Škola tradičního Kung-fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Škola tradičního Kung-fu

Příspěvekod tonglong » čtv 23. zář, 2010 8:52

Nevíte náhodou někdo kdo je Petr Nepejchal? Viděl jsem totiž v Praze náborový letáček na němž pan Nepejchal stojí pod nadpisem "Tradiční Kung-fu" v klasickém Wu Shu postoji a dále jsem se ještě dozvěděl, že je mistrem světa z roku 2000 v Číně.
Promiňte mi moji neznalost ale netušil jsem, že nějaké mistrovství světa probíhá v tradičním Kung Fu. Stydím se, že nevím, že máme takového mistra tady a to ještě přímo v Praze.
Děkuji za Vaše odpovědi.
G. Husek
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod shoryuken » čtv 23. zář, 2010 9:02

http://www.tradicnikungfu.cz

Klasika. Vizuálně pěkné stránky, snůška žvástů a nesmyslů pro laickou veřejnost. Pokud se chcete pobavit či snad rozčílit, prohlédněte si i fotogalerii. 8O
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod scout » čtv 23. zář, 2010 10:13

... 8) ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Re: Škola tradičního Kung-fu

Příspěvekod wushupetr » čtv 23. zář, 2010 14:56

tonglong píše:Nevíte náhodou někdo kdo je Petr Nepejchal? Viděl jsem totiž v Praze náborový letáček na němž pan Nepejchal stojí pod nadpisem "Tradiční Kung-fu" v klasickém Wu Shu postoji a dále jsem se ještě dozvěděl, že je mistrem světa z roku 2000 v Číně.
Promiňte mi moji neznalost ale netušil jsem, že nějaké mistrovství světa probíhá v tradičním Kung Fu. Stydím se, že nevím, že máme takového mistra tady a to ještě přímo v Praze.
Děkuji za Vaše odpovědi.
G. Husek


Zdravim pane Husku, jestli muzu odpovedet za Petra Nepejchala, kteryho znam uz dlouho, tak je bejvalej student Zhai Hui a ted Zhai Fenga, plus nejaky treneri na jeho pobytech v Cine. Obcas k nemu zajdu, ne z duvodu, ze bych se chtel ucit bojovat, ale jen tak jako kompenzaci sportovniho Wushu. Nedokazu posoudit jeho studenty, ale on sam neni zadnej velkej master a i on sam to o sobe tvrdi, ale nemyslim si ze by byl papirek :) Driv soutezil v tzv mezinarodkach, ale i v starejch sestavach, takze zadnej zapas na svym konte nema. Je pomerne skromnej a nesere se do niceho:) coz se mi na nem libi. jinak o urovni jeho vyuky a tak nebudu mluvit, pac jak rikam, sem sportovni wushista.
Pro predstavu video z exibice:
http://www.youtube.com/watch?v=881f7Dh39B8
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Zhan_Shi » čtv 23. zář, 2010 15:10

Věty typu: "moderní wu-shu, které podle našeho názoru nemá s bojovým uměním nic společného. Jediným účelem je líbivost pohybů a postojů." či "Od roku 2001 se začal věnovat výuce a předávání toho, co se za léta naučil. Za tu dobu vycvičil několik mistrů České Republiky ve Wu-shu v tradičních sestavách. V roce 2007 zakládá vlastní školu se zaměřením na tradiční výuku, funkčnost a praktičnost tohoto bojového uměn"

Jsou v rozporu s tím, co je k vidění na fotkách i videu. Stačilo by si trochu ujasnit pojmy s dojmy a všechno by bylo ok.
Zhan_Shi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 26. pro, 2007 0:00
Bydliště: Kolin

Příspěvekod wushupetr » čtv 23. zář, 2010 15:21

Jako moderni Wushu rozhodne necvici ani neuci (krom tech mezinarodek, ktery snad uz ani neplati, co se soutezi tyce) :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Zhan_Shi » čtv 23. zář, 2010 15:29

No mně ty kozelce, co metali na vystoupení přišli dost "netradiční", ale uznávám, že já nejsem žádný odborník na tématiku.
Zhan_Shi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 26. pro, 2007 0:00
Bydliště: Kolin

Příspěvekod wushupetr » čtv 23. zář, 2010 15:35

tak metani kozelcu hned neznaci moderni Wushu. myslim, ze to po deseti letech poznam :D jestli uznate, ze jeho Wushu je sracka (do cehoz se motat nebudu, to je jeho vec), tak to neznamena, ze je to moderna. a ne vse netradicni je moderna, protoze je treba rozlisit TRADICNI (uz ani ja nemam rad to oznaceni, tak radeji bojovy nebo puvodni), MODERNI a SRACKU. :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Re: Škola tradičního Kung-fu

Příspěvekod DON » čtv 23. zář, 2010 20:57

tonglong píše:Nevíte náhodou někdo kdo je Petr Nepejchal? Viděl jsem totiž v Praze náborový letáček na němž pan Nepejchal stojí pod nadpisem "Tradiční Kung-fu" v klasickém Wu Shu postoji a dále jsem se ještě dozvěděl, že je mistrem světa z roku 2000 v Číně.
Promiňte mi moji neznalost ale netušil jsem, že nějaké mistrovství světa probíhá v tradičním Kung Fu. Stydím se, že nevím, že máme takového mistra tady a to ještě přímo v Praze.
Děkuji za Vaše odpovědi.
G. Husek



Jaj tak toho znám cvičil jsem s nim nějakou dobu pod Zhai Fengem,někdy to proberem u pivka nechci tady nikomu brát z huby shnilé švestky :lol:

:lol: :lol: :lol:
DON
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. srp, 2010 23:00

Re: Škola tradičního Kung-fu

Příspěvekod DON » čtv 23. zář, 2010 20:59

wushupetr píše:
tonglong píše:Nevíte náhodou někdo kdo je Petr Nepejchal? Viděl jsem totiž v Praze náborový letáček na němž pan Nepejchal stojí pod nadpisem "Tradiční Kung-fu" v klasickém Wu Shu postoji a dále jsem se ještě dozvěděl, že je mistrem světa z roku 2000 v Číně.
Promiňte mi moji neznalost ale netušil jsem, že nějaké mistrovství světa probíhá v tradičním Kung Fu. Stydím se, že nevím, že máme takového mistra tady a to ještě přímo v Praze.
Děkuji za Vaše odpovědi.
G. Husek


Zdravim pane Husku, jestli muzu odpovedet za Petra Nepejchala, kteryho znam uz dlouho, tak je bejvalej student Zhai Hui a ted Zhai Fenga, plus nejaky treneri na jeho pobytech v Cine. Obcas k nemu zajdu, ne z duvodu, ze bych se chtel ucit bojovat, ale jen tak jako kompenzaci sportovniho Wushu. Nedokazu posoudit jeho studenty, ale on sam neni zadnej velkej master a i on sam to o sobe tvrdi, ale nemyslim si ze by byl papirek :) Driv soutezil v tzv mezinarodkach, ale i v starejch sestavach, takze zadnej zapas na svym konte nema. Je pomerne skromnej a nesere se do niceho:) coz se mi na nem libi. jinak o urovni jeho vyuky a tak nebudu mluvit, pac jak rikam, sem sportovni wushista.
Pro predstavu video z exibice:
http://www.youtube.com/watch?v=881f7Dh39B8



Hele sorry,ale Petr by měl hlavně makat a ne cvičit od každýho něco a pak to prodávat :wink: Jinak nic proti myslim,že má talent a proto je ho škoda-že necvičí něco pořádnýho :wink:
DON
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. srp, 2010 23:00

 

Příspěvekod wushupetr » čtv 23. zář, 2010 21:13

Tak sem zvedavej, kterej odpurce mu to pujde vymlatit a dokaze, ze je spatnej ucitel. uz sem o tom hodne slysel, ale nezazil. snad k tomu nedojde
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod fakt » pát 24. zář, 2010 7:43

wushupetr píše:Tak sem zvedavej, kterej odpurce mu to pujde vymlatit a dokaze, ze je spatnej ucitel. uz sem o tom hodne slysel, ale nezazil. snad k tomu nedojde


Tohle se dá vidět jen v CBU. Představ si, že by automobilka Dacie napadala automobilku Tata. Dacie je jistě tradičnější a dělá to zatím líp. Ale Tata má potenciál a chuť Dacii dotáhnout. Půjde tedy Dacie a vymlátí showroom Taty? Nepůjde - je zaměstnaná vlastním rozvojem.
Ať si každej cvičí co chce a učí koho chce - je to jeho věc. Nikdo z nás nemá patent na obecné pojmy tybu kungfu, karate, automobilový průmysl atd.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » pát 24. zář, 2010 11:53

George, jen na doplnění, v Číně se dělaj mistrovství v tradičním wušu ale jsou to spíš takové podujatí... setkání kamarádů kteří si vzájemně zacvičí, pochválí se navzájem a rozdělí se o ceny :D Něco jako když děláte "den taichi". Rozdíl mezi sportovním mistrovství je v tom, že si každej zacvičí to co dělá, nikoliv standardizované sestavy. Tudíž bodové "hodnocení" je jen o dojmu. A je to někdy sranda, když třeba dědek, kterej cvičí 50 let denně totéž, to na platformě zapomene... Navíc se většinou všichni znaj. a cena je pohár za 20 yuanů :D
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 24. zář, 2010 12:09

Podíval jsem se na ty stránky a hned mě praštilo do očí Xing Yi. Tak jsem to otevřel a udělalo se mi mdlo. tomuhle ten človíček říká Xing Yi, že se nestydí se ještě nafotit, fuj, to bych blil....
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Yvan » pát 24. zář, 2010 13:54

pavela píše:A je to někdy sranda, když třeba dědek, kterej cvičí 50 let denně totéž, to na platformě zapomene... Navíc se většinou všichni znaj. a cena je pohár za 20 yuanů :D

Dobrá inspirace.
Počkáme si, až tady bude pár lidí, kteří to dělají denně 50 let a pak to můžeme upořádat také.
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Petr Nepejchal

Příspěvekod tonglong » sob 25. zář, 2010 17:18

Jsem rás, že to s tím "Mistrem světa" neni tak horký. Pan Nepejchal má talent. Škoda, že nedělá "tradiční Kung-Fu".
Děkuji za Vaše připomínky a za to video. To vysvětluje vše.
GH
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod DON » sob 25. zář, 2010 19:20

pavela píše:Podíval jsem se na ty stránky a hned mě praštilo do očí Xing Yi. Tak jsem to otevřel a udělalo se mi mdlo. tomuhle ten človíček říká Xing Yi, že se nestydí se ještě nafotit, fuj, to bych blil....



To je bohužel Zhai Fengovo "Wudangské Xing Yi"... :?
DON
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. srp, 2010 23:00

Příspěvekod DON » sob 25. zář, 2010 19:21

wushupetr píše:Tak sem zvedavej, kterej odpurce mu to pujde vymlatit a dokaze, ze je spatnej ucitel. uz sem o tom hodne slysel, ale nezazil. snad k tomu nedojde



Hele to se nestane,to by se pak musela zavřít polovina klubů BU v ČR :lol:
DON
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. srp, 2010 23:00

Re: Petr Nepejchal

Příspěvekod DON » sob 25. zář, 2010 19:24

tonglong píše:Jsem rás, že to s tím "Mistrem světa" neni tak horký. Pan Nepejchal má talent. Škoda, že nedělá "tradiční Kung-Fu".
Děkuji za Vaše připomínky a za to video. To vysvětluje vše.
GH



:lol: :lol: :lol:

Jen do nich!!!Kdyby byl každej ignor a tolerant tak by se tu časem místo vody prodávali chcanky a vyráběla by to Mattoni.... :lol:
DON
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. srp, 2010 23:00

Příspěvekod pavela » pon 27. zář, 2010 11:25

DON píše:
pavela píše:Podíval jsem se na ty stránky a hned mě praštilo do očí Xing Yi. Tak jsem to otevřel a udělalo se mi mdlo. tomuhle ten človíček říká Xing Yi, že se nestydí se ještě nafotit, fuj, to bych blil....



To je bohužel Zhai Fengovo "Wudangské Xing Yi"... :?
Hmm, tak to je hodně smutný. Paskvil naučený asi za 2 hodiny v nějaké sportovní škole a ještě blbě.. Obecně dost dobře nechápu, jak může mít někdo drzost v zemi, kde má Xing Yi Quan takovou tradici vyučovat takovej paskvil. To strejda Qin Ming Tang je jinej formát, ačkoliv Xing Yi Quan taky dělal, a ve VELMI slavný genealogii Li Cun Y-Fu Jian Qiu-Wang Qing Shan tak po tom, co se ode mě dozvěděl, že má v ČR školu Dufík o tom, že umí Xing Yi vím jenom já. Tak se chová tradiční mistr. Naproti tomu "holič" se chová tak, že je mu všechno jedno hlavně že holí. Je smutné, když někdo učí wušu a nezná základní zvyklosti čínské kultury. A ještě smutnější jsou lidi, který se to tam choděj učit. Víc k tomu nebudu říkat... :?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků