BJJ, Judo, Sambo, Zápas a jiné válení

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

BJJ, Judo, Sambo, Zápas a jiné válení

Příspěvekod NOKT » stř 06. říj, 2010 14:15

Nějak mi tu chybí tenhle thread nebo jsem nenašel, žadný kde by nebylo ono obávané "vs.". Myslím, že tyto sporty si taky zaslouží své zastoupení na tomto serveru aniž by se rozebírala jejich funkčnost :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod NOKT » stř 06. říj, 2010 14:17

A tímto bych rád odeslal první zajímavý příspěvek, o kterém jsem vůbec nevěděl kam ho mám šoupnout, ale přišel mi velice zajímavý.

Program Bullyproof od Gracie
http://amfix.blogs.cnn.com/2010/10/06/f ... =allsearch

Určitě si zaslouží o něm zmínit :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod pm » stř 06. říj, 2010 14:38

videl jsem celou DVD serii, naprosto profi odvedena prace, progresivni a racionalni curriculum, mlady Graciove jsou navic sympataci, thumbs up!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NOKT » stř 06. říj, 2010 14:49

pm píše:videl jsem celou DVD serii, naprosto profi odvedena prace, progresivni a racionalni curriculum, mlady Graciove jsou navic sympataci, thumbs up!


Kterou myslíš??? Já mám doma nějakou postarší sérii s Rorionem Gracie myslím.

Ale je fakt, že Rener má fakt docela charisma na těch videích a díky facebooku mi chodí jejich videa co točí. Aspoň na něco mi to je dobrý :D :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » stř 06. říj, 2010 14:59

Ještě bych si dovolil přihodit toto video co mi došlo na facebook ze stránky "I love BJJ".

Essence of Judo
http://video.google.com/videoplay?docid ... 525244862#

Mě, jako Judistovi se to velmi líbí hlavně z toho důvodu, že jsou zde ukázány i techniky na zemi.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod pm » stř 06. říj, 2010 15:07

myslim ze to delal Rener Gracie, je to cela DVD serie
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NOKT » stř 06. říj, 2010 15:10

A jedna reklamka. Sorry za spam, ale nikdo to nijak nekomnetoval ani se ještě Hellasovi neozval.

Grapplingový seminář
s Danem Bartákem (www.pentagym.net)

Kdy: 23. října 2010 od 10:00 – 13:00

Kde: Jednota Orel Židlochovice, Cukrovarská 738

Cena: 500,- na místě nebo 400,- záloha při zaplacení do: 15.10.2010


Kontakt: SZ nebo info@dantai.cz

Téma semináře:
Práce v guardu a side mountu

Co si vzít:
Triko a kraťasy naprosto stačí. Jídlo a pití dle vlastního uvážení.


Osobně doporučuju. Už je to Danův třetí seminář na Moravě co Hellas domluvil. A myslím, že to nejsou zas tak velký prachy, za to, že sem dojede trenér až z Prahy, vitěz ME v BJJ a čerstvý purple belt.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » stř 06. říj, 2010 15:10

pm píše:myslim ze to delal Rener Gracie, je to cela DVD serie


Tak to jsem neviděl :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » stř 06. říj, 2010 15:56

BJJ,Judo zaklady su fajn..naucia cloveka sa hybat.. :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » čtv 07. říj, 2010 15:35

Nějakou chvíli zpět jsem narazil na pěkný zahraniční obchod co vyváží do ČR
a proč se nepodělit http://www.jiujitsuprogear.com/ :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod NOKT » pát 08. říj, 2010 21:16

V současné době řeším zajímavou otázku. Odpovědi na ni by mohli zájimat nejen mě, ale i jiné borce.
Otázka zní:
"Jak a co by měl zápasník cvičit když nemá sparingpartnera a stíhá jen 1 trénink týdně?"

Momentálně je to zejména můj problém. Protože díky přednáškám stíhám jen jeden trénink a dopoledne můj klub netrénuje.

Moje dosavadní návrhy:
* cvičit fyzičku víc než kdy jindy, protože je teď má(m) čas
* pořídit stability ball a zkusit něco nového
* pořídit kettlebell a zkusit něco nového
* pořídit expandery/gumový lana a trénovat "vychylování"

Nějaké další návrhy?
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » sob 09. říj, 2010 7:13

Já přes prázdniny valil crossfit s Andrém, budeš mít na 12 tédnů co dělat a třeba se to do té doby nějak vyvrbí 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

zapaseni - cviceni na doma

Příspěvekod mysmys » sob 09. říj, 2010 7:44

* pořídit expandery/gumový lana a trénovat "vychylování"
Nějaké další návrhy?

Ahoj, jenom bych doplnil:
V judu existuje metoda - jmenuje se "tandoku renšú" "単独練習 tandoku renshū" - cviceni osamote asi v prekladu - cvičí se opakované nastupy do chvatů bez soupeře - jen tak do vzduchu. Převážné u "velkých chvatů" lze takhle zlepšovat rychlost provedeni a pomocí větších serii opakovanejch nastupu si zlepsujes techniku (podvedome zabudovavas pohyb do podvedomi) a zlepsujes fyzicku. Jdou tim procvicovat vsechny techniky v postoji (jak chvaty, tak i treba jen vychyleni).

Koukni na tohle video: hned na zacatku Isao Okano cvici Seoi nage pomoci tandoku renšú a později můžeš vidět od cca 0:30 nacvičuje vychýlení( koukni - jak noha jde dopredu a ruka s otacenim tela dozadu tahne u vychýlení) a posleze Seoi nage pomocí expandérů.
http://www.ichigeki.co.jp/movie/detail.php?movie_id=415

U tech expanderu navic rozvijis dynamiku provedeni chvatu a hlavne svoji stabilitu, jelikoz te ty expandery porad tahaji zpatky. Je dulezity si obcas zkontrolovat pozici nohou, aby chodidla smerovaly do smeru hodu.

Take si myslim, ze je dobre rozvijet (mentalne i prakticky) schopnost hned po dosazeni uchopu protivnika provest techniku. Tohle take muzes cvicit sam. Jen si v hlave namodelovat situaci, ze se blizis k souperi a hned co jej chytnes, tak hazis a pomoci "stinovani" i prakticky. Tohle take vyzaduje, aby telo bylo rovne a tvoje bricho a boky jakoby tlacit dopredu a nohama se snižovat. Spis to je na ukazku nez na popis...

Snad jsem ti pomohl. Cvicit sam se da, neni to idealni, ale ma to sve prednosti.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » sob 09. říj, 2010 8:30

..tak ako boxeri robia tienovy boxing,takisto sa da robit tienovy wrestling..singe-double leg tackle,headlock alebo underhook a z toho "bokove" hody ako su o-gosi,haraigoshi a uchimata,nastup na zadny klinc a suplex alebo strh takym obukovym tahom a podlozenim nohy a variacie alebo podchytenie nohy a zadny sinleleg podtrhnutie atd :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: zapaseni - cviceni na doma

Příspěvekod NOKT » sob 09. říj, 2010 11:05

4mysmys: určitě jo. V judu jsem teprve rok tak díky za zdroj. Vím není to ideál, ale škola pro mě na prvním místě momentálně, tak to musím nějak přetrpět :) Díky
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » sob 09. říj, 2010 11:07

marcelo píše:..tak ako boxeri robia tienovy boxing,takisto sa da robit tienovy wrestling..singe-double leg tackle,headlock alebo underhook a z toho "bokove" hody ako su o-gosi,haraigoshi a uchimata,nastup na zadny klinc a suplex alebo strh takym obukovym tahom a podlozenim nohy a variacie alebo podchytenie nohy a zadny sinleleg podtrhnutie atd :wink:


Tož zkoušel jsem to párkrát a vadí mi tam, že nemám žádnou reakci, žádný odpor, ale taky dík :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » sob 09. říj, 2010 11:36

NOKT píše:
marcelo píše:..tak ako boxeri robia tienovy boxing,takisto sa da robit tienovy wrestling..singe-double leg tackle,headlock alebo underhook a z toho "bokove" hody ako su o-gosi,haraigoshi a uchimata,nastup na zadny klinc a suplex alebo strh takym obukovym tahom a podlozenim nohy a variacie alebo podchytenie nohy a zadny sinleleg podtrhnutie atd :wink:


Tož zkoušel jsem to párkrát a vadí mi tam, že nemám žádnou reakci, žádný odpor, ale taky dík :)


..a co by si chcel bez partnera sam cvicit?? .. este si mozes kupit gumove napinaky a cvicit nastupy do hodov a takedowns ;)
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod NOKT » sob 09. říj, 2010 13:28

4marcelo: V tom je ten problém, nemám páru :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » sob 09. říj, 2010 20:13

Jde ti o to,že nemáš odpor?Zkus třeba trénovat takhle a s tímhle - posílám spoustu videí - v druhém odkazu (hledej videa od stejnýho autora),který se ti mohou hodit - tedy pokud máš boxovací pytel.

http://www.youtube.com/watch?v=UF4JMp0J ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=5tSTvAXf ... re=related
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod NOKT » sob 09. říj, 2010 20:23

defendu píše:Jde ti o to,že nemáš odpor?Zkus třeba trénovat takhle a s tímhle - posílám spoustu videí - v druhém odkazu (hledej videa od stejnýho autora),který se ti mohou hodit - tedy pokud máš boxovací pytel.

http://www.youtube.com/watch?v=UF4JMp0J ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=5tSTvAXf ... re=related


Spíš o pocit. Třeba aji když dělám shadowboxing tak mám takový zvláštní pocit, že tomu zkrátka něco chybí (asi ten sparring :D ). Nicméně díky za tip :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron