Kluby reálné sebeobrany

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod fakt » pon 20. pro, 2010 8:24

luen píše:. ja to vetsinou resil az po a pokud to byl pruser, tak treba i s advokatem :wink:



Mlčeti zlato platí už před první fází trestního přízení.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod fakt » pon 20. pro, 2010 8:31

luen píše:Moment, takze chces mi jako rici, ze kdyz se peres, tak myslis na nekoho jineho??? :lol: :lol: :lol:


Přece bys nežárlil!

Ale vážně - veřejné budovy (tzn. i hospody a bary) jsou vybaveny systémem CCTV. A z toho plyne, že já se nikdy neperu, ale jen bránim. Za výhodnější považuju polohu zády ke kameře a nějaký pohyb, kdy on následuje tebe.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 20. pro, 2010 11:20

chtěl bych doplnit info :

nutná obrana a krajní nouze již nejsou paragrafy 13 a 14 tr.zákona,ale 28(krajní nouze) a 29(nutná obrana) :!: Proč to přečíslovali,to netuším,ale je to tak.

EDIT - ještě je důležitý paragraf 76 tr.zákona- omezení osobní svobody na dobu nezbytně nutnou(každý občan by se měl,nějak,pokusit zabránit spáchání tr.činu(již zavolání na nouzovou linku-158,156 - se považuje za pokus)....pokud třeba zadržíte zloděje,nebo zabráníte pokusu o znásilnění a dotyčného pašíka zadržíte,NEPRODLENĚ INFORMUJTE PČR o tom,co se stalo a že jste mu omezili svobodu,ať si pro něj přijedou)....

Jinak,jak píše PM.....jde o útok přímo hrozící....v jistých situacích se považuje již krok směrem k vaší osobě za útok :idea:

Nastudujte si třeba soudní zápisy,piďte se po informacích....nejvíc stejně záleží na tom(pokud se vám to,ne že bych vám to přál,stane) co řeknete tomu pánovi ve vyšetřovací místnosti,kterej si před vás sedne a řekne:" tak mi popište,co se vlastně stalo?"

Myslete na to,že třeba druhý výstřel(i když se to všude učí,vystřelit 2x) může být považován za zbytečný(fakt se to stalo,soudkyně chlapa odsoudila právě za ten druhý výstřel,který byl,dle ní,již pouze mstou).....a vůbec veškeré záležitosti podobného ražení. Naia to učí dobře....zbav se ho,hned potom uteč a na nic nesahej.......aspoň to nikoho nesvádí se mstít.
Nezapomínejte,že to,co vy řešíte v řádu vteřin,potom znalci a "znalci" rozebírají jak dlouho je jim libo. A kvůli jedné ráně "navíc" taky můžete skončit 1/2 roku ve vazbě......

Jinak ten zákon není zlej,už se nepřeje tolik agresorům....ale stejně,náhoda je blbec.

Myslete na to,až si řeknete :"moje ego mi něco takovýho nedovolí,přece nevycouvám....".......radši vycouvejte,za ty patálie potom to fakt nestojí. Hrdost a pýcha.....to jsou dvě rozdílné věci :idea: :idea: :idea: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » pon 20. pro, 2010 11:35

Je pravda ze hodne kvalitnich systemu je "preemptive". Treba Suarez rika ze rychla rekace je dobra ale byt o krok napred je jeste lepsi.

Ono celkove reagovat na nekoho je horsi. I ve sportu nekdo kdo vam vnuti jeho styl zapasu tak ma z pulky vyhrano. A myslenky typu necham ho zautocit prvniho abych se mohl branit (drive jsem slychal casto, ted uz tak moc ne, ale spis je to tim ze mam kolem sebe lidi na podobne vlne), staci si predstavit opravdu slusneho borce a nechat ho prastit prvniho... si tak akorat usteles.

Jendis: Jinak my neucime hned utikat a nama cvici i lidi z PCR nebo BA a ti to resi podle jejich pravidel (kontrola, zatknuti) - resime situaci, kazdy podle sebe (civil vyklidi pole). Jinak na co davame pozor je ze neutocime kdyz lezi nebo uz pada (prave kvuli svedkum), jinak samozrejme jsou i situace kdy toto pravidlo porusujeme.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 20. pro, 2010 11:40

NAIA píše:
Jendis: Jinak my neucime hned utikat a nama cvici i lidi z PCR nebo BA a ti to resi podle jejich pravidel (kontrola, zatknuti) - resime situaci, kazdy podle sebe (civil vyklidi pole). Jinak na co davame pozor je ze neutocime kdyz lezi nebo uz pada (prave kvuli svedkum), jinak samozrejme jsou i situace kdy toto pravidlo porusujeme.


jasný,mluvím hlavně o "civilech". U lidí z PČR(BA,MP,VP) je to trochu jinde......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jian » pon 20. pro, 2010 15:29

Jendis: neda mi to nezareagovat na ten druhy vystrel - myslis ze jsou nejaka kriteria na to za jakych okolnosti ho nekdo muze vyhodnotit jako zbytecny nebo si to kazdy urcuje subjektivne spis podle "nalady"? A jak je to presneji treba s varovnym vystrelem u PCR atd.? Ja totiz sveho casu nekde cetl, ze policista nesmi strilet tak aby nekoho ohrozil na zdravi/zivote a to ani kdyby slo o zachranu jeho vlastniho zivota (ci zivota jinych), coz mi tenkrat pripadalo jako vetsi ci mensi hloupost, ale nejak podrobneji jsem se o to nezajimal. Osobne bych nikdy v zivote nestrilel s tim, ze nechci zabit - ovsem ja taky nikdy nenosil pistoli jako sluzebni zbran (i kdyz do jiste miry by se to tak vlastne dalo brat .-))
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod martinYT » pon 20. pro, 2010 16:08

Jian píše:Jendis: neda mi to nezareagovat na ten druhy vystrel - myslis ze jsou nejaka kriteria na to za jakych okolnosti ho nekdo muze vyhodnotit jako zbytecny nebo si to kazdy urcuje subjektivne spis podle "nalady"? A jak je to presneji treba s varovnym vystrelem u PCR atd.? Ja totiz sveho casu nekde cetl, ze policista nesmi strilet tak aby nekoho ohrozil na zdravi/zivote a to ani kdyby slo o zachranu jeho vlastniho zivota (ci zivota jinych), coz mi tenkrat pripadalo jako vetsi ci mensi hloupost, ale nejak podrobneji jsem se o to nezajimal. Osobne bych nikdy v zivote nestrilel s tim, ze nechci zabit - ovsem ja taky nikdy nenosil pistoli jako sluzebni zbran (i kdyz do jiste miry by se to tak vlastne dalo brat .-))


Zdravím,
Nejde mi než zareagovat, to by mě zajímalo kde jsi toto četl? Policista samozřejmě primárně musí chránit život a zdraví a to jak sebe tak ostatních. Policista má daleko více možností použití zbraně než civilista, ale nikde ani v žádném interním nařízení není napsáno, že nesmíme střílet kdybychom někoho ohrozili(pokud se bavíme o zmrdovi proti kterému ji používám) a to ani kdyby šlo o záchranu vlastního života. Je samozřejmě problém použití zbraně mezi nezúčastněnými osobami, které by jsme opravdu neměli ohrozit. Samozřejmě se po použití zbraně hodnotí jestli bylo použití zbraně oprávněné, ale to je až otázka dalšího postupu policejní inspekce. Daleko více je problém další prezentování v médiích, o čemž nemá cenu ani nic povídat...
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod Jian » pon 20. pro, 2010 16:20

martinYT: to si ted presne nevzpomenu, ale pripadalo mi to zvlastni uz tehdy. .-) Myslim ze ale skutecne slo spis o ty nezucastnene osoby, jestli je to "teoreticky povoleno" (zalezi na policistovi jak situaci vyhodnoti) a nebo vyslovene zakazano. Byl kolem toho slusny flamewar napr. v souvislosti s tim jak v Recku na demonstracich nekoho zabila odrazena kulka.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 20. pro, 2010 17:04

fakt píše:
luen píše:Moment, takze chces mi jako rici, ze kdyz se peres, tak myslis na nekoho jineho??? :lol: :lol: :lol:


Přece bys nežárlil!

Ale vážně - veřejné budovy (tzn. i hospody a bary) jsou vybaveny systémem CCTV. A z toho plyne, že já se nikdy neperu, ale jen bránim. Za výhodnější považuju polohu zády ke kameře a nějaký pohyb, kdy on následuje tebe.


Nene, ja jsem pro volne vztahy :lol: - tradicnak :lol:
Kamery jsou a budou problem a je lepsi, kdyz na miste srazky, radeji nejsou ... a ani svedci.
Jinak je jasne, ze ja se take neperu, i kdyz jsem nekdy zacal, tak to nebylo zadne prani, ale vzdy pocestna obrana a ochrana 8) a vzdy byla ma obrana primerena - na tom jsem si vzdy daval zalezet nejvice :wink:

A nekdy je i jedno, jak se to semele, pokud mate rozumnejsi a logictejsi storku, nez je popis hole pravdy, tak je treba dobarvovat - jako cernobile fotky :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 20. pro, 2010 17:26

4 Jian....mluvím o doubleshotu.....ano,stalo se,že ta druhá rána byla vyhodnocena jako již zbytečná a dotyčnej šel sedět. Najdu to.
Ke zbytku - nemá smysl(a ani nechci) to tady řešit. Použití střelné zbraně je tak obsáhlé a složité téma,kde se neshodnou ani dva právníci....natož my tady.
Stačí se podívat,co se děje okolo toho chudáka z BA,který hlídal ten šroťák(nebo co to bylo)....jak ho napadla skupinka cikánů,jednoho zastřelil.....úplně mám tu situaci před očima,co se tam asi dělo.

EDIT -

4 Luen - Jendo,Ty ale víš přesně,o čem to je. A jak se tu již nespočetněkrát psalo,zkušenost jest nepřenosná :!: :idea: Kdo nezažil,neví,nevěří,nechápe :roll:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » pon 20. pro, 2010 18:18

luen píše:Jinak je jasne, ze ja se take neperu, i kdyz jsem nekdy zacal, tak to nebylo zadne prani, ale vzdy pocestna obrana a ochrana 8) a vzdy byla ma obrana primerena - na tom jsem si vzdy daval zalezet nejvice :wink:



Pravdu a nic než pravdu. A hlavně neměnit výpověď.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jian » pon 20. pro, 2010 20:21

fakt: hehe, on je drobny hacek v tom, ze PCR nekdy vlastne ani moc nezajima co ty jim rikas (i kdyz je to nakrasne cele pravda). Ted jak o tom pises, tak se mi vybavujou vzpominky.

Tak treba ze mnou po mem zatceni mj. prisli s tim, ze musi vyslechnout i otce (pry standardni postup i kdyz plnolety jsem uz davno byl). A abych jim jako potvrdil, ze je to tenhle a tenhle clovek nez ho predvolaji k vyslechu. Ja na to rikam - to ale neni muj otec, vubec nevim o koho jde.
Oni si asi mysleli ze jim lzu, tak porad dokola mleli to svoje. Ja to zkousel v klidu a trpelive (jsem extremne trpelivy clovek), nu nic nezabralo. Povidam - snad vim kdo je muj otec (koho mam napsaneho v rodnem listu, kdo byl nekolikrat u soudu kvuli placeni alimentu atd... to by ho asi soud neresil, vsak?). Myslel jsem si naivne, ze PCR si snad zvladne tyhle veci zjistit. Dosahnul jsem ale jen toho, ze to pak se mnou uz nikdo neresil.

Potom jsem se za nejakou dobu zase mrknul do spisu a oni toho chudaka fakt predvolali k vyslechu... ten tam prijel, rekl prirozene ze me nezda, nikdy v zivote nevidel a nema se mnou vubec nic spolecneho a zase odjel... :) Proste komu neni rady... ona to cele vubec byla dobra fraska - to by bylo na dlouho a nepatri to sem, ale vazne jsem se bavil.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » úte 21. pro, 2010 17:12

fakt píše:
luen píše:Jinak je jasne, ze ja se take neperu, i kdyz jsem nekdy zacal, tak to nebylo zadne prani, ale vzdy pocestna obrana a ochrana 8) a vzdy byla ma obrana primerena - na tom jsem si vzdy daval zalezet nejvice :wink:



Pravdu a nic než pravdu. A hlavně neměnit výpověď.


JJ clovek uz musi mit predem jasno, kam to ma tlacit a nejlepe, kdyz je papirove poskozenej 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 22. pro, 2010 19:39

a zpět k tématu :

Pamatujete si na ten případ toho policisty,kterého v Africe napadli a on se teleskopem ubránil????
Tak tento člověk už není u PČR(viz. poslední číslo časopisu Zbraně a Náboje),momentálně pracuje tady:

http://www.topcop-shop.cz/policie/onas.html

V Kosovu,Libérii a jinde cvičil lidi,má s výcvikem hodně zkušeností a proto bych se nebál k němu jít(z doslechu mám,že je vážně dobrej!!!) :wink:
Minimálně i proto,že už o život bojoval a přežil.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » čtv 23. pro, 2010 8:19

Všem diskutérům přeju klidné vánoce a něco pod stromečkem.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 29. pro, 2010 10:17

a udělám to.....furt jsem dumal,jestli jo,nebo ne......jo vyhrálo :)


chlapi,možná nám tu vzniká nový klub RBSD,který bude stát za to. Více zatím neprozradím,vše je v plenkách("modří" již vědí).......ale,dle mého "neskromného pohledu" to vidím na velmi dobrý začátek :!: :!: :idea: :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod siegfried » stř 29. pro, 2010 16:42

Jendis: bude to v Praze?
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 29. pro, 2010 16:56

4 Ucrop - nezapoměl......neboj :)

4 siegfried - ne,nebude.

Víc prozradím,až se to pořádně rozjede :wink: A že se to rozjede,tomu věřím na 150 % :!: :!: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

modern combat

Příspěvekod john26 » ned 30. led, 2011 17:33

Mate niekto skusenost s modern combat? cvici ho sona pernecka
john26
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. lis, 2009 0:00

Příspěvekod graver » ned 30. led, 2011 18:15

"dokáže zložiť na zem v priebehu niekoľkých sekúnd aj osem svalnatých ozbrojených chlapov"
"Raz boli štyria a keď som ich začala skladať, rozutekali sa, čo mi bolo trocha ľúto, bežala som ešte za nimi, ale asi už nemali chuť"
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron