sebeobrana pro ženy

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod siegfried » pát 24. zář, 2010 13:52

No nevim, ja teda mam zkusenosti s treninkem v botach a zas takovej problem v tom nevidim. Naboso si clovek musi davat na ty nohy mnohem vetsi pozor, muze si ukopnout palec atd. A je to taky dost jinej pocit, uz samotny to, ze mam na sobe boty, me jakoby psychicky "prepne" do jinyho modu, nez naboso (to se cvicej tradicni bojovy umeni). Ale nijak zkusenej nejsem, jen vyjadruju svuj nazor no.

fakt: kickbox je sport, trosku to srovnani pokulhava... napr. Standa Gazdik uci FISFO v botach a nikdo si nestezoval
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod defendu » pát 24. zář, 2010 15:37

Vzpomínám si,že jako mladý,nepříliš zkušený vyhazovač jsem vyváděl z jakéhosi podniku nějakého otrapu a ve dveřích jsem se rozhodl,že ho pěkně efektně vykopnu,tak jak to má být...kopnul jsem ho do zadku a jakožto v té době správný karatista/taekwondista (dělal jsem pro jistotu obojí) jsem ho ho chtěl kopnout úderovou plochou pod prsty (tuším,že se tomu nadává koši) a hle,těsně před dopadem jsem zjistil,že mám příliš pevnou obuv a ty prsty v těch botách neohnu...chlap sice odletěl,ale já myslel,že se bolestí pos...Ustál jsem to,ale přesto prsty bolely ještě dva dny.
O pár měsíců se mi stal pravý opak...měkká obuv,neuvědomil jsem si to a chtěl jsem kopnout tvrdou špičkou boty...výsledek?Dva dni bolest při každém kroku.
Tohle jsou zkušenosti - není to o tom,že si myslím - já vím...
Chcete učit ženský přežít přepadení na ulici?Učte je kopat v botách i bez nich...,když se ženská začne tahat s chlapem a má obuté lodičky,dopadne to vždycky stejně,vyzujou se jí,pak je dobré umět kopnout i bez nich (v Tunisu na pláži vám ji může taky obtěžovat kdejakej čmoud,takže...učte je s botama i bez nich)
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod fakt » pát 24. zář, 2010 16:05

defendu píše:(v Tunisu na pláži vám ji může taky obtěžovat kdejakej čmoud,takže...učte je s botama i bez nich)


No jo, ale tam za ní dostaneš alespoň 100 velbloudů.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod graver » pát 24. zář, 2010 16:37

defendu píše:jsem ho ho chtěl kopnout úderovou plochou pod prsty (tuším,že se tomu nadává koši)

No jo, problém starýho gaučovýho karatisty. My kopeme mai i mawaši na koši, ale to v obuvi nedáš (a popravdě řečeno s tím mám problém i naboso). Takže já kopu mai skoro patou a mawaši nártem nebo holení :oops:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Kopání

Příspěvekod dragorian » sob 25. zář, 2010 17:36

Kopnutí koši, nebo jiné varianty vychází z japonských systému a tradic, kdy staří bojovnící chodili v sandálech a museli si různými způsoby sandály-dřeváky udržet na noze. Číňané však byli vždy o proti japoncům napřed a vždy cvičili v pevné obuvi a kopy vždy prováděli celým chodidlem nebo botou. Thajci navíc pracují tak, že využívaji oboru biomechaniky a kopou holení, kdy dvě kosti pevně spojené vytváří silný pletenec a tedy i silnou dopadovou-destruktivní plochu. Proto kop vždy doporučiji buď celou botou nebo holení a čím níž tím lépe. Genitálie, podbřišek, kolena, stehna. :D
dragorian
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 24. zář, 2010 23:00
Bydliště: Rosice

Příspěvekod Jendis » stř 12. led, 2011 18:00

Jsem znechucen....


už asi rok jezdím po školách(semotamo) a dělám přednášky o prevenci před znásilněním. Tématu se věnuju poměrně dlouho,po různých stránkách.

taková malá zkušenost....tuhle jsem se s jednou "nevěřící" slečnou domluvil,že se potkáme na diskotéce a jakoby si ji odvedu,před kamarádkama, ven......a schválně,za jak dlouho ji začnou postrádat/hledat.

Teprve za hodinu a čtvrt vylezla první....že se jí zdálo,že už je dlouho pryč. A to šlo o 16-ti letou mařenku,která odešla s pupkatým,vousatým individuem(se mnou)......dotyčná čučela jak péro z divanu,že to trvalo tak dlouho. A už mi věří(šlo o dceru mé kamarádky).

Ani nemělo cenu nic říkat mámě,holčina sama byla v šoku.....že nestačí jít někam jako skupina,že je ta lidská nevšímavost až taková. Její mámě jsem situaci samozřejmě popsal a ona,když viděla,jak je dcerka vykolejená,to ani neřešila....holčina si sama uvědomovala,jakej je to průser. Spolehnout se na kamarádky - k nezaplacení :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod siegfried » stř 12. led, 2011 18:04

Jendis: k zbliti...
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 12. led, 2011 18:09

To ani ne. Spíš k zamyšlení. Lidi si obecně moc nevšímají dění kolem sebe. Však se rozhlédni...každej druhej má sluchátka v uších,pohled upřenej do země......na zábavách(diskotékách atd.) si všímaj hlavně sebe......na ulici lidi raději koukaj jinam,případně tahaj mobil a točej......

REÁLNÁ sebeobrana je HLAVNĚ O PREVENCI......ne o technikách....když už k něčemu dojde,má většinou navrch agresor(platí vždy,muži/ženy-je to šumák). Agresor vybírá čas/místo/způsob ataku........pokud neudělá chybu,můžeme být třeba "bůh války" - neubráníme se.
Možná se s lidma zde neshodnu,ale ,dle mého, GRÓ sebeobrany je právě v prevenci.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod siegfried » stř 12. led, 2011 18:27

Jendis: nepochybne, a zvlast pro holky. Za svuj zivot jsem byl uz mnohokrat sokovanej jejich lehkovaznosti a naivitou... presne tohohle typu... klidne odejde s nakym chlapkem kteryho zna par minut apod.
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » stř 12. led, 2011 18:44

Jendis píše:To ani ne. Spíš k zamyšlení. Lidi si obecně moc nevšímají dění kolem sebe. Však se rozhlédni...každej druhej má sluchátka v uších,pohled upřenej do země......na zábavách(diskotékách atd.) si všímaj hlavně sebe......na ulici lidi raději koukaj jinam,případně tahaj mobil a točej......

REÁLNÁ sebeobrana je HLAVNĚ O PREVENCI......ne o technikách....když už k něčemu dojde,má většinou navrch agresor(platí vždy,muži/ženy-je to šumák). Agresor vybírá čas/místo/způsob ataku........pokud neudělá chybu,můžeme být třeba "bůh války" - neubráníme se.
Možná se s lidma zde neshodnu,ale ,dle mého, GRÓ sebeobrany je právě v prevenci.


Naprostej souhlas, snad bych jeste dodal, ze vetsina lidi navic absolutne nereaguje na prvni signaly, ze se neco deje. Proste situaci nechaji kolem sebe, klidne vyhrotit aniz by o ni meli aspon jakys takys prehled. Zacnou ji registrovat vetsinou az kdyz uz je sance temer nulova. Bez ohledu na to, jak na tom jste s rozdavanim bomb, pokud budete vetsinu casu spat, tak z toho jen tak nevyjdete. Pak je naivni ocekavat, ze nejake bububu bude fungovat ... :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 12. led, 2011 19:16

jojo...takhle to chodí. Ignorování/nevšimnutí si prvních příznaků má,většinou,průserové konce :? :(
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Dalt » stř 12. led, 2011 19:39

Jendis píše:Agresor vybírá čas/místo/způsob ataku........pokud neudělá chybu,můžeme být třeba "bůh války" - neubráníme se.


Chybu ale taky muze udelat prave v tom, ze zautocil na "boha valky" - chci tim rict, ze jakykoliv dobry bu, bs nam v tomhle pripade zdviha sance...jinak ale chapu cos tim chtel rict a souhlas...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Jendis » stř 12. led, 2011 19:47

Dalt píše: chci tim rict, ze jakykoliv dobry bu, bs nam v tomhle pripade zdviha sance...


Já osobně si myslím,že šance nám dává jen to,jak cokoliv ustojíme psychicky. BU/BS do toho(já osobně) vůbec netahám. Pokud se leknu a ztuhnu,hotovo jest.......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » stř 12. led, 2011 20:45

Jendis: super prispevek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » stř 12. led, 2011 20:59

Uz davno jsou pryc doby, kdy jsem kluky ucil, nechodit samotne na wc, aby se ucili vsimat, kdo vejde, odejde, s kym zustat/odejit, jak se rozdelit, ze mame udrzovat ocni kontakt s osobou kterou hlidame atd...
Kolika lidem dalo praci skousnout, chodit s nekym na toaletu :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 12. led, 2011 22:45

luen píše:
Jendis píše:To ani ne. Spíš k zamyšlení. Lidi si obecně moc nevšímají dění kolem sebe. Však se rozhlédni...každej druhej má sluchátka v uších,pohled upřenej do země......na zábavách(diskotékách atd.) si všímaj hlavně sebe......na ulici lidi raději koukaj jinam,případně tahaj mobil a točej......

REÁLNÁ sebeobrana je HLAVNĚ O PREVENCI......ne o technikách....když už k něčemu dojde,má většinou navrch agresor(platí vždy,muži/ženy-je to šumák). Agresor vybírá čas/místo/způsob ataku........pokud neudělá chybu,můžeme být třeba "bůh války" - neubráníme se.
Možná se s lidma zde neshodnu,ale ,dle mého, GRÓ sebeobrany je právě v prevenci.


Naprostej souhlas, snad bych jeste dodal, ze vetsina lidi navic absolutne nereaguje na prvni signaly, ze se neco deje. Proste situaci nechaji kolem sebe, klidne vyhrotit aniz by o ni meli aspon jakys takys prehled. Zacnou ji registrovat vetsinou az kdyz uz je sance temer nulova. Bez ohledu na to, jak na tom jste s rozdavanim bomb, pokud budete vetsinu casu spat, tak z toho jen tak nevyjdete. Pak je naivni ocekavat, ze nejake bububu bude fungovat ... :twisted:

Ale ono je to hlavne o tom, JAK se ta sebeobrana uci. Minimalne se uci od okamziku, kdy by zena mela umet rozeznat signaly, ze neco asi bude spatne. Vetsinou sebeobrana pro zeny zacina v okamziku "a kdyz te chytne tady, tak udelas tohle, pak tohle a...pak (v lepsim pripade) zdrhnes". Duraz se ted klade na modelovky, protiuderovej oblek a co nejtvrdactejsi video....z vlastni zkusenoti vim, ze zensky na kurzu kuli oci, kdyz jim reknu, ze uchyl nemusi byt ten slizoun vzadu, ze znasilnit muzou klidne aj ji a to nemusi byt ku.va....a hlavne at neprovokujou, protoze tu rozjetou lokomotivu pak tezkou zastavi. A provokaci nemyslim, ze se hezky obleknou a namalujou, ale ze flirtujou s chlapem celej vecer, pak se nechaj pozvat na sklenku a...pak se divi. Jednu takovou jsme meli onehda na kurzu (super baba ;-) a ta to delala cilene, mela to jako konicek vyhecovat chlapa a pak couvnout....mela pekelny stesti, ze ji nekdo do te doby neslehnul....po nasi instruktazi, kdy jsem ji v jedne modelovce svliknul az na spodni pradlo toho uz nechala....nakonec jsem zjistil, ze tam byly hlubsi problemy (rodina), ale to je OT.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » stř 12. led, 2011 22:50

Jendis píše:taková malá zkušenost....tuhle jsem se s jednou "nevěřící" slečnou domluvil,že se potkáme na diskotéce a jakoby si ji odvedu,před kamarádkama, ven......a schválně,za jak dlouho ji začnou postrádat/hledat.

Teprve za hodinu a čtvrt vylezla první....že se jí zdálo,že už je dlouho pryč. A to šlo o 16-ti letou mařenku,která odešla s pupkatým,vousatým individuem(se mnou)......dotyčná čučela jak péro z divanu,že to trvalo tak dlouho. A už mi věří(šlo o dceru mé kamarádky).

Tohle jsem take sveho casu delal, abych si overil par teorii....a uplne stejne zkusenosti. To plati nejen o kamaradkach, ale aj o sestrach (navic dvojcatech) Venku jsme mrzli cca hodku, nez nas prisla druha sestra hledat (konecne, bo venku byla strasna kosa ;-) A to taky nejsem zadnej Tom Cruise...neskutecny,jak jsou ty mlady baby blby....jako uchyl bych mel asi o "mlady masicko" postarano. Pak jsem toho nechal, pritelkyne remcala ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod siegfried » stř 12. led, 2011 23:12

Makoto: co kecas, dyt ses celkem hezoun :) A nahodou tomu Cruisovi jsi i vcelku podobnej :))
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » čtv 13. led, 2011 8:00

siegfried píše:Makoto: co kecas, dyt ses celkem hezoun :) A nahodou tomu Cruisovi jsi i vcelku podobnej :))

Ty urcite neco chces, co? ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod siegfried » čtv 13. led, 2011 10:57

Makoto: nechci nic :) (tim hur :oops: :lol: )
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron