wing chun/tsun EWTO

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

wing chun/tsun EWTO

Příspěvekod shambaL » stř 11. srp, 2010 18:00

Zdravim
Uz nejaky cas som odhodlany naucit sa toto BU presnejsie mam zaujem o tradicne wing chun.Bohuzial v mojom okoli nieje ziadna skola okrem wing tsun EWTO aj ta je vzdialena 60km od mojho domova.Problem je v tom ze po precitani viacero prispevkov na tomto fore ma tato organizacia nepresvecila.Viacery ste tu pisali ze EWTO nema nic spolocne s kung fu ale je to skor len cisto na sebaobranu a celkovo cela metoda vyucbi je odlisna od klasickeho wing chun.Mojim zamerom neni sa ucit bojove umenie len koli tomu aby som obstal na ulici ale hlavne pre dusevny rozvoj a studovat BU aj po filozofickej stranke (dufam ze moje ocakavania niesu naivne)Mal som dohodnuty aj prvy trening ked som sa daneho ucitela pital kolko ma vyde trening dostal som info ze mesacny pausal stoji 14 Eur co mi prislo hned velmi podozrive a urcite mi nepovedal o vedlajsich vydajoch ktore budu urcite finacne narocne.+cestovne.Ak by sa tu niekto nasiel kto tu navsetvuje tuto organizaciu nech mi napise priblizne ako sa pohybuju ceny.Nakoniec som sa rozhodol ze do tej skoly nepojdem.Povedal som si ze zacnem sam a zostavy sa naucim z internetu zajdem na nejaky seminar http://www.wingchunkuen.sk/Semin%C3%A1r ... Dilina.pdf a a z casu na cas zajdem do BA za tymto panom aby my povedal v com robim chyby.Bolo tu aj par prispekov ohladom samovyuky.Pisali ste ze clovek by mal s casu na cas navstivit nejaky seminar a potom techniky cibrit sam , ale som na vazkach ci to bude stacit pretoze nemal by som s kym trenovat vo dvojici.
Preto vas prosim o radu ci je mozne na seba nalepit nieco aj takymto sposobom ako som pisal alebo ist do EWTO aj na ukor toho akym sposobom je vyucba zamerane a keby sa veci po case zmenili a mal by som moznost navstevovat klasicke wing chun ci by som sa nedostal do rozporu s tymto 2 aj ked trocha odlisnymi stylmi.Za odpovede vopred dakujem.
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

 

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 11. srp, 2010 20:02

Mně přijde absurdní učit se BÚ za účelem duševního rozvoje a filozofie.
BÚ jsou tu spíš aby jsi se ubránil na tý ulici a od duševního rozvoje jsou tu úplně jiné instituce.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod shambaL » stř 11. srp, 2010 20:21

Vrozkrokkop píše:Mně přijde absurdní učit se BÚ za účelem duševního rozvoje a filozofie.
BÚ jsou tu spíš aby jsi se ubránil na tý ulici a od duševního rozvoje jsou tu úplně jiné instituce.


Ja som pisal ze mojim zamerom neni sa ucit bojove umenie LEN koli tomu aby som sa ubranil na ulici alebo si hladkal ego.Neovladam BU no napriek tomu nemam strach sa niekomu postavit.Neviem co ti na tom pride absorudi ze sa chcem tomu venovat aj koli dusevnej stranke Myslim si ze niesom jediny...
No to je jedno toto neni hlavnym predmetom mojho problemu
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 11. srp, 2010 22:36

Kdybys duševním rozvojem myslel právě třeba zbavení se strachu, přišlo by mi to logické, to co mi přišlo absurdní je představa, že se s někým mlátím a rozvíjím tím duševno, resp svoji filozofii.
Ale nepíšu to, abych se po dlouhé době dokrve zhádal s někým na fóru, jen jsem chtěl naznačit, že -mně osobně- přijde filozofie a boj jako dvě dost neslučitelné věci. Že s tvům požadavkem máš hodně vysokou šanci, že narazíš na špatný boj i špatnou filozofii a možná by se vyplatilo rozdělit si to do dvou činností, pokud toužíš po obojím.
Leda bych tě hrubě nepochopil.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod shambaL » stř 11. srp, 2010 23:49

Ano napriklad aj zbavenie sa strachu.Uz som to pisal a napisem ti to etse raz nemienim robit bojove umenie koli tomu aby som sa s niekym mlatil v ringu.Keby som to siel robit za takyto zamerom idem na wresling alebo box.
Mne ide o moralne a duchovne aspekty /aspekt - stanovisko, hladisko uplatnovane pri posudzovani urcitej veci, javu a podobne .../ a samozrejme o fyzicku kondiciu.
Hadat som sa tu neprisiel aj ked som cakal ze sa vas tu par takych objavy pretoze cele toto forum je len o presadzovany jednotlivych nazorov preto ak mi nemienis pomoct s danou vecou a to poradit ohladom treningu tak svoj nazor o pojimanie bojoveho umenia si nechaj pre seba.Ale ocenujem si jediny kto sa aspon snazil co to mi povedat ale mne ide fakt len o poradenie ci ist do tej skoly alebo dat sa na formu treningu ktory som pisal.
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod shambaL » čtv 12. srp, 2010 10:16

tak jednoduchsie do EWTO nechcem ist koli tomu aka je to organizacia a tahaju z ludi peniaze za kadaejake kraviny.Ich vyuka je odlisna od wing chun
Preto sa pitam ci je mozne trenovat formou seminarou a potom cibrit technika doma sem tam zajst za ucitelom do bratislavy.Ale som na vazkach koli tomu lebo nemam partaka na trenovanie takze by som si nemal kde cvicit techniky.Preto sa pitam ci je mozne sa nieco naucit aj takou formou
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod pm » čtv 12. srp, 2010 10:22

zajima-li Te WCH, mrkni na http://wing-chun.sk/

napis, zavolej, Rado Tomcik sifu Ti rekne co a jak
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod shambaL » pát 13. srp, 2010 11:53

Nemozem navsetvovat tu skolu v kosiciach.Je to od mojho domova prilis daleko bolo by to nakladne hlavne koli cestovaniu
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod pm » pát 13. srp, 2010 11:58

ehm...

- Rado se jezdi ucit do Cech
- jeho sifu se jezdi ucit do Ciny

nekomu jde o kvalitu, nekomu o to, aby mel skolu za rohem. ok, beru zpet, tahle skole rozhodne pro Tebe neni. good luck!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 13. srp, 2010 12:34

Jak jsi starý,shambaLe????

4 pm - jestli je to nějakej mlaďas,tak bych tu neochotu jezdit někam celkem chápal. Ne každému rodiče povolej cestovat třeba 100 Km někam cvičit.
Pokud jde ale jen o peníze,potom si holt musí vybrat priority,o tom žádná.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod shambaL » pát 13. srp, 2010 13:34

Samozrejeme mi ide o peniaze momentalne nezarabam a mam velmi nakladnu sukromnu skolu.O rodicou teda nejde :D s mojou profesiou cestujem po celom svete.Nic napisem nejakemu sifu ci to pojde aj s treningom kotry som tu spominal.
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod shambaL » pát 13. srp, 2010 13:39

Nejblzisie skoly wing chun su od mojho domova 350 km a viac takze nemozem chodit takto daleko 2x do tyzdna .Vydim to tak raz za 2 tyzdne.Preto sa pitam ci sa to oplati.Ako vravim formy sa daju cvicit cloveku aj samemu do kola. Horsie je to uz s nacvicovanim technik nemam partaka ...
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod luen » pát 13. srp, 2010 21:16

Kde bydlis?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » sob 14. srp, 2010 8:35

shambaL píše:Samozrejeme mi ide o peniaze momentalne nezarabam a mam velmi nakladnu sukromnu skolu.O rodicou teda nejde :D s mojou profesiou cestujem po celom svete.Nic napisem nejakemu sifu ci to pojde aj s treningom kotry som tu spominal.


potom je to pouze o prioritách a chtění :wink: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod shambaL » sob 14. srp, 2010 8:49

Dolný Kubín
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod marcelo » sob 14. srp, 2010 13:44

....pokial mas aku taku uctu k bojovym umeniam poprosim Ta nechaj svet BU bez svojho povsimnutia a zaujmu... vdaka ludom tvojho pseudofilozofickeho razenia vacsina stylov BU zdegenerovala, topisa v srackach a marazme a obavam sa ze nikdy nedojde ku katarzii
a
vnutornej ociste vo vacsine stylov a skol BU :(

Ulohov BU je naucit a presvedcit " leva aby stiahol baraniu kozusinu a
spomenul si
ze bolo kedysi levom" ak to chces filozoficky podane ;)

BU by mali byt o drine,bolesti,prekonavani strachu zo supera a zasa o drine a tu filozofiu si mozes preberat na pive;)

To co hladas ty nema s BU nic spolocne vo svojej prapodstate, chod studovat Yogu alebo Chikung alebo nieco ine.... Tantru :P
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod shambaL » sob 14. srp, 2010 16:46

marcelo píše:....pokial mas aku taku uctu k bojovym umeniam poprosim Ta nechaj svet BU bez svojho povsimnutia a zaujmu... vdaka ludom tvojho pseudofilozofickeho razenia vacsina stylov BU zdegenerovala, topisa v srackach a marazme a obavam sa ze nikdy nedojde ku katarzii
a
vnutornej ociste vo vacsine stylov a skol BU :(

Ulohov BU je naucit a presvedcit " leva aby stiahol baraniu kozusinu a
spomenul si
ze bolo kedysi levom" ak to chces filozoficky podane ;)

BU by mali byt o drine,bolesti,prekonavani strachu zo supera a zasa o drine a tu filozofiu si mozes preberat na pive;)

To co hladas ty nema s BU nic spolocne vo svojej prapodstate, chod studovat Yogu alebo Chikung alebo nieco ine.... Tantru :P


A je to tu dosiel prvy arogantne presadzjuci chlapik a bez poznanie hend odsudi cloveka.Je mi uplne jedno co si myslis ako to pojimas ak mi nemas co poradit do treningu tak tu ani nelez.Ja sa tu pitam aku formu treningu mam zvolit lebo nemam na to dobre moznosti.Ked hovoris o marazme tak s mojho pohladu pri nom dochadza pri primitivnom chapani bojoveho umenia.Horda svalov a tlct sa po hlavach.vid tyson a je mu podobne gumy tlcuc sa v klietkach.A nejak tak ako si mi to predstavil ty to beru asi aj oni.Takze predpokladam ze mas na hlave vytetovanu M16ku podobne serepeticky naodovazok nejake to wreslingovo hokejove paco.Jedine co si spravil v tvojom celom prispevku je to ze si ma chitil za jedno slovicko o filozofovani ak si myslis ze som natolko neiteligentny a budem filozofovat nad ranou ktoru chcem dat superovy tak si kapnek obmedzeni v pojimani pojmov nie dojmov v com mas asi gulas.Ked uvazim ze kung fu pochadza s klastorov asi na tom tvojom "pseudofilozofickodusevnom" to z istej casti zalozene bude.Ako ma uz presvecilo vela majstrov bojovych umeni.Urcite Vela starcov a majstrov ktory tomuto zasvetili zivot to pojimaju tak jednoducho ako ty ak dobre citam 3 veci no bohu dik ...
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod shambaL » sob 14. srp, 2010 16:50

prepac vlastne 2 na to posledne ty staci par boroviciek alebo zli usudok ....
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod shambaL » sob 14. srp, 2010 19:25

Dobre takze vas berem za slovo v skratke bojove umenie nijak neformuje tvoje myslenie,zivot a podobne filozofickoduchovne blaboli ide proste cisto o fyzicku zalezitost.Mimochod uz v mojom prvom prispevku som priznal ze moje predstavy mozu byt naivne...Bojovim umenim nechem dosiahnut dusevnu ocistu alebo nejaku tu nirvanu ako si to vyvodzujete.Takisto som nikde nepisal ze chcem spojit tieto 2 veci dokopy niekoho mlatit a pritom meditovat alebo filozofovat.Chcem to robit nezavisle od seba a obe veci sa mozu tykat BU.Ale asi mi chybaju vyjadrovacie schopnosti co si takisto priznam.
Tak ja to skusim 3x vysvetlit.Nemam zaujem o EWTO ale o klasicke wing chun pripominam nie aby som dosiahlol "zivotne osvietenie" ale preto lebo sa mi nepaci EWTO ako organizacia a nepaci sa mi ich sposob vyucby ktory som sa docital na tomto fore.Uz predtym som mal asi pouzit capslock aby sa vam podobny nechytali na moj pseudofilozoficke poziadavky predom odsudene k marazmu.
Jedna sa mi o moju vytvorenu formu treningu ktoru som napisal vyssie pretoze inu moznost nemam a preto sa pitam vas ktory to robia uz nejaku dobu ci je mozne aby sa takymto sposobom na mna nieco nalepilo respektive ci sa mozem naucit BU aj ked po dlhsom case akoby som skolu navstevoval pravidelne.
Za oneskorene pochopenie dakujem
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod marcelo » sob 14. srp, 2010 22:23

... Nazdar "Filozof" , no kedze si vypustil paru a zacal si komunikovat normalne , tak ti zadarmo poradim to co nechces pocut ale je to pravda:

Sam sa nenaucis nic!!!!
Kata alebo Kueny alebo Formy nie su BU , su vlatne zapisom kostry daneho stylu ktory bol zakodovany do pohybov, cize bez odkodovacieho kluca ako je Kakie- Chisao, Bunkai, rozne druhy Kumite je to len pekny ale mrtvy pohybovy prejav- gymnastika ;)
Bez pravidelneho treningu a kontaktu s Koucom, Sensei,Sifu je zbytocne zacinat, takisto bez entuziazmu,pravidelnosti atd
Jedina moznost je zalozit skupinu cvicencov- nadsencov a chodit aspon raz -dva krat na sukromku mesacne a vsetko precvit s chlapcami ako drily, kuen, aplikacie z Formy- kuenu, buchat na aparat- mech a lapy atd
Viacero ludi
z tohto fora tak zacinalo ;) Goodluck :)
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron