Pro malé dítě - karate nebo judo?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Pro malé dítě - karate nebo judo?

Příspěvekod tomula » sob 04. zář, 2010 23:16

Bydlím v Brně a mám 6 letého syna,předškoláka.Hledáme mu nějaký kroužek,projevil zájem o judo nebo karate.Váhám,co z toho?Kdyby bylo na mně,spíš bych volil judo,které se mi zdá jako větší všeobecná sportovní průprava(pády atd.)a snad i praktičtěji a rychleji využitelné, naučïtelné jako obrana.Rozhodně není cílem udělat ze syna rváče,to vůbec ne,naopak,ale když mu sport dá i umění se v dnešním světě "šikany" na školách a cestě ze školy bránit,tím lépe.Taky si říkám,že když už k nečemu nedejbože dojde,bude lepší,když obtěžujícího nebo šikanujícího shodí na zem atd.,než když mu rovnou úderem nebo kopem zlomí nos nebo vyrazí zuby. Tot´ můj teoretický názor.

Ovšem praktické důvody proč to vypadá asi spíš na karate: syn má sice spousty energie, je pohyblivý...ale zároveň citlivé povahy a spíš hubeňourek než pořízek (snad je opravdu můj-já hrál závodně lední hokej a mám 120 kilo :D ), takže mám trochu strach,aby to pro něj nebyl v judu spíš hendikep, nebylo na něj judo moc tvrdé a neodradilo ho to. Druhým důvodem je, že nabídka juda pro děti je menší, a pro nás hůř dostupná na dojíždění a časově. Zatímco 2 dětské oddíly karate s letitou tradicí (10 a 20 let) máme v tělocvičnách blízko domu,jeden dokonce ve školní tělocvičně přímo pod okny,ve škole kam za rok začne chodit,takže by tam mohl chodit do budoucna i nadále a třeba sám. Příští týden a po celé září mají oba oddíly,ale i jiné nábory,tak se tam s ním půjdu podívat. Vůbec nevím, zda ho to bude nakonec dlouhodobě bavit. A pokud ho to opravdu chytne,tak si říkám,že není problém,aby přestoupil třeba do "kvalitnějšího"oddílu nebo na jiné bojové umění.
Tak co myslíte, začít s karatem nebo judem? Díky moc. Případně budu rád na typy na dobré dětské oddíly juda či karate v Brně.Díky.
tomula
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03. zář, 2010 23:00

 

Příspěvekod kraver1 » ned 05. zář, 2010 5:06

přečti si soukromou zprávu, kraver1.
kraver1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbek » ned 05. zář, 2010 7:58

zajdi snim na trening karete i juda a uvidiš většinou je nějake seznamení zdarma . Mě osobně sedi víc judo na karate nemam vlohy prostě mě nejde ,ale u tveho syna to muže bejt opačne . V judu se zavodi ve vahových kategori tak že je jedno kolik važí. Dcera dělala čtyři roky judo a dobry :) akorat v pubertě toho nechala přeci se nebude nikoho maltit dama jedna 8O .
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod pm » ned 05. zář, 2010 8:06

judo - nauci se padat, naposiluje, vyzapasi se, zvykne si na kontakt, jako obecny zaklad moc fajn - pak at se klido vrhne na karate nebo jakekoliv bu/bs s uderama/kopama.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod fakt » ned 05. zář, 2010 8:20

Vůbec neřeš co. Dej ho na dostupnější. Kdybys věděl co moje děti už zkusili.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod graver » ned 05. zář, 2010 8:45

V tomhle věku by se měl naučit zvládat vlastní tělo a spíš dělat něco obecnějšího. Jestli se musíš rozhodnout mezi karate a judem, tak určitě judo, bez ohledu na fyzické proporce. Pokud se nějaký karate oddíl vysloveně nespecializuje na práci s dětmi a nemá tam někoho, kdo to s nimi umí, tak by ho ani neměl vzít.
Naposledy upravil graver dne ned 05. zář, 2010 12:00, celkově upraveno 1
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavela » ned 05. zář, 2010 9:34

Pro dítě je ideální Šaolinský Tong Zi Gong! Specielně uděláno před 1000 lety pro děti a funguje to dodnes.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod tomula » ned 05. zář, 2010 9:42

Jak už jsem psal v zadání otázky,taky se mi zdá judo lepší volba.Sportovně komplexnější, základ pro jakékoliv jiné, nejen bojové sporty.Oba zvažované oddíly karate se specializují na práci s dětma a mají letitou zkušenost. Oddíl juda bych také takto vybíral. Jde teď asi o tu dostupnost-karate je ve školní tělocvičně cca 50 metrů od našeho domu a do školy bude i chodit.Tréninky v 17.hod = pro rodinu pohoda. Na judo bychom ho museli vozit autem přes celé Brno a pravděpodobně i chodit o něco dřív z práce,cesta zpět = celý den pryč :cry: A přitom vůbec netuším, zda ho to za měsíc nepřestane bavit. Kdybych věděl, že ho judo chytne,tak proč ne.Mám u juda v jeho případě malinko obavu-je totiž velice souteživý,nerad prohrává v čemkoliv (i v člověče nezlob se),ale je substitučně stavěný spíš "po sousedovi" :lol: než po mě,tzn. spíš hubeňourek a mám obavu,zda ho neodradí, když na tréninku juda nebude fyzicky mít na nějaké chlapečka"valibuka". Karate je spíš indivïduálnější záležitost, zase mu ale sportovně tolik nedá. Nevím.
Taky jsem zaslechl názory, že v 6 letech je na bojové sporty malý, raději ještě 2 roky počkat a zatím nělat jiné sportovní kroužky. Ale asi mu dám možnost si to vyzkoušet a když od toho uteče,má možnost se k tomu nebo jinému bojovému sportu zase časem vrátit. Jo a díky i za soukromé zprávy. Těším se na další názory. Jo,ještě mě napadlo taekwondo - v Brně je prý dětský oddíl na dobré úrovni,ale už asi radši pro začátek to judo nebo karate.Co myslíte?
tomula
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03. zář, 2010 23:00

Příspěvekod tomula » ned 05. zář, 2010 11:14

Syn mě stále přesvědčuje, že by přece jen to judo.
Nemáte nekdo tip, který z mládežnických oddílů juda v Brně je dobrý?Díky
tomula
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03. zář, 2010 23:00

Příspěvekod hellas » ned 05. zář, 2010 11:31

Já bych ho dal na zápas 8)

http://www.zapas-brno.cz/
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod graver » ned 05. zář, 2010 12:06

Zkus http://skkp.cz/nabor - mají tam přípravku od 5 let a malých děcek tam vídám dost. Trénují na staré hale na Vodové (Krpole).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbek » ned 05. zář, 2010 12:30

6let je na judo dobrej zaklad nečekal bych dalši dva roky a nešel bych ani niž . Pokud bude zavodit a to k judu patři tak nastoupi jako 8lety k těm co už da roky makaj ne že by je nedohnal ale je to škoda , někteři začinaj i dřiv jako judohratky :oops: . Otazka je jak ho to bude dlouho bavit
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod pm » ned 05. zář, 2010 12:32

hellas píše:Já bych ho dal na zápas 8)

http://www.zapas-brno.cz/


ju!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Pec » ned 05. zář, 2010 22:05

hellas píše:Já bych ho dal na zápas 8)

http://www.zapas-brno.cz/


Tak mne jsi docela navnadil, ale přípravka tam je jen pro žáky nějakých 2 ZŠ z Řečkovic..
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod hellas » pon 06. zář, 2010 7:25

Pec píše:
hellas píše:Já bych ho dal na zápas 8)

http://www.zapas-brno.cz/


Tak mne jsi docela navnadil, ale přípravka tam je jen pro žáky nějakých 2 ZŠ z Řečkovic..


Zavolé tam a zkus se s něma domluvit, třeba udělajó vyjímku :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Pec » pon 13. zář, 2010 21:23

hellas píše:
Pec píše:
hellas píše:Já bych ho dal na zápas 8)

http://www.zapas-brno.cz/


Tak mne jsi docela navnadil, ale přípravka tam je jen pro žáky nějakých 2 ZŠ z Řečkovic..


Zavolé tam a zkus se s něma domluvit, třeba udělajó vyjímku :wink:


Řečkovice jsou stejně z ruky... Vyvěsili u nás plakát na judo na Vodově. Děti od 5 let - to dceři co nevidět bude. Tak jsem s ní o tom dal řeč.
Nechala si vysvětlit, co je to judo a prohlásila, tam "rozhodně chodit nebudu".
Škoda, proti mladšímu bratrovi by se jí to občas hodilo...
Ten si plakát dlouho a pozorně prohlížel, obrázky chvatů ho evidentně zaujaly. Ve 2 letech má ale smůlu :-)
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » pon 13. zář, 2010 21:26

Pec píše:
hellas píše:
Pec píše:
hellas píše:Já bych ho dal na zápas 8)

http://www.zapas-brno.cz/


Tak mne jsi docela navnadil, ale přípravka tam je jen pro žáky nějakých 2 ZŠ z Řečkovic..


Zavolé tam a zkus se s něma domluvit, třeba udělajó vyjímku :wink:


Řečkovice jsou stejně z ruky... Vyvěsili u nás plakát na judo na Vodově. Děti od 5 let - to dceři co nevidět bude. Tak jsem s ní o tom dal řeč.
Nechala si vysvětlit, co je to judo a prohlásila, tam "rozhodně chodit nebudu".
Škoda, proti mladšímu bratrovi by se jí to občas hodilo...
Ten si plakát dlouho a pozorně prohlížel, obrázky chvatů ho evidentně zaujaly. Ve 2 letech má ale smůlu :-)


Tak deti zatim muzes skrtit, pacit a hazet s nima sam :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lorne » úte 14. zář, 2010 5:52

Fakt?
Lorne
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: ned 29. srp, 2010 23:00

Příspěvekod marcelo » úte 14. zář, 2010 8:22

Jednoznacne by som dal decko skor na Zapas ako na Judo..

V Judo sa vacsina hodov robi po "velkej amplitude",cize su omnoho viac likvidacne ako hody a hlavne "tackle" po nohach :wink: Su velmi narocne na naucenie a prevedenie..a ich vyuzitie je neskor tazsie ako pri Zapase pri "mixovani BU" a bez Zapasovych uchopov bez kimona hodite veeelmi tazko supera..

Za dalsie zapas,hlavne "volnostylovy" je omnoho viac prirodzeny pre decko,ako Judo..kazde decko podvedome chyti napr. headlock-kravatu,rozne typy bearhugov,doubleleg,singleleg...sice netechnicke a skarede ale da ich :wink:

Dalsia vec, "submisions" z Judo ako su juji-gatame,ude-garami,rozne typy skrteni,hlavne skrtenia by deti nemali trenovat vobec..nemaju kontrolu nad technikou a mozu poranit druhe decko,hlavne Larynx...cize "submisions" nie,takze ostava total osekane Judo,ktore si nemoze ani podat ruku so Zapasom..ani zo srandy..

..nikto nema taku klincovu a pozemnu kontrolu ako zapas,ci uz Greko alebo Volny styl...sice BJJ neskor na zemi hej, ale pozemny Grapling bez nadradeneho postojoveho Zapasenia je humus..

..jednoznacne zapas..videl som aj mladeznikov na Judo ako sa hybu aj mladych chalanov Zapasnikov..ti Judisti mi oproti Zapasnikm pripadali ako paraolympionici :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Pec » stř 15. zář, 2010 21:05

marcelo píše:Jednoznacne by som dal decko skor na Zapas ako na Judo..

"Přípravka" (děti 5 - 8 let ) na judo a zápas se nějak liší?
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron