Reakce na střelbu, přepadení.....

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Jendis » stř 01. zář, 2010 10:25

Osobně bych to až tak nedramatizoval,spousta lidí to stejně nezažije......a pokud ano,tak až jim prvně hvízdne včelka kolem těla,budou reagovat úplně jinak...... a pochybuju,že na nějakém kurzu se střílí (ostrejma) po lidech(aby si zvykli)......a u čehokoliv jiného je to pořád "jen jako".

za mne rada jedinná........zachovejte si zdravej rozum,rozvahu a klid.....i když to není jednoduché.......vždycky může být hůř :wink: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod NAIA » stř 01. zář, 2010 11:05

RBR píše:
La-jia píše:Ahoj všem. Zůčastnil jsem se Martinova semináře "jak přežít teroristický ůtok" a bylo to plné super jednoduchých nápadů. Hodně lidí tu řeší až takovou tu druhou fázi a to jak přivolat pomoc či jak o tom dát někomu vědět. Ale zkuste si představit (a to měl Martin asi na mysli), že jdete s partnerkou z nejmenovaného nákupního střediska, v rukách dvě igelitky nabouchaný nákupem, hádáte se sní, protože ona zapoměla koupit něco bez čeho večer neusednete k televizi a najednou začne ve vašem okolí (třeba nalevo nebo napravo a v nejhorším za vámi) někdo střílet a vy vůbec nevíte jestli je to určený vám, je-li to šílenej střelec nebo jestli si nějací paka vyřizujou účty mezi sebou. Jaká asi bude vaše reakce? Jak vyhodnotíte situaci?


Myslím, že je to zbytečné teoreticky rozebírat. Za PC je každý borec, ale jak zareaguješ ve skutečnosti ...bůh ví. To, že Martin vám předhodí na krátkém semináři pár info od Jima nic neřeší. Tady je jen jedna cesta a to ta, co napsal Kraver1, systematický výcvik od píky.

RBR


RBR: Připadá mi to diskuzi o sebeobraně nožem 8) Jak to myslíš, že to nic neřeší.. kluci dostali info a jestli s tím pracují tak se trénují aby to zvládli ne?
Ty si asi pořád myslíš že jsme kroužek teoretiků co? Konkrétně La-jia myslím tam příšel o triko když jsem do něj kopal a cpal mu pistoli do obličeje, Honza v High Gearu dostal x krat hasičákem když vlezl s pistolí do dveří.. atd. Kde prosímtě bereš ty informace jak to děláme?

Jinak souhlas že systematický výcvik je lepší, ten maji lidi co se mnou cvičí v Olomouci. Kluci v Rakovníku si musí zařídit tréninky sami.

Jen poznamka na zaver mimo tema. Kde ty cvičíš karate? Máš svého trenéra několikrát týdně na tréninku nebo spíše jezdíš po seminářích? Protože znáš to - semináře nic neřeší

8)
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RBR » stř 01. zář, 2010 11:13

Jendis píše:Osobně bych to až tak nedramatizoval,spousta lidí to stejně nezažije......a pokud ano,tak až jim prvně hvízdne včelka kolem těla,budou reagovat úplně jinak...... a pochybuju,že na nějakém kurzu se střílí (ostrejma) po lidech(aby si zvykli)......a u čehokoliv jiného je to pořád "jen jako".


Za války a možná po válce se takový výcvik dělal. Střílelo se z kulometu ostrýma, a branci se museli podplížit.
Mě šlo spíš Jendo o to, že běžný civil není zvyklý na jakoukoliv střelbu. Když ti vystřelí dávka u ucha je to rachot, ohlušení, šok, přechodná ztráta orientace, leknutí atd. I plazit se musíš naučit. Potrénovat plánování ústupové cesty, krytí, atd. Dřív se s tím člověk potkal u základního výcviku jednotlivce na vojně, takže starším ročníkům možná opravdu stačí zachovat klid, rozvahu a rozum.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod fakt » stř 01. zář, 2010 11:18

RBR píše: Dřív se s tím člověk potkal u základního výcviku jednotlivce na vojně, takže starším ročníkům možná opravdu stačí zachovat klid, rozvahu a rozum.

RBR


No jo a když došlo střelivo, mlátili nás po blembáku klackem (to aby sem tu hlavu nezvedaly).
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jian » stř 01. zář, 2010 11:39

Ja si na zaklade vlastnich zkusenosti myslim, ze vetsina lidi neni ve skutecnosti vubec pripravena zabijet (opravdu to zmacknout) - proto kdykoliv na me nekdo necim miril, odhadoval jsem situaci/dotycneho a resil to vesmes uplne jinak, nez pise Jendis. Ovsem jak, to nikomu skutecne radit nebudu. Na druhou stranu, pokud je onen clovek napr. psychicky vysinuty, pod vlivem nejakych omamnych latek etc. a proste jednou strilet chce, tak podle me muzete zkouset cokoliv (klidne i predstirani epileptickeho zachvatu) a bude vam to nejspis houby platne. Na takovou situaci je i prakticky nemozne se nejak rozumne pripravit, protoze takovy jedinec muze (a nejspis i bude) reagovat naprosto nevypocitatelnym zpusobem a jednat uplne jinak, nez by jednal za normalnich okolnosti. Tudiz hrat to psychologicky a zkouset na nej nejaky nacviceny vzorec chovani muze byt sebevrazda a naopak provest silenost ala "uz nemam co ztratit" vam naopak muze zachranit zivot.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 01. zář, 2010 11:42

RBR píše:
Jendis píše:Osobně bych to až tak nedramatizoval,spousta lidí to stejně nezažije......a pokud ano,tak až jim prvně hvízdne včelka kolem těla,budou reagovat úplně jinak...... a pochybuju,že na nějakém kurzu se střílí (ostrejma) po lidech(aby si zvykli)......a u čehokoliv jiného je to pořád "jen jako".


Za války a možná po válce se takový výcvik dělal. Střílelo se z kulometu ostrýma, a branci se museli podplížit.
Mě šlo spíš Jendo o to, že běžný civil není zvyklý na jakoukoliv střelbu. Když ti vystřelí dávka u ucha je to rachot, ohlušení, šok, přechodná ztráta orientace, leknutí atd. I plazit se musíš naučit. Potrénovat plánování ústupové cesty, krytí, atd. Dřív se s tím člověk potkal u základního výcviku jednotlivce na vojně, takže starším ročníkům možná opravdu stačí zachovat klid, rozvahu a rozum.

RBR


Padl tu dotaz,já odpověděl......respektive se snažil poradit. Jak si to kdo přebere,to je jeho věc.......vždy píšu,že zkušenost je nepřenosná.
Vzpomeň si na svůj zážitek s maníkem pod vlivem OL a kudlou....dokud se Ti to nestalo,věřil jsi sám sobě,že by nebyl problém. Až Tě to potkalo,najednou jsi zjistil a pocítil na vlastní kůži,o čem se mluví....tady je to stejné.
Není ostuda se rozsypat...pokud na to člověk není připravenej,trénovanej........slovama se stejně lidi připravit a přesvědčit nedají....a tady můžeme jenom to. Nic víc.......pokud si z toho někdo něco odnese,je to jen dobře(a plus pro něj).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 01. zář, 2010 11:46

Jian píše: odhadoval jsem situaci/dotycneho a resil to vesmes uplne jinak, nez pise Jendis.


však taky nic nepředkládám jako dogma a psal jsem tu větičku,že hrozně záleží na tom,kdo tam stojí :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jian » stř 01. zář, 2010 12:07

Jendis: ano - jde mi jen o to abych doplnil tu dalsi eventualitu "nenahravani do karet". Co ja jsem zazil, tak vetsine lidi davala ta zbran strasny pocit moci a prevahy, ale nebyli to rozhodne zadni zabijaci. Bylo tam absolutni presvedceni o tom, ze okamzite udelas cokoliv si reknou, nebudes vubec odporovat atd. Pokud to bylo napr. dlouhodobeji planovane, pak vesmes dotycny ani trochu nepocital s eventualitou, ze by nekdo (napr. bankovni urednice pri prepadeni, spousta takovych pripadu ostatne je) mohl treba jenom rict "ne".. Nu a nekdy (nekdy) muze tedy byt efektivnejsi mu tuhle myslenkovou konstrukci uplne zbourat, nez ho v ni dobrovolne dal utvrzovat a jit mu na roku... on pak najednou vubec nevi co si pocit, jelikoz proste s necim takovym ani trochu nepocital + na to aby vazne vystrelil nema a nejspis nikdy ani nemel...

Ono totiz pokud chce nekdo opravdu zabit (ma v tom jasno), tak proste vytahne zbran a zacne strilet (podobne jako tady ten ze Slovenska) - navzdory filmum/serialum na svoji obet pul hodiny nemiri, nepovida si s ni, nezastrasuje ji... aby mela dost casu neco vymyslet a nejakym zpusobem ho nakonec jeste prelstit a odzbrojit, takze vse samozrejme skonci happyendem :)
Vytahnout zbran abych vyhrozoval/zastrasoval/ziskal pocit kontroly... to muze byt uz o necem hodne jinem.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » stř 01. zář, 2010 12:11

NAIA píše:RBR: Připadá mi to diskuzi o sebeobraně nožem 8) Jak to myslíš, že to nic neřeší.. kluci dostali info a jestli s tím pracují tak se trénují aby to zvládli ne?
Ty si asi pořád myslíš že jsme kroužek teoretiků co? Konkrétně La-jia myslím tam příšel o triko když jsem do něj kopal a cpal mu pistoli do obličeje, Honza v High Gearu dostal x krat hasičákem když vlezl s pistolí do dveří.. atd. Kde prosímtě bereš ty informace jak to děláme?

Jinak souhlas že systematický výcvik je lepší, ten maji lidi co se mnou cvičí v Olomouci. Kluci v Rakovníku si musí zařídit tréninky sami.
8)


Zajímavé je, že na Jendu a jeho pochybnosti o smysluplnosti výcviku na toto téma o příspěvek výš vůbec neraguješ, na mojí poznámku vyskočíš jak čertík.

Nevím co řešíš? Kde jsem psal, že jste teoretici? Pouze jsem napsal, že jeden seminář je k ničemu, chce to pravidelnost, což si potvrdil. Vůbec jsem neřešil co a jak tam děláte.

Pokud jde no roztržené triko. Mám roztržené gi z tréniku a znamená to něco? Že Honza dostal po rukách, v katori dostanu po nich každý trénink a co jako? Znamená to jako, že mám supr tréninky? :lol:

Jen poznamka na zaver mimo tema. Kde ty cvičíš karate? Máš svého trenéra několikrát týdně na tréninku nebo spíše jezdíš po seminářích? Protože znáš to - semináře nic neřeší


Nemám. Ježdění na semináře je pro mě z nouze cnost. Znám velmi dobře úskalí sběru informací na seminářích. :(

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod fakt » stř 01. zář, 2010 12:16

Příběh z vojny:
Na strážnici zastřelil starej mladýho. Vystřelil 3x a 2x to prošlo plícema. V tom malým prostoru to byla taková řacha (sapík), že z toho byli všichni mírně řečeno roztřesený.
Zastřelenej se nezmohl chudák na nic a zbytek strážnýho oddílu taky ne. V tu chvíli byl i prob zvednout telefon a zavolat pomoc.

Resumé - když jsi v tom, tak to fakt není prdel.
Trénink: buď systematicky, dlouho a intenzívně, nebo na to radši nemysly.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod RBR » stř 01. zář, 2010 12:24

Jian píše:Jendis: ano - jde mi jen o to abych doplnil tu dalsi eventualitu "nenahravani do karet". Co ja jsem zazil, tak vetsine lidi davala ta zbran strasny pocit moci a prevahy, ale nebyli to rozhodne zadni zabijaci. Bylo tam absolutni presvedceni o tom, ze okamzite udelas cokoliv si reknou, nebudes vubec odporovat atd. Pokud to bylo napr. dlouhodobeji planovane, pak vesmes dotycny ani trochu nepocital s eventualitou, ze by nekdo (napr. bankovni urednice pri prepadeni, spousta takovych pripadu ostatne je) mohl treba jenom rict "ne".. Nu a nekdy (nekdy) muze tedy byt efektivnejsi mu tuhle myslenkovou konstrukci uplne zbourat, nez ho v ni dobrovolne dal utvrzovat a jit mu na roku... on pak najednou vubec nevi co si pocit, jelikoz proste s necim takovym ani trochu nepocital + na to aby vazne vystrelil nema a nejspis nikdy ani nemel...

Ono totiz pokud chce nekdo opravdu zabit (ma v tom jasno), tak proste vytahne zbran a zacne strilet (podobne jako tady ten ze Slovenska) - navzdory filmum/serialum na svoji obet pul hodiny nemiri, nepovida si s ni, nezastrasuje ji... aby mela dost casu neco vymyslet a nejakym zpusobem ho nakonec jeste prelstit a odzbrojit, takze vse samozrejme skonci happyendem :)
Vytahnout zbran abych vyhrozoval/zastrasoval/ziskal pocit kontroly... to muze byt uz o necem hodne jinem.


Neteoretizuj, nemá to cenu. Až se někdy do podobné situace dostaneš, podívej se útočníkovi do očí a pochopíš. Jak psal Jenda tato zkušenost je nepřenosná.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod NAIA » stř 01. zář, 2010 12:37

RBR: V pohodě asi si jen pamatuju kam vedla debata o noži a nechci ji absolvovat znovu.
Co se týká Jendise, Tong Po, Kravera... podívej pro mě má informace hontotu podle zdroje. Tito a další lidé se těmito věcmi zabývají tak pro mě mají jejich příspěvky větší důležitost.
Ty mi připadáš jako člověk kterému jednou něco nevyšlo a staví se k věcem ve stylu "stejně to bude pokaždé jinak takže vlastně ani nemůžu se na danou věc připravit"...to je celé.

Že pár informací on Jima nic neřeší... nesouhlas. Může to klukům pomoci vylepšit jejich tréninky tak jak nic neřeší? (analogie k tvému studiu karate - no offense)

Jinak jsou dvě věci co potřebuješ schopnosti a vědomosti. Kdyby lidi v Blavě věděli že nemají hledět z balkónu ale jen vykouknout a schovat se (vyfotit situaci) tak by to dopadlo lépe. Jak moc potřebuješ toto trénovat systematicky? Chapeš?

K tomu tréninku ještě.. ti zasahující policisté taky nejspíš něměli za sebou mnoho přestřelek proti kose na sídlišti ne? Trénink ti pomůže se na tyto věci připravit. Jinak potom tady všichni máme dost problém.... :D
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RBR » stř 01. zář, 2010 13:46

NAIA píše:RBR: V pohodě asi si jen pamatuju kam vedla debata o noži a nechci ji absolvovat znovu.
.
.
.

V pohodě, tímto směrem jsem tu debatu vůbec nechtěl rozjíždět. To beru jako uzavřené, dokud se u tebe nestavím neabsolvuji slibovaný trénink, tak to nechci znova otvírat.
Nicméně napíšu ti to znova. Psal jsem o nevhodnosti jednorázové akce a vhodnosti dlouhodobého tréninku. O vhodnosti přípravy jako takové jsem nepochyboval.
Že pár informací on Jima nic neřeší... nesouhlas. Může to klukům pomoci vylepšit jejich tréninky tak jak nic neřeší? (analogie k tvému studiu karate - no offense)

Ok souhlasím. Potom co jsi dodal další info.

Jinak jsou dvě věci co potřebuješ schopnosti a vědomosti. Kdyby lidi v Blavě věděli že nemají hledět z balkónu ale jen vykouknout a schovat se (vyfotit situaci) tak by to dopadlo lépe. Jak moc potřebuješ toto trénovat systematicky? Chapeš?

Tady s tebou nesouhlasím. Jsi optimista. Lidé jsou nechápaví a nestačí jim to jen říci.
K tomu tréninku ještě.. ti zasahující policisté taky nejspíš něměli za sebou mnoho přestřelek proti kose na sídlišti ne? Trénink ti pomůže se na tyto věci připravit. Jinak potom tady všichni máme dost problém.... Velmi šťastný

No jejich trénink je podložený absolvováním skutečných ostrých akcí, což nám většinou chybí. Zasahující oddíl se skládal určítě z chlapců co už mají zkušenosti s reálnýni zákroky. Prošli už ohněm vědí co je to hvízdání kulek nad hlavou. Tím se liší dost podstatně od nás "teoretiků" BU a BS v civilu. Na takové akce chodí urna (tým co má pohotovost), vnitřní perimetr střeží krajská zásahová skupina, pak je nějaká okresní zásahová skupina (pokud ji mají) a až vzadu jsou obyčejní poliši. Mají tu taktiku zmáklou, nejlepší (nejvíce zkušení) jdou do akce, ostatní dělají pořádek v okolí a starají se, aby se tam nikdo nepovolaný nepletl.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod NAIA » stř 01. zář, 2010 14:53

Oki, nejak jsem mel v palici jak dopadl ten nuz takze jsem se tomu chtel vyhnout. Jinak od zari zase po roce zaciname tak dojdi. Nebo jestli chces jen nuz tak ti dam info jak se k tomu dostanem.

RBR píše:Tady s tebou nesouhlasím. Jsi optimista. Lidé jsou nechápaví a nestačí jim to jen říci.


Po těch letech trénování sebe a ostatních jsem realista. Proto jsem ti psal že nás asi máš za bandu teoretiků. Trénovali jsme to s airosftem, painballem, "mýdlovými náboji"... sám jsem za mlada dělal ješte jiné věci ale to bylo dost nebezpečné... Jde o to že mluvit nestačí to souhlas proto to testujem se strelbou.

Ale ve finále když někdo nechce tak to hned pustí z hlavy, s tím nikdo nic neudela.

Nevím jestli byla na místě první ZJ, podle mě to byla klasická hlídka.

A nevite nekdo jestli ten strelec nechal ty mrtve lezet nebo sel a stilel do nich zblizka?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 01. zář, 2010 15:08

Co střelil,nechal ležet....zblízka nedodělával - což hraje trochu do karet tomu "dělání mrtvého".....zásahy neověřoval(alespoň ty venku. Jak to dělal v tom bytě,kde začal,to neví nikdo).

Co se týče zásahu - vždy je PRVNÍ na místě klasická hlídka........URN a ZJ maj nějakej dojezdovej čas a reakční dobu,ale v těchto případech je to dlouho. Bohužel.
Myslím si,že na to,jaký tam byl zmatek a chaos,to ti kluci zvládli dobře a rozhodně zaslouží poklepání po zádech. Po bitvě je každý generál,ale představte si,že přijedete na zavolání a tam je borec,co kropí okolí.......fuj.

4 Jian - mně se tu nechce vypisovat všechno,protože to je tak obsáhlé téma a takové kvantum informací(nehledě na to,že některé info se mi ani nechce pouštět jen tak)......předpokládám,že každému je jasné,že se celá situace odvíjí právě od konkrétní situace...jednou tak,podruhé jinak.
Pro nijak necvičenou personu je rozhodně lepší,pokud bude s ozbrojeným agresorem spolupracovat.......než když se začne stavět na zadní.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » stř 01. zář, 2010 16:09

Jo z toho důvodu jsem se ptal na to střílení do ležících.

Jeste me napadlo k tomu systematickemu treninku... kdyz si vezmete pravdepodobnost dane situace a to ze to vetsinou nezavisi na nejake technicke dovednosti (kterou je treba pilovat) jestli prezijete nebo ne. Tak mozna ten systematicky trenink je lepsi venovat necemu jinemu. Co myslite?

Jinak prave kvalitni info ti dava moznost se spravne rozhodout. Lepsi je mit tyto veci ujasnene dopredu.

Taky myslim ze zasah ze strany zasahujicich policistu byl v poradku. Si vezmete ze jeste par hodin po strelbe se nevedelo jestli byl pachatel jen jeden atd... Takze informace se kterymi sli do zasahu byly jeste chaotictejsi.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RBR » stř 01. zář, 2010 16:34

NAIA píše:Oki, nejak jsem mel v palici jak dopadl ten nuz takze jsem se tomu chtel vyhnout. Jinak od zari zase po roce zaciname tak dojdi. Nebo jestli chces jen nuz tak ti dam info jak se k tomu dostanem.


Super, dej vědět, bo na tu kudlu jsem fakt zvědav. Začal bych od září, ale tolik volna doma nedostanu. Však to znáš, potomek chce své. Krizi jsem překonal, po tom zážitku vím kde mě tlačí bota.

Po těch letech trénování sebe a ostatních jsem realista. Proto jsem ti psal že nás asi máš za bandu teoretiků. Trénovali jsme to s airosftem, painballem, "mýdlovými náboji"... sám jsem za mlada dělal ješte jiné věci ale to bylo dost nebezpečné... Jde o to že mluvit nestačí to souhlas proto to testujem se strelbou.


Zapomínáš, že mám ve vašich řadách špióna. Vím zhruba co děláte, z teoretizování jsem vás nikdy neobviňoval, spíš ze závislosti na hračkách. :lol:

Nevím jestli byla na místě první ZJ, podle mě to byla klasická hlídka.


Nejspíš byla, ale ta to řešit nešla. Obhlídla situaci a zavolala posili. Na těch videách tam běhá hodně těžkooděnců. Nechce se mě věřit, že obyčejná hlídka vozila kosy, štíty a veškeré vybavení sebou.
Bylo to u Blavy, nějak předpokládám, že jejich urna má sídlo poblíž, takže to neměla daleko.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » stř 01. zář, 2010 16:35

NAIA píše:Jeste me napadlo k tomu systematickemu treninku... kdyz si vezmete pravdepodobnost dane situace a to ze to vetsinou nezavisi na nejake technicke dovednosti (kterou je treba pilovat) jestli prezijete nebo ne. Tak mozna ten systematicky trenink je lepsi venovat necemu jinemu. Co myslite?



Proto si myslím,že běžnému člověku stačí nějaký ten seminář,aby měl vůbec tucha,co kdyžtak dělat(kraver promine). Minimálně aby někam zalezl,zavolal PČR a nešel jako debil koukat,co se děje.......
Také to záleží na tom,kde žijeme(te).....věřím,že např. v Izraeli je potřeba se tomu věnovat pořádně. U nás mi to ale přijde celkem zbytečné. Zatím.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 01. zář, 2010 16:40

RBR píše:
Nejspíš byla, ale ta to řešit nešla. Obhlídla situaci a zavolala posili. Na těch videách tam běhá hodně těžkooděnců. Nechce se mě věřit, že obyčejná hlídka vozila kosy, štíty a veškeré vybavení sebou.
Bylo to u Blavy, nějak předpokládám, že jejich urna má sídlo poblíž, takže to neměla daleko.

RBR


Hlídka to slízla jako první. Ten postřelený policista byl běžnej "blátošlap". Oni si nemohou dovolit se schovat a čekat na speciály,pokud někdo střílí do lidí.
Záběry jsou točené až po......na záběrech z mobilů,co točili občané,je buď jen střelec,nebo je to rozmazané......jen na jednom z nich je ,jak nakládají toho policistu s průstřelem pusy. A co mám nějaké info,tak ti kluci ho právě začali tlačit pryč od lidí + odvedli spoustu práce,aby vyčistili tu ulici(kde bylo dost civilů).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

4 Jendis :)

Příspěvekod kraver1 » stř 01. zář, 2010 17:34

Ahoj, Kraver1 promíjí:):) máš pravdu v tom, že běžnému člověku by jeden seminář mohl stačit - podle hesla lepší něco, než nic.Ale jsme v Česku a dokud se nic podobného nestane u nás ( ač do kostela nechodím - Pánbůh nás chraň od podobných situací!!) moc se toho nezmění, pokud tady nebudou podobní blázni :)) kteří spolu komunikují tady na fóru a snaží se něco udělat. Každý člověk, který projde našima rukama, si něco odnese, něco dobrého v něm snad zůstane...a kdyby se dostal do podobné situace, snad mu to zachrání krk. Zažil jsem na vlastní kůži, co to je, když ti koule ( ne moje:)) lítají kolem hlavy - nic moc pocit. Stejně jako když chlap na tebe vytáhne kudlu nebo mačetu...proto jsem byl loni v Polsku na Extrem knife/machete semináři, kde se jelo s opravdu reálnou zbraní...že tam skoro každý měl pořezané prsty? S tím rizikem jsme počítali..před tím na extremním noži skončil kluk s přeťatou šlachou na malíčku..ale bez rizika nejde aspoň trochu navodit situaci přímého ohrožení.Podotýkám, byl to trénink pokročilých studentů a instruktorů...
Stejně souhlasím s výše uvedeným poznáním, že útočník pod vlivem drog reaguje úplně jinak, než se dá očekávat - naprosto nelogicky, zmateně, ale vždycky maximálně razantně, protože neovládá své rozpoznávací schopnosti, necítí ani svou bolest...proto je to těžký protivník. A tady se vracím k začátku, že jeden seminář pro normálního smrtelníka je lepší než nic, nám nenormálním :) je určen soustavný trénink :) ke kterému se dá použít skoro všechno, včetně ASG zbraní, elektrických nožů a jiných vymožeností moderní techniky...CHCEŠ -LI MÍR, PŘIPRAV SE NA VÁLKU!! NEJLEPŠÍ UMÍRÁ POSLEDNÍ - heslo KM Ostrava :)
kraver1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků