Elegantny štýl boja

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Elegantny štýl boja

Příspěvekod chlapik555 » sob 22. led, 2011 13:53

Mm otazku ... Chcel by som sa naucit nejaky eleganty styl boja skratka kde nemusim pouzivat ani tak moc peste ani skakat a robit nejake zbytocne udery ... skratka nejaky ten chmat a koniec .... nepotrebujem to robit na nejake sutaze iba na nejaku tu sebeobranu .. ake bojove umenie odporucate ? nechcem nic prehnane... a nieco kde sa viac pouzivaju ruky lebo som po vyklbeni kolena tak nechcem to tak zatazovat ... dakujem
chlapik555
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 22. led, 2011 0:00

 

Příspěvekod marte » sob 22. led, 2011 14:36

Chceš se naučit "nejaky eleganty styl boja" nebo něco "na nejaku tu sebeobranu"? Obávám se, že tyhle dva požadavky se docela vylučují. Buď se budeš učit balet nebo něco účinného, obojí mít nemůžeš. V reálu bude stejně cokoliv, ať už to na tréninku bude působit jakkoli elegantně, vypadat jako špinavá bitka (pokud to bude vůbec fungovat). Chceš, abys vyhrál, ne aby to vypadalo elegantně.

Proč chceš něco, kde nebudeš "pouzivat ani tak moc peste"? Pár dobře mířených ran na čelist nebo na břicho, to může ukončit ledasjakou vyostřenou strkanici.
Té síly díl jsem já,
jež, chtíc páchat zlo, vždy dobro vykoná.
marte
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. zář, 2010 23:00
Bydliště: Třinec/Praha

Příspěvekod chlapik555 » sob 22. led, 2011 14:47

tak dobre prehnal som to a co odporucas ?
chlapik555
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 22. led, 2011 0:00

Příspěvekod Dalt » sob 22. led, 2011 15:18

jednoznacne box - kdyz ho umis (a da se celkem rychle ucit) tak je to velice elgantni sebeobrana
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod marte » sob 22. led, 2011 15:23

Nemůžu ti doporučit víc, než to, co jsem před nedávnou dobou sám udělal: pročíst si některá témata na tomhle webu, tvůj dotaz a podobné se tady totiž objevují docela často... Takže si trochu počíst, kouknout na videa, která třeba někdo někam posílal a hlavně se pak zajít podívat na nějaké tréninky a vyzkoušet si to na vlastní kůži. Pak si vybereš si, co se ti bude nejvíce líbit a co tě zaujme.

Mně pomohly ve výběru zdejší příspěvky lidí, kteří evidentně víc cvičí/učí než tlachají (pm, luen, ukropcany, ...) a s jejichž názory na cvičení jsem se docela ztotožňoval (aspoň v těch ohledech, které jsem schopen jako totální zelenáč posoudit).

Hlavní je moc nerozumovat a spíš zvednout svou zlenivělou zadnici (pokud jsi na tom aspoň trochu jako já :)), vzít tepláky, tričko, pití a jít si někam rovnou zacvičit a zapotit se :D Najít dobrého učitele, kterému věříš, že ví, co a proč dělá. Všechno ostatní je především o lidech a o tom, co jsou ochotni tomu dát. Fightera z tebe za měsíc nikdo neudělá.
Té síly díl jsem já,
jež, chtíc páchat zlo, vždy dobro vykoná.
marte
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. zář, 2010 23:00
Bydliště: Třinec/Praha

Příspěvekod chlapik555 » sob 22. led, 2011 15:45

ja viem nejaky ten rok bude trvat kym sa nieco naucim .. .ale dakujem
chlapik555
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 22. led, 2011 0:00

Příspěvekod Kain » sob 22. led, 2011 21:51

Jo, MT je pekny styl. Ten ja rad. : )

K tomu boxu... jeste reknete, ze tohle neni elegance sama : )
http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod Jamamba » ned 23. led, 2011 1:56

He he,

odpoved je mnohem jednodusi, zacni cvicit neco se zbranema :)
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod scout » ned 23. led, 2011 11:43

Kain píše:Jo, MT je pekny styl. Ten ja rad. : )

K tomu boxu... jeste reknete, ze tohle neni elegance sama : )
http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo
.... pekny video.... :wink: ..
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod MC_Sheriff » ned 23. led, 2011 17:50

Poradit mu box, když chce něco "kde nemusim pouzivat ani tak moc peste", je opravdu velmi důvtipné.

A k té eleganci a boxu. Když jdeš s přítelkyní a někdo vás prudí, není nic elegantnějšího než mu vyrazit zuby, tím ji opravdu zaujmeš ;-)
MC_Sheriff
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 15. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod Dalt » ned 23. led, 2011 18:06

MC_Sheriff píše:Poradit mu box, když chce něco "kde nemusim pouzivat ani tak moc peste", je opravdu velmi důvtipné.

A k té eleganci a boxu. Když jdeš s přítelkyní a někdo vás prudí, není nic elegantnějšího než mu vyrazit zuby, tím ji opravdu zaujmeš ;-)


ahaa - tak porad sam neco lepsiho a udiv nas cim se da branit na ulici bez pesti

do tej doby drz pec rejpale... :wink:

ps.: a nevim proc bych mel nekoho kdo do me jen "prudi" hned bit po papuli (nebo ty to bezne praktikujes?!?)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod marcelo » ned 23. led, 2011 19:11

..riesit poulicny styl ,ktory nie je dominatny cez horne koncatiny,ci uz k roznym uderom alebo uchopom z ktorych sa robia ukoncenia a este k tomu by mal byt elegantny a pekny je usmevne :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod MC_Sheriff » ned 23. led, 2011 19:45

.
ps.: a nevim proc bych mel nekoho kdo do me jen "prudi" hned bit po papuli (nebo ty to bezne praktikujes?!?).


A jak jinak by proti němu "zakročil", když by uměl jen box, kterej mu na nějakym fóru doporučili? ( a situace by si fyzický řešení žádala )

O držení papule by jsi měl spolu se mnou uvažovat i ty, když zjevně nemůžeš poradit to, co by se shodovalo s požadavky.
MC_Sheriff
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 15. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Dalt » ned 23. led, 2011 20:50

MC_Sheriff píše:.
ps.: a nevim proc bych mel nekoho kdo do me jen "prudi" hned bit po papuli (nebo ty to bezne praktikujes?!?).


A jak jinak by proti němu "zakročil", když by uměl jen box, kterej mu na nějakym fóru doporučili? ( a situace by si fyzický řešení žádala )

O držení papule by jsi měl spolu se mnou uvažovat i ty, když zjevně nemůžeš poradit to, co by se shodovalo s požadavky.


viz vyse co psal Ukrop...jak bylo receno - nevim kde beres tu predstavu ze kdyz je clovek boxer, tak jinak nez rozsmelcovanym xichtem to resit nejde :roll: a dale radim to co radim, ponevadz (jako pisou i ostatni lide) sebeobrana toho typu, ktera byla v uvodu popisovana je nerealna - zkratka z rise pohadek.

A za 3, opravdu - drz pec - jediny cos tady prispel je kafrani o tom ze ta a ta rada je na prd, ale samozrejme jsi nenapsal jak bys to resil ty (hodne silacky napadat a sam nemet cim prispet) takze dost smesnej fuck off :lol:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod MC_Sheriff » ned 23. led, 2011 23:29

Dalt píše:
MC_Sheriff píše:.
ps.: a nevim proc bych mel nekoho kdo do me jen "prudi" hned bit po papuli (nebo ty to bezne praktikujes?!?).


A jak jinak by proti němu "zakročil", když by uměl jen box, kterej mu na nějakym fóru doporučili? ( a situace by si fyzický řešení žádala )

O držení papule by jsi měl spolu se mnou uvažovat i ty, když zjevně nemůžeš poradit to, co by se shodovalo s požadavky.


viz vyse co psal Ukrop...jak bylo receno - nevim kde beres tu predstavu ze kdyz je clovek boxer, tak jinak nez rozsmelcovanym xichtem to resit nejde :roll: a dale radim to co radim, ponevadz (jako pisou i ostatni lide) sebeobrana toho typu, ktera byla v uvodu popisovana je nerealna - zkratka z rise pohadek.

A za 3, opravdu - drz pec - jediny cos tady prispel je kafrani o tom ze ta a ta rada je na prd, ale samozrejme jsi nenapsal jak bys to resil ty (hodne silacky napadat a sam nemet cim prispet) takze dost smesnej fuck off :lol:

:roll: :roll:
MC_Sheriff
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pon 15. čer, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 23. led, 2011 23:42

A nebo chod porad pekne upravenej a az te nekdo bude rubat, tak budes vypadat elegantneji nez nejakej drban :wink:

Podivej, tomu to take slusi, ze?:

http://www.liveleak.com/view?i=d52_1294260710
http://www.kookej.cz/videa/muz-spadl-pr ... utomobilu/
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dalt » ned 23. led, 2011 23:51

MC_Sheriff:zadnej strach rec smajliku taky ovladam: :lol: :lol:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod marcelo » pon 24. led, 2011 8:27

luen píše:A nebo chod porad pekne upravenej a az te nekdo bude rubat, tak budes vypadat elegantneji nez nejakej drban :wink:

Podivej, tomu to take slusi, ze?:

http://www.liveleak.com/view?i=d52_1294260710
http://www.kookej.cz/videa/muz-spadl-pr ... utomobilu/



...to prve video s tym autom je humus a to druhe ukazuje nadherne Honzo,co sa tym snilkom snazime povedat..uderovka na ulici je agresivne rychla a tvrda, pre-emptivna..predchadza jej skoro vzdy nejake "picungove interview" ako na tom videu..

..my pride usmevne riesit take zakeracke "petardy" do hlavy-este k tomu s tyckou ,ktore pridu odnikial nejakymi pakovackami,odvadzackami,intelektualnou-vseholaskovou debatou a hlavne aby to elegantne vyzeralo atd :roll: :roll: :roll:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod scout » pon 24. led, 2011 15:28

MC_Sheriff píše:Poradit mu box, když chce něco "kde nemusim pouzivat ani tak moc peste", je opravdu velmi důvtipné.

A k té eleganci a boxu. Když jdeš s přítelkyní a někdo vás prudí, není nic elegantnějšího než mu vyrazit zuby, tím ji opravdu zaujmeš ;-)
...nahodou cukrousi....neni nad to kdyz mas za pritele agresivniho alkoholika ..... :lol: :wink: ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod pesara » pon 24. led, 2011 16:20

Dalt píše:jednoznacne box - kdyz ho umis (a da se celkem rychle ucit) tak je to velice elgantni sebeobrana


jednoznačně souhlas

chlapik555: a ikdyby jsi u toho boxu nezůstal, budeš mít aspoň dobrej základ. Bez "bušení" rukama se neobejdeš. To je, jako kdybys chtěl jet na trek do hor, ale chtěl bys to elegantně, abys nemusel chodit :wink:
Naposledy upravil pesara dne pon 24. led, 2011 21:42, celkově upraveno 1
pesara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 09. led, 2011 0:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků