Únava

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod graver » čtv 04. lis, 2010 14:01

tifik píše:
teg píše:
S chripkou na trenik? Bud ses bezohledny pako, nebo pro tebe lepsi varianta, zamenujes nachlazeni s chripkou.


No schválně, co myslíš? Tyhle reakce mám rád :?


Tak já si taky s dovolením přisadím :wink:
Nevím, co myslí teg, ale já myslím, že obojí - tedy že si pleteš chřipku s virózou i že jsi pako (no offense :oops: ).
Mně je o 10 let víc, než tobě a obdobně jsem se ke svýmu tělu choval asi do 36ti - pak to řóchlo. Přecházení "chorob", mládí v sedle motorky v děšti, zimě, sněhu..., shit strava... do těch 36ti pohoda, dneska se hýčkám a vím proč.

Kdyby někdo přišel na trenál v takovým stavu, vyrazím ho osobně dřív, než to stihne trenér.

Ale nenasral jsem tě, že ne :?:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod tifik » čtv 04. lis, 2010 14:44

graver píše:Ale nenasral jsem tě, že ne :?:


To víš, že ne, ani trochu :lol: Jinak, vy jste fakt nikdy nešli na trenál, když jste se necítili dobře? Ok, chřipka je trochu přehnaný výraz.
Jinak, mě nenas..re, když se mnou někdo nesouhlasí nebo mi něco vyčte, ale nemám rád nadávky.
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. dub, 2010 23:00

Příspěvekod graver » čtv 04. lis, 2010 15:23

Jo, já jsem šel kolikrát na trenál, když mi nebylo dobře - a nechtěj vědět, jak jsem si potom nadával. S virózou, usopleným nosem a kašlem bych tam nelezl - jednak kvůlim ostatním, ale především kvůli sobě. Ona někdy stačí i malá teplota, pak to nějak rozchodíš, ono to přejde... a za pár let srdce, ledviny...

Ale s únavou chodím běžně - zajímavý je, že to na tréninku fakt většinou spadne. Asi psychika...

Jinak když se nějak necítím, chodím aspoň koukat nebo někomu jen podržet na páku apod.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vrozkrokkop » čtv 04. lis, 2010 15:37

Graver:
Krevní obraz mám prý "naprosto nádherný", ale podle jinýho doktora mám ve vleklym zánětu půlku těla (dřívější problémy s imunitou, než jsem začal, byl jsem dobrá troska), ale toho neberu moc vážně, je to takovej dr. Zkáza :lol:
Je ale pravdou, že mám asi dost praseckou životospávu, snažím se to dlouhodobě nějak upravit (žraní obrovskýho množství sladkostí)
Choroby zásadně nepřecházím, byl jsem nemocný celý dětství, tak už nemám zájem si roztahávat virózu z jednoho dne na 3 tejdny, navíc už skoro nikdy nemocnej nejsem.
S tím spánkem mám problém - jsem celkem v pohodě, když spím 6 hodin, ale když to o kousek přetáhnu, jsem úplně v prdeli, když se chci vyspat, musel bych spát přes 10 hodin (v létě jsem to dotáhl na 14-16 :lol: )


Jo, teď jsem si koupil nějakou sračku - "caffit" se to jmenuje, kofejn s vitamínama a dalšíma zdravejma věcma a dokonce jsem začal okamžitě líp vidět :)
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pali » pát 05. lis, 2010 9:19

Je ale pravdou, že mám asi dost praseckou životospávu, snažím se to dlouhodobě nějak upravit (žraní obrovskýho množství sladkostí)

Sladkosti ti krátkodobo zvýšia príliv energie, veľmi rýchlo ich však spáliš, čo potom spôsobuje pocit únavy. Keď už ich jesť musíš, možno by si ich mal nakombinovať s niečim, čo sa trávi a páli pomalšie.
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod siegfried » pát 05. lis, 2010 12:17

Velmi dulezity tema. Osobne to az moc dobre znam - jsem peknej chcipak :) Driv jsem taky porad vynechaval treninky, nebo se jen dival. Podle me je hrozne dulezity, aby to, co trenuje, cloveka bavilo a vedel proc to dela (napriklad netrenovat kvuli sebeobrane neco, co se na sebeobranu absolutne nehodi...). To je dobrej predpoklad k tomu hlavnimu, co jsem nedavno objevil - musis se proste HECNOUT, rict si "seru na tu unavu, vlitnu tam a zkusim do toho jit naplno!!!" A tohohle se drzet i na treninku... proste se do toho jakoby trosicku donutit, umele si vyvolat nadseni, rikat si, ze je to super a jit do toho s klidne jakoby hranou vervou. No a tim se povede do toho "naskocit", a pak uz to jde vetsinou dobre, unava se podstatne snizi a clovek z toho ma radost a dobrej pocit, i ze sebe, ze se prekonal. Asi si kazdej musi najit svuj zpusob, pro me je treba atraktivni, kdyz ma trenovanej system "military" pozadi, proste si predstavim, ze jsem elitni vojak a MUSIM to dokazat, nebo neco v tom smyslu... zni to mozna smesne, ale dokazu se tak nabudit a vrhnout se do treninku s nadsenim
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pali » pát 05. lis, 2010 13:52

Mne občas pomohlo, že som sa prestal nútiť trénovať. No a keď sa vrátila energia a chuť a tréner sa ma furt pýtal, kedy už začnem, začal som znova :lol:
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 05. lis, 2010 15:46

Já vím přesně co chci, i to cvičím, proto si myslím, že je ujetý nutit se do něčeho co mě opravdu baví.
Teď se sjíždím těma kofejno/vitamínovejma tabletkama a je to docela v pohodě. I po ránu.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 05. lis, 2010 19:02

Cyrile...neposral jsi se takhle náhodou????? Rvát do sebe tendle humáč????? Dokud jsi mladej,možná to nepoznáš....věz ale,že po zlomení 30-tého roku věku pocejtíš VŠECHNO!!!!!!
Ale zkušenost je ,bohužel,nepřenosná :cry:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 05. lis, 2010 19:16

Já to nechci žrát nonstop, pořád je to lepší než energy drinky, který nepiju. Postupně si to zkusím nahradit tím B-čkem.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pát 05. lis, 2010 19:33

Ja to z tebe vymlatim :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 05. lis, 2010 19:38

Honzo...TO UDĚLEJ.... :!: :!: :!: :!:

EDIT -

Cyrile...když Ti ten felčar poudá,že máš v zánětu polovinu těla...ehm....z čeho to poznal???? Kolik máš zánětlivý márkry v krevním obraze??? Se schválně zeptej a dej vědět......za ty roky,co mi ob tejden sajou(zmrdi) krev,o tom něco málo vím....... :lol: :lol: :twisted:
Naposledy upravil Jendis dne pát 05. lis, 2010 20:10, celkově upraveno 1
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gowery » pát 05. lis, 2010 20:10

Čoveče únava? Co to je? Minulý týden jsem si pořídil dva nové čaje, každý den si udělám tak dva nálevy a když se zadaří, tak už ve dvě ráno jsem schopen usnout...
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 05. lis, 2010 20:12

Tak si udělej ještě třetí....z meduňky....a usneš dřív :wink: Já mám spánkovej dluh asi dva roky(možná víc) a už to fakt cejtím. A to ,když můžu,chodím,poslední dobou,chrápat i přes den,abych to "nějak" dohnal.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 05. lis, 2010 21:59

Luen: A já si říkal, že už mám ten nos nějak dlouho vcelku :o
Jendis: Právě že mu nevěřím, protože krev mám úplně v pořádku (to je jinej chlap než obvoďačka a už jsem ho naštěstí hodně dlouho neviděl)
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » sob 06. lis, 2010 9:49

Na jakykoli caj si telo po velmi kratke dobe vytvori rezistenci a fungovat uz bude jen po delsim vysazeni, takze to zas takove hifi take neni :wink:
Jinak je to urco lepsi nez jenom kofein z kavy, kterej je spise placebo... a pokud je kafe opravdu kvalitni, tak pomuze max. v radu minut na rozdil od teinu, ktery pusobi v radu hodin.
Ovsem jina je sehnat si kofein v ciste podobe, to uz funguje jinaaac.
Nicmene porad je treba mit na pameti, ze kdyz potrebuji vsechny tyhle sragoroviny ve 20ti letech, tak, co budete potrebovat v 50ti???
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 06. lis, 2010 9:54

Doufám že ne rakev :lol:

Ono taky moje únava pramení z čiré frustrace. Neberte to jako výlevy školáka, opravdu JE frustrující někde zbytečně sedět s tím, že za to za pár let dostanu nějaký papír.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pec » sob 06. lis, 2010 12:40

luen píše:
Pec píše:Já si tak hodinu před tréninkem dám 1 - 2 plátky černýho žitnýho chleba z Kauflandu. (taková balená půlkilovky, hodně tenký plátky příšerně slepený dohromady)
Dodá energii a není toho moc, takže žaludek před tréninkem stažený to snese.
Jo ještě - na únavu se doporučuje B vitamín...


JJ ty "E"-cka cloveka nakopnou :lol:

Kluci dulezitej je pravidelnej relax a hodne spanku :wink: Vemte jakou ma silu medved a jak bere ten spanek vazne :lol: :wink:


Luene, v tom chlebu nejsou E-čka ani konzervační látky (ok, je tam sůl, a to je jak e-čko, tak konzervační látka). Složení je celozrnná žitná mouka, voda, přírodní kvásek s droždím, sůl. Bez konzervačních látek - vysoký obsah vlákniny.
Tolik aspoň etiketa, na rozbor jsem to neposílal.

S tím spánkem máš 100%, mám ho pravidelně značný deficit a je to poznat :-)
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod wader » sob 06. lis, 2010 15:39

Výše napsané asi každý cvičící dobře zná.
Jsem názoru, že jde o to to překonat, ať to stojí co to stojí. Teda v případě,že se člověk dané aktivitě opravdu chce věnovat. Protože se příliš často stává "když dneska vynechám, nic se nestane" Tak si to borec řekne třikrát po sobě a nepřijde už nikdy...
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod graver » sob 06. lis, 2010 19:22

wader píše:Jsem názoru, že jde o to to překonat, ať to stojí co to stojí.

Toho názoru budeš přesně do té doby, než tě to začne něco stát.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků