moderni combat systemy

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Fireball » pon 20. zář, 2004 12:30

Scars je(podle mne) výtečný doplněk k nějakému BU,popřípadě je velmi dobrý pro výcvik armádních složek,jejichž členové nemají čas cvičit 10 let(musí to umět hned a musí to fungovat).

Kvalifikovaný instruktor.....hehe,však se jdi podívat na trénink.Já si taky myslel svoje a hned na začátku mne přesvědčili,že kvalifikovaní instruktoři určitě jsou.....a bolelo to 8) :lol:
Kurfurst - Jak říkám,zažil jsem pouze na seminářích,ale to co vyučuje,určitě umí.Za tím si stojím.....ale nevylučuju,že někdo může mít opačnou zkušenost.[/quote]

Súhlasím s Jendisom.
1) SCARS 100% funguje a je aplikovateľný na skoro všetky bojové umenia, pretože v ňom niesu dôležité techniky ako také ale skôsr princíp a spôsob ich použitia..

2) Kvalifikovaný ištruktor nie je nik okrem partie okolo Petersona. Drží si biznis a systém nedovolí nikomu učiť oficiálne. Preto to u nás nie je SCARS ale SEB.

3) A čo sa týka toho fungovania a p.Kurfursta. Zažil som na seminári človeka čo robil ultimát a pán Kurfurst ho "presvedčil" že tie techniky naozaj fungujú ;)

4) Ale ako niekto povedal "Ak chceš niečo hodnotiť, musíš to prv pochopiť a to v tom to prípade znamená nacvičiť to" a možno potom sa dá o tom baviť.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

 

Příspěvekod Jendis » pon 20. zář, 2004 18:10

To je fakt,SCARS se trošku liší od klasického cvičení BU.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » pon 20. zář, 2004 19:57

Severin: a jak to vypadá s výukou Kali u vás. Vyučuje to Zbyňek? Asi ano, že, nebo si více z vás? mě osobně se kali líbí... trošku "zkušenost" mám z escrimy, ale fakt jen nic moc, spíše jen tak, že si dokážu představit o co jde :-) Jinak nic světoborného.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Anonymní » úte 21. zář, 2004 10:07

Já viděl ukázku SCARS na jedné sportovní akci v Telči a můžu řici, že je to fakt drsný. Rozhodně nejde o klasickou sebeobranu, ale spíš o způsob jak někoho dost drsně zmasakrovat. To co tam ti kluci předváděli bylo fakt dost dobrý. Rozhodně bych se s nima porvat na ulici nechtěl.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » úte 21. zář, 2004 11:02

For GINO:zatim to vyucuju ja se Zbynkem v ut a ve ct od 20h na Pankraci .Oficialni nabor jsme jeste nedelali,takze je to jen pro opravdove zajemce.Doporucuju si prohlednout tri uvedene stranky.Oficialne to zatim vyucuje Ivo Schovanec v Kosagymu.Predstavit si system IKAEF jde dost tezko dokud neuvidis Espinozu nebo Skalberga v akci.Boj s nozem nebo tycema vychazi z nekolika filipinskych stylu,ale sikaram se musi videt.Kdyz to hodne zjednodusim pro laickou predstavu,tak je to kombinace thaiboxu-wing tsunu-guntingu-jiujitsu.Da se cvicit jako samostatne bu nebo jako doplnek k jinym stylum podobne jako scars.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » úte 21. zář, 2004 15:57

severin: díky za info. Espinoza je jistě odborník, vím, že jsou zde s ním semináře, chystal jsem se alespoň na jeden přijít, tak snad to v nejbližší době vyjde
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » úte 21. zář, 2004 18:51

Anonymní píše:Já viděl ukázku SCARS na jedné sportovní akci v Telči a můžu řici, že je to fakt drsný. Rozhodně nejde o klasickou sebeobranu, ale spíš o způsob jak někoho dost drsně zmasakrovat. To co tam ti kluci předváděli bylo fakt dost dobrý. Rozhodně bych se s nima porvat na ulici nechtěl.


Hehe...Zdeneček s Jožinem pěkně zametal...viď?! :wink: :lol: :lol:
Ono to v reálu nikdy takhle pěkně nevyjde,ale když už se zadaří......
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: to Ondra

Příspěvekod Anonymní » stř 22. zář, 2004 12:50

don_Rodrigo píše:Ono to s tym Izraelom nie je take easy, ma to aj svoje zakutia...ked chces povedz mi tvoj mail a prediskutujeme to sukromne


Ahoj, o tom klubu v Bratislavě nevim, jen jsem četl v knížce o Krav Maga že vlastně původní instruktor byl z Bratislavy, ale to už je dlouho, docela bych stál o bližší info, můj mail je: sonic.1@seznam.cz
dík
ONDRA
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: studium Krav Maga v Izraeli

Příspěvekod Moshe » čtv 23. zář, 2004 10:38

don_Rodrigo píše:Ono to s tym Izraelom nie je take easy, ma to aj svoje zakutia...ked chces povedz mi tvoj mail a prediskutujeme to sukromne


Ahoj don_Rodrigo, chtel jsem se zeptat, v cem to se studiem Krav Maga v Izraeli "nie je take easy" a v cem to "ma aj svoje zakutia".
Diky
Moshe
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod Anonymní » čtv 23. zář, 2004 10:50

Měl bych dotaz jestli se tady najde někdo kdo dříve dělal/nebo dělá nějaké plnokontaktní BU (např. MT) a i přesto jej pro něj hodně přínosný nějaký zde zmiňovaný Combat system.
Možná jsem ovlivněn samouky kteří se tady vyrojili těsně po revoluci, ale tyhle moderní systémy mi zatím nepřišly v ničem nové. Zas jen spousta "nové" teorie a principů, ale pokud člověk neumí bojovat, tak mu to stejně nepomůže.
Máte teda někdo zkušenosti i z tohoto soudku?
Dík
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » čtv 23. zář, 2004 13:12

Full kontakt/klasika umet/neumet bojovat bych sem radsi nezatahoval.Jestli muzu mluvit o IKAEF,tak Jeff Espinos ma asi 5.dan v kickboxu a dobre delal i box.Mel dobre ucitele i v MT.Proto sikaram obsahuje hlavne techniky z boxu a mt + velmi ucinne a efektivni filipinske techniky.Jde o to ,aby si kazdy nasel ten spravny system,ktery bude vyhovovat jeho mentalite a pohybovemu nadani.Tyto systemy nemusi byt ani tak o technice,jako o treninkovych metodach,ktere mohou prispet k lepsim navykum bojovnika.Hlavni vyhoda je uspora energie diky technice oproti hrube silovym bu.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Onion » pát 24. zář, 2004 7:56

Souhlasím se severinem. Tréninková metoda je v takových systémech mnohem důležitější, než techniky. Metoda rozhoduje o tom zda průměrný student bude schopen techniku použít v praxi, či nikoliv.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 24. zář, 2004 9:27

asi jsem se nevyjádřil správně a v podstatě s váma souhlasím. Myslel jsem to tak, že del mých zkušeností např. v boxu se trénuje "efektivně" zatímco na "obranných" systémech co jsem poznal (už je to dávno zač.90let tak už si názvy nepamatuju) člověka zahltili kavnty zaručené teorie ale "efektivni" cvičení chybělo.

Líbí se mi na nějaké web stránce, když uvádějí že drilují a drilují. To hledám. jaké je tedy realita v ČR.

To je to co mě zajímá, nehledám diskusi co je "skutečně účinné a co ne" 8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » pát 24. zář, 2004 10:34

V IKAEF se uci technika z 90pr v drilech.Prakticky neexistuje aby jste stali a mistr vam porad opravoval jednu techniku.Nuti vas,aby jste si drily sami vytvareli a pouzivali co nejvice variaci,ktere si vymyslite vzhledem k okamzitemu postaveni protivnika.V kadena de mano a sikaram jsou podobne drily,jako ve WT /chisao.../,v panatunkan/box/ a sikaran/verze mt/ jsou popsany drily na lapy a v domluvenem boji.Boj s tycema vychazi z doce pares a inyan escrima nebo serrada ci kali/jkd. atd...Boj s nozem se cvici prakticky jen v drilech.
Ukoncim to tim,ze tento system neni nejlepsi na svete,ale je prikladem,kdy neco noveho muze byt ku prospechu bu a muze fungovat i ve vycviku armadnich a jinych ozbrojenych slozek.

http://www.andy-guettner.de/

Ps:malo teorie hodne praxe :D
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Onion » pát 24. zář, 2004 12:56

S Honzou souhlasím také. áš absolutní pravdu. To co jsi naznačil je problém a nešvar tak rozšířený, až z to je k neuvěření.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 24. zář, 2004 17:50

Budu-li mluvit za to,co jsem poznal...tedy SCARS,tak u nás se teorie také moc nevedla...spíše se drilovaly různé kombinace,variace a reakce.Jenže tam bylo i pár nedostatků(docela důležitých)...které mně osobně docela vadily.

Celkově bych ale zrovna SCARS hodnotil kladně,i méně znalý a zažraný člověk se během relativně krátké doby naučil celkem slušné základy sebeobrany.Tedy,pokud sám chtěl...... :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » pon 27. zář, 2004 8:28

S Honzou souhlasím také. áš absolutní pravdu. To co jsi naznačil je problém a nešvar tak rozšířený, až z to je k neuvěření.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Virgee » pát 19. lis, 2004 15:37

Vím, že podle fotek a web. stránek se dá soudit těžko ale SCARS v provedení lidí na http://www.temple.cz je hodně pofiderní záležitost - např. mám takovej pocit že tam někoho někdo zvláštním způsobem a strhává když ten útočník má v ruce v reverzním držení kudlu - stačil by jediný bod a obránce je K.O. http://www.temple.cz/seb/foto/seb8.jpg
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Fireball » pát 19. lis, 2004 16:52

Virgee píše:Vím, že podle fotek a web. stránek se dá soudit těžko ale SCARS v provedení lidí na http://www.temple.cz je hodně pofiderní záležitost - např. mám takovej pocit že tam někoho někdo zvláštním způsobem a strhává když ten útočník má v ruce v reverzním držení kudlu - stačil by jediný bod a obránce je K.O. http://www.temple.cz/seb/foto/seb8.jpg


To je fotka s priebehu akcie. Pred tým útočník dostal po ruke a myslím aj riadnu ranu na plexus alebo medzi nohy. Je to s tréningu takže nôž nevypadol z ruky tak ako by vypadol keby úder na ruku s nožom bol na 100%.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Miro » pát 19. lis, 2004 17:32

Je to s tréningu takže nôž nevypadol z ruky tak ako by vypadol keby úder na ruku s nožom bol na 100%.
Pat


To je spoliehanie sa na hypotezy, vsakano? Co vsak ak hypoteza v praxi sklame? To, co hovoris, je BIG NO-NO, uvedena technika je zla.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron