Kvalitní Shaolin v Praze

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Kvalitní Shaolin v Praze

Příspěvekod Asanoth » pát 05. lis, 2010 16:07

Ahoj
rád bych začal cvičit severní Shaolin(nebo něco podobného, nejde mi zas až tak o čistotu stylu), takže bych chtěl všechny zasvěcené poprosit o informaci, jaké školy má význam navštívit při výběru.
Díky
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

 

Příspěvekod wushupetr » pát 05. lis, 2010 16:20

Zkus Weng Xi Honga. on sice uz moc neuci ale ma to jeho zak Jirka Vondrasek. sice delaj i sportovni vecy, ale Jirka cvicil i Shaolin
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pavela » sob 06. lis, 2010 11:49

Pokud je řeč o Šaolin kung fu, tedy originálních stylech z Chrámu Šaolin v horách Song v provincii Henan, jediný kdo to skutečně v ČR umí ja Qin Ming Tang. Jestli to taky učí, nevim. V době kdy jsem byl v ČR tak se to snažil učit. Styly které počítají svůj původ v Šaolinu učí víc lidí, třeba zmiňovaný mistr Weng ale samozřejmě i Du Fu Kun, Pavel Macek, Ivan Rzounek a další. Svůj rodokmen ze Šaolinu počítá většina BU, snad kromě Pakua.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » sob 06. lis, 2010 13:01

znete nekdo tenhle styl? Je to ta prvni sestava ze dvou na videu. Zajima me puvod ty sestavy nebo spis stylu. Slysel sem ze je to Shaolin ale taky ze to spis patri do Chin Woo. tak nevim
http://www.youtube.com/watch?v=PEg65SvY ... re=related
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wader » sob 06. lis, 2010 15:45

Asanoth:
kdysi mi říkal jeden žák Qin Ming Tanga, že Qin je údajně přímo z klášteru Shao-lin. Jestli to byl mnich nebo jestli je to pravda, čert ví, ale každopádně souhlasím, že jeho výuka je v čr asi nejlepší co se tohoto stylu týče.
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pavela » ned 07. lis, 2010 12:27

wader píše:Asanoth:
kdysi mi říkal jeden žák Qin Ming Tanga, že Qin je údajně přímo z klášteru Shao-lin. Jestli to byl mnich nebo jestli je to pravda, čert ví, ale každopádně souhlasím, že jeho výuka je v čr asi nejlepší co se tohoto stylu týče.
Čau, Qin nebyl mnich ale je tzv Su Jia Di Zi, to znamená laik a je příslušný ke klášteru Šaolin. Patří ke 31. generaci(je to žák bývalého opata-zachránce všeho vědění Šaolinského chrámu Shi Su Xi, má fa hao "Shi De Kun". Laický znamená, že přijal buddhismus jako svou víru, jeho mistr šaolinský mnich ho přijal za žáka ale nesložil buddhistický slib a nepodstoupil shou jie. Tzn, neholí si hlavu, má manželku, chastá jak duha :lol: atd... Pokud se jedná o původní mnišské Shaolin styly, nikdo kromě něj pokud vím to v ČR nezná. Rada: pokud nemáte základy ve wušu, nechoďte k němu, zlikviduje vám klouby a šlachy. Když vyučoval v Číně byl zvyklý na pokročilé nebo na výchovu od malička a nikoliv na české shnilotiny. Zdravím. Pavela
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » ned 07. lis, 2010 13:20

existoval v Shaoliny mistr Liu Bai Cuan?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wader » ned 07. lis, 2010 18:45

pavela:
Zdar, o tom jakým způsobem učil v Číně jsem taky slyšel :twisted: ale v čr je přece jen už dlouhou dobu na to, aby si všimnul co si k našinci může dovolit.
Navštívit jeden trénink snad stačí pro získání představy.
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Miro » ned 07. lis, 2010 22:16

Liu Baichuan praktikoval Shaolin, ale nebol mnichom - vid clanok:
http://www.chinesemartialarts.eu/LIU%20BAI-CHUAN.html
V clanku sa pise, ze praktikoval hlavne Shaolin luohan quan, co je diskutabilne, pretoze Wan Laisheng (ktory s nim studoval Shaolin) ucil Liu he Shaolin, nie Shaolin Luohan quan (a okrem toho, moja linia Liu he Shaolin ide prave od Liu Baichuana).
Taktiez story ohladne utoku Wan Laishenga na Yang Chengfua je udajne nepravdiva... Pravdiva je ale story o tom, ze Liu Baichuan bol schopny porazit famozneho a nikdy neporazeneho Du Xinwu (majster stylu ziranmen), ktory sa pred nim zachranil iba tak, ze vyskocil na strechu...
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 07. lis, 2010 22:58

Miro píše:Liu Baichuan praktikoval Shaolin, ale nebol mnichom - vid clanok:
http://www.chinesemartialarts.eu/LIU%20BAI-CHUAN.html
V clanku sa pise, ze praktikoval hlavne Shaolin luohan quan, co je diskutabilne, pretoze Wan Laisheng (ktory s nim studoval Shaolin) ucil Liu he Shaolin, nie Shaolin Luohan quan (a okrem toho, moja linia Liu he Shaolin ide prave od Liu Baichuana).
Taktiez story ohladne utoku Wan Laishenga na Yang Chengfua je udajne nepravdiva... Pravdiva je ale story o tom, ze Liu Baichuan bol schopny porazit famozneho a nikdy neporazeneho Du Xinwu (majster stylu ziranmen), ktory sa pred nim zachranil iba tak, ze vyskocil na strechu...

Liu He...ja se moc nevyznam to vetsinou tohle ctu u muslimskejch stylu, takzue to byl muslim nebo jak ten Wan Laisheng? pac ucitel Weng Xi Honga byl mimo jinych i zak Liu BaiCuana a jmenoval se Lin Liu Lun.
A ty se ucis kde a co?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod Miro » pon 08. lis, 2010 0:16

Nie, nejedna sa o termin z moslimskych stylov... Liu he (sest harmonii) je obecny princip vsetkych dobrych stylov a obzvlast je vyzadovany u vnutornych stylov taiji, xingyi a bagua.
Wan Laisheng urcite nebol muslim (bol buddhista, to viem na 100 percent) a nemyslim si, ze by muslimom bol Liu Baichuan (ale neviem to s urcitostou).
Ja sa bojovym umeniam nevenujem, som na to prilis stary (venujem sa hlavne taoistickej fyziologickej alchymii a buddhistickym meditaciam) a iba si cvicim par tradicnych stylov pre zdravie a radost a ucim par mladych chlapcov v Kosiciach Shaolin a taiji, obcas aj nieco zo xingyi a bagua.
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pavela » pon 08. lis, 2010 2:15

Miro píše:Nie, nejedna sa o termin z moslimskych stylov... Liu he (sest harmonii) je obecny princip vsetkych dobrych stylov a obzvlast je vyzadovany u vnutornych stylov taiji, xingyi a bagua.
Wan Laisheng urcite nebol muslim (bol buddhista, to viem na 100 percent) a nemyslim si, ze by muslimom bol Liu Baichuan (ale neviem to s urcitostou).
Ja sa bojovym umeniam nevenujem, som na to prilis stary (venujem sa hlavne taoistickej fyziologickej alchymii a buddhistickym meditaciam) a iba si cvicim par tradicnych stylov pre zdravie a radost a ucim par mladych chlapcov v Kosiciach Shaolin a taiji, obcas aj nieco zo xingyi a bagua.
čau Miro, škoda, že nám nevyšlo to "buddhistické" pivko v Pekáči :lol: . Je zajímavý, že starý styl Xin Yi Liu He Quan (který později Guo Yun Shen přejmenoval na Xing Yi Quan) pochází jen a jen ze Šaolinu, je to tedy styl buddhistů a v Henanu(nejen) ho cvičí v linii od Ma Xue Li téměř výhradně Muslimové. Krásný příklad náboženského smíru :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wader » pon 08. lis, 2010 2:23

Miro: škoda, že nejsem mladý chlapec v Košicích :twisted:
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Miro » stř 10. lis, 2010 14:00

Caf Pavela,

ojoj, Tebe nestacili tie rady becheroviek co sme popili na ambasadnych vecierkoch? :wink: Ci pana, ked si na to co len spomeniem, tak hned vidim dvojmo... Neboj, casom sa v Pekingu zase objavim a oslavime aj ten nabozensky smir v xingyi. :wink:
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pavela » čtv 11. lis, 2010 13:32

Miro píše:Caf Pavela,

ojoj, Tebe nestacili tie rady becheroviek co sme popili na ambasadnych vecierkoch? :wink: Ci pana, ked si na to co len spomeniem, tak hned vidim dvojmo... Neboj, casom sa v Pekingu zase objavim a oslavime aj ten nabozensky smir v xingyi. :wink:
hah, tu becherovkovanou mi ani nepřipomínej, byl jsem jak carskej důstojník a vicevelvyslankyni jsem vyznával lásku, hrůza! Tak se ozvi až budeš mít cestu! :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

df

Příspěvekod YueFei » čtv 25. lis, 2010 12:26

Zdravim všechny.Tak jsem našel "Kvalitní Šaolin" v Praze.... :lol:



http://www.quangkungfu.com/index_cz.html

Ža tšišta kalhoty ža pětšet Kung Fu
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Re: df

Příspěvekod luen » pát 26. lis, 2010 8:54

YueFei píše:Zdravim všechny.Tak jsem našel "Kvalitní Šaolin" v Praze.... :lol:



http://www.quangkungfu.com/index_cz.html

Ža tšišta kalhoty ža pětšet Kung Fu


To je hruby :lol: Celej web a info na nem, je narez. Kdyz to nekdo chce, tak prosim. Aspon mame blbce izolovane na jednom mistecku.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: df

Příspěvekod YueFei » pát 26. lis, 2010 9:34

luen píše:
YueFei píše:Zdravim všechny.Tak jsem našel "Kvalitní Šaolin" v Praze.... :lol:



http://www.quangkungfu.com/index_cz.html

Ža tšišta kalhoty ža pětšet Kung Fu


To je hruby :lol: Celej web a info na nem, je narez. Kdyz to nekdo chce, tak prosim. Aspon mame blbce izolovane na jednom mistecku.



No Má docela Mega článek v posledním Fighters Magazínu,tam jsem to objevil.Každý chce být ve Fighters Magazínu..... :lol:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod pavela » pát 26. lis, 2010 12:22

Tak to bude dobrej, když je v tom fightrs magazínu ne?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Dalt » pát 26. lis, 2010 13:04

to jsem cetl - nepise tam nahodou jak se v 10 letech ubranil 6 vojakum a ze bezne bojoval proti skupinam podloudnych zivlu (cca20 a vice osob)? :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron