posilovat?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod defendu » stř 28. črc, 2010 20:40

Uvažovali jste o tom z jakého důvodu vůbec posilovat?
Psali jste zde o různých "železářských" sportech-jedni trénují proto,aby dobře vypadali,jiní pro ten pocit kolik zvednou,jiní proto,aby lépe s někým zametli v ringu,kleci....apod.
Proč by podle vás měl trénovat/posilovat týpek,který se věnuje BU/BS "jen" z důvodu obrany/boje,přípravy na skutečný střet?A hlavně jak?Přemýšleli jste nad tím?
Zkusili jste se na ulici popasovat s powerlifterem,vzpěračem?Rvali jste se s někým kdo má o 20-30 i víc kilo ve svalech a tuku než vy?Přemýšleli jste nad tím,že značně rozvinutý svalový korzet podstatně lépe zastaví nebo přibrzdí např. čepel nože?Víte o tom,že velké svaly lépe absorbují údery,nárazy?Slyšely jste např. o tom vyhazovačovi z Rozvadova,který se šel podívat ven jestli opravdu odjeli ti tři úkáčka,které právě vyrazil a oni ho srazili autem a následně přes něj 3x přejeli?Přežil právě jen kvůli tomu,že byl skříň.
Jakým způsobem posuzujete co je dobré pro boj?Pro sport (i bojový)je to jasné,ale pro ulici?Skoro každý se tu o ni (dle mnohých příspěvků) nějakým způsobem zajímá,tak by mě zajímali vaše názory,postřehy (i vyčtené) k tomuto tématu.
Já mám v tomhle jasno,ale zajímají mě vaše postřehy :wink: Jde mi o to,že k danému tématu lze přihlížet z mnohem více úhlů,než jste tady nastínili....
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod fakt » stř 28. črc, 2010 21:33

Jo máme u nás něco podobnýho. 188 cm a 120 kg s plochým břichem. A ty pajty ho parádně chrání při lowkiku. Nehledě na sílu zad, kdy kohokoli zvedne a namotá do žebřin.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod will » stř 28. črc, 2010 21:39

pm píše:objem - ahaaa, takhle si to myslel :-) tak to ju. jinak, objem je jen jeden z dilku skladanky, ze, a myslim ze zrovna pro b.u. ne to nejdulezitejsi

panove na obrazku, monstrPolak a jim podobni - jasne, ale - co geneticke predpoklady (tj. byli prasatka jeste nez se vrhli na zeleza), co funkcni sila, co pomer sily vahy (kolik asi udelaji panove shybu nebo prednosu nebo... chtel bych je videt treba na kruzich), co zdravi etc. - anebo jsou jedni z tech poslednich, co jsou skutecne fit. ale to je sumak. ale bavime se o funkncim posilovani pro b.u./b.s., ne lamani rekordu v powerliftingu nebo vzpirani, viz vyse, all S.A.I.D. :-D

sumasumarum, nekdo Arnolda, nekdo funkcniho posilovani, holky/vdolky, o vztahu kulturistika/powerlifitng/vzpirani/posilovani pro b.u./b.s. uz jsem uz tu napsal hafo, jen bych se opakoval, posledni co bych chtel je nekoho presvedcovat (obzvlaste ty, kteri dlouha leta cvicili jak funkcni posilovani posilovani/b.u. po vedenim tech nejlepsich :-D ), ze je to treba jinak, nez si kdo pred x lety myslel :-D

uzivejte panove, zelezu a jinym zabavam zdar, koho by zajimalo vice, tak SZ, sem uz ani n, jak rikam, jen bych mlel dal tu svoji :-D !


Kua chlape, tak se nečil, dyť jsem ti dal v něčem taky zapravdu,já nic nezavrhuju. Rád si tvoje rady přečtu, ale nemusím se vším souhlasit, že ano.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 29. črc, 2010 1:11

defendu píše:Uvažovali jste o tom z jakého důvodu vůbec posilovat?
Psali jste zde o různých "železářských" sportech-jedni trénují proto,aby dobře vypadali,jiní pro ten pocit kolik zvednou,jiní proto,aby lépe s někým zametli v ringu,kleci....apod.
Proč by podle vás měl trénovat/posilovat týpek,který se věnuje BU/BS "jen" z důvodu obrany/boje,přípravy na skutečný střet?A hlavně jak?Přemýšleli jste nad tím?
Zkusili jste se na ulici popasovat s powerlifterem,vzpěračem?Rvali jste se s někým kdo má o 20-30 i víc kilo ve svalech a tuku než vy?Přemýšleli jste nad tím,že značně rozvinutý svalový korzet podstatně lépe zastaví nebo přibrzdí např. čepel nože?Víte o tom,že velké svaly lépe absorbují údery,nárazy?Slyšely jste např. o tom vyhazovačovi z Rozvadova,který se šel podívat ven jestli opravdu odjeli ti tři úkáčka,které právě vyrazil a oni ho srazili autem a následně přes něj 3x přejeli?Přežil právě jen kvůli tomu,že byl skříň.
Jakým způsobem posuzujete co je dobré pro boj?Pro sport (i bojový)je to jasné,ale pro ulici?Skoro každý se tu o ni (dle mnohých příspěvků) nějakým způsobem zajímá,tak by mě zajímali vaše názory,postřehy (i vyčtené) k tomuto tématu.
Já mám v tomhle jasno,ale zajímají mě vaše postřehy :wink: Jde mi o to,že k danému tématu lze přihlížet z mnohem více úhlů,než jste tady nastínili....


Zdravim te do mesta piva,

zkusim napsat svuj nazor

1) vypadat jinak ve smyslu - byt almara, ktere svaly brani v pohybu, byt nabusenej, ze to srdce nezvlada upumpovat po prvnim kombu, byt nabusenej, ze mam male klouby ve 30-ti jako 70-ti letej starik, mocit zapachajici koncentrat vsech moznejch, ale i nemoznejch latek, ktere smardi vic jak berani, kocici a Paroubkovo moc, atd (nemluve o stolici)... v tom nevidim nic pro BU/BS, ale spise poruchu osobnosti!
Kdyz to hoodne zjednodusim, tak jde o to naucit se pracovat se silou. Nejde jen o nasi vlastni silu, ale i o silu stojici proti nam. Co se ulice tyka - nejcasteji jsem se setkal s presilou, tedy svalovou, pak s prevahou pocetni, prevahou vahovou, prevahou ve zbrani a v posledni rade s prevahou moralni :lol: ta ma trvani kratsi nez je nejmensi casova jednotka :wink:

2) Ostatni uvedene duvody bud chapu nebo aspon akceptuji a nebo neresim, byt to neni ma krevni skupina!

3) trenovat/posilovat bychom meli proto, abychom se stali treba odolnejsima, houzevnatejsima, zkusenejsima, vybouchanejsima, silnejsima, dynamictejsima, abychom se ucili pracovat se silou, ktera nam dik posilovani naroste, ktera se rozvine, atd ...

4) nevim o powerlifterovem souperi ani vzpěrači, ale ostatni jsem si uz prubnul.

5) muskulatura urcite vice tlumi atd, nicmene u noze a chladnejch zbrani (nemluve o strelnejch) nehraje roli, resp uplne mizivou. Osobni zkusenost a jestli jsi to myslel jak jsem to pochopil, tak bych si dovolil nesouhlasit. Napr.:
silnej mensi frajer s pupkem (takovej ten pevnej mozol, co byl pred cca 10-ti lety sval), kozena bunda (krivak), dziska, svetr, triko - proti nozi... bez dalsich detailu... Emile jako do masla, zadnej odpor ty materily nekladou - limituji nas predne kosti, pak nektere slachy (kuze nosorozce a Kenanu na ploskach nohou - behajicich maraton bosky). Samo, ze se bavime o funkcnim nozi, kterej je standardne pouzivanej, osetrovanej, nabrousenej a nezamenujeme to za tupou lzici, ktere nekdo ze zoufalstvi rika nuz :wink:

Doufam, ze je to v kostce vse :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 29. črc, 2010 18:00

Jen abych shrnul svůj názor:

A) v kulturistice se cvičí na objemy systémem základních cviků s těžkými váhami, protože takovej trénink, staví základní objemy.Tím myslím základní cviky v 3-5 seriích po cca. 5-10 opakováních.

Tohle stejně používaj i powerlifteři na získávání základní síly v opakováních s těžkými vahami.

Pro ilustraci tady je výtažek ze základních metod tréninku síly pro powerliftery:

------------------------
technika opakovacích úsilí – klasická kulturistická metoda pro objemovou práci. Dochází k rozvoji hmoty a síly. Používá se 3-8 opakování v sérii. Cviky jsou rozděleny podle skupin spolupracujících na zdvihu. Např. zadní stehna, spodní záda, gluteus, břicho u dřepu. Nedochází k redukci cviků ani před soutěží.
------------------------
Samozřejmě že používaj i dynamických metod, což kulturisti ne.

Tady je třeba něco z častých tréninků powerliftera Briana Siderse:
1/ bench-press
– 140 x 5 x 2, 165 x 5, 185 x 5, 205 x 5, 225 x 5, 235 x 5, 245 x 5, 255 x 5, 265 x 5
2/ bench-press na 3 boardy (částečný rozsah pohybu)
– 265 x 5, 275 x 3, 285 x 3, 295 x 3, 305 x 3, 320 x 3 x 2
3/ bench-press středním úchopem (se zeleným expanderem)
– 140 x 6, 165 x 6, 175 x 6, 185 x 6
4/ bench-press se zahnutou osou (zvětšený rozsah pohybu) se 40 kg řetězů na ose
– 140 x 6, 165 x 6 x 3
5/ tlaky na ramena vestoje
– 100 x 5, 125 x 5, 140 x 5, 165 x 5

Tohle je v podstatě kulturistická objemovka.

B)
Samozřejmě že VŽDY neplatí že čím větší sval tím silnější, jsou jedinci jejichž 1mm kubický svalové hmoty je xkrát výkonější než 1mm kubický svalů někoho jinýho.
Samozřejmě že základní síla není jediná složka tvrdýho úderu nebo kopu, není to tak že kdo zvedne víc na bench má nejtvrdší řachy.

Ale o tom tady není řeč.


C) Našlapaný svaly jsou dost silná a účinná prevence.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 29. črc, 2010 18:23

pm píše:objem - ahaaa, takhle si to myslel :-) tak to ju. jinak, objem je jen jeden z dilku skladanky, ze


Na tomhle se dohodneme, psal jsem jen a jen o cvičení základní síly, jak ji cvičí powerlifteři a kulturisti.

Že neplatí větší bicák = výhra v bu/bs zápase je jasný.

A na tom nemění nic že třeba Bob Sapp 2x sundal velkým bicákem Ernesto Hoosta, protože je zase x případů kdy to bylo právě naopak.

A na závěr velký svaly ale ani velký váhy ve vzpírání vůbec ještě neznamenaj nejtvrdší údery a kopy, tam je to trochu složitější stejně jako v sprintu, skoku do dálky, do vejšky, hodu oštěpem etc.
Zase opakuju, psal jsem o tréninku základní síly.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pm » čtv 29. črc, 2010 18:30

ha ha, zarekl jsem se, ale budiz:

neni

a) vetsina opakovani neprekroci 5 (doporucuje se cca. 2-6; u kulturistiky je to cca. 8-12)

b) nic to nerika o pauzach - u powerlifteru jsou co nejdelsi, coz u kulturistu neplati, tam je to naopak

c) koukni se na rozdilne typy hypertrofie - neco jineho u kulturistiky, neco jineho u siloveho treninku

d) viz cile, viz souteze - u obou disciplin proste jine

suma sumarum diametralni rozdil

nadmerna hypertrofie - jasne, zastrasujici, ale rovna se tisic a jeden zdravotni problem - pro jatra, ledviny, klouby etc.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod will » čtv 29. črc, 2010 19:08

Tady musím souhlasit s pm u kulturistiky se doporučuje skutečně více opakování v tom má pravdu. Má taky pravdu, že prostě mezi kulturistickým a powerlifterským tréninkem je rozdíl, zase runar má pravdu, že kulturistika a powerlitig má k sobě hodně blízko, ale rozdíl mezi nimi skutečně je. Tady se potvrdilo co jsem psal dříve, že powerlifterský trénink není pro bu vhodný, proč je z runarovo příspěvku jasné.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod pm » čtv 29. črc, 2010 19:18

will: opet nesouhlas :-D powerliftersky trenink (ne powerlifting!) je pro bu vhodny, ale jen v jednom z mezocyklu (opet pardon my language) - max sila je super zaklad pro vybusnou a vytrvalostni
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 29. črc, 2010 20:22

Ok, tak jinak:

A) počet opakování:
druhy svalových vláken(jsou i jiná tzv. nevyhraněná vlákna, mohou se změnit) :

Typ I – SO (slow oxidative) pomalá oxidační „červená“ vlákna s vysokým obsahem myoglobinu, velkou oxidační kapacitou a pomalou unavitelností se uplatňují především při vytrvalostních zátěžích nižší intenzity.

Typ II A – FOG (fast oxidative glycolytic) rychlá oxidační glykolytická se střední oxidační kapacitou, vysokou glykolytickou kapacitou, rychlou kontrakcí a středně rychlou unavitelností se uplatňují při zátěžích střední až submaximální intenzity, které provází aerobní i anaerobní způsob úhrady energie.

Typ II B – FG (fast glykolytic) rychlá glykolytická vlákna s nízkou oxidační kapacitou, nejvyšší kapacitou glykolytickou, rychle se kontrahující, ale rychle unavitelná jsou zapojena při silových a rychlostních výkonech maximální intenzity s převahou anaerobního energetického metabolismu.


Obrázek

Z toho jasně plyne že i lifteři při maximálním silovým výkonu používají vlákna typu SO (vytrvalostní, svalová vytrvalost) a FOG(silová pro více opakování)

Tudíž lifteři opravdu netrénujou jen stylem 1-3, 2-6 opakování:
Ale svoje tréninky periodizujou právě proto aby posílily vlákna IIA (FOG) tréninkem pro více opakování, protože IIA se uplatňujou i při maximálních silových výkonech.
Říkaj tomu získat sílu v opakováních.

Trénovat jen 2-6 těžký serie opravdu NEJDE, vede to k přetrénování, přetěžování kloubů, šlach a vaziv a zraněním.

V rozhovorech s powerliftery jsem často četl že tvrdě trénujou s vahami i pro 12 opakování.

B) pauzy:
V objemovce v kulturistice se nedaj jet krátký pauzy to by žádnej základní silovej trénink pro objem nebyl, protože při druhý serii by zvedali 50% maxima a v dalších 25% atd. atd., to by opravdu nešlo.

Krátký pauzy se používaj a to hlavně pro překonání stagnace, zvýšení intenzity a prokrvení, pro rýsování a jako změna v zatížení.
Pro rozvoj I a IIA a ZMĚNA v jednostranným tréninku vhodný jako doplněk i pro liftery.

Závěr: trénink síly opravdu není jen trénink IIB(FG).
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod choze » čtv 29. črc, 2010 20:31

ako pise pm, powerliftersky (pripadne vzpieracsky trening, alebo ich kombinacia) moze byt v urcitom obdobi vhodnym doplnkom treningu BU, ak potrebujeme popracovat ci uz na maximalnej sile, alebo vybusnosti, dodat telu nove impulzy pre jeho rozvoj, ale istotne nie je dobre venovat sa len im, silovy trening treba neustale menit, aby nedochadzalo k adaptacii tela a tym k jeho stagnacii.
co sa tyka rozdielu medzi kulturistickym, vzpieracskym, powerlifterskym treningom, pm to uz v svojich predchadzajucich prispevkoch velmi jednoducho a v podstate spravne vysvetlil a suhlasim s nim. odporucam k tomu precitat napriklad tento clanok http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=197, kde je tiez naznaceny jeden zasadny problem, s ktorym sa castokrat ludia cvicia v posilovni stretavaju (splitove rutiny vs trening celeho tela, pripadne stroje vs cvicenie s volnymi vahami). Tym chcem len povedat, ze vela ludi (samozrejme nie vsetci,najdu sa aj svetle vynimky), ktori sa venuju kulturistike buduju "vdaka" tzv. izolovanym cvikom v podstate nefunkcnu silu. Aspon v tomto je powerlifting a vzpieranie dalej. Pre trening BU, je dobre sa inspirovat sposobmi ako najlepsi vzpieraci a powerlifteri buduju svoju silu, ako trenuju, ake metody pouzivaju a zobrat si z toho inspiraciu pre svoje treningy a snazit sa budovat funkcnu silu pre dane BU. Inspiraciu treba hladat vsade - ako povedal pm, treba byt otvoreny. Oplati sa aj napriklad pozriet ako trenuju najlepsi atleti, opat tam najdeme kopec podobnych veci s powerliftingom, alebo so vzpieranim, ale pri blizsom pohlade zistime, ze vsetko je to prisposobene konecnemu cielu - najlepsiemu vykonu v danej atletickej discipline. Uz som to raz niekde vesal, ale ked budete mat chvilu casu, pozrite si pekny dokument priprave guliara Wernera Gunthora:
Part 1http://www.youtube.com/watch?v=d4e5cuyqjqw&feature=related
Part2 http://www.youtube.com/watch?v=zJImRx3rpW0&feature=related
Part 3 http://www.youtube.com/watch?v=YqFP9gySw34&feature=related
Part 4 http://www.youtube.com/watch?v=frFVhwIy_PU&feature=related

no a na zaver este jeden clanok :)
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=131
Naposledy upravil choze dne pát 30. črc, 2010 7:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod luen » čtv 29. črc, 2010 21:10

4choze: pekne shrnute :wink:

4pm: uz se na ne vykasli za tyhle informace se tvrde plati a kdyz nekdo predstira ze nechce rozumet a pri tom tady taha rozumy - nemas zapotrebi trdlovat trumpetkam :twisted:

4all: nezapominejme, ze kulturistika dnes neni to same, co kulturistika pred 25 lety. Dnes je to masova zabava lidi, kteri maji v prevazne vetsine naprosto nulove informace a chodi klido leta do posilky s informace jez nekdo zahlasil na zakladce u pisoaru, dalsi info prislo v satnach fitka a pokud predstira zajem o tema, tak si parkrata otevrel casopis ZENA A ZIVOT a ziije v tom, ze ma hluboke znalosti. Coz koresponduje s tim, co tady nekteri pisi.

Mir vsem :lol: :wink: 8)

PS: Defendu polozil celkem zajimave otazky a priznam se, ze by me zajimal vas nazor :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » čtv 29. črc, 2010 22:31

Runar: naprosto irelevantni informace, vlakna jsou v tomto kontextu hrusky a jabka, plus x jinych zalezitosti - proc by powerlifteri potrebovali vice opakovani a vytrvalostni silu, kdyz se soutezi v jednom zvednuti zeleza (neplest si jadro treninku a doplnkova cviceni); vytrvalostni sila ma opet jine vahy, jine serie, jiny pocet opakovani, jine pauzy etc.; intenzita, tj. vahy v kulturistice jsou jine nez v powerliftingu, aby se optimalizovala hypertrofie etc., ale to uz je daaaavno znamy, popsany, prostudovany a procviceny, staci si otevrit kazdou seriozni publikaci o silovem treninku - dodnes neprekonanou bibli siloveho treninku jest Supertraining od Mel Siffa. ano, drzej se toho profi atleti, tak asi na tom neco bude :-D

choze: yes sir!

luen! yes sir, kaslu na to, jsou lidi co my za to plati mooooc penez/h. ;-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod choze » pát 30. črc, 2010 7:48

este k taka poznamka k powerlifterskemu treningu, ano obcas sa zaraduju aj serie s vacsim poctom opakovani, ale to skutocne netvori zaklad treningu, prikladov na to najdeme viac, ci uz je to ruska skola (znama to Prilepinova tabulka)
http://powerlifting.ronnie.cz/c-3835-teorie-ruskeho-siloveho-treninku-prilepinova-tabulka.html

pripadne si mozete pozriet log Peta Mlynarcika, jedneho z top bencherov, ktory co to odtrenoval aj s chalanmi z Metal Militie
http://freezone.biomag.sk/viewtopic.php?f=22&t=4107

info k Petovi: http://new.biomag.sk/show_article.php?id=194
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod pm » pát 30. črc, 2010 7:49

choze: opet mi nezbyva nez rict "yes sir! Prilepinova metoda a rada dalsich je dokladem, ze se vzdy nezvedaji jen 1RM. jinak osobne mi dost sedi Jim Wendler a jeho 5/3/1, spousta kamosu s jeho systemem ma ty nejlepsi zkusenosti
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Clarke » pát 30. črc, 2010 8:38

Hmm,
k tomu obrázku co tu postnul RUNAR (už jsem podobné zahlédl i jinde, takže asi vychází z reality). Jestli ho chápu dobře, tak pro BU/BS (resp. atletický tréniknk jako takový) by mělo být ideální tahat váhy nad 80% svého maxima. Jednoduše proto, že tím zapojím všechny tři typy svalových vláken:
- zatěžuji pomalá vlákna - zlepšuji vytrvalost?
- zatěžuji i rychlá vlákna - zlepšuji výbušnost?
- zatěžuji i ta nevyhraněná (FOG) - zlepšuji vytrvalost i výbušnost?
... right?

To by ale znamenalo cvičit skutečně s menšími počty opakování (80% maxima mi přijde jako HODNĚ). A objem tréninku tak nahnat počty serií.
... right?

A asi i objem by takhle měl růst maximálně - jednoduše proto že rostou všechny tři typy svalových vláken, ne jen některá (I když to mi zrovna jako výhoa pro BU/BS tedy nepřijde).
... right?
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod choze » pát 30. črc, 2010 8:56

defendu píše:Uvažovali jste o tom z jakého důvodu vůbec posilovat?
Psali jste zde o různých "železářských" sportech-jedni trénují proto,aby dobře vypadali,jiní pro ten pocit kolik zvednou,jiní proto,aby lépe s někým zametli v ringu,kleci....apod.
Proč by podle vás měl trénovat/posilovat týpek,který se věnuje BU/BS "jen" z důvodu obrany/boje,přípravy na skutečný střet?A hlavně jak?Přemýšleli jste nad tím?
Zkusili jste se na ulici...


Pre mna je posilovanie jednou z foriem ako zlepsit svoju vytrvalost, silu, rychlost... ktoru potrebujem pre BU. Netrenujem preto, aby som BU pouzil na ulici, nepripravujem sa na skutocny stret (ak to niekde v hlave mam, tak velmi ale velmi hlboko zahrabane v hlave).
Taktiez je posilovanie pre mna prinosne, co sa tyka prevencie voci zraneniam. Netreba zabudat, ze pri neustalom opakovani urcitych pohybov na treingu BU, moze dochadzat k presileniu, pripadne na druhej strane, niektore svalove skupiny, nemusia byt zatazovane v potrebnej miere, a moze dojst k roznym disbalanciam. Posilovanie je formou, ako tomu predchadzat.
Dolezite je aj znasania zasahov pri sparingu. Na treningu mam napriklad 110 kg "masiara", ktory ked sa zazenie s bo a vyruti sa proti vam, tak je sice fajn, ze clovek ma uz co to odtrenovane s palicou, vie sa pohnut, ma oko pre vzdialenost, nacasovanie techniky, ale potrebuje aj silu, inak zostane zo mna len kobercek pred dvere. Zbrane maju samozrejme jednu velku vyhodu, ze (niekedy) ciatocne eliminuju rozdiel v hmotnosti /v sile.
Ako som uz v predchadzajucom prispevku spomenul, z posilovania si vyberam, take cviky, v ktorych vidim prinos jednak pre celkovu silu tela (viac klbove cviky, cvicenia s volnou vahou) a samozrejme pre moje konkretne BU. Najma specificke cvicenia, ktore rozvijaju silu potrebnu pre dane BU, pokladam za velmi dolezite.
Pre mna je dolezite, aby som si mohol zacvicit nielen dnes, ale aj o dalsich 30 rokov... Mal som taktiez niekolko neprijemnych zraneni (koleno skialp - nevyplo viazanie, volejbal - opat koleno - dopadol som po smeci na superovu nohu) a prave posilovanie mi umoznilo vratit sa spat k cviceniu...
Aspon v skratke.
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod pm » pát 30. črc, 2010 8:59

choze, chlape, ty mi mluvis z duse :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Pali » pát 30. črc, 2010 9:24

http://www.fightnews.sk/forum/viewtopic ... 3996c42c93
Toto tu som našiel v inej diskuzii, sú tam veľmi dobré cvičenia na vytrvalosť v MMA a asi aj celkovo pre BU/BS. Pridávam si k tomu cvičenia na vytrvalosť paží s 1kg činkami z boxu. Aké cvičenia sú vhodné pre BU/BS na maximálnu alebo výbušnú silu? Podelí sa niekto o znalosti? :wink:
Dík
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Pali » pát 30. črc, 2010 9:37

Ej, nevšimol som si, že na spomínanej stránke z fightnews je odkaz aj na tieto cvičenia:
http://forum.posilovani.net/index.php?a ... 0#msg66759
Vyzerajú zaujímavo. Zlepšujú okrem výdrže aj maximálnu a výbušnú silu?
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků