Praskani v kloubech

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Praskani v kloubech

Příspěvekod Rodelero » pát 03. zář, 2010 19:28

Zdravim.

Je mi 27 a dal jsem se na posilovani abych neco shodil a dostal se do trochu do formy.

Nedelam nic tezkeho, posilovnu zatim nemusim (chodil jsem tam, ale zatim prestal) a posiluju jenom s vlastni vahou.

Delal jsem kombo 20 kliku, 20 drepu a tak v peti seriich.

Nicmene pak me zacalo byt tak vselijak a pobolivala me ramena.

Nasel jsem si na netu, ze delam kliky spatne (moc na siroko, na prsa) coz mohlo zpusobit bolest ramen protoze svaly zesilily rychleji nez vazy, ktere jsem asi pretahnul.

Tak jsem s tim prestal a zacal jsem delat jenom trivialni kliky proti stene (5 serii po 50 opakovanich, zapreny asi na siri ramen), pomalu, at si na zatez zvyknou prave slachy a vazy.

Drepy jsem delal dal (daval jsem si pozor at je delam spravne, at kolena nejdou pres spicky, at se nehrbim a tak).

Jenomze jsem si vsimnul, ze mi obcas rupe v kloubech a obcas poboliva v kyclich. Zatim to neni to nic hrozneho, ale radsi se poradim co a jak (zvazuju navstevu ortopeda) aby toto prestalo a ja si u toho posilovani nezhuntoval zdravi.

Trpelivy jsem, takze nepospicham abych byl hned nabuseny (beztak uz nejsem az takove maslo a uz mam docela postavu byt na nejake machrovani to jeste porad uplne neni, a docela u toho shazuju, coz by na klouby mohlo byt idealni) a nemam problem pokracovat v tech jednoduchych cvicich jeste nejakou dobu a tim, ze bych si mel asi koupit neco na klouby.

Co mi poradite?

Necvicim treba prilis intenzivne? Neni 5 serii moc? Kdyz ty "kliky" cvicim obden (stridam s pritahovanim ve stoje, taky jednoduche, ale jak rikam, chci spis nejaky zaklad sila je IMHo na rade az potom) a drepy denne.

Za rady predem dekuji.
Rodelero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00

 

Příspěvekod fakt » pát 03. zář, 2010 20:57

Jak se zahříváš?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Re: Praskani v kloubech

Příspěvekod NOKT » pát 03. zář, 2010 21:05

Protahuješ se? Mě se tohle taky občas stává když dlouho nic nedělám a jsem ztuhlej, ale to nebude tvůj případ zřejmě.

Napadlo tě jíst nějakou kloubní výživu?
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Rodelero » sob 04. zář, 2010 7:53

fakt:

No, ja mel za to, ze ty cviky jsou dost trivialni na to, abych je mohl povazovat za zahrivaci.

Ale pochopil jsem jak to myslis. Tam muze byt problem. dekuju za nakopnuti.

Neporadis nejake zahrivaci cviky? Prece jenom, drepy a kliky proti stene by nemusely byt nejak extra tezkeho abych se musel zahrivat jeste necim jednodussim (existuje vubec neco? mozna tak sachy :D).

NOKT: Nejake protahovani delam. Ale to je az po cviceni nebo mezi seriemi, ne? Zkusim o tom neco pohledat, pripadne jestli nemate nekdo nejaky odkaz.

Jo, kloubni vyzivu zvazuju. Ale chtel jsem se prave poptat tu. Nevim co to obnasi a jestli bych tim treba neco nezpackal. Mozna ze navsteva ortopeda nebude od veci.

Dekuju za rady.
Rodelero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00

Příspěvekod fakt » sob 04. zář, 2010 10:12

Nevím kolik vážíš a jak na tom jsi, ale:
- tyhle cviky jsou zahřívací (pokud nevážíš moc)
- zkus před nimi něco obecného - běh, rotoped, švihadlo
- pohraj si s dávkováním
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod NOKT » sob 04. zář, 2010 10:58

Já se protahuju tak jak se protohaju na tréninku, nemám k tomu žádnej manuál.

Co se výživy týče tak beru gumový medvídky, ale zvažuju, že si něco pořídím. Kamarád mi radil GS Kondro, že mu to hodně pomohlo
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Rodelero » sob 04. zář, 2010 11:11

fakt: Mam 178 a vazim neco malo pod 92. Chci jeste shodit. Videl bych to tak na 80-85 kilo.

Beh a svihadlo asi pro mne jeste nebude a rotoped zatim nemam. Cvicim doma. Ale planuju jeho koupi.
Rodelero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00

Příspěvekod fakt » sob 04. zář, 2010 14:36

Běh a švihadlo je problém. Ale nějak se zahřát musíš. Zkus to vymyslet. Co klikovat a dřepovat po procházce v parku, nebo lese?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Rodelero » sob 04. zář, 2010 14:52

Mohl bych mrskat ti trivialni kliky ve stoje proti zdi (na rozehrati treba jenom 20 namisto 50) a treba 15 drepu s oporou + 20x zvedani pokrcenych nohou v leze (namisto naprimenych).

Dnes jsem to zkusil a pohoda.

Myslim, ze tohle je cesta. Asi jsem se fakt mel driv rozehrat. Tohle fungovalo, klouby neboli a ani mi v nich skoro vubec nepraskalo.

Splasim si jeste nejaky matros na klouby (nemyslim si, ze bych je mel nejak pokazene, odchytil jsem to IMHO zavcasu) a pekne volne muzu pokracovat.

Zadne blazneni, trpelive posilovat vazy a slachy a pak uz muzu zase vesele mrskat plne kliky jako driv +bych mel rychleji nabirat svalovinu a snaz postupovat k jednorucnim klikum bez nejakeho rizika zraneni.

Taky se dam na nejake bojove umeni (docela borci doporucovali tradicni Kung-Fu) a jeste zvazuju, ze se dam na serm s obourucnim mecem.

Pak uz by mela kondicka jit strme nahoru bez nejakych nasledku.

Co vy na to?
Rodelero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Rodelero » sob 04. zář, 2010 15:19

Tak strme mozna ne. To jse asi prepalil. Ale myslel jsem to tak, ze bych mel dobry zaklad na dalsi rozvoj.
Rodelero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00

 

Příspěvekod fakt » sob 04. zář, 2010 17:04

A co místo tradičního BU zkusit nějaký tradiční sport. Máš tam trenéra a jasnou metodiku. A cíl si můžeš ověřovat v poměrně krátké době.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Rodelero » ned 05. zář, 2010 10:34

Ja chtel i nejake bojove umeni.

Zlepsit si kondicku a i schopnost ubranit sebe si nekoho jineho v pripade napadeni.
Rodelero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron