Běhání ve sněhu

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Běhání ve sněhu

Příspěvekod fakt » stř 12. led, 2011 19:57

Nazdar všichni
Máme tu zimní období, sníh, bláto, vánoce a jiné zimní fenomény, které běhaní ztěžují. Jaké jsou vaše zkušenosti s běháním ve sněhu? Jak se oblékáte a jaký obouváte hardware? Do kolika stupňů jste svolní k této aktivitě?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod Gowery » stř 12. led, 2011 21:35

S tou zimou bych to viděl i líp. Do cca -5° běhám v termotriku (nejlehčí merino od Devoldu) a softshelce. A i to mi občas příjde zbytečně hodně. Ale tu čepici a rukavice to určitě chce. Periferie chladnou rychle, obvzlášť ve větru.
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod fakt » stř 12. led, 2011 22:30

ukropcany píše:Na snehu som behal len asi 3x v živote, dal som si na to goretexové New balancky, ale sú tak šílene tvrdé, že sa v tom proste nedá behať... inak pokiaľ bežíš pomaly (povedzme okolo 10 kmh), tak by som si beh po svinčíku dokonca dovolil označiť za bezpečnejší ako chôdzu...


Nový balancky mám taky, ale letní verzi. Goráč se mi neosvědčil a nejenom na botách. Problém je, že si pak musím brát fční fusky, abych měl nohy aspoň chvíli v pohodě.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 12. led, 2011 22:35

Gowery píše:S tou zimou bych to viděl i líp. Do cca -5° běhám v termotriku (nejlehčí merino od Devoldu) a softshelce. A i to mi občas příjde zbytečně hodně. Ale tu čepici a rukavice to určitě chce. Periferie chladnou rychle, obvzlášť ve větru.


Mě se to pod nulou blbě dejchá. Jinak mám nově Mizuno a v porovnání s Moirou nekonečná slast. Akorát si mezi ní a softici dávám ještě flízek.

A jaký máte časy - respektive rychlost? Já když tahám kopyta ze sněhu, tak zaběhnu půlku normálu.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod tetsuo » stř 12. led, 2011 23:29

Snazim se behat cca 1x do tydne, takze nejsem zadnej velkej bezec. Behani v zimnich podminkach mam ale rad, nevim proc ale beha mi to lip, mluvim o udupanym snehu v prasanu nebeham :) Pouzivam tenisky na behani stejny jako v lete, teplaky na beh, termo triko, obcas termo mikinu a teplejsi vetrovou bundu. Co se tyce mrazu, behal jsem i v -10C a nejakej vetsi problem jsem nemel. Takovy mrazy tu jsou ovsem malokdy takze to nejak neresim.
tetsuo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16. bře, 2005 0:00
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvekod Kubus » čtv 13. led, 2011 0:03

A co třeba běžky? Mají víceméně stejnej efekt. A když je na běžky málo sněhu, tak běhám v zimě skoro stejně jak v létě, akorát si vybírám trochu jiný a o malinko kratší trasy. Samozřejmně tempo je o něco pomalejší, pač běh ve sněhu je nárošnější.
Jinak z běžeckého pohledu je v zimně lepší běhat kratší a rychlejší úseky, např. kopce.
Jakub Simon

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kubus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10. zář, 2010 23:00

beh venku

Příspěvekod mysmys » čtv 13. led, 2011 7:40

Behani v zime venku, neni u me vubec o rychlosti - to se moc neda, nizsi tempo a spis nejake ty kilometry. Boli me z toho vic zadek a nohy, nez kdyz snih neni. Kratsi kroky a pres pusu satek nebo lyzarskou kuklu, je-li pod nulou.

Jinak bezeckej pas ve fitku take neni k zahozeni. Oblekam se tak, abych kdyz vyjdu, tak jsem pocitoval trochu zimu, ono se to pak pri behu srovna a je to akorat - nahore vic slabsich vrstev, na hlave, lehkou cepici na bezky a celovku, na rukou lehke rukavice. Beham ve vyteplenejch elastakach na bezky. Na nohach se mi osvedcily boty do terenu - se vzorkem na podrazce, vetsinou byvaji odolnejsi vuci vode, vlhkosti - trailove boty. V kazdem bezeckem foru nebo v internetovejch bezeckejch obchodech se da toho dost docist. Ja treba cerpam tady: http://www.beh.sportsite.cz/
Priznam se, ze me nekdy pri zimnim behu pobolivaji kolena ze zimy. Cyklisti maji nejake tepelne navleky na kolena. Mate s tim nekdo pri behu zkusenosti?
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: beh venku

Příspěvekod Makoto » čtv 13. led, 2011 8:20

mysmys píše:Behani v zime venku, neni u me vubec o rychlosti - to se moc neda, nizsi tempo a spis nejake ty kilometry. Boli me z toho vic zadek a nohy, nez kdyz snih neni. Kratsi kroky a pres pusu satek nebo lyzarskou kuklu, je-li pod nulou.

Jinak bezeckej pas ve fitku take neni k zahozeni. Oblekam se tak, abych kdyz vyjdu, tak jsem pocitoval trochu zimu, ono se to pak pri behu srovna a je to akorat - nahore vic slabsich vrstev, na hlave, lehkou cepici na bezky a celovku, na rukou lehke rukavice. Beham ve vyteplenejch elastakach na bezky. Na nohach se mi osvedcily boty do terenu - se vzorkem na podrazce, vetsinou byvaji odolnejsi vuci vode, vlhkosti - trailove boty. V kazdem bezeckem foru nebo v internetovejch bezeckejch obchodech se da toho dost docist. Ja treba cerpam tady: http://www.beh.sportsite.cz/
Priznam se, ze me nekdy pri zimnim behu pobolivaji kolena ze zimy. Cyklisti maji nejake tepelne navleky na kolena. Mate s tim nekdo pri behu zkusenosti?

Zdar, take beham aj v zime. Jak jsi psal, jde vetsinou o kratsi trate 7-12km. Vice vrstev, cepice, pres xicht mam takovou specialni salu (kdysi jsem ji sehnal v Tchibu, je fakt vynikajici), abych mohl dychat nosem i usty, rukavice a podobne elasticke kalhoty jako mas na bezky. Beham ve stejnych botach jako cely rok, jen si vezmu tlustsi ponozky. Nemam navleky na kolena, ale hned po behu a nasledne horke sprse si je namazu zahrivaci konskou masti, ktera je prohreje do hloubky. To pomaha. Nekde jsem cetl, ze pobolivaci kolena (tupa bolest) je pocatek artrozy...snad je to jen fama....Obecne se doporucuje behat maximalne do -5, pak uz nos nestihne dostatecne ohrat vzduch do plic a hrozi nachlazeni. Vynikajici nahrada za zimni behani je plavani. Dvakrat tydne, od sesti rano jsem uz bazenu a parada, den je pak pohodovejsi :-) Navic zapojujes jine svaly, takze to ma i tento prinos.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: beh venku

Příspěvekod fakt » čtv 13. led, 2011 9:16

mysmys píše:Priznam se, ze me nekdy pri zimnim behu pobolivaji kolena ze zimy. Cyklisti maji nejake tepelne navleky na kolena. Mate s tim nekdo pri behu zkusenosti?


Zkoušel jsem před lety v terénu na kolo. Ale přišlo mi, že čím víc prochcanejch vrstev na sobě mám, tím je větší kosa.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod toddb » pát 14. led, 2011 8:20

Před pár lety jsem běhal v zimě poměrně často, žádný speciální oblečení jsem neměl, jen víc vrstev a sportovní bundu a pohoda. Boty stejný, jen tlustší ponožky. Samozřejmě ne v žádnejch extrémních mrazech, myslím, že do těch - 4,-5 maximálně.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

 

Příspěvekod cudles » pát 14. led, 2011 12:53

Tuhle zimu sem nebyl běhat vůbec, nejdřív nachcípanej, pak koleno, a hned jak sem byl v poho, tak na prvnim tréninku sem si začátkem prosince podělal rameno, následně tejden na to, jsem ve městě na ledě hodil kopyta, a natáh se na to rameno znova. Prostě nějaký debilní období, už stojim něco málo přes 2 měsíce :x

Jinak v zimě jsem byl běhat max. 2x-3x, když je snih, no problem, většinou ale je venku všude led nebo zmrzlej sníh, a to mám strach jít běhat abych se někde na tom ledě nepřizabil, nějak se to neodklízí, nelikviduje :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron