Dovozni clo & DPH na zahranicni zbozi od dubna 2011

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Dovozni clo & DPH na zahranicni zbozi od dubna 2011

Příspěvekod Makoto » čtv 06. led, 2011 10:10

Ahoj,
info pro ty, kteri objednavaji hodne (hlavne knihy) ze zahranici. Od (tusim) zacatku dubna bude zavedena dan na knihy, jejichz hodnota, vc postovneho, presahne hodnotu 22 EUR. Je vsak mozne pozadat o snizenou dan v pripade, ze reklama v nich nepresahne 50%.

Doted to bylo tak, ze se neplatilo zadne clo ani dan pokud cena knih nepresahla 150 USD. Po breznu bude clo stale nulove, ale dan se bude platit jiz od 22 EUR, abychom byli v souladu s narizenim EU. Zatim mi vsak nebyli schopni rici, kolik to bude.

Takze zaver: pokud planujete neco objednavat v zahranici, pak to provedte co nejdrive. Protoze pak si priplatite jeste dan do ceske pokladnicky ;-)

Snad jsem to pochopil & napsal spravne. V tehle problematice nejsem zrovna kovanej.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod josef2 » čtv 06. led, 2011 13:27

přehledný info tady, návrh už prošel PSP, a je v senátu. účinnost je navržena od 1.4.2011. Výše daně bude asi záviset na tom, zda se bude jednat o zboží ve snížené sazbě (10% - viz příloha č. 1 k z. č. 235/2004) či nikoliv (20%).
josef2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob 11. zář, 2010 23:00

Příspěvekod Makoto » čtv 06. led, 2011 13:30

Za 22 EUR vc S+H toho clovek moc nenakoupi, aby nemusel platit dan....takze jsem si udelal druhe vanoce a objednal par veci, na ktere jsem mel policeno jiz delsi dobu :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod pm » čtv 06. led, 2011 14:08

nejaky typy, Makoto? objednavam ze zahranici pravidelne, tak abych to sfouknul ve vetsim nez to projde
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 06. led, 2011 14:34

pm píše:nejaky typy, Makoto? objednavam ze zahranici pravidelne, tak abych to sfouknul ve vetsim nez to projde

Zdar, objednal jsem si ted par knizek o cinske strategii:
- The Seven Military Classics of Ancient China Of Ancient China (History and Warfare)
- Sun Pin: Military Methods (History and Warfare)
- The Tao Of Spycraft: Intelligence Theory And Practice In Traditional China
- One Hundred Unorthodox Strategies: Battle And Tactics Of Chinese Warfare
- The Thirty-six Strategies Of Ancient China

Pred nejakou dobou se mi dostal do ruky vzacny preklad japonske stredoveke strategie boje a prekvapilo me, kolik z toho slo aplikovat aj na soucasnou sebeobranu a kolik z toho uz tehdy bylo znamo a ted se to vydava za senzaci. No jo no, navrat ke korenum ma svy kouzlo. Takze se tesim, co objevim v Cine ;-)

Take jsem naobjednal nejaky knihy o Gene LeBellovi, takovy magor, ktery v Americe pomohl propagovat jutsu, zapas, apod.

A pak jsem si objednal dalsi knihu od Antonia Graceffa. To je manik, ktery ve svych 37 letech prastil se slibnou karierou v bance a odjel do JV Asie trenovat si bojovky, vcetne se mu podarilo trenovat nejaky cas aj v Shaolinu a docela legrace, co o tom pise ;-) Ze hned u vchodu se ho snazili mnisi natahnout a okrast, ze uz to neni o duchovnim rozvoji, ale o penezich, atd atd. Pobyval pak nejaky cas v Thajsku, kde trenoval puvodni thajsky i barmsky box, pak sel do Laosu, Vietnamu, Koreje, atd. atd. Rozhodne stoji za precteni. Jedna se o knihu Warrior Odyssey: The Travels of a Martial Artist in Asia. Popisuje tam aj par mene znamych stylu a proc treba v Thajsku se uz thajsky box ve sve puvodni sebeobranne forme necvici (protoze sebeobrana nikoho neuzivi, ale sportovni forma muze v pripade, ze je borec dobrej, prinest nejake penize do rodinneho rozpoctu)

Neadvno mi doslo par knih o treninku pro bojovky a to vypada dobre. Uz se tesim, jak dokoncim semestr, zactu se do nich a hlavne si to pak vyzkousim. Ted jedu TacFit program Scotta Sonnona a parada, velice dobrej doplnek ke 300.
Tyhle knihy mi dosly:
- High-Performance Sports Conditioning
- Athletic Body in Balance
- Functional Training for Sports
- Jumping into Plyometrics: 100 Exercises For Power & Strength
- Training for Warriors: The Ultimate Mixed Martial Arts Workout
- Ultimate Warrior Workouts (Training for Warriors): Fitness Secrets of the Martial Arts
- Training for Speed, Agility, and Quickness: Special Book/DVD Package

Jo a Echanis - kompletni sebrane vydani jeho knih (The Complete Michael D. Echanis Collection: Special Tactics for Knife and Stick Combat) Pamatuju si, jak jsem xeroxove preklady koupil na Sparte za velke penize a pak ty techniky zkousel v obyvaku jako malej kluk ;-)

Na co mas policeno ty? :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod pm » čtv 06. led, 2011 15:54

caj Makoto,

Sunzi/Sunwu, moc dobre cteni, btw. v cestine mame super preklad Sunzi od Oldricha Krale, sam mam navic jedno cinske vydani i s komentarii.

100% souhlasim o vydavani starych mouder za high tech novinku - to byl btw. uspech Bruce Lee, co do cviceni je to i uspech vetsiny lidi na poli moderniho siloveho a kondicniho treninku (i kdyz Ti se tim netaji) i bojovych umeni (ti naopak asi citi velkou potrebu se nejak negativne vymezit, a tak na "klasiku" casto pliji spinu)

Gene Lebell- total magor, a total borec

Antonio - neznam, zni to zajimave (a ohledne Shaolinu verohodne ha ha)

TacFit od Sonnona je moc dobrej, libi se mi ze to je dost jiny nez dalsi S&C programy, i kdyz k tomu mam svoje vyhrady ;-) nikdo neni dokonaly, kazdopadne program dost dobrej

ze Tvojeho seznamu mam podrobne proctenyho Boyla a Cooka, nebudes zklamanej, tyhle knihy jsou poklad, zbytek znam, necetl jsem, pak poreferuj jestli to stoji za to (treba toho Rooneyho, toho mam taky v kosiku)

well, na co mam policeno ja... spooooustu, kompletniho H.P. Lovecrafta, comicsy Dark Tower, "The New Rules of Lifting for Abs", Paula Cheka (How to Eat, Move and Be Healthy - videl jsem DVD, a super), "The Anatomy of Martial Arts: An Illustrated Guide to the Muscles Used for Each Strike, Kick, and Throw" (az to vyjde - mam anatomii jogy a super), The Construction of Space in Early China a asi tisic dalsich
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Yvan » pát 11. úno, 2011 9:58

Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marcelo » pát 11. úno, 2011 13:34

..inak chalani,ked si clovek objedna zasielku z USA v hodnote okolo 3000 usd,co vsetko musi zaplatit navyse k tejto sume v SR???

..vie mi niekto poradit????

Dikeska
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod DrGlock » pát 11. úno, 2011 13:45

Mělo by to být stejné jak všude v EU, zaplatíš standardní DPH, tedy 20%. Možná ještě nějaké celní poplatky, ale i kdyby, tak to bude v poměru k těm 20% navíc zanedbatelná částka.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod marcelo » pát 11. úno, 2011 13:47

DrGlock píše:Mělo by to být stejné jak všude v EU, zaplatíš standardní DPH, tedy 20%. Možná ještě nějaké celní poplatky, ale i kdyby, tak to bude v poměru k těm 20% navíc zanedbatelná částka.


..a neda sa s tym nejako vydrbat..kludne aj SZ :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod Jendis » pát 11. úno, 2011 13:55

záleží na tom,jestli Ti prolezou zásilku...případně na tom,co Ti tam napíšou(gift,use article,záruční oprava atd. )...ale jestli se to tejká těch HighGearů....tož to bude velkej balík,kterej pozornosti celníků zcela jistě neujde. Tzn.....zaplatíš clo.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » pát 11. úno, 2011 14:04

A po prvnim dubnu aj 22% DPH...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod DrGlock » pát 11. úno, 2011 15:39

Napsat tam Gift apod. možná fungovalo před x lety, než se to profláklo. Myslím si, že dneska je to pro celníky spíše upozornění, ať tu zásilku pořádně zkontrolují.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » pát 11. úno, 2011 15:42

DrGlock píše:Napsat tam Gift apod. možná fungovalo před x lety, než se to profláklo. Myslím si, že dneska je to pro celníky spíše upozornění, ať tu zásilku pořádně zkontrolují.

To muzu potvrdit. Chodi mi hafo veci z eBay a at uz je tam gift nebo ne, vzdycky je videt, ze to otevreli a poradne prohledli. Asi si uz nebudu objednavat pazby k pusce, zamerovace a podobne veci ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » pát 11. úno, 2011 16:59

DrGlock píše:Napsat tam Gift apod. možná fungovalo před x lety, než se to profláklo. Myslím si, že dneska je to pro celníky spíše upozornění, ať tu zásilku pořádně zkontrolují.


ono záleží hodně na velikosti a typu zásilky. Já třeba,mimo jiné,sbírám hodinky.....a to jsou teprvá pálky. A "gift" pořád funguje :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod DrGlock » sob 12. úno, 2011 0:22

Jen aby v té krabici s dárkem (gift) nenašli taky účtenku z obchodu...
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 03. kvě, 2011 11:49

ahoj,
mate nekdo soucasnou zkusenost s dodanim zbozi z US po 1.dubnu? Me od te doby prisla jedna jedina zasilka, zbytek se bud ztratil anebo stale nekde kysne....Amazon mi posle knihy znovu, ale obavam se, ze to opet nekde bude cekat. Predchozi cekaci lhuta byla cca 2-3 tydny, ted jsem na vice jak 6 tydnech a kde nic, tu nic. Zkousel jsem tam volat, ale maji neustale obsazeno....Mate nekdo vyzkousenou radu, jak to prostouchnout? Nemam cas tam chodit co tyden a ptat se, jestli jim to nahodou uz neprislo....zacinam byt z toho slusne na.raty.... :evil:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jian » úte 03. kvě, 2011 14:44

Makoto: moc jsem nepochopil, kam ze zkousis porad volat a maji tam obsazeno?
Jinak ja muzu minimalne doporucit sluzbu jednoho znameho - Shipito.cz - obrovska vyhoda z meho uhlu pohledu je ta, ze mas k dispozici i adresu pro dorucovani zasilek primo v USA a muzes tedy klidne nakupovat v e-shopech, ktere do Evropy nedodavaji/nesmeji dodavat.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 03. kvě, 2011 14:51

Volam na Celni urad, protoze mi prislo oznameni, ze musim dodat dalsi informace (kolik to skutecne stalo, co to vlastne je, atd.) To jsem udelal pred dvema tydny a od te doby nic. Takze posilam cim dal na.ranejsi emaily, zkousim volat na jejich linku, ale jak jsem psal vyse - neustale obsazeno.

Problem tedy neni v tom, ze by se to nedostalo sem do Cech, ale ze to tu nekde na celnim urade hnije, protoze diky te za.rane zmene zakona ted trva dodani trikrat dele....soude k dnesnimu datu, kdy zatim prisla jedna mala knizka z cca 6-8 zasilek, co cekam....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jian » úte 03. kvě, 2011 16:56

Makoto: aha, uz jsem v obraze. Nu, nestihaji. :) Pry to bylo i v televizi... Podle toho co vim ja, tak jsou dve moznosti - 1) zajet si osobne do Prahy nebo 2) pockat az prijde dopis s plnou moci pro Ceskou postu (novy system od 1. 4.) a postupovat dle pokynu (pocitej s tim, ze poste pak zaplatis dalsi poplatek). Pokud bod 2) uz jsi absolvoval, nezbyva bohuzel nez cekat a nebo to zkusit vyridit primo na miste. Vyhoda je, ze v takovem pripade bys onen poplatek hradit nemel.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Další

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron