MATRIX vs. ANIMATRIX vs. RELOADED vs. GITS

knihy, časopisy, TV, film a internet...

MATRIX vs. ANIMATRIX vs. RELOADED vs. GITS

Příspěvekod WICKING » úte 17. čer, 2003 8:58

Nedavno jsem shledl vsech sest dilu Animatrixu a docela by me zajimalo co na to rikate...hlavne treba v porovnani s Reloaded.
Zaroven, kdo z vas videl Ghost in the Shell, jak to zmenilo vas nahled na puvodni Matrix.
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » úte 17. čer, 2003 9:43

ha, nevidel jsem Animatrix, ani Ghost in the Shell - prosim o zapujceni!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WICKING » úte 17. čer, 2003 9:51

eh... to je samozrejme moglich, ale nesmis byt Anonym....teda pokud si me nejak nenajdes, ale to bych nedoporucoval, jsem trochu haklivej na to, kdyz me nekdo sleduje :twisted: :twisted: :twisted:
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 17. čer, 2003 10:10

ha, to jsem byl ja :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

pm

Příspěvekod Anonymní » úte 17. čer, 2003 10:53

Mám obojí ve slušným ripu....dobrý filmíky...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WICKING » úte 17. čer, 2003 11:24

PM: no jasne dotlacim, jen obe je ted pujceno, ale pristi tyden dam obe

masta: nejake hlubsi dojmy?
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Michal » úte 17. čer, 2003 12:29

zdarek,
no nevim. Ghost In The Shell mi prisel prilis mangackej. nic moc dej, hlavne kdyz se mlatej.
animatrix-myslim, ze jsem jeste nevidel vsecky dily (mam ho celej, ale nejak jsem se na to nevydrzel koukat).

obe dve zminovany zalezitosti. hmm...mno nevim. je to takovy desne chudy. naznak zajimavyho pribehu, ale strasne malo rozvedeny s prilisnym durazem na akci, ktera je mozna v techto filmech zbytecna.

pokud chcete zazit skutecne opravdu ale opravdu cistej cyberpunk, tak si prectete William Gibson: Neuromancer. ale to pocitam ste uz vsichni cetli.

(abych pravdu rekl, tak zrovna Gibson a zvlast neuromancer, tam nekde zacal matrix, takze jestli vas to nekoho zajima, tak hura do toho)
Michal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 10. čer, 2003 23:00

Příspěvekod WICKING » úte 17. čer, 2003 13:15

Michal:

na me to spis pusobi, ze nedavas mangu.

GITS bylo naprosto skvely, stejne tak jako Akira a nerekl bych, ze to je chude na pribeh. (ale lidi to vetsinou videj az po matrixu a tezko se preladi, aspon tot ma zkusenost). Co se tyce Animatrixu, tak presto, ze nesrovnavam "kreslene" s hranym, tak podle me Animatrix strcil reloaded velkolepe do kapsy.

Jinak Wachove otevrene priznavaj, ze GITS a Akira (a mnoho dalsich) byli pro ne obrovskou inspiraci...coz je vic nez videt. Rikam v tomhle svetle zacina Matrix aspon na me pusobit trochu a la Pulp Fiction (kdy Tarantino vzal mene zname veci a mistrne je skolazoval) cimz ani jeden z filmu neschazuji a oba mam moc moc rad
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod F4ust » úte 17. čer, 2003 14:14

Animatrix se mi líbil a upřímně lituju lidi, kteří jsou schopní napsat, že to z nudy vypnuli v půlce první epizody. Například Renaissance byly nabyté dějem od začátku do konce, s akcí nemají nic společného a ačkoliv obecně anime moc nežeru, "vydržel jsem to":))
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod WICKING » stř 18. čer, 2003 14:16

nelituj je, nemusi se vsem libit co tobe :P

nicmene ja to obe zral a kdo nevidel, tak jeste jednou vrele doporucim
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

 

Martix vede

Příspěvekod Zombius » pon 22. bře, 2004 9:26

Videl jsem vse co se Matrixu tyka a mam na to zcela jasny pohled. Nejlepsi film je prvni dil cele trilogie - ma napad a prichut normalniho sveta. Kdezto jeho bratricci jsou zaslepeni velkoleposti a na normalni svet uz pres svou "velkolepost" nevidi. Z animatrixu se mi nejvic libila Druha renesance, ne snad pro styl, kterym je povidka nakreslena, ale pro pribeh jenz nam rekl jak to vsechno zacalo.
A co rikate na film Equilibrium?
Zombius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12. bře, 2004 0:00

Příspěvekod andromeda » pát 26. bře, 2004 10:04

Matrix je geniální v jedné úžasné myšlence - jsme ve světě skutečností, nebo ve světě iluzí ? Můžete spolehlivě vyvrátit, že nežijeme v konzervách, napojení na iluzi světa - Matrixu ?

A co žití v panelákových buňkách, s napojením na neustálé čučení do televize - do uměle vytvářeného světa - je to náš Matrix, nebo není ? Máme nad svým životem nadvládu, nebo si to jen hloupě myslíme ? Co je iluze a co skutečnost ?
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00


Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron