Napadení psem

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod DaveStone » pon 17. led, 2011 12:49

Taky situace ze života. Kámoš běžel na tramvaj, aby mu neujela. Jak tak běží, tak nějaký důchodce venčí psa a má ho na vodítku. Jak probíhal kámoš okolo, pes vyskočil a kousl ho do zadku. Tak se zastavil, podíval se na toho důchodce a důchodce ho ještě zjebal, že prý nesmí kolem psa běhat, že on si pak myslí, že je to nějaký lupič nebo zločinec. Místo co by se dědek omluvil, ještě dělal chytrého.

Mě se dnes ráno stala podobná věc. Běžím k semaforu, kde mi svítí zelená, abych ji stihl. Do protivky přechází babka se psem. Ještě jsem dělal větší oblouk abych psa oběhl a jak jsem probíhal, pes zavrčel, zaštěkal a čumákem se mi otřel o nohavici. Naštěstí nekousl.

Jak ale takové situace řešit? To si má člověk nechat ujet tramvaj nebo čekat 3 minuty na další zelenou (prostě bát se na ulici popoběhnout pár metrů) kdykoli uvidí někde poblíž psa?
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

 

Příspěvekod levakbob » pon 17. led, 2011 15:14

Záleží taky na výchově/povaze toho psa, jestli z něj majitel udělal nerváka, tak ti nepomůže ani obcházení obloukem. Na druhou stranu, měl jsem 2 psy a oba byli pohodáři, který za běžcem max otočili hlavu anebo s nim chvilku popoběhli než jim došlo, že to nejsem já. Osobně když běhám podvečer a už není moc vidět a dobíhám pějskaře, tak radši párkrát zašoupu nohama, aby mě oba slyšeli a měli čas mě zaregistrovat. Není nic horšího, než když se lekne jak pán tak i pes. V "tichosti" se vynořit za psem, který se stará o svoje a lekne se, je ta nejlepší cesta k minimálně roztržený nohavici :-)
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod toddb » pon 17. led, 2011 15:29

Při tom běhání je to v...r, v ČR jsou psi nějaký háklivý na běžce:) Obvykle to neřeším, asi zvyk, jen jednou jsem nějakýmu klukovi řekl, aby si toho psa odvedl, ten byl dotěrnej až moc. Teď máme taky malýho psa (kříženec jezevčíka a loveckýho psa/vlčáka?) a ten si zase běžců stoupá do cesty a kouká na ně (nechce je kousnout, ale zajímají ho), tak to vcelku chápu, většinou za běžci nahlas kříčím, že se omlouvám:)), většinou si ho ale chytám k sobě, jak běžce vidím.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod Riverman » pon 24. led, 2011 18:21

Otec zabil kapesním nožem rotvajlera, který zaútočil na jeho syny http://www.novinky.cz/krimi/223217-otec ... -syny.html
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » pon 24. led, 2011 20:00

ukropcany píše:Posledné 2 behy, kedy som musel s vrčaním a vycerenými zubami zahnať dvoch psov (vlčiak a nejaká hnedá potvora) ma primäly k rozhodnutiu začať so sebou od včera nosiť k behu nôž... :evil:

No, kdyby to nějak nedopadlo, tak pamatuj: hodně česneku...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod fakt » pon 24. led, 2011 20:15

Kdybyste viděli jak je hypnotizuje šlapání na kole.... a taky občas závodí.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod luen » pon 24. led, 2011 23:13

Kluci mam pro vas jednoduchou radu. kupte si taky nejakeho pejska (nejaky vymazleny tzv."bojoy plemeno" ... Vas pejsek vas bude chranit, vy si v klidu zabehate, pejsek bude mit take radost, ze ma splneno a jako bonus (kdyby to nestacilo), muzete sestrelit jeste panicka :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod levakbob » úte 25. led, 2011 8:17

Než nůž, to už je lepší nějaký pepřák s rozptylem. Psi maj sakra jemnej čuch, trocha toho pepře je 100% zbaví nutkání někoho pronásledovat a třeba se to tím i úplně odnaučí.
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod RBR » úte 25. led, 2011 11:08

ukropcany píše:Ja som to myslel ako poslednú inštanciu... doteraz vrčanie a syčanie zafungovalo dobre... 8)


Stačí zastavit, pejsek ztratí zájem, pro něj je to jen hra. Případně nastavit ruku, ať si tě může očichat.

RBR
Naposledy upravil RBR dne úte 25. led, 2011 17:17, celkově upraveno 1
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod DrGlock » úte 25. led, 2011 11:28

levakbob píše:Než nůž, to už je lepší nějaký pepřák s rozptylem. Psi maj sakra jemnej čuch, trocha toho pepře je 100% zbaví nutkání někoho pronásledovat a třeba se to tím i úplně odnaučí.


Pepřák se doporučuje často. Ale když se člověk zamyslí na tím případem, kdy otec zachraňoval malého kluka, tak možná ten pepřák nebude vždy tak dobrá volba. Hádám že spousta lidí by měla problém postříkat pepřákem malé dítě a raději by se to snažila řešit jinak. A když na to přijde, tak oběti psů jsou většinou děti.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 25. led, 2011 15:20

4 Ucrop....Míšo...na kudlu se vykašli. Není to Tvůj styl(to za prvé) a proč kuchat rafana,který si chce hlavně hrát(případně Tě "loví" ) - to za druhé !!!

Fakt raději investuj do pepřového spreje,nebo tekuté střely......hafíka to spolehlivě odradí a nedojde větší úhoně(i když....velká dávka pepře do čenichu mu spolehlivě zničí čich,na to pozor).
Průser je,že ti chudáci nemohou za to,že páníčci jsou dementi a neumí si je ohlídat....... :?

Hele...jak na Tebe reagují?? Dokud neohrnují pysky a neukazují zuby a nevrčí fakt zle(temně)....případně vysokou fistulkou,jsi v poho. Když vrčí zle,nebojí se a chce jít do Tebe. Pokud vysoko(plus staženej ocas u břicha atd.),bojí se a bude útočit,protože je posranej strachy a cítí se ohroženej. Cokoliv jiného je jen taková "hra".

http://luelle.webnode.cz/o-psech/rec-tela/
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 25. led, 2011 17:26

Proto se Tě ptám na jejich reakci :wink:

Ok....v tomto případě pepřák(or tekutá střela)......to můžeš při běhu v poho držet v ruce......a pak už jen stiskneš a ssssssssssssssssssssssssssssssssttttttttttttttttttttttttttt.........a následuje kníkkníkkník....zuřivé třetí čumáku o cokoliv......vytí....atd.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 03. úno, 2011 17:47

Tak jsem si zase vydělal....jsem celej podrápanej (pokousanej naštěstí ne).

Jdu z obchodu a když se blížím domů,slyším hysterickej křik staršího pána s dítětem a ohařem(fenou) na vodítku. Okolo nich poskakoval dobrman - asi někomu utekl ze zahrady.....byl mladej,pěkně rostlej a začal bejt agresivní. Neměl obojek......

Chlap na mne jestli mu nemůžu pomoct,děcko se bálo,jeho fena vrčela jak prokopnutá....dobrman pysky ohrnuté. Tak jsem zavolal městskou policii(odchyt)...a operátorka,že toho maj víc a jestli prej nemůžu psa chytit.
Popsal jsem jí,jak to vypadá,že ani není za co chytit.......a že by to chtělo odchyt co nejdřív.
Pak jsem křikl na chlapa,ať mi půjčí svoje vodítko a čubu si veme nakrátko.....na vodítku udělal smyčku a po menších(no,spíš větších) dohadech se mi podařilo mu jí navlíknout......pak začalo čoro/moro,hafanovi se to vůbec nelíbilo,držel jsem ho tak,aby na mne nemohl zubama,ale škrábal jak prase. Když se uklidnil,začal žvejkat vodítko....ten hajzl ho normálně přehryzl(a to bylo vodítko na větší psy)....užuž bral roha,tak jsem ho znovu chytil....cvičil se mnou jak s malým děckem....celé to trvalo asi půl hoďky,několikrát jsem ještě urgoval městskou,ať sebou hejbnou. Nakonec přijel měšťák s babou z odchytu,paní si ho chytila a odvezli si ho.
Já se skoro hodinu drbal dezinfekcí,jsem porejpanej skoro všude.....

Dal mi teda pěkně zabrat.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Vrozkrokkop » čtv 03. úno, 2011 19:02

Jak si to udělal, že tě nepokousal?
Zvlášť když ses snažil mu ani neublížit
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 04. úno, 2011 4:58

Vrozkrokkop píše:Jak si to udělal, že tě nepokousal?
Zvlášť když ses snažil mu ani neublížit


Držel jsem mu to vodítko těsně za krkem a když se začal točit,točil jsem se s ním. A když jsem ho měl na zemi,pořád jsem měl ruku,aby na ní nemohl....proto jsem taky tak podrápanej,jak se snažil se na ní dostat......zbavit se mě.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Desensky

Příspěvekod kjang » pát 04. úno, 2011 9:00

Rozhovor s odborníkem na problémové psy na ČT24
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1009 ... 381940009/
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 04. úno, 2011 9:52

Desenský je dobrej....doporučuju navštívit jeho forum + mu vyšla parádní knížka :!: :!: :!: :idea:

http://www.knihkupectvi-sova.cz/rudolf- ... /d-101056/
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod cudles » pát 04. úno, 2011 13:32

Jendis píše:Desenský je dobrej....doporučuju navštívit jeho forum + mu vyšla parádní knížka :!: :!: :!: :idea:

http://www.knihkupectvi-sova.cz/rudolf- ... /d-101056/

+1
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Jendis » pon 07. úno, 2011 16:30

Jen pro "zasmání"....

dnes jsem znovu potkal toho dědulu s tou fenkou ohaře. Fenka ke mně okamžitě vyrazila,začala se lísat ( asi kvůli tomu,že jsem ji "ochránil" ).......pak se ku mně začala točit zadkem,ocas na stranu......zřejmě mne pobízela,že chce štěňátka...... :lol: :lol: :lol:

Pán z toho byl vyjevenej,prý se k cizím vůbec nemá,spíše na ně vrčí. Ale já už evidentně nejsem cizí...... :wink: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » pon 07. úno, 2011 19:00

Jendis píše:pak se ku mně začala točit zadkem,ocas na stranu......zřejmě mne pobízela,že chce štěňátka......

Jestli to nějak dopadlo, tak bych si pak jedno vzal :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron