Zhai Jun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pavela » pon 17. led, 2011 7:11

Rob píše:
pavela píše:Furt dokola, jedinej kdo v ČR umí Xing Yi je Du Fu Kun a jeho kluci a Bagua neumí v ČR NIKDO, tak už to pochopte.


ahoj pavela, a co qin ming tang? Kdysi jsi tu zmiňoval, že má velmi kvalitní linii pakua. Doufám, že jsi na něj nezanevřel :)
Před lety jsem u něj cvičil taiji a jednou v rámci potréninkových sezeních jsme se ptali proč pakua neučí. Odpověď byla, že je to moc těžké - pořád jen chodíš dokola a Češi jsou na to líní.

Jak jsem zaznamenal, tak už změnil názor, ale výuku hodil na krk qin fejovi. Pokud bych měl zájem o pakua, tak bych vyzkoušel i tuhle školu.
R
nezanevřel, vim že umí ale pokud vim tak Qin pakua neučí a nestojí o to učit, takže jsem ho neuvedl. Alespoň před léty v ČR říkal, že ho to ani nenapadne. Ohledně He Jing Han, já moc Taiwanský školy neznám, to spíš Miro. Já mám pakua dost v Pekingu páč Pakua je originál pekingský styl a dělá to tady hodně lidí. A mluvil jsem o ČR nikoliv o Slovensku. PA: my jsme taky ultra0rthod0x škola a boxerský rukavice nepoužíváme(a posilování jen s přírodními materiály, na nějaké stroje nebo činky nikdo nemá prachy, takže poslouží strom, cihla a podobně). Jak bychom taky mohli, nejsme sportovní boxeři a nasazením bambulí na ruce zmizí 90% stylu. Kliky na prstech, chytání při základních technikách sparringu a bouchání prsty do stromu to vše se schová v rukavicích. Je třeba odlišit tradiční wušu a box v ringu. Judista s rukavicema se taky může jít vycpat protože veškerý úchopový techniky jsou mu s bambulí na ruce nanic. A co s Judem bez úchopů, žejo. Takže vono se to zas nedá s těma rukavicema přehánět. Občas sice dostane při tréningu někdo nepozorný(jako já :lol:) bombu nechráněnou pěstí, občas, teda spíš často, teče červená z různejch poranění, což je dost blbý ale zase děláme BU a ne tanečky pro bůziky, ne?...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Příspěvekod luen » pon 17. led, 2011 7:20

Miro píše:
luen píše:Je pravda, ze He Jing Han patri k tomu zajimavejsimu v gung fu a u nas rozhodne.


luen píše:Viz. nazory, ze posilovani je spatne, boxerky ti nici styl a dalsi - opravdu - debility


Len tak mimochodom, He Jinghan (ktory svojou liniou patri medzi naozaj ultraortodoxnych) je zasadne proti posilnovaniu (rozumie sa proti posilnovaniu tomu nasemu europskemu, lebo posilnovanim je aj cvicenie jibengongu ci kettlebells ci stone locks atd., co bolo v Cine vzdy tradicnou zalezitostou), a rovnako je zasadne proti boxovaniu, teda pokial sa clovek chce venovat bague (styl, ktory uci) ci inemu tradicnemu cinskemu stylu (napriklad xingyi ci taiji), a nie sport fighting alebo nebodaj tzv. "bojovym umeniam pre Europanov/Amikov" atd.
Kludne si to u neho over a popripadne podumaj o tom, ze mozno to nie su az take debility, ako si myslis.

Miro


Mluvim o BG ne o TJ, tam uz to zase tak zajimave neni, resp. pri srovnavani s ostatnima a treba i v CR.

Takze si nejprve ujasni pojem posilovani at nemusis psat tyhle kraviny. Tvoje predstava o posilovani bude asi takova, jako stredoveko krestanska predstava o zenske. Tedy hodne ujeta.

Tohle uz jede ze setrvacnosti, proste v tech rodinach, kde meli na chranice, si je poridili a uz dlouha leta s tim vsim nadobickem cvici (a nastesti je to na nich videt), no a jinde jim treba couha slama z bot, tak z toho dnes delaji znouzectnost ... jakoze prednost, je videt u tebe, jaka je to prednost :wink:

Mimochodem, co ty se porad montujes do tradicnich stylu? Ty lidi o kterych pisu ja, jsou frajeri, namakany, vyhejbany a maji to srovnane v hlave a ty??? 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Miro » pon 17. led, 2011 15:08

luen píše:Mluvim o BG ne o TJ, tam uz to zase tak zajimave neni, resp. pri srovnavani s ostatnima a treba i v CR.

Takze si nejprve ujasni pojem posilovani at nemusis psat tyhle kraviny. Tvoje predstava o posilovani bude asi takova, jako stredoveko krestanska predstava o zenske. Tedy hodne ujeta.

Tohle uz jede ze setrvacnosti, proste v tech rodinach, kde meli na chranice, si je poridili a uz dlouha leta s tim vsim nadobickem cvici (a nastesti je to na nich videt), no a jinde jim treba couha slama z bot, tak z toho dnes delaji znouzectnost ... jakoze prednost, je videt u tebe, jaka je to prednost :wink:

Mimochodem, co ty se porad montujes do tradicnich stylu? Ty lidi o kterych pisu ja, jsou frajeri, namakany, vyhejbany a maji to srovnane v hlave a ty??? 8)


O BG tady nemluv, osobne si myslim, ze skutocne dobru baguu si na vlastne oci este ani len nevidel, nieto este cvicil... A kedze si ju nikdy poriadne necvicil, a pokial viem, ani ziaden z vnutornych stylov, nemas o nej/nich ani sajn.
Napis radsej nejake solidne informacie o napadnuti psom, o tom zase ja nemam ani sajn (takze sa do toho threadu nemontujem), a ty sa tam vyhybas tym najzaujimavejsim detailom.

Montujem sa do tradicnych stylov, pretoze som sa ich ucil dlhe roky priamo v Cine, nikdy som sa ich neucil od ziadneho belocha, ani som nechodil na martial arts turistiku, ci ucil sa ich po seminaroch, ako byva v Europe a Cechach zvykom. Hej, som stary, slaby, neohybny, vizualne to vyzera hrozne (dlhe roky bolo xingyi mojim hlavnym stylom a tam sa vravi, ze co je pekne, je na hovno... hen hao kan, bu hao yong), ale ked na to pride, tak zlozim aj tych namakanych a vyhejbanych frajerov. O tom totiz cinske bojove umenia su (a nie o tom, aby si bol namakany a vyhejbany frajer).

Miro
Naposledy upravil Miro dne pon 17. led, 2011 15:11, celkově upraveno 1
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod PC » pon 17. led, 2011 15:29

luen píše:Je pravda, ze He Jing Han patri k tomu zajimavejsimu v gung fu a u nas rozhodne :wink:

Jak je to s jeho zakama, to neumim posoudit... a na nich bude hodne zalezet, protoze s nima budes cvicit, cili nekoukat jen na sifu/shifu, ale predne na zaky ve skole.


Ad David Zavorec. Davida znam od mala, cvicili jsme spolu dlouha leta Shotokan (vi co to je sparring, vi co to je makat, vi co to znamena poradne cvicit), on pak jeste pokracoval dale v Karate, ja se odklonil jinam. Pak presel na CBU. Paklize mohu posoudit z toho co jsem videl, (prazkou skupinu mistra He), tak esli nekdo muze ucit, tak jedine David.
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod luen » pon 17. led, 2011 17:32

Miro píše:O BG tady nemluv, osobne si myslim, ze skutocne dobru baguu si na vlastne oci este ani len nevidel, nieto este cvicil...


Videl jsem hodne dobreho gung fu, ale asi jde o to, co ty si pod tim pojmem predstavujes a co za tim vidim ja. Jedno vim urcite, nebyla to tvoje BG, nebylo to tvoje TJ a ani tvoje GF.

Miro píše: A kedze si ju nikdy poriadne necvicil, a pokial viem, ani ziaden z vnutornych stylov, nemas o nej/nich ani sajn.


Irelevantni, nemusim se vozit ve vsech autech, abych poznal "hyenu" od poradne kary. Ale musim videt a trochu tomu rozumet, vime...?

Miro píše:Montujem sa do tradicnych stylov, pretoze som sa ich ucil dlhe roky priamo v Cine, nikdy som sa ich neucil od ziadneho belocha, ani som nechodil na martial arts turistiku, ci ucil sa ich po seminaroch, ako byva v Europe a Cechach zvykom.


O5 irelevantni, protoze zname porekadlo: "Mnoho povolanejch, malo vyvolenejch"?

Miro píše:Hej, som stary, slaby, neohybny, vizualne to vyzera hrozne


Jasne, viz. muj predeslej odstavec ...

Miro píše:(dlhe roky bolo xingyi mojim hlavnym stylom a tam sa vravi, ze co je pekne, je na hovno... hen hao kan, bu hao yong)


Klasicka povidacka, vetsinou se timhle krmej v cine belosi u kterych je jasny, ze na to nemaji ... Budu za tebe tedy drzet minutu ticha.

Miro píše:ale ked na to pride, tak zlozim aj tych namakanych a vyhejbanych frajerov.


Ano sniperkou, good gung fu :)

Miro píše:O tom totiz cinske bojove umenia su (a nie o tom, aby si bol namakany a vyhejbany frajer).

Miro


Vzhledem k vyse uvedenemu, napis mi jeste neco o gung fu, o cem jsou, jak se maji cvicit, aby se dostavil vysledek. Nebo jak je mozne, ze na lidech u kterych ses ucil neco videt je i ve stari a na tobe ani ve strednim veku ... Srandisto :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dalt » pon 17. led, 2011 18:30

Miro: tak nam to prijd ukazat na sraz BUCZ. Nemyslim to nijak spatne - fakt by me to tradicni - vnitrni kung fu (ci co) zajimalo - nakonec si klidne muzeme domluvit treba jen lehkej sparing v prstovkach - aby se mohly vyuzit ty uchopy apod. kdyz to jinak v tom kung fu nejde...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Miro » úte 18. led, 2011 0:43

Dalt,

uz sa to tu riesilo tolkokrat, treba to riesit zase? Zase sa ludia iba naseru, ak poviem rovno, ze nemam zaujem, sorry. Vy ste vsetci okay, ale ja naozaj nemam zaujem o boxing ci kickboxing, moj otec bol ligovy pastiar, uzil som si sparringov s nim viac nez dost. Pre mna by bol zaujimavy na sparring v Cechach tak Du Fukun, pocul som o nom vela, zasiel som za nim do Prahy sa nanho pozriet, mozem potvrdit, ze je klasa. Ale o tradicne stretka BUCZ nemam zaujem, to je kdesi uplne inde nez mna zaujima, neprisiel by som ani keby ste ich robili priamo tu v Kosiciach.
Ale ked ta to naozaj tak velmi zaujima a kedze jednas slusne (plus navyse mas specialny bonus pretoze moj svagor sa vola Jiří Vávra, fakt nekecam), mozes za mnou kedykolvek dojst do Kosic a dame sparring akykolvek budes chciet, bez rukavic, s rukavicami, so zbranami, jak len chces... Posli mi SZ, poslem Ti email a telefon.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Miro » úte 18. led, 2011 1:15

Lukasi,

Jamamba píše:neni proti posilovani, protoze zamky, posilovani s vlastnim telem a urcite formy hei gungu jsou posilovani, jak jsi sam napsal.


Z toho teda jasne vyplyva, ze on (a od neho to mam aj ja) odlisuje posilnovanie cinskeho typu (zamky atd.) a zapadneho typu, pricom posilnovanie zapadneho typu povazuje za neziaduce ci nevyhovujuce. Mimochodom, kolko poznas majstrov vnutornych stylov, ktori cvicia s cinkami? Lebo ja nepoznam ziadneho. Cinania poznali cinky davno, aj ti najchudobnejsi by nemali problem si ich vyrobit, napriek tomu sa nikdy neujali. Zatial co sa ujali vselijake ine pomocky, zvycajne dlhe a tazke zbrane atd. Skus o tom podumat, ze preco.
Nechces o tychto rozdieloch napisat clanok? Alebo aspon zalozit novy thread? Lebo tie rozdiely tu evidentne su a ludia v Cechach o nich samozrejme nemaju ani sajn, takze predstava, ze posilnovanie moze byt skodlive, je pre nich samozrejme predstava naprosto nepochopitelna, podobne ako dolezitost mabu a kopa inych veci. Si v Cine (aspon tusim, ze si), takze sa popytaj Cinanov a napis clanocek, urobis dobru vec. Mozno od teba to zoberu.

Jamamba píše:Sorry, ale nektery tradicni styly, boxerky jako jedna ze soucasti treninku O.K.


Skus rozlisovat medzi stylom a ucitelom. Je kopa ucitelov tradicnych stylov, ktori ucia box. To je v poriadku, ale to je ich vlastna aktivita. To este neznamena, ze to je sucast stylu.
Styl je vlastne urcity koherentny SYSTEM s vlastnymi principmi. Ulohou ucitela bojovych umeni je vlastne naucit studenta pochopit tento system, pretoze tento system je vlastnym ucitelom stylu. Skutocnym ucitelom bojovych umeni je teda tento system, nie konkretny ucitel (i ked ucitelovi patri nekonecna zasluha na pochopeni tohto systemu). A z tohto systemu velmi lahko poznas, ci je box jeho sucastou alebo nie. Pre vnutorne styly jednoznacne plati, ze nie.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jamamba » úte 18. led, 2011 8:38

To Miro,

O.K. neznam moc ucitelu vnitrnih stylu, jak se to tu na webu oznacuje.
Jinak, co se posilovani tyce, tak vlastne vsechny jizni styly jsou hodne o posilovacich cvicenich, hei gung, vlastni vaha, postoje a tezky zbrane, zamky. Je to samozrejme rozdilny od izolovaneho zpusobu posilovani, takze cinskej styl posilovani aspon tady na jihu je hodne podobnej, jako cviceni s kettle bells, takze vlastne zpusob posiovani, jakej dnes u nas v CR dela Pavel Macek.

Jinak, co se boxerek tyce, tak je tu situace trochu jina v tom, ze v Hong Kongu zacali frcet zapasy v ringu nekdy koncem 60. a zacatkem 70. let, hodle lidi napr. od Bak Sing Choi Lei Fat se specializovali hlavne na ringovy zapasy.Samozrejme porad u mnoha lidi frcel a frci street a to i dnes.
To, co muzete videt treba v Shenzhenu, kdyz si gangy vyrizujou ucty, to se snad neda videt nikde jinde na svete.

Ale ja mluvil o boxerkach jako jedny ze soucasti treninku a nacvicku. Jsou proste i tradicni styly jako je Choi Lei Fat, ktery jsou hodne o mlaceni pesi, pokud nechci pouzit slovo boxovani, a tam se to vyuzit da.

Nemluvim o thani a chytani a zapaseni, pak jsou na rade chranice ala MMA. Myslim tim nacvik pouziti urcitejch dovednosti.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod beax » úte 18. led, 2011 11:37

Luen: U čínských vnitřních BU "jsi viděl" hodně dobrého kung-fu? :D Nezlob se na mě, ale pověz mi, co se na vnitřním dá "vidět"? Třeba u cvičení pa-kua? Já než jsem se začal učit jak cvičit a co, tak jsem viděl jen to, co už zde zmiňoval Pavela, či Miro. A to u ostatních vidím stále. To samé chození v kruhu. Nejsem ani telepat, ani nemám roentgenový zrak supermana, abych viděl "dovnitř" toho člověka a věděl co momentálně cvičí.

Jsem ve vnitřních začátečník, ano. Ale za tímhle názorem si stojím, jelikož pokud si to nevyzkoušíš, tak u "vnitřních" nevidíš nic.

A klidně se za to do mě pusťte.

A nedoporučuje se přehánět posilovat s činkami apod. protože tím sice svaly sílí, ale tuhnou, tvrdnou. A já se třeba při cvičení před technikami schválně nejdříve snažím meditací ve stoje tohohle zbavit a uvolnit se, jelikož taková ztuhlost je nežádoucí u těchto bu.

Jak říkám, jsem v tom začátečník, ale ať mi tady kdokoliv kdo dělá dlouho pakua, napíše, jestli mám pravdu, nebo ne...
Vašek
beax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 20. pro, 2010 0:00
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod pm » úte 18. led, 2011 11:45

beax:

ad "videt" - mozna mel luen na mysli pocity vs. realne, overitelne vysledky, ale to ti on povi sam

ad "pri posilovani svaly tuhnou, tvrdnou" - neni posilovani jako posilovani, nehazej "3 serie po 10 opakovani na bench" do stejneho pytle s funkcnim posilovanim ci "posilovanim" (ying gong, rou gong, nei gong... ) pro bojova umeni, at uz v tzv. nei jia ci wai jia systemech.

Miro, Jamamba: zajimave prispevky, diky, jsem pro otevrit vlakno o posilovani ci "posilovani" v tcbu, rad se neco dozvim a rad prispeju!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 18. led, 2011 11:52

beax píše:A nedoporučuje se přehánět posilovat s činkami apod. protože tím sice svaly sílí, ale tuhnou, tvrdnou....


Ano i ne, pokud se cvičí správně pak se při plném rozsahu pohybu, světe div se, sval nejprve PROTAHUJE a pak teprve napíná.
Navíc zase pokud se cvičí správně pak se cvičí protilehlé svalové partie a při napínání jedné se protahuje opačná.

K posilování patří i strečink, mrkni na gymnasty jak maj rozvinuté svalstvo a jak jsou ohební, pružní a uvolnění.

Ale opravdu pokud někdo posiluje špatně, dochází k dysbalancím a některé svalové partie tuhnou a zkracují se.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pm » úte 18. led, 2011 11:56

Runar: yes sir! (i kdyz musim dodat, ze beax ma na mysli nejen flexibilitu a mobilitu - kterou muzeme kupr. vzperacum jen zavidet, ale uvolneni jineho radu, klicove pro tzv. "vnitrni" systemy cinskeho wushu)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 18. led, 2011 15:22

..ako nebudem sa vyjadrovat ku Kungfu ci uz vnutornemu alebo vonkajsiemu,lebo viem o nom prd... jedine co mam overene empiriou je uder rukou je uder rukou,kop nohou je kop nohou, hodenie a trestnutie s druhym o zem je hodenie a trestnutie o zem, sparanie sa v ociach a v guliach je o tom istom, uniky z drzani a zovreti su stale len uniky a je jedno kto a kde ich uci...

..ale ak niekto tvrdi a sa chvasta ze jeho styl sa uci 10rocia a je komplikovany a blabla tak je to smutne...taky styl je zbytocny,neefektivny,v mojich ociach to znamena okamzite ojeb..

..ked uz sa zaklinate ulicou a bojom na zivot a na smrt, pozrite si aspon ako tie boje v reale na zivot a na smrt na priemyselnych kamerach...ked to porovnam napr. s primitivnym boxingom,tak ten boxing mi tam vychadza ako nobl akademicke umenie..

..veskere utoky na ulici su silove,brutalne. boj bez zbrane alebo so zbranou je jeden adrenalinovy chaos,zurivost,vysoky tep,tunelove videnie,bomby jak svina,zurive bodnutia a rezy ak sa bavime o zbraniach a ked pocuvam tie kecy o nepouzivani sily,o nepoteni sa,o kludnej mysli,o vyuzivani a odvedeni sily,mam pocit ze sem prisli Martania a hovoria o inom svete kde platia ine fyzilkalne vlastnosti a v ktorom boj vyzera ako v Matrix filme ...

..tieto kecy mam osobne zaradene v kategorii Bullshido kde aj pravom patria..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 18. led, 2011 16:31

Samo je pravda v tom že ulice je brutál nápor síly, agresivity, prostě bitka, brawling.
ALE jak se už dlouhý léta ukazuje není to žádná zaručená cesta k výhře mít rudou tmu před očima a mlátit kolem sebe jak v amoku.
Takhle se za minutu borec odvaří a pak neudělá ani prd....trochu trénovanej typ zvyklej na nekompromisní agresivní útoky ho potom zkope do krve.
Dobrej střelec brawlera sundá raz dva.Jediná cesta pro brawlery je něco čemu se říká kontrolovaná a disciplinovaná agrese.

Však jsem viděli Kimba, což byla hvězda ulic........a jak dostal napráskáno od průměrných mma zápasníků.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod majkx » úte 18. led, 2011 16:52

RUNAR píše: kontrolovaná a disciplinovaná agrese.



Spíš bych to viděl na kontrolu vlastního stresu s pozitivním využitím agresivity. Možná máme na mysli oba dva to samé, já osobně si myslím, že nejdůležitější je mít pod kontrolou "svůj" stres z nastálé situace, pořád vědět smysl toho co dělám a proč, jasně že v té rychlosti podvědomě, a agresivitu využít k uvolnění toho stresu.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 18. led, 2011 17:05

RUNAR píše:Samo je pravda v tom že ulice je brutál nápor síly, agresivity, prostě bitka, brawling.
ALE jak se už dlouhý léta ukazuje není to žádná zaručená cesta k výhře mít rudou tmu před očima a mlátit kolem sebe jak v amoku.
Takhle se za minutu borec odvaří a pak neudělá ani prd....trochu trénovanej typ zvyklej na nekompromisní agresivní útoky ho potom zkope do krve.
Dobrej střelec brawlera sundá raz dva.Jediná cesta pro brawlery je něco čemu se říká kontrolovaná a disciplinovaná agrese.

Však jsem viděli Kimba, což byla hvězda ulic........a jak dostal napráskáno od průměrných mma zápasníků.


Ja s tebou suhlasim,aj ked vela krat sa stalo ze technicky perfektne nadupany sportovec neustal ten press,posral sa a dostal...

..samozrejme ze som zastanca brusenia techniky,vybuchavania uderov a kopov na aparaty atd,len nei som zastanca toho co tvrdi Miro,ze budem stat v postoji ako solny stlp,chodit 10 rokov dokolecka ala Pakua,cvicit zostavy do zblbnutia a podobne :wink:

..co sa tyka Kimba...moj nazor...v oktagone dostal ale v krcme,tmavej ulicke atd by vacsinu svojich superov prizabil..keby nemali miesto na uhybanie,taktiku,kopacky,ground grapling,tak sa ac nerad obavam ze v boji na 20 sekund casu a pressu by ich ubil ako malych chlapcov..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 18. led, 2011 17:12

ukropcany píše: Áno, úchop prstami neviem spraviť, ale taký úchop tiež stojí za prd, úchop sa robí zaháknutím a nie prstami... :roll:


..uchop prstami je gut za limec alebo rukav v docasnom hokejovom drzani a marovani dalsou supera,inak ziadna slava za holu alebo este k tomu vlhku pazu..Overhook,Underhook su niekolkonasobne silnejsie drzania a hakovania..to je jasne :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod luen » úte 18. led, 2011 18:06

beax píše:Luen: U čínských vnitřních BU "jsi viděl" hodně dobrého kung-fu? :D Nezlob se na mě, ale pověz mi, co se na vnitřním dá "vidět"? Třeba u cvičení pa-kua? Já než jsem se začal učit jak cvičit a co, tak jsem viděl jen to, co už zde zmiňoval Pavela, či Miro. A to u ostatních vidím stále. To samé chození v kruhu. Nejsem ani telepat, ani nemám roentgenový zrak supermana, abych viděl "dovnitř" toho člověka a věděl co momentálně cvičí.

Jsem ve vnitřních začátečník, ano. Ale za tímhle názorem si stojím, jelikož pokud si to nevyzkoušíš, tak u "vnitřních" nevidíš nic.

A klidně se za to do mě pusťte.

A nedoporučuje se přehánět posilovat s činkami apod. protože tím sice svaly sílí, ale tuhnou, tvrdnou. A já se třeba při cvičení před technikami schválně nejdříve snažím meditací ve stoje tohohle zbavit a uvolnit se, jelikož taková ztuhlost je nežádoucí u těchto bu.

Jak říkám, jsem v tom začátečník, ale ať mi tady kdokoliv kdo dělá dlouho pakua, napíše, jestli mám pravdu, nebo ne...


Na to abych poznal stipace nemusim mit v ruce jeho rodokmen s adresou a s detskou anamnezou :wink:
Lidi se chovaji, jednaji, projevuji podle toho do jake skupiny patri ... Urcite jsem to zjednodusil, ale ac se da ho.no rozdelit do mnoha kategorii, porad je to jen ho.no - tohle videt, mi nikdy nedelalo problemy, ale chapu, ze to mame kazdej jinak.

Pro boha u koho smudlate to vase vnjitrjni kunfu :lol: ze v tomhle nemas jasno :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod beax » úte 18. led, 2011 22:57

Já v tom jasno mám :) A kdyby jsi nevěděl u koho "to šmudlám", přečti si název témata, do kterého lezeš :) Mimochodem tenhle styl šmudlám proto, že už mám (světe div se) ve svém věku za sebou dost zápasů jak z mma, tak z karate a juda a mé přítelkyni na mě vadily i věci typu prokousnutého obočí apod. Nechci se takto prezentovat, ale když jinak nedáš, ok.

"Vybliji se tady" jak to někteří nazýváte. V tomto příspěvku, jakožto prvním a posledním. Dále se budeme bavit zase normálně.

Opravdových zápasů mám za sebou po prdel a kecy tohoto typu mě unavují. Já myslel, že zde se budeme bavit o Zhai Jun a o Bagua Zhang. O tom je téma. V tomto stylu jsem amatér, ok. Ale někteří zde by si měli asi uvědomit, že nejsou žádní "osvícení bojovníci galaxie" a vítat zde názory, postřehy, zkušenosti a připomínky všech. Místo honění ega.

Myslím, že už jsem pochopil dost, abych viděl jak u průměrně zdatného "bojovníka" ovlivňuje rychlost a výkon útoku trénování reflexů, svalů atd. jak ze strany činek, tak ze strany "pouhého stání v postoji a trénování sestav" ( myslím si že opravdu nemáš tušení, co se tam opravdu trénuje, nezlob se ) a zatím "na činky" prohrál každý provokatér - svalovec na ulici a u diskoték vzhledem k mému "stání" už od 15ti let. A to je mi teď 27. Možná je to tím, že spousta blbů se orientuje při činkách pouze na svalovou hmotu - což je jejich problém a neznalost, samozřejmě. Možná kdyby tyhle svaly trénované na sílu i protahovali, jak mají a jak se tady taky chytře zmiňovalo, možná by dopadli lépe.
( Mimochodem diskuse o posilování - taky máte téměř všichni pravdu, akorát berete posilování všeobecně, a ne takové, které daný styl vyžaduje a nenapíšete co přesně tím posilováním myslíte - pak se neshodnete. Např. Miro myslel těžké silové - činky X bagua, akorát to nenapsal.)
Ovšem inteligence těch, kteří tohle vyvolávají chválabohu většinou tak daleko nedospěla. ( Jen jsem předtím nevěděl, že např. pakua se trénuje až tak těžce tímto vnitřním způsobem, aby byly vidět výsledky. ) Možná tím jsem zatím viděl, že každý "na pohled" namakanější člověk, který se mě snažil k něčemu vyprovokovat (pokud se tomu nedalo vyhnout jinak a došlo to až k mému napadení jím) vždy pohořel a to během několika sekund. (Pokud se bavíme o boji na ulici.)
Nejsem na to hrdý, používám to v krajní nouzi, i většina přátel si myslí, že jsem na veřejnosti nekonfliktní flegmatik, který téměř vždy ustoupí a mám se pořád co učit. A u Zhai Jun mám co do pakua opravdu čemu. Když se nedejbože občas na ulici vysmaží případné nedorozumění až k napadení, nemám žádnou tmu před očima, nebiji kolem sebe jako vzteklý tasmánský čert, apod... Jen dotyčný ( nemám-li kde utéci ) prostě po předchozím pokusu o komunikaci vytře okolní zem svým trikem, dostane další varování, že jsem alergický když na mě někdo sáhne s vyhrůžkou a proslov, že se nebráním řešení jeho problému odchodem, popř. další diskusí. Když u toho leží na zemi a já stojím, většinou už mi věnuje pozornost a na opravdové další a tvrdé napadení dojde opravdu málokdy. Obzvlášť, když nepokračuji v útoku, ani se tak netvářím. Ani to nemám za potřebí. (To souvisí nejen s místním tématem sebeobrany a legislativy, ale i velmi důležitým sebeovládáním a vnitřním sebevědomím si své síly - ne egem že jsem místní fighter, což zřejmě většina zde postrádá.) Od 15ti let jsem mimo žíněnku nedostal na hubu. Při zápase jsem měl tu čest seznámit se se spoustu různých bu. Na ulici toho chválabohu bylo méně, než jednou do roka a většinou se to dalo vyřešit slovy po předchozím slovním varování, popř. slovy po protiúderu a hodu. Ale o co mi jde:
Spousta lidí zde trénuje vše možné. Jsou zde - bohužel v menšině - i tací, kteří jsou opravdu dobří ve svých stylech, ví co dělají a dosáhli určité moudrosti i sebeuvědomění si svých schopností, sebeovládání a v chování k jiným. Bohužel jen Ti zde píší objektivně své názory, za což jim děkuji a mají můj obdiv v tom, co dokázali, co mohou nabídnout a v čem poučit, poradit. Myslím si, že zbytek zde je stejný s tím, jaké občas potkám na ulici. Také s tím, s čím jsem se setkal při kvalifikačních zápasech. Většinou 1-3 roky "zkušeností" + "Tě roztrhám vole, jsem tady king" apod. a po pár sekundách bez keců to plácá rukou o žíněnku a skoro pláče. Já jsem zvyklý v takových situacích mlčet, čekat a poučit se. Ať už z toho proč jsem vyhrál, nebo i občas prohrál. Ale hlavně vyřešit situaci pro obě strany co nejdříve a hlavně přijatelně s ohledem na budoucí zdravotní stav a v klidu ve svém nitru. ( nečiň jinému tak, jak nechceš ať činí Tobě - největší strach je z neznáma, já vítám další zkušenost s klidnou myslí - protože zabít mě nemůže ) Že jsem si vědom toho, co umím. Když po mě někdo na ulici vyjede např. úderem na horní pásmo ( tlamu ) , nehodlám mu zlomit ruku, ani do něj bušit dokud nepadne na zem se tmou před očima a v amoku. I když to není pro mě nic těžkého. Raději ho varuji, popř. "položím na zem" a poté zkouším komunikovat znova, nebo odcházím, mám-li kde.

Myslel jsem, že je zde víc takových lidí, kteří se takto chovají jak v boji, tak i v komunikaci, ať již se známými, nebo neznámými lidmi. Obzvlášť zde, kde (jak si ještě stále myslím) drtivá většina navíc pracuje na svém bu a " nehoní si ego fajtra ". Jsem na tomto fóru pár dní, ale věřím, že lidé zde mající dlouholetou praxi v různých bu, nezanevřou na toto fórum jen kvůli pár polointeligentních přispěvovatelů a zůstanou. Už pro lidi, jako jsem já, kteří se snaží studovat, naučit a pochopit smysl a principy bu naprosto odlišných, než se kterými se dosud setkali a o které se opravdu intenzivně zajímají a mají dlouhodobý zájem je studovat.

To platí pro všechny, jelikož si myslím, že téměř všichni zde mají nějakou praxi se svým bu a jsou schopni být přínosem svým názorem a radou pro každého nového, kdo se začne zajímat o stejný styl později, než oni. Obzvláště, když ta čínská jsou si tak podobná.

Já se taky neučím pakuu pro sebeobranu, bezpečí, sebevědomí pro psychické vypořádání se s náročnými a krizovými situacemi v životě apod. , nemám to v nejmenším zapotřebí a bojoval jsem spíše kvůli zvědavosti a svému pocitu soutěživosti, kdy mi šlo o to, co na mě další člověk zkusí a jak se s tím vypořádám. Když jsem se dostal z "lokálních" soutěží mezi opravdové bojovníky - třeba na republiku a na kvalifikace dál - taky zmizely typy lidí, jako např. lidé, kteří si honili ego v určité vesnici, že tam jsou bouchači. I když jsem občas bojoval s daleko lepšími lidmi, než jsem já - na žíněnce šlo " o všechno " a vypadalo to jako opravdová nevraživost, po zápase jsme šli na pokec a i večeři a často jsem si vyslechl své chyby v zápase, zkušenosti jiných,... A v klidu a s úsměvem.

Prostě se učím pakuu, protože mě třeba zajímá čínská historie, taoismus, i-ťing, kultura, moudrost a samozřejmě bojová umění, hlavně vnitřní a po sehnání a prostudování spousty informací pakua obzvláště.
Proto pro mě jsou třeba velikým přínosem příspěvky Pavely, Mira jelikož se o pakuu zajímají opravdu dlouho. A zatím mi nikdo jiný nenapsal: " Hej, dělám to tolik a tolik let a myslím si zase tohle a tamto. Popřemýšlej nad tímhle pohledem taky. " Ale zajímají mě i příspěvky jiných, protože získám na něco názor lidí, kteří problém vidí z jiných hledisek, což je mnohdy poučné, nebo minimálně k zamyšlení.

Nezajímají mě příspěvky zde se občasně prezentujících "občasných fajtrů" typu: "Seš vedle debile, je to jinak, meleš hovna a srovnej si to v hlavě." Zajímaly by mě i takové příspěvky... Kdyby za tím bylo napsáno proč a jak to pisatel vidí. Zda s tím má zkušenosti, popřípadě má takový názor, nebo mu to jen momentálně přijde jako dobrý, lepší nápad, řešení. Ani neřeším, zda dotyčný nepoužívá háčky a čárky, pokud píše např. ze zahraničí, nebo k tomu má jiné důvody. Zajímá mě, v čem mi může příspěvek pomoci a proč. Na co jsem zapomněl, nepomyslel, co nevím,...

V tomhle vidím přínos tohoto fóra, klidně si na mě smlsněte, pánové a dámy. Napište, jak jsem tady hodil takové hovno a za co stojím. Mě to nevadí. Jen bych nerad, aby po takových komentářích ubylo příspěvků k tématu a přibylo soukromých zpráv k tématu mezi ostatními, protože z nich bych se nic nedozvěděl. Jsem rád, že se zde prezentují názory veřejně, které třeba právě mě mohou něco dát.
Taky s "pozvánkami" pojď se mnou do ringu " zaspárovat " a já Ti ukážu, kdo má pravdu, apod. nehodlám mít nic společného. Já si nic dokazovat nepotřebuji, nejen kvůli sobě, strach nemám, takového boje už jsem měl dost. Nezajímá mě to, zajímá mě pakua a vše co s ní souvisí. Tu se učím u Zhai Jun, proto jsem v tomto tématu. A děkuji nejen jak jí při trpělivé výuce, tak zde na fóru Pavelovi, Mirovi, ale i většině dalším, kteří mi pomáhají svými názory a radami nejen přímo k tématu tohoto ne moc známého stylu umění, který mě velice zajímá, ale i k věcem s tím souvisejícím. A že mají trpělivost, když je ohledně tohoto stylu občas obtěžuji pro ně asi naprosto triviálními otázkami :)

Konec vyblití, jak říkáte. Při psaní jsem byl pod vlivem, měl jsem čaj s panákem slivovice, jelikož mě bolí v krku. Drogy neberu a trávu nekouřím. Kámoš psychiatr říká, že s hlavou jsem ok. K žádné sektě nepatřím a jsem svéprávný.
-------------------------------------------------------------------------------------
Ovšem pokud někomu můj styl jednání vadí, klidně mě prosím ignorujte. Děkuji :)
Vašek
beax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 20. pro, 2010 0:00
Bydliště: Ostravsko

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků