Seagal "učí" Andersona Silvu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod patrik » stř 28. črc, 2010 14:46

BizonCZ píše:
patrik píše:
BizonCZ píše:(...)Vzhledem k věcem, co dokázal - vysoké stupně v různých BU, dojo v Japonsku.(...)


Mno já se nechsi zapojovat, ale co se těch vysokejch stupňů v různých BU týče... krom aikidó, v čem má ještě vysoké stupně??

Co se dódžó v JP týče. On se do dódžó přiženil, ačkoliv se to obvykle podává tak, že dódžó otevřel. To dódžó tam bylo už před ním a je tam dál i po jeho rozvodu s paní Fudžitani ;)

Patrik


Upřímně vycházím z MĚ dostupné literatury za mých mladých let. Nějak extra jsem se o něj zase nezajímal, že bych pátral co a jak. Vím jen, že se psalo, že má vyšší technické stupně ještě v karate a judo.

Každopádně se rád nechám poučit, jak to doopravdy bylo a v čem všem má či nemá technické či netechnické stupně. :)


No né, proto se ptám já.
V 90. letech se psalo spousta věcí o jeho technických stupních. Dnes z toho nic nezbylo. Proto se ptám, zda o nějakých víš ;)

IMO krom stupňů v aikidó žádné další nemá :)

Ale jsou-li nějaké dostupné a ověřitelné informace o nějakém dalším systematickém cvičení jiných BU a (jak si napsal) vysokých stupňů v nich, potom se rád nechám poučit já ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » stř 28. črc, 2010 14:50

Já nemám žádné ověřitelné informace. Jak jsem nakoupil, tak prodávám.

Ale jak jsem psal. Nemyslím si, že je Seagal takový nýmand jakého z něj děláte.

Nic víc, nic míň.

EDIT: I když teď si vzpomínám, že vyšel nějaký speciální výtisk časopisu, kde byli rozhovory s různým "bojovníky"/herci. Mám pocit, že tam byl Seagal, Speakmann, Van Damme, Lundgren, atd. Kde byl přímo rozhovor se Seagalem, kde on toto přímo řekl, že je držitelem vyšších stupňů v dalších BU. Klidně dohledám, ale pokud se zde někdo chce řešit, zda je to doopravdy rozhovor s ním a redaktor si to všechno nevymyslel, tak to se hádat nebudu. Protože na to bych neměl. Ostatně, co to je ověřitelná informace? Že Ti jí potvrdí 10,20,30,500 na sobě nezávislých, nezaujatých lidí? Nebo, že je to v knize, která je 1000 let stará? Stačí se podívat do vlákna třeba o karate, kde mají všichni ověřitelné informace, ale nedokážou se shodnout. No nic. Nechám toho.
Naposledy upravil BizonCZ_hele_admin dne stř 28. črc, 2010 15:00, celkově upraveno 1
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » stř 28. črc, 2010 14:56

BizonCZ píše:Já nemám žádné ověřitelné informace. Jak jsem nakoupil, tak prodávám.

Ale jak jsem psal. Nemyslím si, že je Seagal takový nýmand jakého z něj děláte.

Nic víc, nic míň.


Ale no tak, já z něj nýmanda nedělám. Jen se ptám na to, cos napsal ;)
Jinak já rozumím tomu "nakoupil - prodávám", ale jako agrument mi to prostě nesedí. Ty informace v době před cca dvaceti lety o něm psali filmový žurnalisti, pro které karate a aikidó asi není moc rozdíl. Zvlášť v případě těch z Američky ;)

Vzhledem k jeho popularitě se to opisovalo a čas od času někdo cosi přidal - sám jsem četl i kungfu, taekwondo a kendo... Zlatej Čak Norris ;)

Kdoví kolik toho o sobě živil sám Štefan. Ale dnes už ani on nikde žádné další BU neuvádí, tedy pokud vím. Je to jistá setrvačnost ;) zřejmě.

Je mi docela jedno, jaký je nebo není. Jen se zajímám o ty stupně.

Netřeba dál vysvětlovat. Díky za odpověď.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron