Tornado - pepřový sprej - vaše zkušenosti

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Tornado - pepřový sprej - vaše zkušenosti

Příspěvekod MiroslavPohoral » úte 12. říj, 2010 10:15

Ahoj, chtel bych se zeptat jestli byste mi doporučili tento sprej:



http://obrana.cz/obrana.cz/index.php?c=detail&id=179

Obrázek
MiroslavPohoral
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 11. říj, 2010 23:00

 

Příspěvekod KAMINARI » úte 12. říj, 2010 10:24

Já používám PLAYBOY, nebo ADIDAS. :D Ale vážně. Já těmhle věcem moc nevěřím. Kdysi jsem dělal u CBS a jednou jsem takovou věcičku použil.... a otočíl se vítr... a bulel jsem víc než ten útočník. :idea:
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod MiroslavPohoral » úte 12. říj, 2010 10:55

No takhle já mám více méně jasno v tom že chci pepřák. Podle mě je to dobrej doplněk ke zbrani.

Jde mi jen o reference na tuhle značku. Díky
MiroslavPohoral
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 11. říj, 2010 23:00

Příspěvekod TongPo » úte 12. říj, 2010 18:03

Tornádo je dobrej pepřák, klidně si ho kup. Svojí účinností se řadí do "první ligy" mezi u nás sehnatelnýma pepřákama. Ta svítilnička má svý výhody i nevýhody. Mezi výhody patří, že máš u sebe kromě pepřáku zároveň i světýlko, kterým si můžeš posvítit do tmavých míst a tak podobně, no a taky to v případě potřeby usnadňuje za tmy "míření" pepřákem samotným. A mířit alespoň trochu musíš, protože Tornádo se při výstřiku blíží spíš "tekutý střele", než tomu klasickýmu aerosolovýmu kuželu. Ale zase je to alespoň míň náchylný na vítr. Schopnost někoho tím světýlkem oslnit je relativní, za větší tmy a na krátkou vzdálenost ano, ale nevýhodou je, že na to oslnění většina lidí bude reagovat tak, že si dá před obličej ruku (ruce), tedy přesně tam, kam budeš možná potřebovat stříkat.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » úte 12. říj, 2010 18:26

KAMINARI píše:Já používám PLAYBOY, nebo ADIDAS. :D Ale vážně. Já těmhle věcem moc nevěřím. Kdysi jsem dělal u CBS a jednou jsem takovou věcičku použil.... a otočíl se vítr... a bulel jsem víc než ten útočník. :idea:

Měkkejš... :twisted: Kdybys jako správnej hardcorysta místo metroušských značek jako Playboy a podobně používal radši Red Sabre, Tornado a další, tak tě nějakej protivítr nedojme... :lol: :twisted: Ale teď taky vážně - kvalitní pepřák je dle mýho názoru asi nejlepší variantou sebeobrany, zejména pro "bojově" méně zdatný jedince, jako například ženský, ale může bejt prospěšnej i těm "bojově" zdatnějším, například při boji s přesilou útočníků a podobně. Je to prostě malý, skladný, jednoduchý na použití (pokud si to nějaká blbka nehodí přímo někam do kabelky mezi šminky :roll: ) a nenechává to na útočníkovi trvalý následky :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RBR » úte 12. říj, 2010 20:03

To TongPo: Co by si doporučil za značku? Ten pepřák co máme doma ve mě nebudí důvěru a vzhledem k jeho stáří bych řekl, že už přišel čas modernizace výstroje. Je to primárně pro mou ženu, takže žádné přesné míření.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod reccol » úte 12. říj, 2010 20:25

Nejsem TongPo, ale z vlastni zkusenosti muzu doporucit Red sabre.
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod TongPo » úte 12. říj, 2010 21:20

RBR píše:To TongPo: Co by si doporučil za značku? Ten pepřák co máme doma ve mě nebudí důvěru a vzhledem k jeho stáří bych řekl, že už přišel čas modernizace výstroje. Je to primárně pro mou ženu, takže žádné přesné míření.

RBR

Přesný míření je opravdu u spousty lidí ve stresu problém, takže zvol raději místo "tekutý střely" variantu "mlha", prostě sprej, co při výstřiku udělá širokej kužel aerosolu, případně pěny. Je to sice hodně náchylný na vítr, ale zase se v pohodě trefí. Obecně to chce pouze opravdu pepřový spreje, tedy spreje, kde je účinnou látkou koncentrát OC (a to ne méně než 10%). Různý slzáky s obsahem CS a podobně rozhodně nebrat. Co se týče značek, výše zmíněná Red Sabre (nebo psáno spíš Sabre Red) je výborná, ale třeba i pepřáky od firmy ESP jsou dost dobrý (intenzivně testováno na lidech :twisted: ). Pravděpodobně existujou i jiný dobrý značky, akorát že u nás nejsou tak známý. Jinak tohle téma se tu už řešilo: ZDE
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 14. říj, 2010 16:52

To: Tong PO
Dík
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Toman » čtv 14. říj, 2010 20:16

Pepřáky jsou supr. Minulý týden jsem zrovna na Slavii viděl polonahýho typa co dostal přímý zásah a sbíral se z toho asi 15 minut.Určitě si koupit jeden navíc na "zaškolení". Pepřák rozhodně ANO ... Pepa Vojtek DOPORUČUJE
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod pe25tr » pát 15. říj, 2010 6:49

TongPo píše:... Různý slzáky s obsahem CS a podobně rozhodně nebrat. ...

Já se v tomhle nevyznám... Proč slzáky ne? A co je to CS?
Dík.
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Lada » pát 15. říj, 2010 9:12

CS - Chlorbenzylidenmalonsauredinitril či tak nějak
protože mají malou účinnost, jsme si s tím hráli jako děti a i v normálním stavu to nic moc nedělalo a ti co byly více zvyklí se jen usmáli s červeným ksichtem... To je tak dobrý k nasrání


btw hlavně je důležité po vystříknutí buď utéct, min. změnit polohu a držet si distanc nebo zaútočit, ti co zůstanou stát na místě můžou být velice nemile překvapeni a prd platné bude, že útočník co to schytal bude po minutě/dvou vyřízenej, když budou ležet rozšlapaní pod ním a sýpat...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod TongPo » pát 15. říj, 2010 10:50

Lada píše:CS - Chlorbenzylidenmalonsauredinitril či tak nějak
protože mají malou účinnost, jsme si s tím hráli jako děti a i v normálním stavu to nic moc nedělalo a ti co byly více zvyklí se jen usmáli s červeným ksichtem... To je tak dobrý k nasrání


btw hlavně je důležité po vystříknutí buď utéct, min. změnit polohu a držet si distanc nebo zaútočit, ti co zůstanou stát na místě můžou být velice nemile překvapeni a prd platné bude, že útočník co to schytal bude po minutě/dvou vyřízenej, když budou ležet rozšlapaní pod ním a sýpat...

Přesně tak, CS se lidově označuje jako "slzný plyn", ale oproti "pepřákům" má žalostnou účinnost, protože po něm akorát tak pálí huba, slzí oči a trochu kašleš, tedy nic, co by odolnějšího člověka mělo vyřadit, spíš ho to opravdu akorát ještě víc nasre... :?

Ohledně správný "taktiky" použití pepřáku přihazuju odkaz, kterej už tu v minulosti byl: Reálná zkouška pepřového obranného spreje
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jian » pát 15. říj, 2010 17:11

TongPo: a jak je to v zahranici, prodavaji se napr. spreje s jeste vyssi koncentraci nez jaka je povolena u nas, nebo je to z hlediska efektu v podstate zbytecne a uplne staci to co muzes sehnat tady? Myslim pokud by sis teoreticky mohl objednat cokoliv, tak co by to bylo...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pát 15. říj, 2010 22:47

Jian píše:Myslim pokud by sis teoreticky mohl objednat cokoliv, tak co by to bylo...


Batman v krabicce :?: :lol: 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » sob 16. říj, 2010 11:50

Jian píše:TongPo: a jak je to v zahranici, prodavaji se napr. spreje s jeste vyssi koncentraci nez jaka je povolena u nas , nebo je to z hlediska efektu v podstate zbytecne a uplne staci to co muzes sehnat tady? Myslim pokud by sis teoreticky mohl objednat cokoliv, tak co by to bylo...


sice to není směřováno na mě, ale ano prodávají se v zahraničí vyšší koncentrace (máš internet ne) a použitelnost je dle místních legislativ, někde třeba i způsobem rozdělení použití - vyšší koncentrace mohou být použity jen proti zvěři apod... samo co člověk nadělá, když si veme neco proti zvěři a napadne ho ta lidská... pakliže to bude obdobně jako u nás v rámci § 29 tr.z. mělo by to být v klidu.
Efektivnost a účinnost při vyšší koncentraci by měla být samo větší.

zbytek už nechám na TongPoově fantazii :lol:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod TongPo » sob 16. říj, 2010 19:16

Jian píše:TongPo: a jak je to v zahranici, prodavaji se napr. spreje s jeste vyssi koncentraci nez jaka je povolena u nas, nebo je to z hlediska efektu v podstate zbytecne a uplne staci to co muzes sehnat tady? Myslim pokud by sis teoreticky mohl objednat cokoliv, tak co by to bylo...

S těma silnějšíma "zvířecíma" pepřákama ze zahraničí nemám žádný zkušenosti. Nic sice není stoprocentní, ale podle mýho názoru by na drtivou většinu problémů měly ty u nás dostupný kvalitní pepřáky s 10% OC stačit.

Jinak kdybych si mohl objednat cokoliv, upřednostnil bych značku DONK :D

PS: Jo a divím se, že se ještě neozval Jendis, kterej má silnou citovou vazbu na nějakej "osvěžovač dechu" od Gazdíkovo FISFa... :lol: :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jian » sob 16. říj, 2010 20:14

Uz jsem si neco dohledal a napr. ta verze proti medvedum vypada vazne zajimave. Jeste by me zajimalo co na to medved... :)
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Lada » sob 16. říj, 2010 20:59

Co jsem se tak letmo díval já, tak právě ty verze na medvěda mají jen 2% OC, možná jsou i jiné...

A co na to medvěd :lol: :
Ministerstvo rybaření a ochrany životního prostředí státu Colorado doporučuje stopařům, lovcům, rybářům a golfistům, aby zachovali mimořádnou obezřetnost a měli se na pozoru před medvědy za pobytu v oblasti Dillonu, Breckenridge a Keystone. Doporučuje lidem nosit na oděvu zařízení vytvářející hluk, jako jsou zvonečky, které medvěda upozorní, ale nevylekají. Také doporučuje mít u sebe pepřový sprej pro případ setkání s medvědem. Je také vhodné si všímat znamení činnosti medvědů. Lidé by se měli naučit odlišovat trus černého medvěda a grizzlyho. Trus černého medvěda obsahuje maliny a někdy veverčí chlupy. Trus grizzlyho obsahuje zvonečky a je cítit po pepři.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod luen » sob 16. říj, 2010 23:09

Lada píše:Trus černého medvěda obsahuje maliny a někdy veverčí chlupy. Trus grizzlyho obsahuje zvonečky a je cítit po pepři.


Husty :lol: :lol: :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron