Zahlenění

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Zahlenění

Příspěvekod Clodman » pát 18. úno, 2011 11:59

Po dlouhé době, co jsem zde nic přínosného nepřispěl (a když se zamyslím nad Jendisovým novým tématem:) ani předtím to přínosné dvakrát nebylo, jsem zjistil, že potřebuju poradit. Jedná se o zahlenění. Nevím jestli jsem přechodil nějakou chřipku nebo co, ale pořád tak divně pokašlávám a mám nějak moc hlenu v krku. Bojuju s tím už několik let a pořád se toho nemůžu zbavit. Když jsem s tím byl u doktora (obvodního), tak ten mi předepsal antibiotika, která můj problém stejně nevyřešila. Tak sem si tak zabrouzdal po internetu a koumal jsem co tak na zahlenění zabírá a ponejvíc tam píšou, že křen v kombinaci s citrónovou šťávou. Naproti tomu prý není vhodné pít mléko (kravské) kvůli nadbytku kaseinu a mléčné výrobky obecně. Tak sem se chtěl zeptat místních znalců čínské medicíny, zda by mi nepomohli nějakou přírodní cestou, protože je to hrozný když člověk na závodech musí plivat chránič, protože "toho" má plnou hubu. Díky za názory a snad mi to nějak pomůže.
Jinak na fóru jsem to hledal, ale myslím že se to tu nikdy neřešilo.
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

 

Příspěvekod Jendis » pát 18. úno, 2011 12:07

je to sice v blbém okruhu(ale třeba to admin přesune).

Pokud mohu poradit,tak si udělej vývar(nebo to zchroupej....vývar je ale lepší) z Daikonu(japonská bílá ředkev). Manželka měla něco,co popisuješ...její starší bratr je vegan a tak jí doporučil tohle......chvilku se nic nedělo a potom se málem utopila,jak se hleny začaly tlačit z těla ven. Do třech dnů měla pokoj :!:

http://muj.labuznik.com/zaznam_denicku. ... 46&l=DanaJ
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Clodman » pát 18. úno, 2011 12:11

Děkuju to určitě vyzkouším. Jenom až to půjde ven tak doufám, že nedopadnu jak ve scary movie :)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Pec » pát 18. úno, 2011 13:32

Mléko nepiji a zahlenění mne netrápí. Nevím, nakolik je mezi tím přímá úměra :-) Jogurty (bílý selský od Hollandie) a sýry jím.
A když mám plný nos, tak propláchnutí vodou je fajn.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Targa » pon 21. úno, 2011 9:27

Když ti ředkev nepomůže, zajdi si na plicní a zkus se nechat otestovat na astma...
Targa
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 18. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod DrGlock » pon 21. úno, 2011 10:47

Pokud se jedná o dlouhodobý či opakující se problém, tak bych se zaměřil na hledání příčiny. Přece nemá smysl si celý život vyplachovat nos. Myslím si, že v obou případech (Coldman i syn ukropa) by mohla být příčinou alergie, respektive alergická rýma. Já ji mám od malička, a to co popisujete, znám moc dobře z vlastních zkušeností. Doporučuji zajít na alergologii. Třeba přijdete na to, že je příčinou/spouštěčem je jen nějaká potravina, a bude stačit se jí vyhnout, a problémy se zahleněním se pak třeba už nikdy neprojeví.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Yvan » pon 21. úno, 2011 11:25

ukropcany píše:Ja síce so zahlieňovaním problémy nemám, ale môj starší sym občas začne mať z ničoho nič strašné sople a kašle ako starý fajčiar a výplachy nosa spravili vždy do týždňa zázrak... a teraz už ani nešpekulujeme, výplach má každý večer a je fit.


Vyplachování nosu slanou vodou je supr.
Můj jogínský kamarád mi doporučil k tomu účelu tradiční indickou mosaznou konvičku a funguje to výborně.
Velmi jednoduché a rychlé.
Funguje to jednak jako očišťování organismu i jako prevence různých nachlazením a ještě horším nemocovým prevítům.
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

To znám :-(

Příspěvekod PyrotechniX » stř 23. úno, 2011 19:46

Taky by mě to zajímalo ... nechápu sice moc ten proplach nosu solenou vodou ani zmínku o mosazné konvičce, ale zchroustat ředkec snad zvládnu :D . Asi před 5 lety jsem šel s babičkou na rehabilitaci do nemocnice a cestou jsem jedl sníh (malé, blbé děcko - dneska jsem jenom blbé děcko :D), zřejmě ten sníh počůral nějaký pes a já si přivodil nějakou infekci nebo co ... ten den jsem strašně vychrchlával hleny a popravdě, ani po 5 letech mě to nepřešlo. Začal jsem sice kouřit a možná se to i zhoršilo, ale ne nějak výrazně. Docela fest mě to se*e. Je to dost nechutné a já při cestě po chodníku co 5 vteřin chlustám .... :-(
Nevím co s tím, alergolog mi nic nenašel, stejně tak ORL :-(
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Jan » stř 23. úno, 2011 20:41

Já osobně vždy trpěl zahleněním a často pak toto přecházelo v silné záněty průdušek. Přestal jsem pít kravské mléko a mohu říci, že od té doby ani jeden zánět průdušek, jsou to 4 roky. Těžko říci, jestli je to tím. Nutno dodat, že jsem bohužel kuřák, ale prostě již nechrchlám a to ani po ránu... :-) Jak jsem míval ve zvyku. :-) Jinak se mi též osvědčil zázvor a to v podobě "čaje". Najemno nastrouhat, zalít horkou vodou a alespoň deset minut louhovat. Alespoň já po něm odkašlávám. Nejlépe pít na lačno, samozřejmě bez cukru, slabší nátury si mohou doplnit medem...
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Pec » stř 23. úno, 2011 21:37

Mléko tomu zahlenění opravdu dost pomáhá.
Před léty jsem četl rozhovor s nějakým potápěčem. Myslím, že útočil na rekord v hloubce potápění bez přístrojů.
Kromě jiného (jako například toho, že cviky z jógy byly součástí tréninku) říkal, že se kvůli zahlenění vyhýbá mléku. Že když ho vynechal a po měsíci jej ochutnal, tak zjistil, že mu chutná úplně jinak než předtím, že je jakoby "hustší". (já s tím mám stejnou zkušenost). Vysvětloval to tak, že vysazením mléka zmizi vrstva "hlenu", a tak dojde ke změně ve vnímání.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Pec » stř 23. úno, 2011 21:38

ukropcany píše:4yvan - my používame flašu z Jupíka 8)

Kolik dáváte té soli do vody?
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Clodman » čtv 24. úno, 2011 11:33

ted trosku OT, otázka spíš pro kickboxery.

Poslední dobou začínám cítit kyčle. Při rozcvičování když se dělají vnější oblouky, tak mi v pravé nepříjemně loupe, jako by to vyskakovalo:) To samý když třeba dělám roundhouse kick na snažím se tam tu nohu na konci "nechat" nataženou, nejde to přes bolest v kyčli vydržet. Nějak se mi nechce jít na orthopedii, tak se ptám jestli s tím někdo nemáte ňákou zkušenost, ňáký cviky co tomu pomáhaj, mastičky apod. Já vím, že kyčle nemají tyhle sporty rády, když každej trénink inkasujou takovej 100 lowkicků ale nějak si nemůžu pomoct. :) Jinak např. s rozštěpem problém nemám, ono se to dycky ke konci tréninku trošku zlepší, ale vůbec netuším jak kyčel funguje, aby mně jednou nevypadlo z pouzdra úplně a já pak mohl vůbec chodit. Díky za postřehy a zkušenosti.
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Idaho » pát 25. úno, 2011 9:44

Clodman píše:ted trosku OT, otázka spíš pro kickboxery.

Poslední dobou začínám cítit kyčle. Při rozcvičování když se dělají vnější oblouky, tak mi v pravé nepříjemně loupe, jako by to vyskakovalo:) To samý když třeba dělám roundhouse kick na snažím se tam tu nohu na konci "nechat" nataženou, nejde to přes bolest v kyčli vydržet. Nějak se mi nechce jít na orthopedii, tak se ptám jestli s tím někdo nemáte ňákou zkušenost, ňáký cviky co tomu pomáhaj, mastičky apod. Já vím, že kyčle nemají tyhle sporty rády, když každej trénink inkasujou takovej 100 lowkicků ale nějak si nemůžu pomoct. :) Jinak např. s rozštěpem problém nemám, ono se to dycky ke konci tréninku trošku zlepší, ale vůbec netuším jak kyčel funguje, aby mně jednou nevypadlo z pouzdra úplně a já pak mohl vůbec chodit. Díky za postřehy a zkušenosti.


Proč proboha nezaložíš jiné téma a taháš to do „Zahlenění“?
Idaho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 18. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Clodman » pát 25. úno, 2011 10:29

Předem jsem se omluvil za OT a nevim proč bych kvůli tomu měl zakládat jiný odkaz. Ptám se na co mě zajímá a nebudu kvůli tomu zakládat 20 témat. Pokud se podíváš na 90 % témat, tak se dycky na konci v důsledku flamu a pod. řeší úplně něco jiného než na začátku.A navíc tohle jsem založil já, takže pokud ti to vadí tak to nečti. U jinýho odkazu bych si to nedovolil.
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků