sli jednou do posilovny, samozrejme ze je bolelo cele telo, co ti na tom prijde divneho? ja ti ukazu par cviku na ktere nejsi zvykly, zacvicis si 45 minut, a tyden se nepohnes, to je preci jasne

jinak panove, bavime se o "posilovani", ale neni sila jako sila - max, vybusna, vytrvalostni, startovni, jejich periodizace etc. etc. opakuji, b.u. potrebuji funkcni trenink (terminus technicus), sity na miru - to co ctete na ronnie.cz nebo v Muscle and Fitness je jina galaxie, ne svet bojovych umeni.

fakt: nahrada drepu strojem je presne to co je uplne spatne (masina zastava stabilizacni funkci, clovek nekontroluje pohyb v 3d, veskere vnitrni stabilizatory jsou oslabeny). co se vratit k drepu s vlastni vahou? co pracovat na mobilite kotniku, boku, hrudni patere? kdo spravne drepuje, muze drepovat (a klidne se zelezem) i v osmdesati, no problem. kladka dtto - chlapi, treba jste to nestudovali, nebo to nesledujete, ok, ale uz x let je jasne, ze jakakoliv posilka v sede (at uz tahy, tlaky etc.) je ta nejvetsi cocka pro pater - viz treba Gray Cook a Mike Boyle a milion dalsich a jejich studie.


Tak já jsem nepsal, že by byl drep nebo mrtvy tah pro bu nevhodný ba naopak, ale v určitém věku, to již prostě nejde.

S tou vytrvalostní máš pravdu, ale já se vyjadřoval o niších soutěžích, když chceš budovat všechny ty síly co jsi psal, tak už potřebuješ sestavit tréningový plán, takto se maká spravidla ve vyších soutěžích pod dohledem trenérů a lékařů. Pro 80 procent lidí stačí makat, tak jak jsem psal.

S tou dysbalancí jsem to myslel, tak že se dá ještě napravit, kdežto poškozené klouby, tak leda endoprotézou. Málo lidí je stoprocentních, já sám mám dysbalance a nebrání mi to udělat 100 kliků udělat na jeden zátach.

S tou klobní vyživou nemáš pravdu, sypou ji i vrcholoví sportovci, hromadu lidem umožnila se vrátit ke cviční.

Ano určité posilování rozvíjí i aerobní složku.

Bolest těla je u mě normální bolí mě prakticky pořád, ale někoho stačí zabolet jednou a už posilovnu obchází velkým obloukem.

Všechny to síly, to je, tak pro aktivní sportovce pod řádným dohledem.

Ať si každý cvičí co chce, když mu vyhovuje mašina, ať jede na mašině, já to moc neřeším. Dřepovat v 80, tak možná, že když jenom buděš dřepovat, ale zaručuju ti, že když do toho budeš běhat, skákat přes švihadlo, atd., tak jedině z endoprotézou. Tohle je opravdu teorie, praxe někde jinde.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » úte 27. črc, 2010 19:03

ukropcany píše:máme teraz na tréningu nováčika, maximum má 70 zhybov v kuse!!! a so záťažou 90 kg dal 5 zhybov!!! No proste kukáš a nechápeš... a chlapca som si v klinči povodil ako decko


Jelikož nevěděl jak tu sílu využít, až to zjistí, budeš mít problém :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » úte 27. črc, 2010 19:05

32kg kettle jsem před rokem kupoval od domafit.cz sice na objednávku, ale je naprosto v klidu. Vyšel mne na 2,5 litru ... ale mněl jsem spešl cenu.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » úte 27. črc, 2010 19:08

pm píše:proto chceme zaridit znovu import kvalitnich kettles, a delat kurzy, jak s nima cvicit. jinak -jasne ze makame, cely rok :-) zdravim!


Zkuste vstoupit do jednání se slévárnou (já to kdysi udělal ale neudělal jsem obrat). A nechat je vyrábět se značkou Made in CSSR :-)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » úte 27. črc, 2010 19:55

Jen bych k tomu napsal trochu svýho:

1)Izolovaný cviky jsou v kulturistice doplněk, každej lepší bodybuilder musel vybudovat hmotu společně se sílou ze základních silových cviků. Jako jsou bench press, dřepy, těžký jednoručky atd atd. prostě základní práce s těžkým železem. Problém je v tom že spousta lidí si pod kulturistikou představí nějaký dolaďování při izolovaných cvicích což ale opravdu není cvičení pro sílu a objem to není celá kulturistika, sem si myslel že tohle zná každej, asi NEZNÁ.

2)Powerlifterskej a kultiristickej trénink mají mnoho a mnoho společnýho,
hlavně tu základní práci s těžkým železem.Kdo to neví ať si doplní kulturistickou metodiku, díky :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod will » úte 27. črc, 2010 19:56

luen píše:Kudla kluci o cem je tady dnes ta hadka???
Je to o tom, ze musim mit za kazdou cenu posledni slovo a nebo mam k veci relevantni informace?
Asi se vsichni shodneme na tom, ze si nikdo, resp. vetsina lidi s 2kg zavazim pohybovej aparat za prazdniny neznici, OK?
Ale vsichni se asi shodneme na tom, ze nejvice k pos.ani je to, kdyz se clovek X roku venuje totalni picov.ne, OK? Cvicit sam, bez vedeni, bez znalosti veci, je prave ta cesta abych za par let zjistil, ze jsem X roku delal vec, ktera me nikam neposunula a kdyz, tak jen do sra.ek!!!
Kdo z nas ma zapotrebi byt tim hnupem celej zivot???

Je to zajimave tema, tak to nezasi.ejme <> plz :wink:

PS: wille neni to tak davno, kdy ses tady se mnou a s dalsima dohadoval v jinem vlakne o tom, ze posilovani je blbost a za par mesicu se pasujes do role odbornika na posilovani??? To bych se pos.al ... :evil: :evil: :evil: dej si za me pesti a uklidni se plz. :wink:

PPS: sorry, ale uz jsem to nemohl vydrzet 8)


for. Luen

Luene nezmeškal si náhodou ranní dávku lecitinu, to jsem nebyl já :lol: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 27. črc, 2010 20:02

Jinak samozřejmě že pro bu/bs je podstatný mít i svalovou vytrvalost, tzn. nedělat jenom bench ale např. i série po 50 a více klicích(ne myší u kompu).

A hlavně ne každej je typ na těžký železo, někdo na to nemá tělesnou stavbu a odrovnal by si klouby a nevim co ještě, jinej může rvát železo furt a pokud bude mít správnou techniku a přesný tréninkový dávky (teda žádný přehnaný počty těžkých serií) tak si nic nezničí.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 27. črc, 2010 20:04

Toman píše:na můj sig nehleď konkrétně tu druhou část


A hele milostpán se nám přišel ukázat, no jo jsi tu správně v tomhle vlákně Tome. :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 20:08

wille, odvolavam co jsem odvolal :-) dyk pises uuuuplne neco jinyho nez predtim chlape! sorry, ale na me to dela dojem ze v tom sam nejak nemas jasno... :?

Toman - uz jsme to zkouseli, jednani na levacku, doufam ze se s dovozem dostaneme na min. srovnatelnou, spise lepsi cenu, a lepsi kvalitu!

RUNAR: Powerlifting, bodybuilding, olympijsky vzpirani, tri jiny svety - co vypada jako totez, neni totez - jinej cil, jina metodika - svaly, max. sila, vybusna sila. skladnik ve sroubarne taky pracuje se zelezem :-) souhlasim s nazorem mnoha "zelezaru", ze bodybuilding je to nejhorsi, co se prihodilo silovemu treninku. vzpirani, powerlifting - neberu komplet, ale velkej respekt
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron