PapaZhai

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pavela » sob 19. pro, 2009 3:13

double
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Příspěvekod Angus » sob 19. pro, 2009 10:42

Jamamba píše:...Pavela, velkej respekt s vestenim!

Při vší úctě k Pavelovým věšteckým schopnostem :wink: to bylo hodně pravděpodobné. Sice o pražské scéně čínských BU nemám žádné ponětí, ale to je asi ve všech oblastech stejné.
Proč si myslíte, že na to žádná sázková kancelář nevypsala kurs :lol:
Já bych si vsadil :idea:
Rozhodně by to byla lepší sázka, než na výhru Sparty ve středu :cry:
naštěstí vůbec nesázím :wink:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod luen » sob 19. pro, 2009 11:54

Angus píše:
Jamamba píše:...Pavela, velkej respekt s vestenim!

Při vší úctě k Pavelovým věšteckým schopnostem :wink: to bylo hodně pravděpodobné. Sice o pražské scéně čínských BU nemám žádné ponětí, ale to je asi ve všech oblastech stejné.
Proč si myslíte, že na to žádná sázková kancelář nevypsala kurs :lol:
Já bych si vsadil :idea:
Rozhodně by to byla lepší sázka, než na výhru Sparty ve středu :cry:
naštěstí vůbec nesázím :wink:


Myslim, ze vubec neslo o Pavlovo vestecke schopnosti, to byla nadsazka, ale jak sam trefne napsal zna nejen kulturu, ale hlavne naturu. Vi co je cest, drzeni slova a vsechny ty casto oprasovane pojmy v cinskych mytech a legendach. Nechci to pausalizovat urcite jako vsude se i v asii najde velka spousta poctivich lidi ... :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Angus » sob 19. pro, 2009 16:17

luen píše:Myslim, ze vubec neslo o Pavlovo vestecke schopnosti, to byla nadsazka, ale jak sam trefne napsal zna nejen kulturu, ale hlavne naturu.

To je určitě pravda, za ty roky :wink:
luen píše:Nechci to pausalizovat urcite jako vsude se i v asii najde velka spousta poctivich lidi ... :lol: :wink:

Já to ale tentokrát ani nijak nemyslel ve vztahu k čínským učitelům BU, ale obecně. Prostě většina českých učitelů (pokud se tím živí) by se zachovala stejně :cry:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod luen » sob 19. pro, 2009 16:26

Angus píše:
luen píše:Myslim, ze vubec neslo o Pavlovo vestecke schopnosti, to byla nadsazka, ale jak sam trefne napsal zna nejen kulturu, ale hlavne naturu.

To je určitě pravda, za ty roky :wink:
luen píše:Nechci to pausalizovat urcite jako vsude se i v asii najde velka spousta poctivich lidi ... :lol: :wink:

Já to ale tentokrát ani nijak nemyslel ve vztahu k čínským učitelům BU, ale obecně. Prostě většina českých učitelů (pokud se tím živí) by se zachovala stejně :cry:


Urcite, ale u nas to hraji lidi trochu jinak do outu, nez v cine ... Pro ne je to spolecensky prijatelne a pro nas je to neakceptovatelna zalezitost. Z meho pohledu prave z tohoto duvodu resi cela asie vlastnosti jako je loajalita, uprimnost atd ... proto, ze je to nedostatkove zbozi (jako vsude). Clovek, ktery zije dik filmum v tom, ze v asii je kazdej ctihodnej buddhistickej osvicenej ucenec, je naivni :lol: :wink:
V tomto ohledu neni rozdil mezi narodama a kulturama :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cudles » sob 19. pro, 2009 17:43

Luen: To nevěříš ani jeptiškám ve Vatikánu?:D Indiánům v Amazonskejch pralesech? :lol: :lol:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod jeikob » sob 19. pro, 2009 18:02

no já nevím já teda spíš po sledování těch filmů,bych v číně žít nechtěl a spíš než osvícení mniši. to tam je samej zkorumpovanej lokální uředník, v menších městech to maji pod palcem nejmocnější rodiný klany. a čím mín juanů tim vetší nic. další velmi mnoho z nich inklinuje k zločinosti a hazardu. a že fotr nebo bracha díky kostkám či mahjongu prohraje dceru nebo segru do bordelu nic neobvyklého . a právě těch budhostickejch mnichů a pozitivních hrdnů je na miliardovou čínu pramálo.
tak že po sledování filmů by se spíš jeden vyhnul číně obloukem. a pozor ne kung fu filmy ,ne komedie ,ale takzvaně umělecký přesněji řečeno socialní,kritický tak ty tu čínu a asijskou společnost ukazujou ještě drsnějš a syrovějc.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod pm » sob 19. pro, 2009 18:42

Janoj píše:
pavela píše:A ještě k panu Zhai: jistě každý uzná, že Číňany jako národnost znám ze všech nejlépe(a Miro, myslím taky tak dlouho). Nevěřím, že velký master Zhai opovrhne svými nehodnými žáky a odebere se zpátky do JZD Huludao. nechci se k vyjadřovat a také se nevyjadřuji k úrovni jeho Wušu. jediné k čemu se můžu vyjádřit je kromě pohádek o taoistech také vztah Zhai Hua. Myslím, že by starý pán měl být dceři vděčný, že ho vytáhla z bídy. A v místě odkud pochází to bída je, nehledě na to, že odbornost "učitel wušu" je v Číně bezcenná. Namísto toho pamatuji, jak okamžitě shodil její školu s tím, že Zhaihua nic neumí. Což je evidentní lež a útok proti vlastní rodině. V čínském wušu je jedno staré přísloví 学武,先学德。I když je mi jasné, že pro vesnického Číňana je slovo 德 naprostou neznámou, přesto by si to měl pan Zhai připomenout. Kdyby přišel mezi nás a řekl já jsem normální učitel wušu,nikdo není dokonalý, učím ty a ty styly, naučil jsem se je vod starýho Čanga a Wanga v parku, Zhaihua je moje dcera a je je dobrá, věšichni jsme dobrý a všichni jsme bratři, NIKDO by neřekl ani popel, všichni by ho přijali a ctili. Tím že přijel do země, kde působí komunita mnoha dobrých škol se slavnými kořeny, která si nenechá jen tak nic nabulíkovat, se zdvihnutým nosem a s idiotskou legendou, které může věřit jen pitomec ,začal všechny pomlouvat a pasovat se na ředitele kungfu je sám zavinil, že ho nikdo kromě jeho oveček nebere vážně. Nevěřím, že pan Zhai odjede,protože to nedělá pro peníze jak si naivně myslí idealista Miro. Pan Zhai to dělá pro peníze, stejně jako to dělají pro peníze všichni v ČR. Každý kdo vybírá za výuku peníze to dělá pro peníze a není na tom nic špatného. Pro peníze to nedělá starej Čang a starej Wang v parku, protože jsou důchodci a dělají to pro zábavu a hlavně jim za to nikdo peníze nedá. Kdyby jim za to někdo peníze dal, tak si je rádi vezmou.Pro peníze to nedělám já, protože si vydělám mnohem víc byznysem a prachy z Wušu nepotřebuju.a pro prachy to nedělá spousta lidí, který to maj jenom jako hobby a živí se něčím jiným. Pan Zhai neodjede a naopak, vše přeorganizuje a za pár dní se můžeme těšit na znovuotevření školy v ještě masovějším měřítku.nechá se jistě bezpochyby odprosit a ukecat zoufalými žáčky atím si upenní pozici.typický postup vesnických číňanů zvaný výsměšněv pekingském dialektu 三分五农村窜儿 Jediná vyjímka by byla, kdyby měl někde jinou možnost vydělat peníze, případně odjel vyučovat do zahraničí. Pak by se jistě na celou výuku Čechů vykašlal.Takže asi tak, uvidíme komu dá čas za pravdu.


Pavela,

zkus mě, prosím, chvíli přesvědčovat o tom, že Tě ti šaolinští mniši neučí předvídat budoucnost 8O :wink: :lol:

Bylo to totiž od Tebe opravdu mistrovské, jak jsi toto předpověděl:

http://www.cinskecviceni.cz/

Prostě klobouk dolů :lol:
Pro mě jsi opravdu skutečný znalec rodiny Zhai a ať si někdo zkusí teď tomu oponovat.

Zdavím Tě do Pekingu

Janoj



:lol:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod LiPai » ned 20. pro, 2009 21:17

Janoj píše:
pavela píše:A ještě k panu Zhai: jistě každý uzná, že Číňany jako národnost znám ze všech nejlépe(a Miro, myslím taky tak dlouho). Nevěřím, že velký master Zhai opovrhne svými nehodnými žáky a odebere se zpátky do JZD Huludao. nechci se k vyjadřovat a také se nevyjadřuji k úrovni jeho Wušu. jediné k čemu se můžu vyjádřit je kromě pohádek o taoistech také vztah Zhai Hua. Myslím, že by starý pán měl být dceři vděčný, že ho vytáhla z bídy. A v místě odkud pochází to bída je, nehledě na to, že odbornost "učitel wušu" je v Číně bezcenná. Namísto toho pamatuji, jak okamžitě shodil její školu s tím, že Zhaihua nic neumí. Což je evidentní lež a útok proti vlastní rodině. V čínském wušu je jedno staré přísloví 学武,先学德。I když je mi jasné, že pro vesnického Číňana je slovo 德 naprostou neznámou, přesto by si to měl pan Zhai připomenout. Kdyby přišel mezi nás a řekl já jsem normální učitel wušu,nikdo není dokonalý, učím ty a ty styly, naučil jsem se je vod starýho Čanga a Wanga v parku, Zhaihua je moje dcera a je je dobrá, věšichni jsme dobrý a všichni jsme bratři, NIKDO by neřekl ani popel, všichni by ho přijali a ctili. Tím že přijel do země, kde působí komunita mnoha dobrých škol se slavnými kořeny, která si nenechá jen tak nic nabulíkovat, se zdvihnutým nosem a s idiotskou legendou, které může věřit jen pitomec ,začal všechny pomlouvat a pasovat se na ředitele kungfu je sám zavinil, že ho nikdo kromě jeho oveček nebere vážně. Nevěřím, že pan Zhai odjede,protože to nedělá pro peníze jak si naivně myslí idealista Miro. Pan Zhai to dělá pro peníze, stejně jako to dělají pro peníze všichni v ČR. Každý kdo vybírá za výuku peníze to dělá pro peníze a není na tom nic špatného. Pro peníze to nedělá starej Čang a starej Wang v parku, protože jsou důchodci a dělají to pro zábavu a hlavně jim za to nikdo peníze nedá. Kdyby jim za to někdo peníze dal, tak si je rádi vezmou.Pro peníze to nedělám já, protože si vydělám mnohem víc byznysem a prachy z Wušu nepotřebuju.a pro prachy to nedělá spousta lidí, který to maj jenom jako hobby a živí se něčím jiným. Pan Zhai neodjede a naopak, vše přeorganizuje a za pár dní se můžeme těšit na znovuotevření školy v ještě masovějším měřítku.nechá se jistě bezpochyby odprosit a ukecat zoufalými žáčky atím si upenní pozici.typický postup vesnických číňanů zvaný výsměšněv pekingském dialektu 三分五农村窜儿 Jediná vyjímka by byla, kdyby měl někde jinou možnost vydělat peníze, případně odjel vyučovat do zahraničí. Pak by se jistě na celou výuku Čechů vykašlal.Takže asi tak, uvidíme komu dá čas za pravdu.


Pavela,

zkus mě, prosím, chvíli přesvědčovat o tom, že Tě ti šaolinští mniši neučí předvídat budoucnost 8O :wink: :lol:

Bylo to totiž od Tebe opravdu mistrovské, jak jsi toto předpověděl:

http://www.cinskecviceni.cz/

Prostě klobouk dolů :lol:
Pro mě jsi opravdu skutečný znalec rodiny Zhai a ať si někdo zkusí teď tomu oponovat.

Zdavím Tě do Pekingu

Janoj


Já budu klidně oponovat. Pokud Pavela tvrdí, že mistr Zhai byl vesničan a měl vzdělání a plat takové jaké Pavela tvrdil, tak ví o rodině Zhai vcelku nula nula nic. Nevím ale jeho znalost Zhai Feng a Zhai Jun je asi taky vcelku víc než nulová. Ovšem jeho znalosti a umění komnat shaolinu nijak nechci snižovat. Já ty filmy taky viděl a tak se bojím jeho schopností a s úctou se klaním.

Podíval bych se spíše na to z jiného pohledu. Jaké kursy mistr Zhai otevírá? A co to asi tak znamená (někdo možná pochopí někdo určitě ne) Každopádně mají stále možnost si zdejší diskutéři zajít zkontrolovat kvalitu výuky a přestat mluvit o tom co kde slyšeli jako nějaké pavlačové tetky.

Já osobně jsem rád že tu mistr Zhai zůstává a dál vyučuje a vím že to má ji jiné důvody než jen peníze. Na kecy strýčka z Pekingu hážu bobek.

Osobně se těším na setkání s Luenem a Rozou myslím, že to dost věcí vyjasní a tyto neplodné debaty ukončí.
LiPai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Příspěvekod luen » ned 20. pro, 2009 21:27

4cudles, tem amazonskym indianum asi nejvice :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cudles » ned 20. pro, 2009 21:50

luen píše:4cudles, tem amazonskym indianum asi nejvice :lol: :wink:

:D
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod pavela » úte 22. pro, 2009 3:51

LiPaj-Komu není rady tomu není pomoci. Co strana dělá dobře dělá. Nemám co bych k tomu už dodal... Snad jen přidám ještě jednu věštbu: Já nepotřebuju říci panu Zhai jediné silné slovo, to rád nechám na tobě. Za 2-3 roky, možná dřív bude totiž zalit kýblem špíny z tvých ctěných úst Li Paji :wink:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod luen » úte 22. pro, 2009 12:26

pavela píše:LiPaj-Komu není rady tomu není pomoci. Co strana dělá dobře dělá. Nemám co bych k tomu už dodal... Snad jen přidám ještě jednu věštbu: Já nepotřebuju říci panu Zhai jediné silné slovo, to rád nechám na tobě. Za 2-3 roky, možná dřív bude totiž zalit kýblem špíny z tvých ctěných úst Li Paji :wink:


Pavelo, ukladam a verim, ze to zase za cas bude aktualni ...

Ja se Li Paji vylozene tesim na to nase setkani a jsem moc zvedav, jak potom okomentujes/omluvis uceni pana Zhai :wink:

Vemte si tedy nejake pevne hadry na chytani :wink:
Naposledy upravil luen dne úte 22. pro, 2009 17:25, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod LiPai » úte 22. pro, 2009 16:30

Luene co se tyka komentovani mistrova uceni to je velmi jednoduche. Co mi ukazal a naucil tak funguje to jiz proslo vice testy. Pokud jde o to co predvedu tak to je moje schopnost/neschopnost a to se nebudu za nekoho schovavat.

Doufam ze i Roza dorazi toho bych tam take rad videl. Mi hipici radi poznavame fajn nove lidicky. 8)

Plane diskuze stale resim radeji setkanim na zivo. Co predvedem to predvedem v tom nevidim problem. Jelikoz jej znam pres 7 let tak vize Pavely nenaplnim. A snad jiz tento pocin je toho jasnym dukazem.

Kazdopadne preji vsem navstevnikum tohoto fora pekne svatky Vanocni a hodne zdaru pri cviceni v pristim roce 2010.

LiPai

PS samozrejme to preji i odpurcum sifu Zhai a Pavelu nevyjimaje :wink:
LiPai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned 23. dub, 2006 23:00

Příspěvekod pavela » sob 26. pro, 2009 6:19

Já nejsem "odpůrce" Zhaie globálně Li Paji, to jsi mě špatně pochopil. Moje přesně formulované námitky jsem tady vyjmenoval naprosto jasně a zřetelně. Celkově vzato, kdyby nedělal z Čechů blbce, každý by si ho vážil, jako si váží ostatních čínských mistrů. Musel si Qin, Zhaihua,Du Fu Ku a další vymejšlet a dělat ramena? Ne. A přesto považují úcty jim náležité. Mě to vadí dvojnásob, potože patřím s Ivanem a dalšími k vůbec prvním lidem, kteří tvořili dobré jméno wušu v ČR v době, kdy většina z vás byla ve školce a jsem nerad když ten kus práce co jsme odvedli kazí Číňan. Ale že by mi Zhai vadil všeobecně to se říci nedá,kdyby mi měla vadit každá blbost na každém Číňanovi, tak bych se tady už zbláznil.A k mojí věštbě :lol: 7 let nic neznamená, někomu to trvá 10 a víc, já už to viděl tolikrát... :D Krásné vánoce a Nový rok i tobě :-)
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Tau » čtv 19. srp, 2010 10:04

pavela píše:... Nevěřím, že pan Zhai odjede,protože to nedělá pro peníze jak si naivně myslí idealista Miro. Pan Zhai to dělá pro peníze, stejně jako to dělají pro peníze všichni v ČR. Každý kdo vybírá za výuku peníze to dělá pro peníze a není na tom nic špatného. Pro peníze to nedělá starej Čang a starej Wang v parku, protože jsou důchodci a dělají to pro zábavu a hlavně jim za to nikdo peníze nedá. Kdyby jim za to někdo peníze dal, tak si je rádi vezmou.Pro peníze to nedělám já, protože si vydělám mnohem víc byznysem a prachy z Wušu nepotřebuju.a pro prachy to nedělá spousta lidí, který to maj jenom jako hobby a živí se něčím jiným. Pan Zhai neodjede a naopak, vše přeorganizuje a za pár dní se můžeme těšit na znovuotevření školy v ještě masovějším měřítku ...


Sorry ale toto mi nedalo. Pre tých ktorí nepostrehlui. Hat off to pavela BTW ... :lol:


Vážení přátelé,
06.10.2009 jsem vás informoval o přerušení výuky. Nyní je již vše
potřebné připraveno pro její obnovu a to od 16.02.2010.
Byl stanoven pevný obsah výuky, místo i časový harmonogram.

Zhai Hong Yin

Mistr Zhai Hong Yin ...originalni dopis
http://www.wushu.cz/

8O
Tau
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 17. srp, 2010 23:00

Příspěvekod luen » čtv 19. srp, 2010 19:18

Kluci od Papa, porad cekam na to videicko z te navstevy u nas ... To bylo reci, ze to bude hned zpracovane ... a porad nic :?: :P :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jian » čtv 19. srp, 2010 19:31

luen: on nekdo nakonec prisel? :o
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod patrik » pát 20. srp, 2010 6:42

eee víte, že čínským BU nerozumím, jen jsem si minulý týden všiml tohoto v TV

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185 ... -medicina/

"Do tajemství cvičení, které má organismus dovést k harmonii, se nás prostřednictvím Evy Zimmelové pokusí zasvětit čínský mistr Zhai Hong Yin."

Třeba to souvisí s tématem.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pavela » pát 20. srp, 2010 10:48

patrik píše:eee víte, že čínským BU nerozumím, jen jsem si minulý týden všiml tohoto v TV

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185 ... -medicina/

"Do tajemství cvičení, které má organismus dovést k harmonii, se nás prostřednictvím Evy Zimmelové pokusí zasvětit čínský mistr Zhai Hong Yin."

Třeba to souvisí s tématem.

Patrik


Tam je chyb, správně to mělo bejt: "Do tajemství cvičení, které má orgasmus dovést k harmonii, se nás prostřednictvím Evy Zimmelové pokusí zasvětit čínský mistr Zhai Hong Yin."
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků