Právní povědomí !!!! Důležité!!!!!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod zm » úte 18. led, 2011 11:27

Jendis píše:add zm - jo,vzal jsem první odkaz,který mi vyskočil,přišlo mi zbytečné dávat celou citaci z tr.zákona i s dosatkama(které jsou pro běžné lidi o hovně).

Domnívám se, že zbytečné v tomto směru není zhola nic. A to z toho důvodu, že důležité je (a to velice) především být alespoň informován. Všechno toto není určeno k tomu, aby člověk, když dojde nějakému konfliktu, měl zadek stažený tím, že má obavu cokoli udělat, aby za to nešel třeba sedět, a hloubal nad tím, když čas utíká a konflikt eskaluje a on se mezitím už válí v krvi. Toto např. není možné při přepadu ze zálohy. Ale může to při správné a dostatečné informovanosti korigovat trénink sebeobrany, aby člověk věděl, kde jsou případné meze, nebo kde mohou být. Když dojde k samotné sebeobranné situaci, je to otázka mnohdy jen vteřin a není možné přemýšlet, ale při správné informovanosti, může pak člověk při výpovědi správně formulovat a aplikovat. Je totiž velice důležité, jakým způsobem se to pak nadiktuje do protokolu, mnohdy logika neovlivněná emocemi může zachránit kůži (jak při boji, tak při jednání s OČTŘ, zejména pokud OČTŘ nejsou z neznalosti nakloněny tzv. "násilníkovi", který si uhájil zadek a krev tekla jen na druhé straně, ale přitom se jen bránil). Domnívám se, že jakákoli informace s institutem nutné obrany související je užitečná, např. vědět, kdy jde o úmyslnou újmu na zdraví a neúmyslnou, kdy jde již o těžkou újmu na zdraví, kdo je pachatel tr.činu, atd. Není možné se omezit jen na konkrétní jeden paragraf, i když je to nezbytné minimum. Jak praví klasik - "kdo je připraven, není překvapen". Je samozřejmě příjemnější "sedět než ležet", ale není nutné sedět zbytečně jen proto, že jsem se zapletl např. do výpovědí, že tam nesedí fakta apod. Vše toto směřuje k tomu, aby byl člověk připraven i na to co po konfliktu v našem "právním státě" může následovat. Líbila se mi údajně tvoje věta, která tu padla - "jde ale o mé osobní rozhodnutí,za které jsem ochoten(a připraven) nést důsledky" - přesně tak - jde o ta slova "rozhodnutí" a "a připraven". To je dobré, tak by měl reagovat zřejmě každý. Je pravda, slovy klasika že teorie je šedivá, ale jsou to pravidla hry, kterou naše společnost vyznává, a ti kteří tuto hru odmítají hrát, končí out (v krimu) a tam beztak studují ty nešťastný paragrafy (docela pozdě) a zjišťují jak jsou křivý, jen aby se mohli dobře odvolat.
Příklady jednání je možné uvádět, ale zase je to jen taková hra na to coby kdyby, ve které mohou mít všichni pravdu a zároveň nikdo. Z tohoto hlediska je asi nejpřínosnější rozebírat konkrétní případy, které se staly.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod marcelo » úte 18. led, 2011 11:32

Jendis píše:Jasný,Marcelo....jak píšu,u vás je to trochu jinak(co vím). Jak se k tomu stavíš Ty osobně,je taky čistě Tvá věc...... :)
A to zabíjení atd. to nebylo na Tebe,psal jsem všeobecně :wink:

Ono mi šlo hlavně o to,že je spousta gerojů,kteří se potom docela dost diví......cože se to začalo dít a co po nich ta státní mašinerie vlastně chce.


O.K. :wink:

Ale aj tak si myslim ze ten rychlokurz ako byt hajzlik by vacsine nezaskodil..ono vacsinou ma pravdu ten kto tu svoju historku lepsie poda a ma dobrych svedkov atd...a koho potom serie pokrivena spravodlivost..hlavny je vysledok.. palica ma vzdy 2 konce..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod zm » úte 18. led, 2011 11:33

Jo, ještě jedna věc - Věta, která se bere jako fráze - "Neznalost zákona neomlouvá." je věta, kterou OČTŘ berou velice, ale velice vážně jako fakt. A neoddiskutuje nikdo nic. Tak asi tak.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod zm » úte 18. led, 2011 11:37

marcelo píše:Ale aj tak si myslim ze ten rychlokurz ako byt hajzlik by vacsine nezaskodil..ono vacsinou ma pravdu ten kto tu svoju historku lepsie poda a ma dobrych svedkov atd...a koho potom serie pokrivena spravodlivost..hlavny je vysledok.. palica ma vzdy 2 konce..

Já bych to viděl asi tak stejně. Ale ten rychlokurz asi možný není, všechny možnosti se postihnout nedají a paušalizace je nebezpečná. Lhát určitě nedoporučuji, protože jakmile OČTŘ zjistí jakoukoli nesrovnalost, okamžitě nastupuje právě ten "druhý konec hole" a může na to dotyčný dojet. Dávám přednost dobrým historkám s pravdivým základem při dobré informovanosti o pravidlech hry. Je to prostě hřiště, které patří OČTŘ, a my na to hřiště vstupujeme, byť nedobrovolně, a je zbytečné prohrát jen proto, že nedostatečně známe pravidla hry, že jimi expresívně pohrdáme, pokládáme je za nedůležitá atp. Je to taky boj (sebeobrana) za vlastní zadek, jen jiného druhu.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » úte 18. led, 2011 17:50

Ja uz to psal nekolikrat, ale rad zopakuji. Znat zakon a hlavne vysetrovaci procesy a metody je napr. pro kluky, jenz stoji na dverich nutnost. Jinak je brzo nejakej znalej lump smazne jak ho.no.

Vzdycky ucuravam, kdyz mi nekdo mele neco o bitkach, kolik toho uz ma za sebou a netusi nic o procesnich krocich pri vytezovani osoby, nezna zakon a nema ani nic odsezeno (coz je nemozna rovnice) ...

Jen si ten zakon prectete, poraddte se s advokatem/pravnikem, vysetrovakem, lumpem a treba i se soudcem ... Na vazbe budete radi ze vite, kdyz vase spolubydle na cele bude negramotnej morgos, moc to pak ocenite. A hlavne pokud zafungujete dobre, tak vazba nebude hrozit :wink:

Zakon o nutne obrane vam, ve chvili stretu bude na 90% uplne, ale uplne k ho.nu, on vam, chranit zivot nebude, pomuze vam ale po tom :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod maxo » úte 18. led, 2011 18:01

som si to tu precital a pekne je z toho vidno kto je taky teoretik bojovnicek mudrlantik a kto ma za sebou nejake tie prusery z ulice casto nechecene a nemozne riešit inak a vie dobre ako to chodi ked ta zoberu fizly a skusaju na teba tie svoje picoviny. No dobre som sa na niektorich co ste tu pobavil. Jedine co funguje je - ja som tam nebol, nikoho som neudrel, neviem, nepamatam. si nikdy som ho nevidel. Bol som inde mam na to svedkov. To si ma z niekym poplietli atd. haha, ze nutna obrana no dobre dik za srandu na vecer chalani. :D :D :D

ja viem, ze prave teoretici ma tu zjebu, ale fakt najrozumnejsie bolo to co napisal marcelo.
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Kain » úte 18. led, 2011 18:33

Ja se klidne k tomu, ze jsem bojovnicek teoretik priznam. Mel jsem stesti, ze bydlim v klidne casti mesta a ze kdyz jdu na pivo, tak tam nikdo nedela bordel.
Tak ale protoze si myslim, ze stesti nebude trvat vecne, tak mne zajima, co delat ve chvili, kdy sedne na nekoho jineho...
Pokud je pravda, ze je nanic vedet, co je podle prava v poradku, okay, ale ja bych se docela rad dozvedel co pak delat, kdyz se neco prihodi, at uz je to trebas jen to "mlc, nic nikomu nerikej."
Nehodlam premyslet ve chvili, kdy se nejaky debil rozhodne, ze mi upravi oblicej, co je a co neni v poradku. Ale spis na co dat pozor, kdyz jsem teoreticky v bezpeci. At uz to, ze ho nemam leziciho kopnout do hlavy, aby nahodou nevstal, nebo to, ze nemam priznat policajtum, ze jsem tam vubec byl...
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod Dalt » úte 18. led, 2011 18:41

maxo píše:som si to tu precital a pekne je z toho vidno kto je taky teoretik bojovnicek mudrlantik a kto ma za sebou nejake tie prusery z ulice casto nechecene a nemozne riešit inak a vie dobre ako to chodi ked ta zoberu fizly a skusaju na teba tie svoje picoviny. No dobre som sa na niektorich co ste tu pobavil. Jedine co funguje je - ja som tam nebol, nikoho som neudrel, neviem, nepamatam. si nikdy som ho nevidel. Bol som inde mam na to svedkov. To si ma z niekym poplietli atd. haha, ze nutna obrana no dobre dik za srandu na vecer chalani. :D :D :D

ja viem, ze prave teoretici ma tu zjebu, ale fakt najrozumnejsie bolo to co napisal marcelo.



to je kvalitni nazor...goriliho samce po lobotomii :roll:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod luen » úte 18. led, 2011 22:28

Kain píše:Ja se klidne k tomu, ze jsem bojovnicek teoretik priznam. Mel jsem stesti, ze bydlim v klidne casti mesta a ze kdyz jdu na pivo, tak tam nikdo nedela bordel.
Tak ale protoze si myslim, ze stesti nebude trvat vecne, tak mne zajima, co delat ve chvili, kdy sedne na nekoho jineho...
Pokud je pravda, ze je nanic vedet, co je podle prava v poradku, okay, ale ja bych se docela rad dozvedel co pak delat, kdyz se neco prihodi, at uz je to trebas jen to "mlc, nic nikomu nerikej."
Nehodlam premyslet ve chvili, kdy se nejaky debil rozhodne, ze mi upravi oblicej, co je a co neni v poradku. Ale spis na co dat pozor, kdyz jsem teoreticky v bezpeci. At uz to, ze ho nemam leziciho kopnout do hlavy, aby nahodou nevstal, nebo to, ze nemam priznat policajtum, ze jsem tam vubec byl...


Ahoj, bud si to vlakno necetl a nebo si ho dej znovu :wink: Hlavne, to co potrebujes mit vyresene se neda rozebirat na verejnem foru, tyhle informace ti rekne kamarad, ale necekej, ze na ulici zastavis poradkare a on ti na rovku vyklopi, jak ocurat nas pravni (ne)rad ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Kain » stř 19. led, 2011 6:08

To Luen:
Dekuju. Beru na vedomi.
A neboj, na ulici jsem nikoho stavet nechtel.
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod marcelo » stř 19. led, 2011 8:35

Dalt píše:
to je kvalitni nazor...goriliho samce po lobotomii :roll:




:lol: :lol: :lol: ...ale no tak,radsej od srdca,ako politicky-korektne mlzit..sice Maxo by mohol trosku zmiernit slovnik,ale inak pohoda...ked prides do krcmy,o nic lepsi slovnik tam nenajdes...musis si zvykat :lol: :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Skateordie » stř 19. led, 2011 9:07

marcelo píše:
Makoto píše:
Skateordie píše:Plne suhlasim s Marcelom. Je dobre to mat pre zaujimavost precitane, ale zase ked niekomu chcem rozbit papulu, tak asi nebudem rozmyslat nad paragrafmi, skor budem rozmyslat, aby tam neboli svedkovia alebo aby tam boli moji svedkovia :wink:

Kluci a nebylo by lepsi poradne si nastudovat zakony, ktere tu dali Jendis a ZM, abyste vedeli, co muzete a nemuzete, nez resit nasledny krok dve, jak vypovidat, lhat, apod. pred policii?
Nekde jsem to tu uz psal (nebo to bylo na nasich strankach, uz netusim), tady se slepe prejimaji zahranicni systemy boje (zvlaste ty vojenske) bez toho, aby nekdo posoudil, jestli to, co je mozne napriklad v Izraeli, je mozne aj tu. Takze se tu v klidu ucime strilet do zad, podrezavat, hned bodat do tela, atd....ale nikdo nam uz nerekne, ze v tom okamziku se sebeobrana meni na vrazdu ci prinejmensim neprimerenou obranu....a pak jsou prave zminovane opletacky se zakonem. Ja vim, je to teorie, ktera vam nezrychli uder ci kop, ale mozna vas ochrani pred "dovolenou" v tuzemskem ubytovacim zarizeni.


Cau Makoto,

ja ako suhlasim ze pokial vidim a instiktivne citim,ze dany zmrd len hra formu a nechysta sa ma ohrozit,tak mu nebudem slapat po hlave,alebo ko knockoutujem na bradu zbytocne ale chcem vidiet vas,ako si vas niekto vyhliadne bo si chce udriet,nieco na vas zrukne zasype vas udermi a vy budete v tom soku riesit nutnu obranu,respektive odvracat utok po dobu nevyhnutnu a spacifikujete ho nejakou pakou a drzanim..

..kazdy z vas v adrenaline ked vas nahodou nevypne a preberiete iniciativu,budete do neho prasit lava-prava,kladivo a laket :lol: :lol: :lol: ala Lee Morrison a spamatate sa ked bude na zemi alebo bude zdrhat :wink: :twisted:


Presne tak. Hlavne clovek co taketo veci nezazil sa preberie po konflikte a mozno ani nebude vediet co robil a ako sa branil.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Makoto » stř 19. led, 2011 9:57

Skateordie píše:
marcelo píše:
Makoto píše:
Skateordie píše:Plne suhlasim s Marcelom. Je dobre to mat pre zaujimavost precitane, ale zase ked niekomu chcem rozbit papulu, tak asi nebudem rozmyslat nad paragrafmi, skor budem rozmyslat, aby tam neboli svedkovia alebo aby tam boli moji svedkovia :wink:

Kluci a nebylo by lepsi poradne si nastudovat zakony, ktere tu dali Jendis a ZM, abyste vedeli, co muzete a nemuzete, nez resit nasledny krok dve, jak vypovidat, lhat, apod. pred policii?
Nekde jsem to tu uz psal (nebo to bylo na nasich strankach, uz netusim), tady se slepe prejimaji zahranicni systemy boje (zvlaste ty vojenske) bez toho, aby nekdo posoudil, jestli to, co je mozne napriklad v Izraeli, je mozne aj tu. Takze se tu v klidu ucime strilet do zad, podrezavat, hned bodat do tela, atd....ale nikdo nam uz nerekne, ze v tom okamziku se sebeobrana meni na vrazdu ci prinejmensim neprimerenou obranu....a pak jsou prave zminovane opletacky se zakonem. Ja vim, je to teorie, ktera vam nezrychli uder ci kop, ale mozna vas ochrani pred "dovolenou" v tuzemskem ubytovacim zarizeni.


Cau Makoto,

ja ako suhlasim ze pokial vidim a instiktivne citim,ze dany zmrd len hra formu a nechysta sa ma ohrozit,tak mu nebudem slapat po hlave,alebo ko knockoutujem na bradu zbytocne ale chcem vidiet vas,ako si vas niekto vyhliadne bo si chce udriet,nieco na vas zrukne zasype vas udermi a vy budete v tom soku riesit nutnu obranu,respektive odvracat utok po dobu nevyhnutnu a spacifikujete ho nejakou pakou a drzanim..

..kazdy z vas v adrenaline ked vas nahodou nevypne a preberiete iniciativu,budete do neho prasit lava-prava,kladivo a laket :lol: :lol: :lol: ala Lee Morrison a spamatate sa ked bude na zemi alebo bude zdrhat :wink: :twisted:


Presne tak. Hlavne clovek co taketo veci nezazil sa preberie po konflikte a mozno ani nebude vediet co robil a ako sa branil.

Asi se nikam moc nedostaneme pres pisemnou formu komunikace...
Jde o to, ze tu rozebirate dve az tri rozdilne veci. Prvni vec je dle meho nazoru nastudovat, co se v dane zemi muze a nemuze. Protoze se ti muze stat, ze te zabasnou/napari tucnou pokutu a jeste si nic neudelal (treba, kdyz mas v Nemecku nuz urcite delky - priklad). Pak je dobre si aspon precist, jak zakon definuje jednotlive obrany a jejich (ne)primerenost uz jen proto, abyste hned na zacatku vedeli, ze to bude asi o drzku. To je teorie. Pak je dalsi teorie, kterou muzes nacerpat od tech, kteri se do podobne situace jiz dostali a srovnat si to v hlave.
Jak clovek reaguje na konflikt, to uz je jina story a na to te pripravuje modelovka, uderove drily, atd. To se znalosti zakona uz nema nic spolecneho. Bud ti jebne a mlatis kolem sebe jako posuk anebo jsi si zvyknul na podobne situace a ackoliv ti adrenalin strika aj usima, presto se orientujes v situaci.
A jak mate fungovat pote, co vas seberou policiste je dalsi story, ktere opet nema nic spolecneho s modelovkama, apod. Opet pomuze nastudovat oficialni verzi, pak si sehnat prakticke rady a cele si to srovnat v hlave.
Uz jsem to tu psal x-krat - protiklad tech "bojovniku-teoretiku" jsou "rvaci-bezmozci", kteri nepotrebuji nic znat, vsechny hned slozi, sedeli a odsedeli, jsou drsnaci, hned by kazdeho pichli ci sestrelili a neuznavaji ostatni, kteri na to chteji jit chytre....S takovyma si clovek nema co rici, protoze jejich argumentace je na urovni doby kamenne...ale nejak jim uniklo, ze doba pokrocila....Bez urazky tech, kteri se citi dotceni. Me je fakt jedno, ze nic nepotrebujete znat, jen se mlatite jak tupouni. Ja verim, ze existuje aj jina cesta.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Oja » stř 19. led, 2011 10:22

Mohl by me nekdo prosim vysvetlit "nejde o nutnou obranu, napadají-li se osoby vzájemně"? chapu to tak, ze utocnik je na zacatku konfliktu vzdy jen jeden, jak se pak lze "vzajemne napadnout"? dekuji
Oja
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 17. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 19. led, 2011 10:53

Oja píše:Mohl by me nekdo prosim vysvetlit "nejde o nutnou obranu, napadají-li se osoby vzájemně"? chapu to tak, ze utocnik je na zacatku konfliktu vzdy jen jeden, jak se pak lze "vzajemne napadnout"? dekuji


testosteronová pranice ala tetřev hlušec.....třeba dva rozkohoutění blbečci někde na zábavě.......

Ono neplatí,že ten,kdo dá první ránu,je automaticky agresor....jak už jsem psal.....když mi borec naruší osobnéí zónu s úmyslem pozdějšího ataku......a byl předtím varován,že krok ku mně budu považovat za útok(samozřejmě,záleží na situaci,místě,kde se to či ono děje)...i první rána z mé strany se může brát jako sebeobrana.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Dalt » stř 19. led, 2011 12:24

marcelo píše:
Dalt píše:
to je kvalitni nazor...goriliho samce po lobotomii :roll:




:lol: :lol: :lol: ...ale no tak,radsej od srdca,ako politicky-korektne mlzit..sice Maxo by mohol trosku zmiernit slovnik,ale inak pohoda...ked prides do krcmy,o nic lepsi slovnik tam nenajdes...musis si zvykat :lol: :twisted:


no jo no - jsem holt naiva a de facto slusny hoch z malomesta...ale myslel jsem, ze az takhle lhat by se nemelo (resp. to spis pritizi ne? - vzdy tam nekdo bude kdo vas videl atd...) :?

ach jo - lepsi se nervat, ale jen zapasit (jak by rekl Mirek Dusin) :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Lada » stř 19. led, 2011 13:03

však on z toho každý vystřízlivý a posléze pochopí, že o právo a spravedlnost jde až v poslední řadě.... jo ty prvotní ideály "vždyť mě napadl, já se jen bránil to je přece jasné...., začnou lítat pružné paragrafy, jak je možné že jsem obviněný notabene, když ten druhý co mě napad má rejstřík jak telefoní seznam atd... u prvotních výslechů si většina idealistů podřeže sama větev a stačí pár slovíček za pěkné nápomoci ochránců a pomocníků účelově se ptajících či na druhou stranu se zas neptajících na to potřebné....svědci jsou vyslíchání podobně či vůbec.... soud a soudní znalci to je pak kapitola sama o sobě nehledě na to, že se odehraje x měsíců či déle po události a tam se většinou teprve budou chtít detaily, jako kdyby to bylo včera a vy jste si v průběhu dělali zápisky fotky atd..., samo svědci si už pamatují po takové době celkem kulové (mimo těch účelových, ti zas ví jen to co mají na nic jiného si už nevzpomínají) a v prvotních výpovědích toho hafo není atd.... jako překvápko pak přijde účet od pojišťovny za léčebné výlohy, výjezd sanitky atd... toho druhého, kolikrát to pojišťovnu ani nezajímá že i nějaký článek justice nakonec uzná, že je člověk v právu a omilostní jej..
No nefunguje to u nás krásně :roll: :evil:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 19. led, 2011 13:04

no...zase tak černé to fakt není. Ono opravdu záleží na situaci a případ od případu se hodně liší....nelze paušalizovat.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 22. led, 2011 16:42

ukropcany píše:Ja by som mal pod dlhom čase tiež otázku 8) - situácia "Týpek ma prepadol s nožom v ruke, ja som sa úspešne ubránil, ale blbou zhodou okolností som mu pri stále trvajúcom útoku vypichol oko". No a teraz otázka - budem mu do smrti platiť za spôsobené následky?

P.S. Situácia je samozrejme len hypotetická... 8)


pokud to bylo při stále trvajícím útoku a Ty jsi se pořád bránil,tak podle našeho tr. zákona(nebím,jak je to u vás) bys neměl. Samozřejmě,soudce a znalci a případní svědci to mohou vidět jinak.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » sob 22. led, 2011 17:29

ukropcany píše:"Týpek ma prepadol s nožom v ruke, ja som sa úspešne ubránil, ale blbou zhodou okolností som mu pri stále trvajúcom útoku vypichol oko". No a teraz otázka - budem mu do smrti platiť za spôsobené následky?

Ne. Útočník bodl zespodu, ty jsi (samozřejmě instinktivně a náhodou) výpad vykryl a útočník se sám setrvačností bodl do oka. Ty jsi při tom utrpěl těžký psychický šok, který ti znemožnil vykonávat výdělečnou činnost po dobu několika týdnů. Útočníka budeš žalovat o ušlý zisk.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků

cron