hmotnost box. pytlu

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

hmotnost box. pytlu

Příspěvekod ElDiablo » ned 06. bře, 2011 17:40

Prosim, jak tezke byvaji boxovaci pytle se kterymi trenuji profesionalni boxeri(napr. Tyson)? Muj ma cca 40kg, ale kdyz jsem videl nejake Tysonovo video, tak ten jeho musel met aspon 100kg podle me, protoze se nehybal ani tolik co ten muj a udery daval nesrovnatelne silnejsi. Kolik ty profesionalni pytle vazi?(ptam se pro zajimavost, ne ze bych si ho chtel koupit :) )
ElDiablo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 18. úno, 2006 0:00

 

Příspěvekod Dalt » ned 06. bře, 2011 17:50

to neni ani tak hmotnosti pytle - tyson (resp jakejkoliv zkusenejsi boxer) muze cvicit klidne na 3kg hrusce a nebude se mu hebat - jde o to, ze kdyz cvicis na pytly, tak je tvym cilem to, aby se ten pytel nepohnul - tzn muzes tam mlatit bomby jak z dela, ale pytel se nema moc hejbat - a jak je to mozny? je to tim, ze ty jako zacatecnik mlatis do bytle tak, ze ho tlacis - tzn nevyuzivas delky svych pazi a jen ten pytel od sebe "odstrkavas" - tvym cilem ma byt najit si takovou vzdalenost, kdy mlatis tvrdy udery, ale je to na takovou dalku, ze mas teoretickej "pruboj do pytle" tak kolem 5cm...zkratka netlac na pytel, snaz se udirat na dalku a to jsou teprve bomby...nevim jak to lip vysvetlit :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod zipule » ned 06. bře, 2011 18:50

Ucrope, mohl bys sem prosim, az budes mit chvilku, hodit nějaké videjko, jak to má vypadat a protiklad jak to nemá vypadat?
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Dalt » ned 06. bře, 2011 19:08

http://www.youtube.com/watch?v=RueDNUU9UfE

tak by to melo vypadat - ten chlap ma rozhodne silu aby mu lital pytel az ke stropu...ale to se nedej ze?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Dalt » ned 06. bře, 2011 19:12

samozrejme je hromada drilu kde naopak pytel tlacis a simulujes si tak ruzny bojovy situace, ale pro zacatecnika je dulezity naucit se prave ten "pytel v klidu" :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod zipule » ned 06. bře, 2011 19:12

Díky za inspiraci, vadí něčemu to, že mám pytel pověšenej níž a tím pádem do něj mlátím v jeho horní půlce? Mám to jednak z technických důvodů těch prostor, kde ho mám a jednak je to je metrovej pytel a já do něj i kopu...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Dalt » ned 06. bře, 2011 19:15

s prostorama nic nenadelas - ja to mam taky tak a....jo trochu to vadi, ale kdyz to jinak nejde... (treba prave kvuli tomu rozhoupani pytle - kdyz mlatis do horni pulky, tak te to tak nenuti bejt technickej, jako kdybys mlatil do spodni - vic se houpe...)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod zipule » ned 06. bře, 2011 19:29

Aha, chápu. Díky za vysvětlení. :)
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod ElDiablo » ned 06. bře, 2011 20:15

hej diky borci, byl jsem ted ve sklepe si to zkusit a fakt to funguje, kdyz stojim trochu dal tak to tak nelita:). ale chcu se zeptat jeste, kdybych mel boxovat s nekym, tak to taky plati co tu pisete, nebo tam musi clovek pristupovat bliz? diky
ElDiablo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 18. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Gino » ned 06. bře, 2011 22:16

No teda :-)
Já měl doma 40kg taky a... no, asi jde o subjektivní popis toho, co znamená "lítá mi to". Ta čtyřicítka mi lítala taky (jen o maličko víc, než na tom videjku od Dalta). Teď mám doma 70kg a lítá samozřejmě o dost méně, hihi. Nicméně těžší pytel jsem si kupoval hlavně kvůli tomu, že je i větší a jeho spodní okraj mám 30cm nad zemí, takže mohu trénovat i kopy.

Jinak si nemysli, že když budeš udírat s "teoretickym průbojem do pytle tak 5cm", že ti to nebude lítat. Pokud nebudeš pleskat jen do povrchu, tak ti lítat bude. To už je ale o tom, co si kdo představuje pod tím pojmem. Dalt se možná vylekal, že do toho pytle opravdu spíš strkáš, než boucháš.

Celkově se do pytle dá jet silově (bomby, pak to víc lítá), nebo i technicky (rychlostně, pak to i méně "lítá"). Nerad bych se ale zapletl do slovíčkaření a pojmů nepojmů. Hlavně abys byl spokojen. Pokud jsi těžkej chlap a máš už něco naboucháno, tak ta čtyřicítka ti holt lítat bude, když do ní budeš dávat velký rány :)

EDIT: jinak Dalte, moc hezkej work out na pytli jsi postnul!
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod zipule » ned 06. bře, 2011 22:25

http://www.youtube.com/watch?v=qXuOuR1URPQ&feature=fvw

tohle bych hádal jako dobrou ukázku toho, jak se to dělat NEMÁ.
Co vy na to páni boxeři?
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Gino » ned 06. bře, 2011 22:28

Těžko říct, nemá.... chlap evidentně jede na bomby, tak se dá taky bouchat. Navíc má lehkej pytel a je ho kus (toho chlapa), takže mu to opravdu "lítá" :lol:

Já bych tam viděl spíš jiný nešvary - nelíbí se mi, že je u toho pořád dost otevřenej, ale zase - kdo ví. Třeba to video natočil jenom proto, aby bylo vidět, jaký umí dát rány a neznamená to, že někdy nepřidá i jiné, kde z něj bude slušnej technik.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » pon 07. bře, 2011 14:28

ukropcany píše:Ešte jeden PacMan - http://www.youtube.com/watch?v=qKPDeMXi ... ure=fvwrel

tvl no fuj!... pekelný :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod zipule » úte 08. bře, 2011 7:07

Díky, toho Pacmana už jsem viděl, taky jsem si říkal, proč má ty ruky tak dole...ta rychlost je neskutečná
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků