Mrtví mistři

všechno ostatní sem

Mrtví mistři

Příspěvekod El_Commandante » čtv 19. srp, 2010 22:46

Slyšel jsem, že někteří adepti bojových umění navázali kontakt s již zesnulými mistry bojových umění. Samozřejmě je jasné, že kdo tomu věří, musí nutně věřit v posmrtný život. Takže dejme tomu, že je posmrtný život možný. Máte nějaké zkušenosti s takovými úkazy? Klidně i z vyprávění jiných.
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

 

Příspěvekod Picard » čtv 19. srp, 2010 23:10

Jo jednoho takovýho člověka, co prý takový kontakt navázal znám :-D Je to trochu zvláštní člověk... :-D
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod zbek » čtv 19. srp, 2010 23:17

U mě to zatim funguje na 50% :oops: ja mluvim a on je ticho
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » čtv 19. srp, 2010 23:23

Zbek: Třeba jenom zarytě mlčí :D
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pali » pát 20. srp, 2010 8:39

Slyšel jsem, že někteří adepti bojových umění navázali kontakt s již zesnulými mistry bojových umění. Samozřejmě je jasné, že kdo tomu věří, musí nutně věřit v posmrtný život. Takže dejme tomu, že je posmrtný život možný. Máte nějaké zkušenosti s takovými úkazy? Klidně i z vyprávění jiných.

Nedávno som videl dokument Himaláje - cesta k nebesiam o budhistických mníchoch v zapadlej dedinke v Zanskare. O malom mníchovi sa jeho rodina v pohode vyjadrovala, že si pamätá svoje predchádzajúce životy, iní mnísi ho vraj tiež spoznávajú ako akéhosi už mŕtveho mnícha.
Na základe tohto by som to u adepta, ktorý pochádza z podobnej oblasti s podobnou vierou v pohode akceptoval, hoci tomu sám neverím. Ak sa na to dá niekto od nás, asi ho budem považovať za excentrika. Skôr ako že kto má pravdu - "my" či "oni" (čo je asi nerozhodnuteľné) - ma bude zaujímať, čo vyvrátilo excentrika z jeho životnej rovnováhy :lol:
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » pát 20. srp, 2010 10:46

Jestli je pravda převtělování, a já jako buddhista věřím, že je, pak je spiritismus blbost, když je duše onoho mistra v těle někoho jiného, tak jak by mohl promlouvat z onoho světa. Ledaže by dosáhnul nirvány ale to je zase nic, rozplynutí v nekonečnu, takže taky špatně. Takže to asi bude blbost, ne? :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Jian » pát 20. srp, 2010 10:49

Asi se ted vyjadrim trochu neobratne (ono je docela tezke ten pocit popsat), ale nedostanete se nekdo obcas do situace, kdy vam najednou projede hlavou takova ta myslenka "vzdyt presne tohle se ale uz jednou stalo/to si pamatuji"?
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod graver » pát 20. srp, 2010 11:09

pavela píše:Jestli je pravda převtělování, a já jako buddhista věřím, že je, pak je spiritismus blbost, když je duše onoho mistra v těle někoho jiného, tak jak by mohl promlouvat z onoho světa.

A podle buddhisitckého učení k tomu převtělení dojde okamžitě po smrti nebo musí duše čekat na vhodného hostitele? A tím musí být jen novorozenec a člověk nebo jinak?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » pát 20. srp, 2010 11:11

Jian píše:nedostanete se nekdo obcas do situace, kdy vam najednou projede hlavou takova ta myslenka "vzdyt presne tohle se ale uz jednou stalo/to si pamatuji"?

Jo, odborně se tomu říká "Dežo ví" :wink: . Ale většinou je to reminiscence na něco, co se stalo tobě za tvého života, ne?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jian » pát 20. srp, 2010 12:55

graver: to bych zase az tak dalece netvrdil - samozrejme by to ale bylo problematicke i co se tyce uvahy o nejakych minulych zivotech (uplne tataz udalost). Leda by opravdu "ka bylo kolo", jak tvrdi muj nejoblibenejsi spisovatel sai Stephen King. :wink:

Nicmene ja se napr. strasne rychle naucil orientovat v Praze (minimalne v centru) - dokonce takovym zpusobem, ze jsem se tam jeden cas paradoxne vyznal lip, nez v mem rodnem meste. Obcas jsem mel pocit, ze ty mista proste znam "odjinud", nemel jsem skoro nikdy strach ze se ztratim nebo tak neco... samozrejme netvrdim, ze bych se nikdy neptal na cestu.

Pak muj vztah k Cine (jidlo, kultura, architektura)... take v tom nic moc hlubsiho nemusi byt.

Btw jeste co se tyce toho "vim a nevim jak/odkud to vim", tak tim silne vynikam hlavne ve svem oboru (biologie) ve kterem jsem exceloval uz od predskolniho veku a i o XY let pozdeji v prvnim semestru jsem byl pokladan za cloveka s neuveritelnym nadanim chapat veci, ktere nechapou ani lidi byli na fakulte uz ctvrtym/patym rokem... cimz se ted nechci nejak chlubit, ale podotknout, ze mam s timto opravdu bohatou zkusenost - mnohokrat se me mnoho profesoru (nejen) ptalo odkud znam odpoved na tu a tu otazku a ja se vzdycky musel zasmat a podle pravdy pripustit, ze nevim... proste ji znam. :) Netvrdim vsak, ze z minulych zivotu - sam na ne nemam vyslovene vyhraneny nazor...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

 

Příspěvekod Jian » pát 20. srp, 2010 13:19

graver: jinak jeste takova zajimavost, v kabale existuje mj. takova "specialni verze" (a me sympaticka) reinkarnace a to je tzv. ibur - jde o to, ze duse vstoupi az do dospeleho cloveka a pomaha mu na ceste (vyporadat se s duchovnimi ukoly). Az ji uz neni zapotrebi, tak se opet vzdali - ibur obvykle uskutecnuji prave duse ruznych zemrelych mistru atp.

Buddhisticke pojmoslovi tusim s vyrazem "reinkarnace" moc nepracuje - nezna totiz neco jako "putujici dusi". Duch i telo se podle nej neustale premenuji, ac nova existence samozrejme souvisi i s tou predchozi. Takze to neni az tak jednoduche, Pavela kdyztak doplni (ja jsem jen teoretik :).
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod dondyna » ned 22. srp, 2010 11:16

pavela píše:Jestli je pravda převtělování, a já jako buddhista věřím, že je, pak je spiritismus blbost, když je duše onoho mistra v těle někoho jiného, tak jak by mohl promlouvat z onoho světa. Ledaže by dosáhnul nirvány ale to je zase nic, rozplynutí v nekonečnu, takže taky špatně. Takže to asi bude blbost, ne? :lol:


:wink: duše přeci nepřechází do nového těla ihned po smrti. A na onom světě je několik desetiletí až století, než znovu inkarnuje. A pak pro takovouhle duši není problém, aby vystoupila a putovala příp. promlouvala během spánku nebo meditace nového těla.
dondyna
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 141
Registrován: úte 10. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 22. srp, 2010 11:43

co to hulíte??? Já jen,abych se tomu ZDALEKA VYHNUL!!!!! :wink: :lol: :lol: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jian » ned 22. srp, 2010 14:09

Jeste tu chybi propagace xboxu... Dokonce i ukropcany se tentokrat dokazal drzet tematu - ovsem proc reaguji jedinci, ktere ono tema evidentne vubec nezajima...? To je mi zahadou... :idea:
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » ned 22. srp, 2010 15:49

Jendis píše:co to hulíte??? Já jen,abych se tomu ZDALEKA VYHNUL!!!!! :wink: :lol: :lol: :twisted:


:lol: :lol: :lol:

3 smajliky jako:

buddha
dharma
sangha

:lol: :wink:

Mimochodem jeden hnup, kterej psal, ze se spojil s mrtvejma predkama rodiny Jang tady casto psal, ted uz mene ... pak to teda stocil na vtipek, ale ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » ned 22. srp, 2010 16:06

Jian píše:proc reaguji jedinci, ktere ono tema evidentne vubec nezajima...?

Protože tohle bude vždycky nosné téma, ke kterému se povinně musí vyjádřit každý :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jian » pon 23. srp, 2010 12:27

ukropcany: bohuzel s pojmem "sedlacky rozum" nemam dvakrat dobre zkusenosti, vetsina lidi co se na nej dosud odvolavala (a diskutovala se mnou na nejake odborne tema) psala/mluvila neuveritelne hlouposti. Kazdopadne podobne vykriky do tmy jako si muzes precist vyse s tim podle me nijak nesouvisi.

Nu a ted k "déjà vu" - existujou i cele knihy, pojednavajici o "déjà vu" prave ve vztahu k minulym zivotum, namatkou od Judy Hallove. Tudiz si myslim, ze to je celkem k veci. Ja to tak pojmenovat/skatulkovat puvodne nechtel a kdyby uz, tak pisu rovnou o deja vecu a v navaznosti na to co jsem pak rikal o Praze o deja visite (bum, ze by to na Wikipedii nebylo) - ale radeji bych o tom hovoril proste jako o pocitech.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: Mrtví mistři

Příspěvekod DON » úte 24. srp, 2010 20:32

El_Commandante píše:Slyšel jsem, že někteří adepti bojových umění navázali kontakt s již zesnulými mistry bojových umění. Samozřejmě je jasné, že kdo tomu věří, musí nutně věřit v posmrtný život. Takže dejme tomu, že je posmrtný život možný. Máte nějaké zkušenosti s takovými úkazy? Klidně i z vyprávění jiných.




Znám jednoho Senseie kterej mi toto jednou vyprávěl,chodil hodně často hrát bedny do herny kde sem pracoval a občas se opil a pak tam ukazoval různá "kouzla" No a ten nám vyprávěl že je to možný.V divočině v lesích o samotě je možné přivolat různé síly a dokonce i prý duchy mistrů,jedná se ale v nejlepším případě o černou magii,takže to nepřinese nic pozitivního...
Možná krátkodobě se tím dosáhne určitého výsledku,ale pak....


Upozorňuji všechny že dnes jsem nejedl žádné prášky od legálního drogového dealera psychiatra Žahourka :!: :lol:
DON
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. srp, 2010 23:00


Zpět na off-topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron