Škola tradičního Kung-fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pm » pon 22. lis, 2010 13:29

Hung Kyun je kazdopadne wushu, pokud pod wushu mame na mysli cinska bojova umeni :-D jak vypadaji ofiko soutezni savle nemam tuchy, sifu dtto. Zhai Hua shifu a muj sifu se btw. znaji od r. 1999. vsechny wushu styly bych kazdopadne do jednoho rastru nehazel, takova jizni kudlanka, Baakmei apod. jsou diametralne neco jineho nez jsi vyse popsal, Hung Kyun mozna ne tak diametralne (i kdyz, viz treba http://www.youtube.com/watch?v=5t2JJH-KSgo - coz povazuju za top Hung Kyun), ale v zasade dtto. v cem vidim zasadni odlisnost je to KDO, PROC a JAK wushu (= bojove umeni) cvici - kvuli soutezim, boji, zdravi, zabave etc.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod fejou » pon 22. lis, 2010 14:06

hmmm. video slusny, ale tomu teda se musim priznat ze nerozumim vubec, ale rozhodne to vypada jinak nez to co predvadel tvuj mistr na exibici..porad tady plno lidi pise ze sportovni sestava vypada jen hezky na oko a ze tam nejsou videt pohyby a prvky realneho boje, ale to nevidim ani v tomhle (ja).. no nic..

Rozdil proc lidi cvicej, urcite je ale nerekl bych ze neco je spatne..kazdy ma jinej cil - jak si napsal, nekdo souteze, nekdo zdravi, zabavu a nekdo boj..je ted jina doba nez driv kdy wushu pravdepodebne mohlo bejt nastojem preziti..presto si myslim ze souteze jsou cil dobrej. je konkretni!! da se tam umeni porovnavat a to jak pohybove v sestavach tak bojove ve sportovnich fightech, ale to uz zase sklouzava do sportovniho wushu, ktery tu neni moc oblibeny.. Jednou se mi nahodou podarilo mluvit s Jurijem Belovem (rusky repre trener pro souteze v tradicnim wushu) bylo to zajimavy.. rikal ze v jejich skole trenujou jak boj, tak i sestavy - na souteze chodi kvuli prestizi, a podpore statu, ale presto se snazi vest svoji skolu tradicnim zpusobem..rikal ze ti co cvici sportovni wushu jsou na mnohem vetsi urovni, protoze vidi primou motivaci, jasny cile a jdou si za tim..tzv. vnejsi motivace..kdezto ti co delaji tradicni wushu cvici vice pro sebe, maji to jako hobby a asi jde vice o vuli, ale motivaci si hledaji vnitrni..no je to na dyl..kazdopadne to bylo zajimavy..
fejou
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00

Příspěvekod pm » pon 22. lis, 2010 14:24

vidis, a je to Hung Kyun, dokonce Hung Kyun Jing Jung, ortodoxni Hung Kyun - prave proto viz prispevek vyse. anzto to cvicim, vim co a k cemu to je, jak co do sily, tak pouziti - a rovne se tam nestoji, uvolnene se cvici jen cast, a cele to trva pres pul hodiny - uplne neco jineho nez Tvoje predstava, jak ma wushu vypadat. .

ergo, treba saam jin z bileho jeraba, siu lim tau z WCH, jizni kudlanku, Baakmei (posledni dva patri napr. mezi znacne "hrbaty" styly)... nebo yi quan (bez sestav), opustime-li jizni styly, wushu nejsou. muzes mit vlastni predstavu jak cbu maji vypadat, ale neposoudis je ani na videu - a ani na soutezi v sestavach (ja samozrejme take ne). a to ani severni styly, bo muzou byt velmi, velmi odlisne. "sportovni wushu" nezminuji zamerne, viz prispevky o jabkach a hruskach vyse.

k druhemu odstavci: ono "jak - tak" je pro me osobne nepochopitelne, stejne jako dnesni wushu situace - cinsky klon kataru a kumitaci, kde navic kata (taolu) = gymnastika a kumite (sanda) = kickbox; clovek se pta, cbu jsou kde? ja ti reknu kde, ale je tu nejakej bot co cenzuruje sprosty slova ;-)

jsme off topic, ale neva ;-) mozna bychom meli zalozit nejaky novy topic, anzto k tematu diskuse toho moc nenapiseme

zdravi
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod fejou » úte 23. lis, 2010 8:55

to je fakt z casti to odjelo jinam, ale z casti ne..jde o ty duvody proc se cvici..a to se na zacatku prece resilo ve spojitosti jak moc je skola Peti Nepejchala tradicni:-) Je to trochu vtipny resit jestli je to trochu tradicni nebo vic a proto je za to odsuzovat..

Nicmene, ti co Petu neznaji nechapu jak se do vedeni skoly a vubec do nej mohou opirat a ty co ho znaji vedi ze nechci to prehanet, ale patri mezi legendy wushu v CR. Mrzi me prispevek Pavely, ktery o nem na zacatku vlakna nepsal moc pekne, ale kdyz byl kdysi nekolikrat se podivat na nas trenink ve stromovce, pel na Petu chvalu..Peta byl a je nejlepsi koho ZH v CR vychovala, obetoval cviceni celej zivot a to uplne!! To ze drive soutezil a to jen pro prestiz mistra a skoly, cvicil mezinarodky a sportovni wushu 80tych let jeste neznamena ze v soucasne dobe se nevenuje tradicnim vecem..sportovni boje v ringu na konte nema, ale osobne jsem byl u rvacky v jedny putice..jinak aplikace v plnem kontaktu a rychlosti u nich na treninku jsou bezny...

Pokud nekdo chcete soudit podle fotek, je to trochu jednoduchy.soucasti skoly jsou i komercni kurzy a tak hezky fotky a keci na netu jsou normalni - a co jsem tak koukal tak vsude! Klidne se za nim bezte podivat, pokecat, potrenovat, Peta s tim rozhodne nema problem...
a soudit jeho osobu si myslim ze bez toho jde tezko 8)
Jinac mylsim ze PC se me zastane..
fejou
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00

Příspěvekod hellas » úte 23. lis, 2010 9:20

Odbočka k Bělovovi.
Zajímalo by mě, jak to teď ve Wushu Institutu ve Voroněži majó. Gdyž sem cvičil pod Bělovem a následně pak pod jeho žákem (Igor a přímení si nepamatuju), tak mě přišlo, že tvoří vlastní styl:
stupně, motajó do sestav různý styly - tohle je z orla, tohle z pakua... Každopádně tehdy to nedělil na "spotovní a tradiční", ale je to už 17.let.

Stýkáš se s Jurijem nějak pravidelně, fejou?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod fejou » úte 23. lis, 2010 10:37

Nene, ale mam dobry kamarady z Trnavy, kteri pod nim cvici a jezdi nekolikrat rocne za nimi do Ruska. Na Slovensku vedou "pobocku" jeho skoly.Ja jsem se s nim potkal jednou na ME v Polsku v roce 2008 a pres ty kamarady, kteri se na soutez byli podivat jsem mel moznost s nim chvilku mluvit..

Co vim tak stupne, atd maji..system skoly si asi dela podle sveho, nektere veci se mi libili a nechal jsem se v hodinach ktere vedu trochu inspirovat..neni to myslim nic co vylucovalo tradicni wushu.. A jak tvori nebo formujou sestavy to nevim, ale myslim ze cvici prevazne shaolin - paqua atd o tom moc nevim, ale mozne to je..

takze asi toliko co vim :roll:
fejou
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00

Příspěvekod wushupetr » úte 23. lis, 2010 16:10

hellas píše:Odbočka k Bělovovi.
Zajímalo by mě, jak to teď ve Wushu Institutu ve Voroněži majó. Gdyž sem cvičil pod Bělovem a následně pak pod jeho žákem (Igor a přímení si nepamatuju), tak mě přišlo, že tvoří vlastní styl:
stupně, motajó do sestav různý styly - tohle je z orla, tohle z pakua... Každopádně tehdy to nedělil na "spotovní a tradiční", ale je to už 17.let.

Stýkáš se s Jurijem nějak pravidelně, fejou?

to uz jsem taky nekde slysel nebo cetl. Ze prej dostal povoleni to nejak prekopat. Co si pod tim mam predstavit, to nevim. Mozna to nerikam presne jak sem to tenkrat slysel nebo cetl.
Jinak tam v Trnave sou asi tri skoly a sou ovlivneny nejen Belovem, ale i ZH, ktera tam ma neco jako pobocku.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod kaijia » ned 04. zář, 2011 6:11

wushupetr píše:Rikam, ze jestli tam budou chodit karatisti s katama a taekwondisti a pak treba freestyle karate, tak uz se to nemusi jmenovat Wushu taolu soutez ale soft formy. ale jestli je sanda souhrn pravidel a ty pravidla se dodrzujou, tak nevidim problem, ale chapu, ze vy mate svy duvody.

    Nevím tedy... ale neměli by soutěžícího s katou rozhodčí třeba diskvalifikovat nebo odečíst body všude, kde se to podle pravidel dá?
[/quote]
kaijia
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. srp, 2011 23:00

Příspěvekod wushupetr » pon 05. zář, 2011 7:56

kaijia píše:
wushupetr píše:Rikam, ze jestli tam budou chodit karatisti s katama a taekwondisti a pak treba freestyle karate, tak uz se to nemusi jmenovat Wushu taolu soutez ale soft formy. ale jestli je sanda souhrn pravidel a ty pravidla se dodrzujou, tak nevidim problem, ale chapu, ze vy mate svy duvody.

    Nevím tedy... ale neměli by soutěžícího s katou rozhodčí třeba diskvalifikovat nebo odečíst body všude, kde se to podle pravidel dá?
[/quote]
No vzdyt o to mi jde :wink: soft formy to je to, kde se cvici forma, kteryhokoliv stylu a jede se vsechno dohromady (karate, wushu, ja nevimco dalsicho) a i kdyz soft formy uplne totalne nemam rad tak at to tam tak klidne je. ale kdyz na souteze v sestavach wushu leze nejakej draci drap, kterej ten dotycnej cvici v kimonu a rika, ze je to cinskej styl, to je dost velka blbost. nehlede na to, ze ja sam tradicni neboli bojovy original kungfu sestavy na soutezich hrozne nerad vidim. kdyz se jedou vylozene soutezni sportovni changquany a nanquany, nemam problem. jednou nebo dvakrat sem delal rozhodciho a strhaval sem uz jen za to ze to byl nekdo z draciho drapu pac proste podle me tam nemaj co delat :D hungar to samy. kdyz najednou byla kategorie duilian (sestava nacvicenyho zapasu), to sem uz vzdal a jel sem domu, pac ve sportovnim wushu tyhle sestavy vypadaj uplne jinak a nejaky takovy sem ocekaval, ale kdyz sem videl jak tam do sebe nejaky hungaristi jedou tak proste nevim no :) no vidim to proste tak, ze je to soutez v sestavach tak at tam sou sportovci, co telaj sportovni wushu a nehrajou si na zadny bojovniky a tak zvany tradicnaci at si jdou soutezit do ringu. muj nazor
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod kaijia » pon 05. zář, 2011 17:57

No vzdyt o to mi jde :wink: soft formy to je to, kde se cvici forma, kteryhokoliv stylu a jede se vsechno dohromady (karate, wushu, ja nevimco dalsicho) a i kdyz soft formy uplne totalne nemam rad tak at to tam tak klidne je. ale kdyz na souteze v sestavach wushu leze nejakej draci drap, kterej ten dotycnej cvici v kimonu a rika, ze je to cinskej styl, to je dost velka blbost. nehlede na to, ze ja sam tradicni neboli bojovy original kungfu sestavy na soutezich hrozne nerad vidim. kdyz se jedou vylozene soutezni sportovni changquany a nanquany, nemam problem. jednou nebo dvakrat sem delal rozhodciho a strhaval sem uz jen za to ze to byl nekdo z draciho drapu pac proste podle me tam nemaj co delat :D hungar to samy. kdyz najednou byla kategorie duilian (sestava nacvicenyho zapasu), to sem uz vzdal a jel sem domu, pac ve sportovnim wushu tyhle sestavy vypadaj uplne jinak a nejaky takovy sem ocekaval, ale kdyz sem videl jak tam do sebe nejaky hungaristi jedou tak proste nevim no :) no vidim to proste tak, ze je to soutez v sestavach tak at tam sou sportovci, co telaj sportovni wushu a nehrajou si na zadny bojovniky a tak zvany tradicnaci at si jdou soutezit do ringu. muj nazor[/quote]

Nevím, asi jsem někde přehlídla, že soutěž je pouze pro moderní wushu... Píše se, že je to wushu soutěž, to pro mě znamená moderní i tradiční. Stejně tak jsou rozdělené kategorie - na moderní a tradiční. A pod wushu spadá i hungar atd., takže pokud chtějí soutěžit, jsou na správném místě. Druhá věc již je, že by se kategorie měly více rozdělit, také jsem pravidelně soutěžila s hungaristkami. Jenže to by muselo být víc závodníků atd. Vůbec nechápu, jak to rozhodčí takhle mohou bodovat. Asi podle toho, který styl je jim bližší a koho mají raději... :D
kaijia
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. srp, 2011 23:00

Příspěvekod wushupetr » pon 05. zář, 2011 19:32

no ja nerikam, ze se to musi zakazat. ja jen rikam, ze se mi to proste nelibi. me jako sportovniho wushistu boduje nejakej hungarista a ja jako sportovni wushista sem bodoval hungaristu. tak sem si to odbodoval a tim konci moje rozhodcovska kariera pac proste at si to tak delaj, ale ja tohle neumim. chapu i v Cine se cvici na soutezich pravy kungfu sestavy, ale me se to proste nelibi (ale neutocim na to).
spojeni sportovni kategorie s tradicni z duvodu maly ucasti zavodniku beru jako nesmyslnou a nebodovatelnou. za prvi: chudak sportak se tam nadre trha si svalstvo sere nervozitou skace jak trotl je z toho na zbytek dne utahanej a vynervovanej a prohraje pac nejakej hungarista tam nekolikrat zarve udela haj haj a rozhodcimu tradicnakovi se to libi. za druhy: kdybych byl vlivnej a vetsi ryba a mel moznosti udelal bych samostatne sportovni soutez a tradicnaci at si ty svy vecy cvicej kde chtej. to je cely nechci na to hazet spinu a nenadavam na to, ale proste jen sem sel od toho a radeji si budu cvicit uz jen v telocvicne pro sebe. sportonich wushistu je tu dost hlavne malejch. maj sance maj cas a maj lidi, ktery uz vi jak ucit a tak se treba dockam ty my vysneny samostatne sportovne wushacky souteze. rikam uz se o to nezajimam, jen pisu , co mi bylo receno a to casem koberec, uz nejsme s kickboxerama nebo nebudem a prej do olympiady nekdy 2020 nebo kdy to je je wushu tam. cely :) ale jak rikam, vime jak to bejva tyhle recicky. zatim jen cekam az neco z toho se ukaze
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Couz » sob 21. led, 2012 13:15

wushupetr píše:chudak sportak se tam nadre trha si svalstvo sere nervozitou skace jak trotl je z toho na zbytek dne utahanej a vynervovanej a prohraje pac nejakej hungarista tam nekolikrat zarve udela haj haj a rozhodcimu tradicnakovi se to libi.


Chvíli to tady tak čtu, ale nedá mi to a musím zareagovat. Přijde mi to značně arogantní tvrdit, že chudák sporťák se tak nadře a tradičnak si jen zařve a hotovo. Člověk z tradičního wushu si oddře a propotí taky svoje, i když není hlavou dolu. Nemluvě o tom, že nejde o tanec, jako u moderního, ale o něco, co by mělo fungovat a proto cvičí jak v boxerkách, tak chinna, sparingy atd. Takže to není jen o řvani, ale chapu, že sportak to opravdu nemuze rozeznat a souhlasim, že by to ani nemel hodnotit (a to spis, jestli dokonce strhava body za to, že se mu dany styl nelibi, to je vrchol profesionality a pak chapu, proc nemuze s timto pristupem a "respektem" delat tradicni styl).
Jestli tradičnaci jsou soutežit, proč ne, jak již bylo zmineno, česke souteže jsou nabizeny i sportovnimu i tradičnimu wushu a snaži se je od sebe oddelit, pokud ty počty lidí na to jsou. Že sportaci a tradičnaci maji odlišne postoje k zavodu, žebřiček hodnot a vubec motivaci soutezit, je jina vec. Souhlasim s tim, že sestavy jeste neřikaji nic o uplatneni v boji, ale jako kratkodoba motivace a vyblbnuti je to dobra vec, nehlede na ty mraky lidi, co človek muže potkat a jake nove přatele si udelat. (což je teda pohled tradičnaka, nevim, jak to maji sportaci, nejspis jinak).

Tenhle přispevek nemel nikoho urazit. Jen me vyprovokoval postoj ala jsem sportak a tak jim to všem tradicnim pekne osolim! zvlast, kdyz ve zbranovem sparingu nekryji naplocho!! (dobře, trochu vlastni vtipek...)
Couz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 21. led, 2012 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 21. led, 2012 22:49

Couz píše:
wushupetr píše:chudak sportak se tam nadre trha si svalstvo sere nervozitou skace jak trotl je z toho na zbytek dne utahanej a vynervovanej a prohraje pac nejakej hungarista tam nekolikrat zarve udela haj haj a rozhodcimu tradicnakovi se to libi.


Chvíli to tady tak čtu, ale nedá mi to a musím zareagovat. Přijde mi to značně arogantní tvrdit, že chudák sporťák se tak nadře a tradičnak si jen zařve a hotovo. Člověk z tradičního wushu si oddře a propotí taky svoje, i když není hlavou dolu. Nemluvě o tom, že nejde o tanec, jako u moderního, ale o něco, co by mělo fungovat a proto cvičí jak v boxerkách, tak chinna, sparingy atd. Takže to není jen o řvani, ale chapu, že sportak to opravdu nemuze rozeznat a souhlasim, že by to ani nemel hodnotit (a to spis, jestli dokonce strhava body za to, že se mu dany styl nelibi, to je vrchol profesionality a pak chapu, proc nemuze s timto pristupem a "respektem" delat tradicni styl).
Jestli tradičnaci jsou soutežit, proč ne, jak již bylo zmineno, česke souteže jsou nabizeny i sportovnimu i tradičnimu wushu a snaži se je od sebe oddelit, pokud ty počty lidí na to jsou. Že sportaci a tradičnaci maji odlišne postoje k zavodu, žebřiček hodnot a vubec motivaci soutezit, je jina vec. Souhlasim s tim, že sestavy jeste neřikaji nic o uplatneni v boji, ale jako kratkodoba motivace a vyblbnuti je to dobra vec, nehlede na ty mraky lidi, co človek muže potkat a jake nove přatele si udelat. (což je teda pohled tradičnaka, nevim, jak to maji sportaci, nejspis jinak).

Tenhle přispevek nemel nikoho urazit. Jen me vyprovokoval postoj ala jsem sportak a tak jim to všem tradicnim pekne osolim! zvlast, kdyz ve zbranovem sparingu nekryji naplocho!! (dobře, trochu vlastni vtipek...)


Zdravim Couzi,
hele jak bych to rek. Prvne tvuj prispevek je fer, takze me neurazil :)
no a jinak k tomu soudcovani mame vlastne stejnej postoj. Ja sice asi dvekrat trikrat soudcoval, ale zadny ambice a snahu v tom pokracovat nemam. Sem toho nazoru, ze sportovni wushu maj soudit sportovni wushisti a tradicni maj soudit tradicni. na tom snad nic neni ne? psal sem ze sem nevedel jak bodovat nejaky tradicni styly a byl sem z toho zmatenej a nebavilo me to a na sparingovy sestavy sem uz radeji rek, ze jdu pryc a optal se jestli to bude vadit, kdyz tam u toho nebudu. prej ne. tak sem sel. druhy snad i treti soudcovani bylo na juniorsky soutezi. to uz je neco jinyho .tam je toho sportovniho wushu vic a vedel sem, ktera bije. ale taky me to nejak extra nebralo a tim moje soudcovska kariera byla u konce. cimz muzu s cistym svedomym rict, ze sem si to zkusil nebavilo me to a at to delaj proskoleny lidi, ktery se v tom vyznaj vic nez ja.

ted k tomu co je tezsi a co ne:
nemyslim si (mozna to nekde tak vyznelo) ze by nejakej styl byl tezsi a nejakej lehci. nechci delat sportovni wushu nadrazeny tomu tradicnimu, pac vim, ze neni. ale uznej sam na ty soutezi bude v pohode vic kdo? clovek kterej si pri sestave muze maximalne tak podelat to, ze vyslapne z koberce ven a nebo clovek kterej si pri skocich muze zlomit nohu? byl bych rad (ale sakra NERIKAM ze je to pro me zivotne dulezity) kdyby byla soutez ciste jen sportovni wushu a tradicnaci at maj svou ale opakuju sme svobodni a kdyz to jde at si tradicnaci na ty souteze chodi ja jim za to klicem auto nevobjedu. nemam zadny velky slovo a nejsem zadnej politik, co muze neco zmenit a ani nechci, pac proste z tohodle sveta soutezeni jsem uz odesel a delam si dal neco jinyho co me bavi. tak snad sem to nejak tak ferove vysvetlil Couzi. takze opakuju, neni podle me neco lehciho a neco tezsiho, jen je neco tezky v tomhle a neco jinyho zase v tomhle.

a ted k tomu pratelstvi:
ver tomu nebo ne ale i my sportovni wushisti se umime kamaradit a to i s tradicnakama :D

PS:
k tomu, ze sem ztrhaval body za to, ze to byl nejakej styl, to patrilo tomu stylu draci drap nebo jak se to jmenuju, pac to podle me totalne neni cinsky a totalne to tam nemelo co delat, ale to bylo spis takovy rejpnuti jako Co ma tohle znamenat? :roll: :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Couz » ned 22. led, 2012 0:33

Ještě ti odpovídám takhle zvečera (zrána). Upřimně mě potěšilo že jsme si to řekli bez napadani a agrese. Vážně.

A ted teda k tomu cos napsal, v podstate s tim vlastne uplne souhlasim. Sice jsem pro tradični na soutezich (i když ty motivace apod jsou jine, bla bla už tu bylo) a klidne i jsem pro soutěž jen pro modernisty. Sice moderni necvičim, ale klidne se přijdou kouknout. Jen nevím, jestli je to u nás co se týče počtu cvičících tak horké. Předpokládám, že pokud se wushu dostane na olympiádu 2020 tak se to asi rapidně změní.

Ad zlomená noha vyšlápnutí z koberce: můj zcela subjektivní názor je takový že modernista to ma samozřejme těžsí z te gymnasticke (opravdu bez uražky) stranky, protože ano hung ga tam nebude dělat skoky. O tom žadna. Ale tradični kung fu (a proto by ho meli hodnotit ti, co tomu rozumeji) zas mohou chybovat v technickych detailech, coz třeba pro tebe neni uplne viditelne, ale ve skutečnosti to pak je technicky nulove (a vyžaduje to stejne nervy) (Že to je něco, co se uplne neda na souteži postihnout, to je určite bez debat, ačkoliv do určite miry proste človek vidi kdy uder funguje a kdy sila konči v rameni. A i z tohoto duvodu že se to neda čiste objektivne hodnotit i je podle me duležitejsi ta hodnota zkušenosti, novych znamosti atd než samotnych vysledku).

No, tak takhle:)
Couz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 21. led, 2012 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 22. led, 2012 10:36

jasny, nerikam, ze je to zbytecny soutezit v tradicnich sestavach. kdo che v tom soutezit, tak proc ne, i kdyz tyhle lidi bych radeji videl v ringu. jen si myslim, ze to, do jaky miry se clovek umi branit a jakej je dobrej v sebeobrane soutez v sestavach neukaze. u sportovnich sestav je to jiny. tam je presne urceny to, co se od zavodnika chce videt. ale i mistrovsky odcvicena tradicni sestava podle me neukaze, jak moc dobrej sem bojovnik. videl sem plno mastru, co jejich sestava vypadala dost nehezky a myslim, ze by na soutezi v tradicnich sestavach byly mezi poslednima, ale pritom jejich zapasnicky vyjadreni bylo suprovy a naopak sem videl plno lidi, co jejich sestava byla krasne nacvicena a pritom neumeli dat ranu do pytle. to je duvod proc si myslim, ze se tradicni sestavy nedaj hodnotit. jasny muzesme hodnotit jaky ma ten dotycnej tradicnak mabu a tak, ale ja proste nevim no. to je jako hodnotit u zavodniku formule 1 jakej mel uhel v lokti pri otoceni volantem. muj nazor
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » ned 22. led, 2012 11:37

neverim vlastnim ocim, ale naprosto souhlasim s wushupetrem :-) (cimz ho zdravim)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Couz » ned 22. led, 2012 13:47

wushupetr: ano, to spolu souhlasime :)
Couz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 21. led, 2012 0:00

Příspěvekod PC » pon 23. led, 2012 11:46

wushupetr: Pěkně napsáno! Souhlas.
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků