Taekwondo + Kickbox

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Taekwondo + Kickbox

Příspěvekod Mik_e » pon 22. lis, 2010 2:50

Ahoj všichni !

Je mi jasný,že podobných topiců je tady celá řada (i když přímo tenhle jsem tu ještě nenašel :wink: ),ale přesto se zeptám,docela to ve mě hlodá.

Je mi 25,začal jsem s kickboxem,baví mě to,chodím 2x týdně.
A docela mě láká to proložit taekwondem,táhne mě to k tomu už dlouho.Proto se chci zeptat,může mě to nějak navzájem obohatit? Tj. jesli mi jedno usnadní to druhé a naopak,nebo mě to akorát rozhodí?
Ted ještě na to ten čas mám,časem to už bude horší.. :wink:

Jo a jestli mě to může obohatit,tak jak ?

Moc díky za odpovědi,a přeju vám všem mnoho zdaru !
Mik_e
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22. lis, 2010 0:00

 

Příspěvekod tifik » pon 22. lis, 2010 10:19

Přesně tak, jak tě vlastně napadlo kombinovat kick s TKD? Já to mám obráceně, napřed TKD a k tomu thai a vedla mě k tomu absence sparringů v TKD (nebo řekněme, že klasický sportovní TKD sparring je jen taková hra :-) Přínos z taekwonda jsou dobré nohy, highkick kopneš jako nic, ale zase nejsi zvyklý na lowkicky a nohy nejsou okopané. Slušně občas překvapí z tkd kopy ve výskoku.
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Chrobi » úte 23. lis, 2010 14:14

Ahoj, já bych to nekombinoval, jen tě to bude plést. Po pár letech cvičení by ti to i něco dát mohlo, ale ze začátku tomu nevěřim. Jestli máš čas a trénuješ kick u někoho dobrýho (kde to je?) nejen skillem, ale i schopností učit, tak doporučuju přidat jeden nebo dva tréninky kickboxu navíc a na tkd kašlat. A až se budeš cejtit v postoji, tak přidat něco ze zápasení.
Ať se daří.
Chrobi (taekwonďák ;o) )
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mik_e » stř 24. lis, 2010 3:24

No trenuju v Skbu Hostivar.
A napadlo me to proto,ze v nohach jsem dost slabej a myslel jsem si,ze by mi to taekwondo mohlo pomoct.
No jeste to promyslim,kazdopadne diky za reakce..
Mik_e
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22. lis, 2010 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron