Aikido s judem nebo s karate ?

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Aikido s judem nebo s karate ?

Příspěvekod Dennik16 » pát 06. srp, 2010 22:06

Ahoj chtěl bych se zeptat pokročilejších co by mi doporučily .
začal jsem s aikidem a chtěl bych to s něčím spojit přeci jen aikido je jen a nasazení páky atd. chtěl bych si hlavně rozšířit znalosti v tomlhe oboru tak bych se chtěl zeptat jestli spojit aikido s judem nebo s karate ?
Dennik16
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. srp, 2010 23:00

 

Příspěvekod Higen » sob 07. srp, 2010 0:54

Pokud mas moznost ucit se kvalitni judo i karate, rozhodne zkus oboji. Mimochodem aikido neni o pakach, jak se casto rikava :-) ale nijak to tu vice nerozvadejme, byla by z toho delsi polemika. :D
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dennik16 » sob 07. srp, 2010 1:37

tak nějáké ty páky tam jsou .. ale chtěl bych spíše aikido s judem nebo karate .. možná bych to skusil s judo .ale nevím nevím ..
Dennik16
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Dennik16 » sob 07. srp, 2010 1:41

popř. co byjste mi doporučily za bojové umění ..? chtěl bych to spojit s aikidem maximalné třeba karate a judo ..
Dennik16
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Higen » sob 07. srp, 2010 2:22

Muzu se zeptat, kde a u koho cvicis?
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod d4n01 » sob 07. srp, 2010 7:57

:?
Naposledy upravil d4n01 dne čtv 23. zář, 2010 19:14, celkově upraveno 1
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Dennik16 » sob 07. srp, 2010 13:05

a to je ?? například ?
Dennik16
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Dennik16 » sob 07. srp, 2010 13:06

Olomouc - Bolf Pavel III.Dan v aikido
Dennik16
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Hans16V » sob 07. srp, 2010 14:52

Máš soukromou zprávu.
Hans16V
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 15. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Higen » sob 07. srp, 2010 17:30

No zkratka hledej. Nejdulezitejsi je kvalita a pristup ucitele, ovsem pokud jsi mlady a nezkuseny, tak to budes mit tezke, protoze to pravdepodobne spravne neposoudis. Doporucuju ti zkusit co pujde, u ruznych ucitelu a samozrejme s plnym nasazenim. Osobne a neobjektivne se mi zamlouva kombinace aikido, judo, karate, iaido a jodo...
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod fighter99 » pon 09. srp, 2010 3:23

Dám ti taky otázku, je lepší pistole nebo samopal? No samozřejmě že samopal. A co když je ta pistole s plnym zásobníkem a drží ji člověk co má nastříleno stovky hodin. A ten samopal drží člověk co nikdy nestřílel a má dva náboje. Co je teď lepší? Ale dost nesmyslů a metafor..
Nemůžeš to takhle soudit, je to především o tvym přístupu k tréninkum a metodice toho oddílu. Pokud budeš dělat aikido někde kde na tebe budou šlapat i s fyzičkou, dokážou se neomezovat jen na aikido ale budou cvičit komplexně a dřít, snažit se vštípit techniky, pak to "zde velmi často odsuzované" aikido bude stokrát lepší než třeba judo kde pojedete jen to co je ve zkušebním řádě a všechno na 50%, ptž při zkouškách nebo na závodech se přece nikdo nechce zranit. Nebudu tu rozpoutávat flame o tom že aikido nemá sparing, apod. Já nejsem aikidoka, ale i aikido se dá "dřít", je to jen o přístupu. To že pokud chci někoho sejmout po měsíci, pak mám lepší thaibox, o tom žádná.
Věřím že mnozí mi budou oponovat, ale nevidím ve fullcontactech (thai, kick, ...) žádnej zázrak. Je tam jen dobrá metodika, fyzička se dře hodně, člověk dostává i rozdává rány. A IMHO tahle metodika se dá přenést na jakékoliv BU\BS, člověk může dělat cokoliv, jen to musí dostat do sebe. vědět jaký je to dostat ránu, "neposrat" se při prvním konfliktu a mit odspárováno, pak je má již 3\4 vyhráno. Ve finále je jedno jestli přijde knockout po háku, úderu z tradičního karate nebo po hodu z juda. Jen vědět jak "s tím svým" nakládat, přizpůsobit tomu boj, neomezit se jen na "povolený" techniky a pak už jen věřit tý trošce štěstí 8) :wink:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

:-)

Příspěvekod kumori » úte 10. srp, 2010 18:37

[quote="Dennik16"]Olomouc - Bolf Pavel III.Dan v aikido[/quote]

aha, koukám, že jsi asi z OL, pokud hledáš něco k aikido, tak zkus ju-jitsu, tam mají s mixováním judo+aikido+karate bohaté zkušenosti...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kurt78 » stř 11. srp, 2010 22:28

to je jedno s cim, ale hlavne bez aikida........
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod fighter99 » pát 13. srp, 2010 1:58

ukropcany píše:Toto žiaľ nie je pravda. Pokusy sme v minulosti videli a dopadlo to vždy zle. BS fungujú preto, lebo ich praktikanti sú vystavovaní pravidelným skúškam - zápasom. Metodika aikida je taká, že absolútne nemotivuje k tomu aby človek makal (tí čo si tu myslia že snáď makajú - nemajakú). No a keby aj, samotné "makanie" nestačí... sila a kondícia sú nutnou, nie však dostatočnou podmienkou úspechu... :idea:

EDIT - keby to aj šlo, tak metodika sa nedá len tak "prebrať", metodiku treba mať zmáknutú sám na sebe, aby som vedel, čo je v nej to dôležité. Až potom je možné ju aplikovať na "techniky" nejakého iného BU. No ale aikiďáci nemajú o týchto metódach ani páru... je to krásne vidieť na iných BU, ktoré sa o to pokúšajú (aikiďák žiaľ na žiadne stretko nikdy neprišiel), že to nie je len tak, že kuknem a vidím a síce lepšie chápu to, čo si tu píšeme, ale nie sú to schopní len tak prebrať... treba v tom prax... samotná metóda je potom už relatívne jednoduchá...


Nechtěl jsem tu diskuzi stáhnout konkrétně k aikidu, jelikož nejsem aikidoka, tak takhle přímo k aikidu ti opravdu nemůžu oponovat. Ono je to hlavně o tom, že jakmile někdo něco cvičí trošku "jinak". pak se začne říkat že už cvičí něco jiný, což ale podle mě není pravda. Jak si řekl, každý potřebuje aplikovat metodiku na sebe sám na sebe. Ale metodika se dá přizpůsobit, proto i např. karateka může spárovat s lidma z BS a zkoušet přizpůsobovat jeho techniky i "jinýmu" druhu než je zvyklej. Jak se říká, jak člověk trénuje, tak bude i bojovat. Proto podle mě může mít člověk zmáklý techniky nějakého tradičního BU, nahnanou fyzičku, něco odspárováno a může být v zápase\na ulici stejně úspěšný jako např. thaiboxer. Jen "to svoje" musí fakt zvládat. Jaou tu limitace tradice, pravidla, atd. Ale to u všeho. I thaiboxer může jet v sebeobraně takedown nebo přejít do škrcení, apod.
Teď trošku odbočím od tématu, já jsem třeba zvyklej na karate chrániče či holý ruce, dát mi na ruce boxerský rukavice (teď ti přesně neřeknu kolik OZ, ale prostě takový ty klasický), tak mi nařeže i 12-ti letej kluk. Necítím se s nima nedokážu s nima bojovat. A pro mě to postrádá logiku, proč se budu učit údery který ve sparingu zastavěj rukavice, když na ulici by ta ruka prošla? To se pak taky dá říct že člověk se učí něco co funguje na ulici úplně jinak. Ale nechci začínat flame, vím že můžeš zmínit rukavice menší velikosti, graplingovky, apod. - Bylo by to na delší diskuzi. Jen mě snad chápeš co se snažím říct :wink: Prostě nemám rád takový to: "Tohle na ulici nefunguje, ale funguje tam x-box". Podle mě pokud by člověk měl trénovat jen skutečně použitelný věci "na ulici", pak by se musel rvát fakt jen na ulici a to by samozřejmě brzo dobojoval..
Nezáleží co cvičíš, ale jak to cvičíš, jak to ovládáš a jak si to dokážeš přizpůsobit svým cílům (sebeobrana, soutěže. atd.)
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily


Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron