WT vs. Krav Maga

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

WT vs. Krav Maga

Příspěvekod paper_smoker » úte 08. úno, 2011 20:48

Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o radu, které z těchto BU upřednostnit. Dělám Wing Tsun paralelně s Escrimou něco přes rok, ale pořád si nejsem jist, jestli je to ono. Kdybych měl problém na ulici, tak asi instinktivně dám pěst za ucho a praštím jako boxer. O tom, že bych nahodil WT postoj, zaujal správné těžiště, ladně přes špičku postoupil k soupeři a za pomoci vnímání jeho tlaků bych ho ubil k smrti řetězovými údery pochybuji. navíc mi trochu vadí, že občas jdu na trénink dá se říci zbytečně a odcházím s pocitem, že neznám nic nového, nejsem ani unavený a ani se necítím procvičen v doposud nabytých dovednostech. Cenově mi to celkem vyhovuje, tedy až na to že občas musím zaplatit za zkoušku, při které mě nikdo nezkoušel . ..

Naopak se mi líbí Escrima, která mi přijde zábavná i praktická :wink:

No a nedávno v našem městě byl otevřen klub KM, který vede nějaký instruktor z Prahy a asi to nebudou nějací hňupi, kož to patří pod krav-maga.cz ( řekl bych ) No a já přemýšlím, jestli bych nepřešel sem . . . Cenově je to sice docela humus, musel bych chodit na brigády, ale zase se neplatí zkoušky ap.

PS: Na box ani žádnou jeho obměnu chodit nechci, jelikož je tam spousta idiotů ;-)
...

Děkuji za váš názor.
paper_smoker
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 08. úno, 2011 0:00

 

Příspěvekod reccol » úte 08. úno, 2011 21:15

Kdyz te trenink nenaplnuje, skonci s tim, nema cenu s tim ztracet cas. Z KM dost zalezi kdo to trenuje, ale obecne si maknes a vetsinou i prastis :-)
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod paper_smoker » úte 08. úno, 2011 21:25

ukropacany: Narážel jsem konkrétně na místní gym, kam chodí fakticky nesympatičtí lidé ;-) Že existujou super kluby a cvičenci zabývající se tímto sportem nepochybuji ..
paper_smoker
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 08. úno, 2011 0:00

Re: WT vs. Krav Maga

Příspěvekod coffee_monk » úte 08. úno, 2011 21:40

paper_smoker píše:
Naopak se mi líbí Escrima, která mi přijde zábavná i praktická :wink:


A co přímo ty "Filipíny". Nic takového poblíž není?
coffee_monk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 02. říj, 2010 23:00

Příspěvekod frankstrike » úte 08. úno, 2011 21:54

má ten MT klub jméno? jinak na tvim místě bych tam skončil a zkusil tu KM, když tě to nebaví, jen nechápu jak si tam mohl vydržet rok:D
frankstrike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 21. led, 2011 0:00

Příspěvekod martinYT » úte 08. úno, 2011 21:59

Ahoj,
v kterém městě trénuješ? Pokud ti WT nevyhovuje tak ho nedělej, pokud tam chodíš jenom kvůli malým penězům, tak nakonec za nějakou dobu zjistíš, že nic neumíš a stálo tě to víc než pokud bys je dal sice za dražší trénink, ale zato kvalitnější. Jinak to jak je veden trénink zaléží hlavně na učiteli.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod paper_smoker » úte 08. úno, 2011 22:47

No, jsou dva tréninky týdně, přičemž na jednom je přítomen technický stupeň - tento trénink bývá většinou dobrý, alespoň v porovnáním s tím druhým tréninkem, kdy třeba hodinu stojím a dělám tlakové cvičení s někým, kdo na to kašle, takže asi nulový přínos.

Spíš než s průběhem tréninků, mám spíše problém s tím užitím v praxi, jak jsem psal výše.

frankstrike: ano, má

coffee_monk: Bohužel, jsme menší město :-(
paper_smoker
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 08. úno, 2011 0:00

Příspěvekod marcelo » stř 09. úno, 2011 0:31

paper-smoker: moja rada..utekaj prec na Krav magu...KM je vycuc viacerych stylov,pokial to to tam instruktor vedie na vykon a pod stresom,tak za pol roka sa naucis viac ako na WT za cely cas ,co tam smrdis :wink:

..uz len ten prirodzeny postoj,pohyb,techniky budu oproti WT ina dimenzia..

..sice ja sam z KM nepadam nadsenim do kolien,ale oproti stavu v akom si ,uplne ina dimenzia :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod siegfried » stř 09. úno, 2011 14:34

Zajdi se na tu Krav Magu mrknout. To, ze to je pod krav-maga.cz ale neni zaruka kvality. Osobne je nemuzu nijak zvlast doporucit (ucej to mlady kluci, bylo nas v telocvicne zoufale moc, takze hrozil uraz, podle me prehnanej duraz na posilovani, na muj vkus to rozjizdej nak moc do velkyho byznysu, na to ze to asi nejsou zadny mistri atd.), ale je to uz nakej patek co sem mel tu cest. Treba se zlepsili a treba ma na to nekdo jinej nazor (hovorim o bratrech, jeden takovej skejtak a druhej dready skoro az na zem).
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sennin » stř 09. úno, 2011 17:22

marcelo píše:paper-smoker: moja rada..utekaj prec na Krav magu...KM je vycuc viacerych stylov,pokial to to tam instruktor vedie na vykon a pod stresom,tak za pol roka sa naucis viac ako na WT za cely cas ,co tam smrdis :wink:

..uz len ten prirodzeny postoj,pohyb,techniky budu oproti WT ina dimenzia..

..sice ja sam z KM nepadam nadsenim do kolien,ale oproti stavu v akom si ,uplne ina dimenzia :lol:


Jo...
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

 

Re: WT vs. Krav Maga

Příspěvekod luen » stř 09. úno, 2011 19:45

paper_smoker píše:Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o radu, které z těchto BU upřednostnit. Dělám Wing Tsun paralelně s Escrimou něco přes rok, ale pořád si nejsem jist, jestli je to ono. Kdybych měl problém na ulici, tak asi instinktivně dám pěst za ucho a praštím jako boxer. O tom, že bych nahodil WT postoj, zaujal správné těžiště, ladně přes špičku postoupil k soupeři a za pomoci vnímání jeho tlaků bych ho ubil k smrti řetězovými údery pochybuji. navíc mi trochu vadí, že občas jdu na trénink dá se říci zbytečně a odcházím s pocitem, že neznám nic nového, nejsem ani unavený a ani se necítím procvičen v doposud nabytých dovednostech. Cenově mi to celkem vyhovuje, tedy až na to že občas musím zaplatit za zkoušku, při které mě nikdo nezkoušel . ..

Naopak se mi líbí Escrima, která mi přijde zábavná i praktická :wink:

No a nedávno v našem městě byl otevřen klub KM, který vede nějaký instruktor z Prahy a asi to nebudou nějací hňupi, kož to patří pod krav-maga.cz ( řekl bych ) No a já přemýšlím, jestli bych nepřešel sem . . . Cenově je to sice docela humus, musel bych chodit na brigády, ale zase se neplatí zkoušky ap.

PS: Na box ani žádnou jeho obměnu chodit nechci, jelikož je tam spousta idiotů ;-)
...

Děkuji za váš názor.


Asi nejaky spatny oddil, protoze nic takoveho jako wing cheun postoj, wing cheun uder, natoz retezovej (tak jak je tato vec predkladana "odbornikama" verejnosti a pod... vlastne neexistuje :wink:
Jestli tam jen chisaujete a probirate aplikace, tak se koukni ve svem okoli po necem jinem. Nema to nic spolecneho s wing cheun, ale je to jen multilevelovej bullshit.

Neni to o nazvech, o znackach, ale o kvalitach jednotlivejch lidi :wink: Jdi za nima, hledej podle jmena... Na zradlo do restaurace take nechodime kvuli hospode, ale kvuli sikovnemu kuchari. kdyz kuchar odejde, tak vsichni nevericne krouti hlavama, jak se tam kuchyne zhorsila a lidi si to nespoji s kucharem. Jen lidi jsou zarukou kvality, v zadnem pripade nejakej nazev. Kazdej jouda muze matlanine rikat kung fu/gung fu/gong fu nebo wing/ving/yong tsun, tjun, chun, cheun ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: WT vs. Krav Maga

Příspěvekod ilukass » stř 09. úno, 2011 22:03

luen píše: Neni to o nazvech, o znackach, ale o kvalitach jednotlivejch lidi


Tak to přesně sedí, akorát mi příjde že se tím každej neřídí.
ilukass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 11. říj, 2010 23:00

Re: WT vs. Krav Maga

Příspěvekod zipule » stř 09. úno, 2011 23:17

luen píše:
Asi nejaky spatny oddil, protoze nic takoveho jako wing cheun postoj, wing cheun uder, natoz retezovej (tak jak je tato vec predkladana "odbornikama" verejnosti a pod... vlastne neexistuje :wink:
Jestli tam jen chisaujete a probirate aplikace, tak se koukni ve svem okoli po necem jinem. Nema to nic spolecneho s wing cheun, ale je to jen multilevelovej bullshit.

Neni to o nazvech, o znackach, ale o kvalitach jednotlivejch lidi :wink: Jdi za nima, hledej podle jmena... Na zradlo do restaurace take nechodime kvuli hospode, ale kvuli sikovnemu kuchari. kdyz kuchar odejde, tak vsichni nevericne krouti hlavama, jak se tam kuchyne zhorsila a lidi si to nespoji s kucharem. Jen lidi jsou zarukou kvality, v zadnem pripade nejakej nazev. Kazdej jouda muze matlanine rikat kung fu/gung fu/gong fu nebo wing/ving/yong tsun, tjun, chun, cheun ...

Dobře řečeno! :)
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

..

Příspěvekod mikro » pát 11. úno, 2011 12:21

Mel sem tu "cest" delat oboji a dokonce jednu dobu oboji najednou a subjektivne muzu rict,ze jsem si z KM treninku odnesl vic nez-li z WT,pze pokud dostanes za partnera flakace,tak si z treninku neodneses vubec nic,delate to oba spatne a ucis se jeste vetsi sracku nez by ses normalne mel ucit..to je uplne spatne..na KM sis aspon bouchal do lap a to ze to drzel dejme tomu podobnej flakac blbe,dostal ranu a daval si pak vic pozor:)..nehlede na prirozenejsich postojich,pohybech,uderech apod..
ale samozrejme,jak uz bylo napsano,zalezi,kdo KM u tebe bude ucit..ale potom co sem si pricichnul k bu,kde je aspon nejaka forma sparingu,tak bych se ke KM asi nevratil..
mikro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. kvě, 2009 23:00

Re: ..

Příspěvekod TongPo » sob 12. úno, 2011 9:16

mikro píše:...ale samozrejme,jak uz bylo napsano,zalezi,kdo KM u tebe bude ucit..ale potom co sem si pricichnul k bu,kde je aspon nejaka forma sparingu,tak bych se ke KM asi nevratil..

Jenže on by sparring měl bejt běžnou součástí tréninku KM :idea: A proč tomu tak často není? Protože by kvůli sparringu z KM její "učitelům" uteklo hodně platících měkkejšů. O tom, že cvičení aerokravmagabicu ve stylu haha hihi nebude z hlediska reálný sebeobrany zrovna přínosným počinem, asi netřeba diskutovat. :?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Re: ..

Příspěvekod zipule » sob 12. úno, 2011 9:34

TongPo píše:
mikro píše:...ale samozrejme,jak uz bylo napsano,zalezi,kdo KM u tebe bude ucit..ale potom co sem si pricichnul k bu,kde je aspon nejaka forma sparingu,tak bych se ke KM asi nevratil..

Jenže on by sparring měl bejt běžnou součástí tréninku KM :idea: A proč tomu tak často není? Protože by kvůli sparringu z KM její "učitelům" uteklo hodně platících měkkejšů. O tom, že cvičení aerokravmagabicu ve stylu haha hihi nebude z hlediska reálný sebeobrany zrovna přínosným počinem, asi netřeba diskutovat. :?

Co dodat,snad jen, že cvičení čehokoli stylem haha hihi nebude pro sebeobranu přínosem..
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Re: ..

Příspěvekod luen » ned 13. úno, 2011 13:12

TongPo píše:
mikro píše:...ale samozrejme,jak uz bylo napsano,zalezi,kdo KM u tebe bude ucit..ale potom co sem si pricichnul k bu,kde je aspon nejaka forma sparingu,tak bych se ke KM asi nevratil..

Jenže on by sparring měl bejt běžnou součástí tréninku KM :idea: A proč tomu tak často není? Protože by kvůli sparringu z KM její "učitelům" uteklo hodně platících měkkejšů. O tom, že cvičení aerokravmagabicu ve stylu haha hihi nebude z hlediska reálný sebeobrany zrovna přínosným počinem, asi netřeba diskutovat. :?


Nutne to musi byt soucasti vlastne kazdeho bu/bs, jinak se to promeni treba na:

- "cviceni" prostnych (gymnastika)
- "cviceni" pro nemocne (zdravotne pohybova aktivita)
- proste sekticka, ktera nepoprdne (nemohl jsem si odpustit hlasku ze SouthParku) jakoukoli nahradni aktivitou, ktera se schovava za tzv. Bojove umeni.

Vsichni jsme sami svedci i na tomto serveru, jak se nekteri hodne snazi zakryt svou neschopnost obstat v duelu ... za ostatni cinnosti, ktere primo nesouviseji s predmetem nazvu :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: ..

Příspěvekod graver » ned 13. úno, 2011 18:10

luen píše:neschopnost obstat v duelu

Výš než schopnost obstát v duelu hodnotím schopnost se duelu zúčastnit :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: ..

Příspěvekod luen » ned 13. úno, 2011 19:55

graver píše:
luen píše:neschopnost obstat v duelu

Výš než schopnost obstát v duelu hodnotím schopnost se duelu zúčastnit :wink:


A ja to tak i myslel :wink: Jen jsem byl linej vypsat, co vse mi smrdi na pristupu urcitejch typu...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron