tai chi

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

dong wu

Příspěvekod corro » stř 11. srp, 2010 19:48

bud v klidu :D neznáš mě proto,že znám mistra ještě z doby,kdy jsi ho ještě neznal,a navíc,chodil jsem k němu privátně, tak jsem znal jen úzký okruh žáků.na oficiální tréninky jsem nechodil...možná ti něco řeknou jména pavela,petr krejza atd.netvrdím,že taiji je dufukuna hlavní styl,ale umí ho dobře.myslíš,že se vám mistr se vším svěřuje?a neboj,brzy mě poznáš.podvodník nejsem.neboj,a jak dlouho cvičíš ty?
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

 

dong wu

Příspěvekod corro » stř 11. srp, 2010 19:54

nechci se s tebou hádat kdo cvičí líp,a kdo jak koho dlouho zná,ale dufukunova manželka tu byla i před léty,ale to jsi asi ještě u něj necvičil,když to nevíš.a mohu ti klidně ukázat fota,pokud se setkáme.a pokud znáš a respektuješ tradici,tak víš jak to chodí.
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

wushupetr

Příspěvekod corro » stř 11. srp, 2010 19:58

kdybys pozorně četl předchozí stránky,tak jsem říkal,že cvičim taiji jako komplex...a neříkám,že přerážení cihel je znak bojovbíka,ale že jsem to též dělal :D
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

luen

Příspěvekod corro » stř 11. srp, 2010 20:00

máš naprostou pravdu,ale kdo to tady ví? :D
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

dong wu

Příspěvekod corro » stř 11. srp, 2010 21:39

jen ti chci ještě říct jedno,i kpokud s mistrem cvičíš nějaký rok,vzhledem k okolnostem jako starší z mistrových žáků se ti nemusím zpovídat.a pokud vím,v rámci tradice je pavela pořád žákem č.1 i když je v číně.já si rozhodě nepúotřebuji nic dokazovat.
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Příspěvekod pavela » stř 11. srp, 2010 22:18

Dong-wu, jen pro tvoje info, Corro cvičil u mistrovy manželky když byla v ČR poprvý, myslim 1994, jestli si dobře pamatuju :wink: . PS: to co umí Dufik v Xingyi pohodově stačí ba všechny tajťi. Nedělam si srandu, když vidim cvičit mistry Yangu ale i Chenu, tak ti nejlepší se časem konečně propracujou k San Ti Shi :lol: Xing Yi to je essence, všech stylů... Zdravím do ČR! Pavela
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

pavela

Příspěvekod corro » stř 11. srp, 2010 22:52

ahoj,všechno nakonec vede k jednomu :D rád s tebou ppocvičím.škoda že jsme se ted minuli...
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Dong_wu » čtv 12. srp, 2010 5:41

pavela píše:Dong-wu, jen pro tvoje info, Corro cvičil u mistrovy manželky když byla v ČR poprvý, myslim 1994, jestli si dobře pamatuju :wink: . PS: to co umí Dufik v Xingyi pohodově stačí ba všechny tajťi. Nedělam si srandu, když vidim cvičit mistry Yangu ale i Chenu, tak ti nejlepší se časem konečně propracujou k San Ti Shi :lol: Xing Yi to je essence, všech stylů... Zdravím do ČR! Pavela


V pohodě, já netvrdim, že ne. Ale pokud vím, byla mistrova žena v čechách asi 2x a to víc než před deseti lety (obě návštěvy pamatuju). K mistrovi jsem chodil cvičit domů spoustu let každý víkend a udivuje mě, že Corra neznám. Proto mě překvapuje, když jmenuje Dufukuna a jeho ženu jako hlavní učitele.
Netvrdím, že DuFukunovo taiji za nic nestojí (pravděpodobně lepší než většina Yangu co se dá u nás cvičit), jen říkám, že ty dovednosti má získané jinak a je to "jen" převlečený xingyi a je to na tom vidět. Tudíž na to prostě nemá propracovanou metodiku.

Michal
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Re: dong wu

Příspěvekod Dong_wu » čtv 12. srp, 2010 6:06

corro píše:jen ti chci ještě říct jedno,i kpokud s mistrem cvičíš nějaký rok,vzhledem k okolnostem jako starší z mistrových žáků se ti nemusím zpovídat.a pokud vím,v rámci tradice je pavela pořád žákem č.1 i když je v číně.já si rozhodě nepúotřebuji nic dokazovat.


Právě pokud jsi jeden ze starších mistrových žáků, tak by mě zajímalo kdo......
Pavela si pamatuje snad všechny (i bývalé) mistrovi žáky, ale roky už v ČR není a neví jak to tu vypadá.......
Za poslední rok dva už se objevilo pár lidí co se hlási k DuFukunovi, protože s ním kdysi rok cvičili (mají s ním samozřejmě i fotku - což je to hlavní!), pak si 10 let bastlili něco v garáži a najednou jsou z nich ctihodní učitelé a dělají mu ostudu (což netvrdím, že je tvůj případ - ale je divný, že si tě za posledních 10 let nemůžu vybavit) :twisted:
Proto jsem po tobě chtěl osvěžit paměť.
Argument v internetové diskusi, že se mi nemusíš zpovídat mi připadá dost ubohý (samozřejmě, že nemusíš) :roll:
Ale pokud tady něco prezentuješ, je IMHO normální to vyjasnit pokud se tě někdo zeptá.........

Michal

PS. Když už si chceš hrát na to, kdo je starší student, složil jsi mistrovi baishi? Pokud ano, určitě bych tě měl znát :wink:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

dong wu

Příspěvekod corro » čtv 12. srp, 2010 6:35

ahoj,já si nehraju na nějakého staršího mistrova žáka,ale pravdou je,že jsem u něj cvičil v době,kdy jsi hoo ještě neznal ty.ani se nevydávám za nějakého mistra,ale pokud se mě wushupetr ptal u koho jsem cvičil,tak proč bych to neřekl?ano,je tu hodně lidí,co si na něco hraje,a neumí nic...proto jak mi řekl jeden člověk,nemá cenu sem moc chodit,protože to nikam nevede.a pavela mě zná.to tu přece i napsal ne?ale nechápu,proč bych měl každému říkat kdo jsem.to se dozvíš,až se setkáme.já o tobě např.slyše,a neřákám že to je pravda,že víš vše nejlépe,a že pokud s tebou někdo nesouhlasí tak mu hned chceš dát přez hubu.tak v klidu,a nedělej na mě čertíky :D jinak já se rád setkám s každým,kdo je v pohodě,a o něco mu jde.a pokud se setkáme,tak ti vše řeknu,abys byl v obraze.
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

dong wu

Příspěvekod corro » čtv 12. srp, 2010 6:46

a neboj,nechci tě připravit o nějakou pozici.ja cvičím taiji.
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Re: dong wu

Příspěvekod Dong_wu » čtv 12. srp, 2010 9:08

corro píše:a neboj,nechci tě připravit o nějakou pozici.ja cvičím taiji.


Neboj já mám pozici na háku, protože žádnou nemám a ikdybych měl, těžko o ní můžu přijít v internetový diskuzi :wink:
Lidí, který cvičili u Dufukuna dřív než já jsou mraky (a Pavela je samozřejmě všechny zná) - kde je jim dneska konec........ Proto mě u lidí co učí další žáky moc nezajímá před jakou dobou, ale jak dlouho cvičili přímo s ním.
Lidí, který se tvářej jako experti sem chodí dost a proto když se objeví nějaký další expert, každého zajímá u koho a jak dlouho se učil. To mi přijde docela normální.
Nepotřebuju si na tobě nic dokazovat, jen mě zajímalo bližší info. Klidně to proberem v hospodě, ale pochybuju, že to bude brzo, tak jsem chtěl mít trochu jasno kdo se prezentuje mistrovým jménem.
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

dong wu

Příspěvekod corro » čtv 12. srp, 2010 10:33

chápu,pomatenců co si hrají na mistra je hodně.ale já učím jen to,co sám umím,pokud se to v porovnání s čínskýma mistrama dá říct :D učil jsem se i jinde,ale to jméno by ti asi nic neřeklo.ale tady to nemá cenu řešit.až se sejdeme,a může to být brzy,tak se pobavíme.telefon máš,tak klidně cinkni.mě taky dokážou vytočit lidi,kteří tvrdí,že učí taiji,a přitom neumí ani postoje.ale to je neřešitelné...taky jsem byl kdysi jako ty,ale po dalších letech cvičení zjistíš,že to nemá cenu,a budeš se věnovat jen cvičení.ale občas je dobré do toho štournout.ahoj
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Re: Taiji kolem nás

Příspěvekod Janoj » čtv 12. srp, 2010 11:02

corro píše:již mnoho se napsalo o tomto krásném umění,ale jak stále zjištuji,podle reakcí lidí,stále ještě není plně pochopeno a doceněno.řada lidí jej bere jako nějakou exotickou gymnastiku,pravá podstata někam uniká.největší chybou je si myslet,že se člověk musí naučit mnoho sestav a tisíce technik.opak je ale pravdou.jedná se o vnitřní styl,a tak je nutné po mnoho let cvičit jednu věc,např.sestavu,a po zvládnutí což trvá řadu let,teprve přibrat něco nového.je samozřejmé,že kdo to s taiji myslí vážně,musí cvičit též chikung a tuishou,ale posledně jmenované je po dlouhé roky jen třešničkou,a ne hlavní náplní cvičení.nejdříve si totiž musíme vytvořit základnu,z které budeme pak čerpat.jinak je to zbytečné.a v jednoduchosti je síla.mrzí mne proto,když řada lidí kteří jsou většinou na začátku,odsuzují sestavu 24forem,ačkoliv jí umí málokdo správně zacvičit.patří to mezi taijisty k nějakému dobrému tonu,či to všichni jen papouškují.je samozřejmé,že po létech by se měl člověk naučit dlouhou sestavu,ale pro 95procent lidí je 24 plně dostačující.


Moc mě potěšilo, že někdo tak dokáže tady hezky hovořit o mojí citové záležitosti jakou je sestava 24 forem. Naposledy jsem předtím o tom takto hezky slyšel hovořit mistra Tu-Ky Lama, který uznává, že 24 je dobrý základ pro začátečníky stylu Jang.
K "vnějšímu" a "vnitřnímu" souhlasím s luenem.Jen bych k tomu dodal, že si vzpomínám na jedno takové hezké setkání taiji (a nejen jeho)- oslava World Taichi Day v Taiji Akademii a tam v tom skupinovém vystoupení právě žáků Taiji Akademie cvičil její šéf s tyčí. Řekl bych právě, že to byla ukázka příkladu toho "vnějšího" tréninku taiji. Prostě pro mě je to stále o jednom= jin-jang. Pokud to má být i v taiji podle tohoto principu, tak existují obě složky. To, že to bylo v případě tohoto vystoupení takto splněno, tak neznamená, že se toto nevyskytovalo i ve vystoupení školy hun gar a win chun. Věřím, že to tam bylo také, alespň, co mohu laicky posoudit.
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

janoj odp.

Příspěvekod corro » čtv 12. srp, 2010 11:16

Díky...taiji je prostě taiji,aje celkem jedno,co je to za styl.já mám osobně rád jang.pokud člověk dodržuje princip,je to fuk.rozdíly jsou často velké i v rámci stylu,a někdy je to skoro jako shaolin a jindy je to jemné.pokud dojde ke zvládnutí všeho potřebného,rozdíl mezi vnějším a vnitřním se stírá.člověk to hlavně musí cítit,a žít.
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Re: janoj odp.

Příspěvekod Janoj » čtv 12. srp, 2010 14:43

corro píše:Díky...taiji je prostě taiji,aje celkem jedno,co je to za styl.já mám osobně rád jang.pokud člověk dodržuje princip,je to fuk.rozdíly jsou často velké i v rámci stylu,a někdy je to skoro jako shaolin a jindy je to jemné.pokud dojde ke zvládnutí všeho potřebného,rozdíl mezi vnějším a vnitřním se stírá.člověk to hlavně musí cítit,a žít.


Jo, takové názory jsou mi hodně blízké :wink: :D
Kde jsi se do teďka potuloval, že Ti to tak dlouho trvalo? :lol: :lol:
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

janoj odp.

Příspěvekod corro » čtv 12. srp, 2010 15:08

tak různě :D je to možná divné,ale do nedávna jsem neměl internet,a ani na podobná fora nechodím.jsem rád,že máme podobné názory.kde,a jak dlouho cvičíš?klidně to pošli soukromě :D
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Re: janoj odp.

Příspěvekod Janoj » čtv 12. srp, 2010 16:24

corro píše:tak různě :D je to možná divné,ale do nedávna jsem neměl internet,a ani na podobná fora nechodím.jsem rád,že máme podobné názory.kde,a jak dlouho cvičíš?klidně to pošli soukromě :D


Taiji jsem začal cvičit v roce 2001. Předtím v průběhu vysoké školy (to se pohybujeme v druhé polovině 70.let :wink: :lol: ) jsem zkoušel judo při hodinách TV (tam jsem spíše figuroval jako fackovací paňák, když si potřeboval ten mistr s někým bouchnout o zem - ale protože to uměl, tak jsem se cítil bezpečně:-)), pak také trochu karate, ale jen do žlutého pásku a neintenzivně - jen určité základy.
V 35 letech jsem zavadil na chvíli o nunchaku,kterou nás učil jeden divoch,který jezdil také někam na soutěže do Francie - ale naučil mě si vážit toho, že posilování s vlastním tělem jako zátěž, je dobré posilování.
No a ve 45 jsem konečně našel tu pravou lásku - taiji :lol: :D
Skoro se teď hrozím toho, když mám tu periodu po těch 10 letech, co mě teď v 55 letech čeká :lol:
Cvičím si v Plzni.Pod ruku se mi za těch 9 let dostalo už celkem dost učitelů, ale nejvíce jsem toho zatím pobral od mistra He Jinghana, se kterým si teď cvičím, když zavítá z Taiwanu do Prahy jednou za rok, základy bagua "s náměty vhodnými pro taiji" a virtuálně si cvičím s Tu-Ky Lamem z Nového Zélandu (i to pokládám za velký přínos). Toť v kostce vše :wink: :)
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

janoj

Příspěvekod corro » čtv 12. srp, 2010 16:53

dobrý,já jsem ted často v plzni pracovně,tak to by jsme se i mohli setkat.máš tam školu?nebo cvičíš sám?
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Příspěvekod pavela » čtv 12. srp, 2010 18:33

Když vono těm podvodníkům připadá to Tajji tak jednoduchý, prostě se pomalu mává rukama , ovečky čumí a Mistr vydělává. přitom si málokdo uvědomuje, že TJQ=Shaolin=dřina. Chudák Tchajičchüan. :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron