KAPAP

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod KAMINARI » stř 01. pro, 2010 20:34

Ano u p. Hausnera z Brna. / V Shotokan ryu /. A p. Hausner má 8.Dan.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod kumori » pát 03. pro, 2010 8:57

[quote="KAMINARI"]Ano u p. Hausnera z Brna. / V Shotokan ryu /. A p. Hausner má 8.Dan.[/quote]

asi se pletu, ale mám zažité, že tak vysoký stupeň - 7.dan, uděluje už nějaká organizace nebo japonský učitel.Navíc si myslím, že pokud má p.Hausner 8.Dan, tak 6. a 7. Dan udělit nemůže ( no tady v CZ vše možné ), ale to je asi jedno, že.-)))když si tu verifikují své dany lidi z juda do JJ.Ale zpět k tématu KAPAP, nejedná se o nějakou "módní vlnu" jakou bylo v 90-tých letech TKD a aikido?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pát 03. pro, 2010 11:00

Pokut já vím, tak má Shihan Hausner 8. Dan udělený CHorvatským Svazem Karate zastoupené Shihanem Slavko Marunicou a Soke Žárko Pavlinou. Má certifikát o povolení udělovat v ČR TS do 7.Danu SHOTOKAN i WANDER RYU. Nejvišší TS jaké kdy udělil jsou 2x 6.Dan. Nechápu co na tom někomu pořát vadí. Je to člověk který vychoval Mnoho mistrů karate. Jeho žáci jsou mistři ČR, ME a kdo s ním někdy cvičil tak na něj nikdy nezapomene.
O panu Tupém jen toto. Je to člověk, jehož cvičení a přínos pro BU je natolik kladný že si svůj TS jistě zaslouží.
KM u nás zažívá modní vlnu stejně jak Karate v 80. a Aikido v 90. letech a jen na lidech, jestli se udrží, nebo se propadne do zapomění.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod kumori » pát 03. pro, 2010 13:57

[quote="KAMINARI"]Pokut já vím, tak má Shihan Hausner 8. Dan udělený CHorvatským Svazem Karate zastoupené Shihanem Slavko Marunicou a Soke Žárko Pavlinou. Má certifikát o povolení udělovat v ČR TS do 7.Danu SHOTOKAN i WANDER RYU. Nejvišší TS jaké kdy udělil jsou 2x 6.Dan. Nechápu co na tom někomu pořát vadí. Je to člověk který vychoval Mnoho mistrů karate. Jeho žáci jsou mistři ČR, ME a kdo s ním někdy cvičil tak na něj nikdy nezapomene.
O panu Tupém jen toto. Je to člověk, jehož cvičení a přínos pro BU je natolik kladný že si svůj TS jistě zaslouží.
KM u nás zažívá modní vlnu stejně jak Karate v 80. a Aikido v 90. letech a jen na lidech, jestli se udrží, nebo se propadne do zapomění.[/quote]

já to beru, v pohodě, nemám s karate ani kapap v CZ nic společného, jen jsem svou poznámku vedl v myšlence, že v civilizovaném světě jedinec ( gaijin ) prostě tak vysoké stupně sám neuděluje, ale pokud se jedná o sportovní karate, je asi vše v pořádku, ostatně na českém svazu jiu-jitsu taky rozdávají dany kam se koukneš... citujiz oficiálního webu :
"Dne 27.11.2010 proběhl na Balkáně seminář Jiu Jitsu – pořádaný Václavem Mornštejnem. Na semináři se sešli František Kollman, Václav Vosmik, Libor Skřenek, Jiří Hlinka, Jiří Vrbský, Zbyněk Trojan a Pavel Rakovký kteří na tomto semináři vyučovali.Účast byla vysoká dokonce přijeli zájemci z Brna i ze severu Čech. Seminář začal v 9,30 a konec byl v 18,30. [b]Za výbornou reprezentaci a sportovní výsledky v karate jsme udělil 4 Dan Jiu Jitsu Láďovi Panýrkovi a 3 Dan Jiu Jitsu Zbyňku Trojanovi za mezinárodní propagaci a výbornou spolupráci v oblasti Jiu jitsu."[/b]

to by ještě šlo, kluci zašli na pivko a pak to nějak zakončili:-))), ale tohle je fakt síla:
"Dne 26.11.2010 se uskutečnil v kulturním domě v Kyjích na Praze 9 večer se samurajem – byl to vydařený večer kde hlavními protagonisty byli František Kollman a Ivan Vyskočil. Franta maloval a brousil a Ivan nás bavil, mimo jiné prozradil nám něco ze svého soukromého i divadelního života a s Frantou vzpomínali na společné zážitky. Sešlo se tam na 150 lidí a myslím si že se nikdo nenudil. Dokonce nám Ivan předvedl že judo ještě nezapomněl a s Frantou Kačabou tam na jevišti předvedl perfektní Osotogari. Za jeho celoživotní kladný přístup k bojovým sportům jsme mu udělili četný [b]1 Dan Jiu Jitsu[/b]"

netušil jsem, že k shodan v JJ stačí ukázat "perfektní osotogari", snad bude Vyskočil natolik soudný, že se nebude snažit někde vyučovat...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pát 03. pro, 2010 14:34

Toto udělování ja fakt síla. U p. Hausnera se pásky rozhodně zadarmo nedávají. cvičenec po předvedení KIHONU, KATA a KUMITE, předvede jak zná teor. BU, historii, základy zdavovědy a například i něco z anatomie.
Udělování Danů kamarádům jen tak jsem u něj nikdy nezažil.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

:-)

Příspěvekod kumori » pát 03. pro, 2010 14:39

je to fakt hnus, každopádně je to pražská záležitost, kucí to maj asi zmáknutý, všude jinde se většinou dělá na 3. a 4. dan zkouška dle ZŘ, ale v Práglu jsou holt krok nebo osotogari před náma... :lol: :lol: :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pát 03. pro, 2010 14:39

Ještě k tomu udělování Danů neasiatem. Když se kouknu na net, ta docházím k zjištění, že BU už dávno nejsou doménou asiatů. Jen kolik je na západě nositelů 5.-10. Dan v různých BU. I SOKE zakladatel se mezi bělochy občas najde. V Únoru má být s p. Kolmanem seminář v Brně. Zajdu si zacvičit. Jsem na něho zvědavej. Osoto gari umím. :D
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod kumori » pát 03. pro, 2010 14:42

[quote="KAMINARI"]Ještě k tomu udělování Danů neasiatem. Když se kouknu na net, ta docházím k zjištění, že BU už dávno nejsou doménou asiatů. Jen kolik je na západě nositelů 5.-10. Dan v různých BU. I SOKE zakladatel se mezi bělochy občas najde.[/quote]

ano, ale v tzv. gaijinbudo, tyto dany nejsou v Nipponu žádnou organizací uznávány nebo verifikovány.Pokud Ti Dan udělí japonský učitel, který je členem organizace v Nipponu, máš jej platný celosvětově ( např. IMAF )
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pát 03. pro, 2010 14:44

Znám borca co má Dan uznanej v Nipponu a stejně cvičí blbě.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod kamiwaza » pát 03. pro, 2010 19:48

Osobně si nemyslím, že udělení stupňů dan z Japonska je zárukou úrovně a kvality. Vždyť se podívejte na ty -nácté dany v ninjutsu od Hatsumiho. Jestli to Japonci uznávají, je mi jedno. Na JJ (nazývejte to sebeobranou, krav magou, self defense ...) mám svůj názor a ten mi nikdo nevezme. Škoda jen, že někdo nepokračoval ve šlépějích a myšlenkách mjr. Matrase, dnes bychom byli světoví a mi s Kumorim bychom jezdili po světě a udělovali bychom stupně expert ve stylu Sebeobrana a boj zblízka :wink: A beztak Kano vymyslel STV proto, aby se nejaponci hádali :wink:

O zmíněných věcech z ČSJiu vím. Dělají chybu, když kde komu udělují vysoké stupně v JJ. Diskreditují tím svoji organizaci, ale tohle už můžeme vidět i v KM a Kapapu, které jsou podstatně mladší (viz. instruktorem z osm hodin cvičení apod.).

Co se týče Ivana Vyskočlila, tak bych mu první dan nedával. Zase takovej borec nebude, když někomu dovolil, aby Anife nasadil techniku zvanou Pa-Ro-Hy :lol: (to byl vtip). Ten první dan bude jistě "čestný". Kdo se pozastavuje nad čestnými doktoráty, které dostal všemi milovaný Václav Havel, případně čestný 8. dan Klause v karate. Taky asi nepověsí ekonomii na hřebík a neotevře si klub v Praze.

http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/peri ... ctenejsi-3
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kumori » pát 03. pro, 2010 21:00

[quote="kamiwaza"]Osobně si nemyslím, že udělení stupňů dan z Japonska je zárukou úrovně a kvality. Vždyť se podívejte na ty -nácté dany v ninjutsu od Hatsumiho. Jestli to Japonci uznávají, je mi jedno. Na JJ (nazývejte to sebeobranou, krav magou, self defense ...) mám svůj názor a ten mi nikdo nevezme. Škoda jen, že někdo nepokračoval ve šlépějích a myšlenkách mjr. Matrase, dnes bychom byli světoví a mi s Kumorim bychom jezdili po světě a udělovali bychom stupně expert ve stylu Sebeobrana a boj zblízka :wink: A beztak Kano vymyslel STV proto, aby se nejaponci hádali :wink:

O zmíněných věcech z ČSJiu vím. Dělají chybu, když kde komu udělují vysoké stupně v JJ. Diskreditují tím svoji organizaci, ale tohle už můžeme vidět i v KM a Kapapu, které jsou podstatně mladší (viz. instruktorem z osm hodin cvičení apod.).

Co se týče Ivana Vyskočlila, tak bych mu první dan nedával. Zase takovej borec nebude, když někomu dovolil, aby Anife nasadil techniku zvanou Pa-Ro-Hy :lol: (to byl vtip). Ten první dan bude jistě "čestný". Kdo se pozastavuje nad čestnými doktoráty, které dostal všemi milovaný Václav Havel, případně čestný 8. dan Klause v karate. Taky asi nepověsí ekonomii na hřebík a neotevře si klub v Praze.

http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/peri ... ctenejsi-3[/quote]

já bych cestoval rád, ale jen pokud by mi zaplatili 1.třídu:-)))

jinak bujinkan budo taijutsu snad ani nelze brát vážně... :lol: :lol: :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » sob 04. pro, 2010 6:51

Mám od mjr. Matrase knížku a je super. Není s ním náhodou někde natočenej nějakej pohyblivej obrázek? Je to vzhledem k té době nepravděpodobné, ale co kdyby.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

:-)

Příspěvekod kumori » sob 04. pro, 2010 13:22

od matrase mám všechny knížky co byly s jeho jménem vydány, ale i adolf lebeda není špatný...každopádně nejlepší je ( v češtině vydaná )publikace SILLENT KILLING, kterou jsem asi někomu půjčil nebo je někde založená v knihovně.Malá útlá knížečka, ovšem s cenným obsahem.
Pokud něco matras natočil, bude to nejspíš zapadlé prachem v archivu :cry:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod kamiwaza » sob 04. pro, 2010 14:00

kumori píše:od matrase mám všechny knížky co byly s jeho jménem vydány, ale i adolf lebeda není špatný...každopádně nejlepší je ( v češtině vydaná )publikace SILLENT KILLING, kterou jsem asi někomu půjčil nebo je někde založená v knihovně.Malá útlá knížečka, ovšem s cenným obsahem.
Pokud něco matras natočil, bude to nejspíš zapadlé prachem v archivu :cry:


Pravda (jak bys řekl, judoka :twisted: ) A. A. Lebeda taky samozřejmě nebyl špatný. V podstatě to byl jeden z mála lidí, co publikoval kvalitní věci v 2. polovině 20. stol. Pak ještě musím zmínit experta na boj zblízka Dr. Náchodského :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Re: :-)

Příspěvekod kumori » sob 04. pro, 2010 20:10

[quote="kamiwaza"][quote="kumori"]od matrase mám všechny knížky co byly s jeho jménem vydány, ale i adolf lebeda není špatný...každopádně nejlepší je ( v češtině vydaná )publikace SILLENT KILLING, kterou jsem asi někomu půjčil nebo je někde založená v knihovně.Malá útlá knížečka, ovšem s cenným obsahem.
Pokud něco matras natočil, bude to nejspíš zapadlé prachem v archivu :cry:[/quote]

Pravda (jak bys řekl, judoka :twisted: ) A. A. Lebeda taky samozřejmě nebyl špatný. V podstatě to byl jeden z mála lidí, co publikoval kvalitní věci v 2. polovině 20. stol. Pak ještě musím zmínit experta na boj zblízka Dr. Náchodského :wink:[/quote]

ano?no spíš bych vzpomenul jeho učitele p.Honzíka.Každopádně veškeré tyto publikace mají zdrojový rámec v předválečném judo, pro které se tehdy užívalo názvu jiu-jitsu.JUDr. Náchodský je v současnosti činný především jako soudní znalec ( např. kauza Ďuričko ), ale tím je i PhDr. et Ing. kpt. v.z. Soke Alois Konečný 10.Dan ji-jitsu, toho znáš ne?ten je tam od vás :lol: :lol: :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod kamiwaza » sob 04. pro, 2010 22:02

kumori píše: PhDr. et Ing. kpt. v.z. Soke Alois Konečný 10.Dan ji-jitsu, toho znáš ne?ten je tam od vás :lol: :lol: :lol:


Sokeho znám. Jednou jsem byl na jeho semináři, když mi bylo 15 let a jedenkrát kolem mne prošel na FTK, kde učil úpoly. Teorii má dobrou, ale praxe je na drek. Je smutné, že takoví lidé vystupují u soudu jako experti na sebeobranu.
Tady je video ze semináře, kde byl přítomen i Soke. http://www.facebook.com/video/video.php ... nts&ref=mf
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

-

Příspěvekod kumori » ned 05. pro, 2010 18:39

4 kamiwaza

ty vole, to je síla, on je transgalaktický senzej 8)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Allien » čtv 09. srp, 2012 16:13

Co se týče p. Hausnera, já mám zase info o tom, že získal 2 dany v jednom roce (mělo by se týkat o dany úrovně někde mezi 4. - 7..

Netuším, jak je to možné. Třeba je jeho přínos českému karate tak velký nebo... kdoví.

Ale dany tu přeci řešit nebudeme. Jde o to, co kdo umí, že?
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Předchozí

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků