Tai chi

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Tai chi

Příspěvekod tonglong » sob 05. úno, 2011 19:08

Nevite nahodou nekdo kdo je Milena Čapkova? Musi byt opravdu dobra. Ma 2.dan v Tai chi. Asi ji ho dal jeji guru. Viz: www.shintai_praha.cz
GH
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod lukwong » sob 05. úno, 2011 19:33

Lukáš Novák

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
lukwong
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: pon 29. srp, 2005 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TiaoTaj » ned 06. úno, 2011 1:11

No vzhledem k tomu že: "Už po dvou až třech lekcích jsou cvičící schopni pociťovat příjemné nebo přínosné změny, které ovlivňují fyzickou i psychickou stránku života.", jí ten 2. dan docela věřím.
TiaoTaj
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 17. bře, 2008 0:00

Re: Tai chi

Příspěvekod Miro » ned 06. úno, 2011 4:43

tonglong píše:Nevite nahodou nekdo kdo je Milena Čapkova? Musi byt opravdu dobra. Ma 2.dan v Tai chi. Asi ji ho dal jeji guru. Viz: www.shintai_praha.cz
GH


Ahoj George,

prepanajana, k comu je toto dobre? Dobre, priznam sa, ze o Milene Capkovej som nikdy ani len nepocul. Dobre, priznam sa, ze ten jej web mi pripada, ze o taiji nema ani sajn. Dobre, suhlasim s tebou, ze 2. dan v taiji je totalna hlupost - i ked Yang Zhenduo-ova organizacia robi ranking, vid: http://www.yangfamilytaichi.com/association/ranking/
A tento ranking sa robi okrem inych miest aj v Taliansku, Svedsku a co ja viem kde, mozno sa toho rankingu zucastnila a naozaj dostala 2. duan, fakt netusim... Ok, zhodneme sa, ze ten ranking je somarina (osobne by som na to nesiel ani zadarmo), ale co ak naozaj ma oficialny druhy rank (duan alebo dan) z tejto organizacie (a Yang Zhenduo je oficialnym predstavitelom Yang stylu taijiquan, hoci po prave by nim mal byt jeho starsi brat Yang Zhenji)?
Co osobne Tebe na nej, resp. na jej 2. dane vadi? Preco ju nenechas byt a ucit? Mas malo svojich ziakov? Robi Ti konkurenciu? Myslim si, ze nie, ze rozhodne mas na to, aby si si nasiel dostatok ziakov. Ale potom naozaj nechapem, preco to robis... (Chapem, ze toto je na webe bu.cz uz dlhodobou tradiciou, vid nadavanie na Hladika a spol., hoci vacsina ludi zacinala prave u neho, ale snazim sa zmenit toto chore myslenie uz dlhe roky aj napriek tomu, ze si tym iba vyvolavam problemy. A je naozaj cas, aby to doslo aspon Tebe, ked uz nie ostatnym.) Dobre, jej uroven je zrejme kdesi na urovni ucitela v materskej skolke, ale znamena to, ze nema pravo ucit? O kolko si Ty lepsi od nej? Ani v najmensom nepochybujem, ze si od nej o hodne lepsi, ale aj Tvoja uroven je kdesi iba na urovni zakladnej ci strednej skoly (lebo co sa tyka taijiquan, na tu vysoku nema v Cechach absolutne nik, bez ohladu ci je to Cech ci Cinan). Pretoze taijiquan je velmi hlboke umenie a pretoze dost pochybujem, ze Ty (alebo ktokolvek iny v Cechach) si schopny naucit svojich studentov pouzivat peng jin, ting jin, dong jin, jie jin a kopu inych jinov, ci ine principy, ktore robia taijiquan tym, cim je. Nie je naopak celkom fajn, ze dokaze pritiahnut k taijiquan novych zaujemcov? Z vacsiny z nich nikdy nic nebude, ale mozno jeden ci dvaja postupia dalej a budu hladat lepsich ucitelov ako je Milena Capkova. A mozno pridu prave k Tebe, aby si ich posunul dalej. Nemal by si jej byt naopak vdacny, ze propaguje taijiquan, aj v ramci svojich limitovanych schopnosti? K comu je tato dehonestacia ucitelov dobra? Naozaj Ti stoji za to, ju sprdnut len preto, ze je sama zaciatocnicka a nie je tak dobra ako Ty? Naozaj chces, aby podobnym sposobom niekto lepsi od Teba sprdaval aj Teba (a iste vies, ze to nie je az taky problem, pretoze taijiquan je naozaj velmi hlboke umenie)? Je mi jasne, ze tento moj prispevok opat vyvola burku osocovania, pretoze mnoho tunajsich prispievatelov sa este nenaucilo respektovat inych ucitelov a tak radsej dopredu upozornujem, ze mi je to uplne jedno, kto (okrem Teba) si co o tomto prispevku co mysli a na tie blbe reakcie nebudem reagovat. Ale bol by som velmi rad, keby si si to pripadne premyslel a vyjadril sa, nie súkromne, ako mas vo zvyku, prosim, ale tuto na webe, verejne. Lebo je naozaj cas to potiahnut trochu dalej. Dik.

Zdravi
Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Kain » ned 06. úno, 2011 7:09

Zdravím tě, Miro.

Ano, přečetl jsem si ve tvém příspěvku, že nechceš odpovědi od nikoho jiného, než tonglonga, ale nedá mi to...
Opravdu si myslíš, že špatná propagace je lepší, než nic? Tai chi nedělám, takže mi to může být jedno, jenže... není. Osobně mi je vcelku líto, že když někde řeknu, že dělám kung-fu, tak na mne koukají jako na blbce. A hádej, co to způsobuje.
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod tonglong » ned 06. úno, 2011 8:29

Ahoj Miro,
tak znova. Ona ma 2nd Dan. Sam pises ze ve Wu Shu se davaji Duany a Yank Family udeluje Ranks tak proc to japonske hodnoceni? To je co me pobavilo. Nijak jsem nehodnotil jeji skills. To jsi zacal sam.
Dale, pises a ja s tebou 100% souhlasim, ze Tai Chi je na Univerzitni urovni,
tak proc najednou chces aby to ucili zaci v Materske skolce?
Vysledek je, ze ke me prijde nekdo kdo cvicil 5 let jinde a neumi se postavit, neumi ani udelat zakladni krok, natoz aby tusil jak to pouzit. To je co chces?
To, ze se necinan nemuze naucit Kung Fu, to jsem take slychaval pred 40 lety. Ted uz to nerikaji protoze je to blbost, ale pokud je budou ucit ucitele kteri jsou na urovni te skolky tak budeme na vzdy cinanum pro smich.
GH
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Kain » ned 06. úno, 2011 8:45

Amen.
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod fakt » ned 06. úno, 2011 10:01

ukropcany píše:Miro ma pravdu, na kvalite nezalezi, hlavne ze platia... :evil:


Tohle tím neřekl a ty to víš.
Píšeš to pro to, že jsi Mirův odpůrce z podstaty. Mě se naopak jeho příspěvky líbí a to napříč tomu, že CBU necvičím. Je těžký přijímat všechno co říká. Na druhou stranu úroveň a obsah některých příspěvků zdejší fórum vysoce převyšuje.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 06. úno, 2011 10:28

no tak proc nejdete do ty jeji skoly nebo do skoly tradicniho kungfu nebo do ostatnich a nevysvetlite jim to? Kdyz mate potrebu bojovat proti spatnejm skolam (coz neni spatna vec), tak pres bu.cz to nerikam, ze nepomuze, ale tohle by bylo raznejsi. a treba by se zjistilo, ktera opravdu je a opravdu neni spatna.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Miro » ned 06. úno, 2011 10:35

Ahoj George,

skus sa na to pozriet este raz, inymi ocami. Nechcem ju obhajovat, len si myslim, ze to naozaj prehanas (ako je tu obecnym zvykom). Mas niekolko moznosti, ako k tomu doslo:
1. Web si nerobila sama, robila ju jej nejaka firma, mozno tvorca jej to upravil z duanu na dan (pretoze si mohol mysliet, ze takto je to spravne, mozno to urobil bez jej vedomia). Mozno ona sama vie, ze to ma byt spravne duan, ale nechala to tak, lebo komu by sa chcelo obvolavat webovu firmu kvoli takejto prkotine, ze?
2. Ranking je iba anglicke pretlmocenie cinskeho vyrazu duan. Mozeme pomerne spolahlivo predpokladat, ze ona dama sa v cinstine nevyzna, takze mozno ak na tom rankingu bola, pocula tam vyslovovat slovo duan, jej usi poculi dan, napisala dan.
3. Mozno ona dama vobec nevie ani to, ze dan je japonske hodnotenie.
4. A mozno je jej to uplne jedno, ci je to japonske, cinske, korejske alebo neviemake ine hodnotenie, mozno pre nu je podstatne, ze ma 2. stupen a ci je to dan, duan, toan, tan, tuan, mozno to ma uplne na haku. Su aj omnoho podstatnejsie veci, ze?

Nemyslel som to tak (a ani nenapisal), aby to ucili *ziaci* v materskej skolke (vid Tvoje "chces aby to ucili zaci v Materske skolce?"), myslel som to (a napisal) tak, ze su nutni aj ucitelia, ktori ucia aj na urovni materskej skolky. [Len tak mimo temu, Teba osobne bavi ucit malu nasobilku furt a furt dokola?] Aj v boxe ci zapaseni existuje zargon ci specializovane terminy, ale predpokladam, ze tam sa ludia nevysmievaju a nezhadzuju druhych, ak nieco nevedia. Ked Ta ten 2. dan tak pobavil, ze si do toho zaplietol aj jej gurua, preco si nezdvihol telefon (ma na webe svoje cislo) a nepovedal jej: "Pocuvajte, mate na webe napisany 2. dan, takto to robi blby dojem, akoby ste ani nevedela, ze dan je japonsky ranking? Zmente to, lebo ludia si z Vas budu robit srandu..."

Hej, uznam Ti, ze je smutné, ak za Tebou pride clovek, co cvici tjq 5 rokov a nevie ani stat ci urobit krok, ale ruku na srdce, uplne vsetci su taki? Neboli medzi nimi ani jeden-dvaja ci viac aspon priemerni? Naozaj cakas, ze vsetci, co za Tebou pridu, budu mat slusne zaklady?
Aj v Cine je, odhadujem, takych 90% cvicencov taijiquan teoreticky k smiechu, mohli by sme sa z nich smiat (tiez su na urovni skolky), ale tam sa z nich nesmeju, tam nie su taketo tendencie ohovarat a vysmievat sa. To je vyslovene charakteristika iba europsko-americkej kungfu sceny, ze cvicenci su na seba ako psi. Neviem, nesledujem napriklad capoeiru na Slovensku, ale domnievam sa, ze rovnako drviva vacsina z nich by mala velke problemy to uplatnit v praxi. Su slovenski capoeiristi taktiez rozhadani ako kungfisti? Judisti? Zapasnici? Karatisti? V boxerskych oddieloch tiez su ludia, ktori chodia si zabuchat do mechov, ale do ringu sa nepostavia. Este som nevidel tunajsich boxerov ci kickboxerov, aby sa z nich vysmievali. Divis sa, ze kungfu je potom inym ludom na smiech? Mozeme si za to sami, aj takymito reakciami... Co myslis? Respektujem Tvoj nazor, aj ak bude odlisny, ale predsa len by som ho chcel pocut. Dik.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod fakt » ned 06. úno, 2011 11:37

ukropcany píše:Ja to vidim samozrejme inak... Miro hadze mudra, ktore ma nacitane... ohana sa studiom tam a hentam a potom ho vidis a je Ti jasne ze je to truhlicek co nic nevie a preto o tom pise... Miro mal svoju sancu, tu bez vahania hodil do kosa a to bola chyba... za chyby sa totiz plati...

Mi nehovor ze si respektoval v skole ucitela, ktory ucil citanim z knizky, nech by to boli neviem ake perly...

A ano kultura jeho prejavu skutocne vycnieva, pretoze je neverbalna. Myslim ze nazivo by si to videl s tym respektom inak...


- Mnoho lidí háže načtená moudra (posilování, běhání, cvičení obecně) a co. Jsou na diskusním fóru a diskutujou. Nikdo je nepohřbívá. Tebe nemám za hloupýho kluka, takže tyhle příspěvky beru jako zaujatý. Na druhou stranu jsou to tvoje příspěvky, tak co - taky diskutuješ.
- Miro měl šanci na sparing a protože ji nevyužil, musí platit. Ale Miro psal, že spárovat nechce. A je spousta dalších, kteří se Volumíček aktivně neúčastní. Pro některé je jejich úroveň tristní a na vlastním tréningu si zamakají líp, pro některý zase vysoká ( i když to jsou jinak odborníci) a na sparing se necítí a někoho sparing fakt nezajímá.
- Respektuju tebe, protože máš smysl pro humor a nejsi hloupej. Ne však proto, že boxuješ.
- Respektuju i jiný lidi, kteří mě baví. A Miro mě baví fakt hodně.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod tonglong » ned 06. úno, 2011 11:41

Miro,
Nase www. stranky jsou nasi vizitkou a kazdy z nas je odpovedny za to jak se predstavuje.
"Aj v Cine je, odhadujem, takych 90% cvicencov taijiquan teoreticky k smiechu, mohli by sme sa z nich smiat (tiez su na urovni skolky), ale tam sa z nich nesmeju"
Premyslej o tom co pises a nehadej se. Sam pises "cvicencu". Me nevadi jak to kdo cvici. Kazdy se to musi nekdy naucit. Problem nastane kdyz tito lide kteri jsou na urovni te skolky uci. Proto nekritizuji jejich studenty. Kdyz nekdo zacina, je tezke se orientovat v tech stovkach nabidek zvlaste kdyz zacatecnik nevi jak poznat dobre cviceni od ne tak dobreho.
Tak si vem Prozak a myslim, ze toto mame vyreseno.
GH
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Miro » ned 06. úno, 2011 12:01

George,

tymi cvicencami som myslel obecne vsetkych, studentov aj ucitelov (ucitelia su tiez cvicenci). Tiez dufam, ze nie si lekar, lebo nejaky iny lekar by sa Ti mohol posmievat kvoli Prozacu (vies velmi dobre anglicky na rozdiel od tej pani, co cinsky asi nevie asi nic).
Ale mas pravdu, nechajme to, :-) su aj ine veci, pekny den.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jian » ned 06. úno, 2011 12:40

fakt: palec nahoru.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod fakt » ned 06. úno, 2011 13:28

Jian píše:fakt: palec nahoru.


A respektuju i lidi, kteří šetří žlutejma kolečkama.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Yvan » ned 06. úno, 2011 16:24

"Potřební jsou ale všichni, jak připomíná známá pasáž z Exupéryho Citadely: král vyhnal průměrné sochaře, aby si ponechal jen ty výjimečné. A z těch výjimečných se stal záhy průměr. "

Vladimír Kolkolia v rozhovoru pro časopis RESPEKT č.45/2005, 6.11.2005
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod levakbob » ned 06. úno, 2011 17:06

tonglong: Tenhle topik má nějaký hlubší význam anebo s ním chceš jen ztrapnit někoho, koho vůbec neznáš?
Naposledy upravil levakbob dne pon 07. úno, 2011 9:12, celkově upraveno 1
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Yvan » pon 07. úno, 2011 9:02

levakbob píše:Tenhle topik má nějaký hlubší význam anebo s ním chceš jen ztrapnit někoho, koho vůbec neznáš?


Koho se ptáš?
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod levakbob » pon 07. úno, 2011 9:08

upřesněno viz výše
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod tonglong » pon 07. úno, 2011 11:37

2 levakbob. Chtel jsem jen poukazat na to co se deje v komunite CBU.
Nekteri, z velke vetsiny zacinajici ucitele, se ohrazuji ruznyma bezvyznamnyma certifikatama nebo pochybnyma titulama mistry sveta a v tomto pripade japonskymi dany. Proc asi? Aby prilakali vice zacinajicich zajemcu kteri nevedi podle ceho vybirat.
V cechach mame takovy zlozvyk. Nekdo si koupi knizku na akupunturu a nez ji docte, tak si bezi koupit jehly. Jiny si koupi knihu o Feng shuei a hned si bezi koupit zrcadka. Dalsi si precte tri knihy o Tai chi a vyda ctvrtou. Mohl bych dlouho pokracovat. Vse toto se studuje v Cine desitky let. Tak se nediv,ze jsme cinanum pro smich a my aby jsme se stydeli nekde na verejnosti rict, ze se venujeme cinskym bojovym umenim.
Jo a ver mi, ze i kdyz je to zacinajici ucitel a dela to uprime a s laskou (jinak by se to ani delat nemelo), tak jsem prvni kdo ho bude podporovat. Oni i ucitele se totiz musi ucit jak ucit.
GH
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků