Kluby reálné sebeobrany

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod pm » pon 13. pro, 2010 15:41

d4n01: psal jsme o metodice, ne konkretne o aikidu; aikido jsem nikdy necvicil, takze nebudu komentovat.

Jendis: uplne mi utekla tvoje otazka stranu dve zpet - viz sz.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pon 13. pro, 2010 15:49

Jendis píše:
BizonCZ píše:
Ahoj Honzo,

já se jen zeptám. Čistě obrazně:

...................................................................



Ahoj Staníku....ne,mluvíme oba o něčem jiném.

..........................................................................

4 Luen - jo,tak to je(Tvůj poslední post tady).



Honzo, teď jsem trochu zmatený.

Ja napsal svůj post o sebevědomí a sebedůvěře. Luen v druhe části svého posledního postu píše o odhodlání a sebedůvěře. Kdy odhodlání a sebedůvěra jdou ruku v ruce, protože když si nebudu věřit, tak se těžko k něčemu odhodlám. Oba dva, dle mého, jsme to napsali myšlenkově a obsahově stejně.

V čem je tedy ten problém, že u Luena je to ok a u mě ne. :cry:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pon 13. pro, 2010 16:02

Stando,promiň.....já u Luena zapoměl odcitovat,trochu jsem si to "ulehčil",omlouvám se.....napravuju :

luen píše:Preci sestrelit kohokoli neni zadnej problem. Uz jsem prosel mnoho spolecnosti, ale v zadne jsem nenarazil na frajera, kterej byl nesestrelitelnej. Jestli jste si tohle a dalsi zakladni pojmy (kde si stojim v potravnim retezci, jak kompenzovat prevahu, atd...) neujasnili, tak je neco spatne na procesu vaseho vyvoje. Vubec nejde o to, jestli je frajer silnejsi. Ze vas porazi v sachach, ma stejnou vahu jako to, jestli da vic na bench press a nebo jestli ma radeji zrzky...


To je ta stěžejní pasáž.


My to spolu,kdyžtak,proberem osobně :wink: :)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » pon 13. pro, 2010 18:02

Stando, ja mylim, ze ty to mas zajimave vyskladane a mas min. v zakladnich pojmech jasno. A nemyslim tim jen na teoreticke bazi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Pec » pon 13. pro, 2010 22:56

ukropcany píše:4d4n01 - vidíš, to je tá nedokonalosť písomného prejavu, že roky píšem metodika a ľudia to berú ako techniky :D Nie, technikám nič nie je, kaiten-nage som vždy považoval za najnepoužiteľnejšiu techniku a teraz ju používam v každom sparingu :twisted:


Jak se to kiten-nage dá adaptovat na boxerský sparing ? 8O V rukavicích?
Naučit se to v rukavicích, tak bez nich to musí být hračka.. :wink:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod NAIA » úte 14. pro, 2010 20:50

Zdravím,
byl jste nekdo na seminari s Itay Gilem v nedeli?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod kamiwaza » úte 14. pro, 2010 20:58

Ciao,
informace nalezneš zde:

http://www.facebook.com/pages/KRAV-MAGA ... 2584106906

Jsou tam videa ze semináře a privátního tréninku. Na youtube jsem zatím nic nenašel. Já byl jindeš, a ty jsi měl zrovna seminář, tak snad Tě to netrápí :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 14. pro, 2010 21:26

Ne netrapi jen jsem zvedavy. Je fajn ze sem pozvali Itaye. Me sedi vice Lee, takze jsem to nechtel mixovat. Radsi jedno poradne nez cestovat po seminarich a nemet cas to nacvicit.

Panove na FB pisou ze planuji dalsi veci s Itayem, vi se uz co je v planu?

Jen tak dal, cim vice tim lepe, at je z ceho vybirat.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod romanon » čtv 16. pro, 2010 10:19

TongPo píše:
romanon píše:Nic proti x-boxu ale co by ti box pomohol ked ta niekto napadne nozom/palicou/teleskopom alebo by si nemal zrovna 190cm/95kg? Preco sa ozbrojene zlozky a zasahove jednotky neucia xbox? Pretoze na sebeobranu su lepsie combat styly ako craw maga, WCH(T), systema a podobne... Do ringu je zase lepsi x-box. Tod moj nazor...

Nerad tě připravuju o iluze, ale ty víš, co opravdu trénujou ozbrojený složky (policie, armáda...) včetně zásahových jednotek? :roll: Já ano. A můžu tě ujistit, že alespoň v rámci České republiky tam aktuálně WCH, WT nebo Systemu opravdu nenajdeš, to jsou jen marketingový žvásty lidí, co pro ně maximálně realizovali nějakou ukázku dotyčnýho BU (jestli vůbec?) a tím to taky skončilo. :evil: Krav maga (pokud teda tou "craw magou" nemyslíš něco jinýho :twisted: ) už ozbrojený složky okrajově infiltrovala, ale nikoliv oficiálně. Každopádně ani cvičení samotných technik KM z tebe bojovníka neudělá, pokud nebudeš mít dobrou komplexní průpravu - proč je asi většina instruktorů KM (myslím tím ty kvalitní) zároveň i slušnými x-boxery? :idea: Ano, bojový sporty nejsou pro praktickou sebeobranu ideální, ale z vlastní zkušenosti vím, že nejúčinnějšíma bojovníkama "z blízka" jsou v ozbrojených složkách pořád právě lidi, co se věnujou různým BS, ať už zcela soukromě, nebo např. v rámci různých policejních a armádních klubů, protože lepší volba aktuálně v rámci ČR až na některý výjimky prostě není. :?


Lebo sef kuklacov v Trencine ako jeden z dvoch ludi na SR ma mastrovsky stupen v Cheungovom WCH...tak mu poviem nech sa vysere na to a zacne robit nejaky box ach...
YIp man -> William Cheung -> Branimir Segvic -> Robert Ludvik -> P.Paulovic + F.Arvay -> F. Arvay -> ja :)
romanon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 07. čer, 2010 23:00

Příspěvekod fakt » čtv 16. pro, 2010 12:31

romanon píše:
Lebo sef kuklacov v Trencine ako jeden z dvoch ludi na SR ma mastrovsky stupen v Cheungovom WCH...tak mu poviem nech sa vysere na to a zacne robit nejaky box ach...


Ale proč?, pokud mu to funguje. Čest výjimkám. Na druhou stranu je tady řeč o tom, co ozbrojené složky cvičí. A v drtivé většině případů to prostě CBU není. Což neber jako kritiku toho co děláš, ale jako prostý fakt.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod kamiwaza » čtv 16. pro, 2010 13:14

V PV trénují vojáci box pod vedením p. Gašparíka a docela si to chválí. Nicméně to berou spíš kvůli kondici a technice. Ve volném čase jich chodí dost k Valjovi Panfilimu (jestli vám to jméno něco říká) na Combat Sambo. Na druhou stranu neřeší např. sebeobranné situace, boj nožem, což podle mne není úplně správné. Na druhou stranu CS je velmi komplexní sport použitelný v praxi.

A musado údajdě necvičí už delší dobu vůbec. Není na to čas a ani chuť. Mám to od kluka, co u nich dělá "tělocvikáře".
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 16. pro, 2010 13:43

kamiwaza píše:A musado údajdě necvičí už delší dobu vůbec. Není na to čas a ani chuť. Mám to od kluka, co u nich dělá "tělocvikáře".


člověče asi pořád jo. Mám kámoše profi vojáka, kterej mimochodem zejtra odlítá reprezentovat do Ruska na MS v Combat Sambu a ten nedávno absolvoval nějaký druhý stupeň instruktora Musada či co.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kamiwaza » čtv 16. pro, 2010 14:01

Já spíš myslel, že se to necvičí v AČR plošně, ale jen okrajově. Co vím, tak je záležitostí každého útvaru, co si cvičí, jestli nějaké BU/BS nebo fotbálek.

Jo pár lidí co už něco umí, tak absolvují instruktorské zkoušky, ale zeptej se ho na úroveň a obtížnost zkoušek, jestli to vyučuje dál ... Další můj známý z AČR má "dvojku", ale jinak si cvičí to svoje a rozhodně to není MCS.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 16. pro, 2010 16:54

V arme uz se davno vi, ze musado je podobnej kseft, jako kdyz cvicil vojenskou policii Hladik. Nicmene se to musi nechat vysumet, aby to nebyl dalsi skandal na ministrestvu obrany. Jinak hodne kluku na to nadava. Mam kamose u kontrasu a jinde na karlovarsku u vojaku a moc to tam nejede ... Kazdej spise cvici, co ho bavi ...

Jinak za ta leta, co ucim uz u nas ve skole cvicilo mnoho cetniku, vojaku, atd... nikdy jsem to neprezentoval jako, ze cvicime PCR nebo ACR ... je to totiz ubohost, ale mame takovejch klubu v CR velmi mnoho :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TongPo » čtv 16. pro, 2010 18:31

romanon píše:Lebo sef kuklacov v Trencine ako jeden z dvoch ludi na SR ma mastrovsky stupen v Cheungovom WCH...tak mu poviem nech sa vysere na to a zacne robit nejaky box ach...

1) Asi máš problém se čtením nebo zeměpisem, protože jsem v mém příspěvku napsal údaj "v rámci České republiky", že?

2) To že má příslušník ozbrojené složky vysoký technický stupeň z nějakého BU nebo výkonnostní třídu z BS ještě neznamená, že se tam tomu všichni věnují, tedy že je to tam zavedeno do výcviku, víme? I v Čechách se v ozbrojených složkách najde dost takových jedinců... :idea:

3) Tebou zmínění "kukláči" naprostou většinu zákroků realizujou formou přepadu, v přesile a za hrozby nebo přímo použití střelné zbraně. Z boje z blízka tedy až na naprosté výjimky použijou akorát tak poutací techniky, které na 100% v rámci výcviku trénují. Jinak je v podstatě úplně jedno, jakým BU/BS se ještě věnují, protože to nemají příležitost / důvod použít :idea: S trochou nadsázky lze říci, že pokud budou mít dobrou fyzičku, tak můžou klidně trénovat Tai Chi ze Zorkou a nikdo na nic nepřijde... :lol: Ale kdo ví, jak je to na Slovensku... Třeba se tam osamělý "kukláč" vyzbrojen čínskou šavlí spustí komínem do sídla ruskojazyčné mafie a... 8O :lol:

Závěrem bych uvedl, že jsi evidentně nepochopil můj názor na věc - tedy ti to napíšu ještě jednou a naposledy: Samozřejmě, že pro sebeobranu na ulici je nejlepší nějaký plnohodnotný opravdu funkční systém, který řeší i zbraně, taktiku a tak... Ale pokud nic takového nemáš v dosahu (a nemáš tím pádem možnost trénovat), je mnohem smysluplnější trénovat nějaký osvědčený BS, než nějakou energeticko dejchačskou taneční BU srač*u... :!:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod d4n01 » čtv 16. pro, 2010 20:28

4Ukropcany:Jo-uz je mi to jasne jak to myslis, dik.
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Toman » pát 17. pro, 2010 10:30

kamiwaza píše:Já spíš myslel, že se to necvičí v AČR plošně, ale jen okrajově. Co vím, tak je záležitostí každého útvaru, co si cvičí, jestli nějaké BU/BS nebo fotbálek.

Jo pár lidí co už něco umí, tak absolvují instruktorské zkoušky, ale zeptej se ho na úroveň a obtížnost zkoušek, jestli to vyučuje dál ... Další můj známý z AČR má "dvojku", ale jinak si cvičí to svoje a rozhodně to není MCS.


Jo jo tak nějak to nejspíš je :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod romanon » pát 17. pro, 2010 12:30

4TongPo

Nemyslim si ze by to bola ojedinela situacia, spominany clovek vedie klub
TACTICAL COMBAT CLUB SLOVAKIA - http://www.tacticalcombat.sk
Ako pisu - Jeho inštruktori poskytujú profesionálny výcvik pre záujmcov:
z radov ozbrojených a bezpečnostných zložiek,
z radov širokej odbornej aj laickej verejnosti.
Poskytujeme výcvik z nasledovných oblastí:
bojové umenia a sebaobrany,
bojová streľba z krátkych, dlhých guľových a brokových zbraní,
špeciálny výcvik z oblasti taktiky pre boj v zastavaných oblastiach,
špeciálny výcvik s využitím teleskopického obušku.

Šéfinštruktor Tactical Combat Club Slovakia je:
-Inštruktor FCS Kali
-Inštruktor pre teleskopický obušok ESP
-špecializácia: ozbrojené zložky
-Si Fu Wing Chun Kung Fu

Takze nie, nebojim sa ze ide o "nějakou energeticko dejchačskou taneční BU srač*u"
romanon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 07. čer, 2010 23:00

Příspěvekod luen » pát 17. pro, 2010 12:39

romanon píše:4TongPo

Nemyslim si ze by to bola ojedinela situacia, spominany clovek vedie klub
TACTICAL COMBAT CLUB SLOVAKIA - http://www.tacticalcombat.sk
Ako pisu - Jeho inštruktori poskytujú profesionálny výcvik pre záujmcov:
z radov ozbrojených a bezpečnostných zložiek,
z radov širokej odbornej aj laickej verejnosti.
Poskytujeme výcvik z nasledovných oblastí:
bojové umenia a sebaobrany,
bojová streľba z krátkych, dlhých guľových a brokových zbraní,
špeciálny výcvik z oblasti taktiky pre boj v zastavaných oblastiach,
špeciálny výcvik s využitím teleskopického obušku.

Šéfinštruktor Tactical Combat Club Slovakia je:
-Inštruktor FCS Kali
-Inštruktor pre teleskopický obušok ESP
-špecializácia: ozbrojené zložky
-Si Fu Wing Chun Kung Fu

Takze nie, nebojim sa ze ide o "nějakou energeticko dejchačskou taneční BU srač*u"



:lol: :lol: :lol:

Kluci, ze na tohle mate nervy :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kumori » pát 17. pro, 2010 20:40

[quote="Toman"][quote="kamiwaza"]Já spíš myslel, že se to necvičí v AČR plošně, ale jen okrajově. Co vím, tak je záležitostí každého útvaru, co si cvičí, jestli nějaké BU/BS nebo fotbálek.

Jo pár lidí co už něco umí, tak absolvují instruktorské zkoušky, ale zeptej se ho na úroveň a obtížnost zkoušek, jestli to vyučuje dál ... Další můj známý z AČR má "dvojku", ale jinak si cvičí to svoje a rozhodně to není MCS.[/quote]

Jo jo tak nějak to nejspíš je :wink:[/quote]

mcs bylo ve své době asi jediné možné systémové řešení jak zavést v rámci AČR nějaký ucelený systém BZ, bohužel čas ukázal, že to není nejlepší varianta a že "kucí z prahé" při výběrovce trochu mlžili, např. v bundeswehru se musado necvičí, u německé policie taky ne, v rakousku taky ne, tak tedy kde?no jen tady, jen tady a to asi jen na univerzitě obrany...

jinak souhlas s kamiwaza, sambo je pro armádu jedna z ideálních variant.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron