výběr bojového umění

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod toddb » pon 07. bře, 2011 19:58

Co si ověří sparringem v rukavicích? Jako člověk, kterej dělá WT v těch rukavicích nemá proti boxerům šanci, i kdyby byl sebelepší. Já to prostě vidím, chodím jednou za čas spárovat s ex-WTčkařema (lidi,kterejm to šlapalo, ne žádný padavky bez kondice) a v rukavicích si je dávám a to umím vcelku houby, ale bez nich je to prostě jiný kafe a to mi nikdo nevymluví. Když vidím Luena na videu ze setkání BU vol. X, tak podle mě primárně boxuje (dobře) , ale kdyby ty rukavice neměl, tak bojuje úplně jinak Nelíbí se mi tohle nucení našich pravidel (box, kickbox, thaibox) lidem, který na to primárně netrénujou.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

 

Příspěvekod Trull » pon 07. bře, 2011 21:21

Dik za reakce. Ja se ani tak nebojim o vlastni schopnosti. Vim, ze jsem se neco za tu dobu naucil a vim, ze je to jen zlomek toho co lezi prede mnou. Spis me zajimalo, zda jde o despekt vuci celemu WCh a nebo WT a na to jste mi vlastne take odpovedeli :-)

Co se tyce sparringu, s par kamarady co delaji box a jeden kickbox jsem parkrat zkousel s ruznymi vysledky. Zkusenejsi mne spise dostavali, ti mene nebo slabsi spis ne. Ale docela jsem se citil limitovany. Vim samozrejme, ze to jinak nejde. Castecne to kompenzuju grapplingovymi rukavicemi ale proste nektere veci, primarne kopy, nemuzu pouzit tak jak bych chtel v realu, pokud jim nechci fakt ublizit. Naopak nazpatek dostavam s rukavicemi plnou dardu:-) Ale jo myslim ze vzhledem k casu, ktery jsem zatim treninkem stravil zvladam odpovidajici kvantum schopnosti.
Trull
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07. bře, 2011 0:00

Příspěvekod siegfried » pon 07. bře, 2011 21:43

Sorry za zacatecnickej dotaz, ale jak se v praxi realizujou tyhle "sparring" souboje, o kterych se tu tak casto mluvi? (myslel jsem, ze sparring je jen proste trenink ve dvou a vice lidech, kontrolovane) To se do toho jde naplno? Dyt to musi koncit pokazdy nakyma zranenima...? Nebo je to jen v naky lehky rychlosti a spis takovy pratelsky, v klidku? Neumim si predstavit, jak si daj takovejhle souboj lidi, co davaj pesti do krku, pichaj do oci, sekaj na krcni tepny apod. apod. :roll:
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod reccol » pon 07. bře, 2011 21:59

Nic takovyho nedelas, anzto mas ty rukavice. Plus si samozrejme stanovis nejaky hranice (treba ho nebudes mlatit do zatylku).
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Trull » pon 07. bře, 2011 22:19

ukropcany - ja nemam problem kopat na telo, ale casto se mi otevre moznost dat treba side kick na koleno a do toho uz nejdu, i pres pripadnej chranic se bojim, ze by tam neco mohlo udelat krup. A samozrejme koleno na hlavu, loket do krku apod, to taky ne:-) Leung Ting, no, to je zvlastni pan, potkal jsem na netu par lidi, kteri ho maji za boha a kdyz jsem navrhl sparring, zadny mereni kdo je drsnejsi, ale proste me zajimal rozdil technik, tak mi bylo receno, ze to proste nejde a pri spolecnem treninku jsem casto slysel o tom jak blbe pouzivam energie v tele...coz jsem nepochopil, zeptal se co mam konkretne blbe at me opravej, tak mi rekli, ze to neni videt, ze to je uvnitr. Tak to dik. Tim jsem cokoliv s nimi vypustil, protoze jsem nevidel ten presun do praxe.
Trull
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07. bře, 2011 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » pon 07. bře, 2011 22:51

Ohledně toho vnucování pravidel - ono je to "vnucování", protože chrániče jsou tady pro zdraví, ne aby se nějaký sport provozoval snáz.
Osobně si myslím, že když někoho dokážu vypnout s rukavicema, bez nich to echt není žádný problém a žádné libůstky jako prsty kamkoli snad ani nemusím řešit...
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod toddb » úte 08. bře, 2011 7:29

Vrozkrokkop píše:Ohledně toho vnucování pravidel - ono je to "vnucování", protože chrániče jsou tady pro zdraví, ne aby se nějaký sport provozoval snáz.
Osobně si myslím, že když někoho dokážu vypnout s rukavicema, bez nich to echt není žádný problém a žádné libůstky jako prsty kamkoli snad ani nemusím řešit...


Ale jasně, že máš pravdu s tím zdravím, prsty kamkoliv-o tom tady snad ani nikdo nemluvil. Co jsem měl na mysli je to, že když pošleš někoho pospárovat s boxerama ve sparringu v box. rukavicích, tak hned od zač. má strašnou nevýhodu, protože on v těch rukavicích neboxuje obden jako já nebo třeba ty, ale třeba v nich neboxuje vůbec...ale nechme toho, Trull už na to odpověděl sám, takže není co řešit.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod cudles » úte 08. bře, 2011 8:58

Trull: V Plzni? A kde že to bylo? Ptám se, protože spolubydlící na koleji, v tomhle směru úplnej laik, chtěl začít něco dělat, tak byl na 1-2 trénincích wing tsun(nebudu roozlišovat ruzny formy jak se to píše), a když jsem se ho ptal co a jak, tak mi popisoval přesně to, co se má možnost člověk dočíst tady. Postoj se špičkama dovnitř, údajně kvůli tomu abys nedostal do koulí, řetězáky, apod. Nemluvě o tom, že když se tam ptal tamního trenéra, co si myslí o thaiboxu, boxu a podobnejch sportech, tak klasické odpovědi ve stylu bezduchý mlácení e bez techniky, jenom sport, proto nesparujeme, protoze se pripravujeme primo na ulici a tam je to bez pravidel, blablabla...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod luen » úte 08. bře, 2011 14:27

Kluci, tak vas zvu na sparing k nam do skoly :wink:

Vice info zde: http://www.wingcheun.org/node/93

Ut a Ct jsou uplne optimalni dny.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 08. bře, 2011 16:40

Toddb: cajk :wink:

Luen: Jé, dal bys mi vědět, kdyby nkdo dorazil? Koleno se lepší, přišel bych taky.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » úte 08. bře, 2011 17:15

Vrozkrokkop píše:Toddb: cajk :wink:

Luen: Jé, dal bys mi vědět, kdyby nkdo dorazil? Koleno se lepší, přišel bych taky.


Ahoj, jasanek, zatim se ale nikdo neozval, tak chvili pockame, jestli to bylo mineno vazne, zname to :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod toddb » úte 08. bře, 2011 22:42

Vrozkrokkop: co vlastně trénuješ?

Luen: Já přijdu, ale vidím to tak v červenci.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod Clodman » stř 09. bře, 2011 7:17

nick1234 píše:V kung fu sú aj formy a styly. A napr. opica má v jej zostava aj take ze OPICIE SALTO, OPICI PREMET, aj ekvivalenty dozadu. je to akrobacia, pri boji to pravdepodobne nevyuzies, ale to je rozdiel medzi BU a BS. BU viac rozvijaju tzv pohybovu kulturu, aj ked to neznamena ze sa lepsie ubranis. len to ze na boxe sa asi tazsie naucis salto ako na kung fu. su samozrejme skoly kung fu kde sa akrobacii nevenuju ani trochu.


A k povodnemu prispevku, este si v klube vsimni ci vie "trener" ucinne pouzit co uci, poznam karatisltov co sa biju ako zvierata ale casto niektore kluby... no, však vieš :) ale nerob si hlavu bež do toho, všetko lepšie ako sedieť doma.


Tak ja nevim kamo, ale ty ses tak trosku mimo. "V boji to pravdepodobne nevyuzijes, ale to je rozdil mezi BU a BS. To ma byt snad obracene ne? Myslim si, ze radit by meli spis ti co tomu trochu rozumi.
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 09. bře, 2011 18:51

Toddb: Trénuju u Luena, beru to spíš sportovně, výhledově chci soutěžit v saan-da a thajském boxu. Jinak ještě šermuju.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » čtv 10. bře, 2011 16:49

toddb píše:Luen: Já přijdu, ale vidím to tak v červenci.


OK, dej vedet a budeme se tesit :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

opica a akrobacia v boji

Příspěvekod majorjing » pát 18. bře, 2011 22:34

hlavne pointa celej akrobacie ako sucast bu(teda viacmenej to viem povedat iba o kung fu) je ze ma vyznam pre urcity typ ludi...to je jedna s veci ktore milujem na mojom majstorovy.ja som drevorubac a asi nikdy nevyuzijem v boji akrobaciu a preto viac ako jej zaklady odo mna nikdy nepozadoval.ale som vyborne roztahany a mam tazke ale sikovne silne nohy tak pacujem na nich.TRUE kungfu sa sustredi na rozvyjanie individuality preto ak mate mysel a telo podobne opici verte ze sa nou ubranite.napriklad kotul na koleno alebo salto dopredu s vietnamskym kladivom vie byt udatné a mocné.pri kvalitnom opičom bojonikoy ultimatne. a ak techniku neviete,prinajhorsorhom ste ju nikdy ani nekusili alebo ani nevideli tak sa je podla mna tazko ubranite. raz som mal to stastie ze som videl jedneho majstra pouzivat opicu(aj akrobaciu v praxi) a ver mi ze hociaky jedinech zijuci na zemi by mal minimalne probelm...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod nick1234 » pát 18. bře, 2011 22:43

A hlavne akrobacia (základy ako mlynské kolo, kotul letmo, žiadne saltá, premety, ...) rozvíja pružnosť a flexibilitu tela, a podla vychodnej filozofie aj mysle (v pruznom tele pruzna mysel, cinsky ekvivalent v zdravom tele zdravy duch)
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod majorjing » pát 18. bře, 2011 22:51

a este btw.:to malo co viem z tej akrobacie je vsetko genialny pocit.
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Re: opica a akrobacia v boji

Příspěvekod YueFei » sob 14. kvě, 2011 9:53

majorjing píše:hlavne pointa celej akrobacie ako sucast bu(teda viacmenej to viem povedat iba o kung fu) je ze ma vyznam pre urcity typ ludi...to je jedna s veci ktore milujem na mojom majstorovy.ja som drevorubac a asi nikdy nevyuzijem v boji akrobaciu a preto viac ako jej zaklady odo mna nikdy nepozadoval.ale som vyborne roztahany a mam tazke ale sikovne silne nohy tak pacujem na nich.TRUE kungfu sa sustredi na rozvyjanie individuality preto ak mate mysel a telo podobne opici verte ze sa nou ubranite.napriklad kotul na koleno alebo salto dopredu s vietnamskym kladivom vie byt udatné a mocné.pri kvalitnom opičom bojonikoy ultimatne. a ak techniku neviete,prinajhorsorhom ste ju nikdy ani nekusili alebo ani nevideli tak sa je podla mna tazko ubranite. raz som mal to stastie ze som videl jedneho majstra pouzivat opicu(aj akrobaciu v praxi) a ver mi ze hociaky jedinech zijuci na zemi by mal minimalne probelm...



8O 8O 8O

Jaký bereš drogy???
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Re: opica a akrobacia v boji

Příspěvekod marcelo » sob 14. kvě, 2011 10:33

YueFei píše:
majorjing píše:hlavne pointa celej akrobacie ako sucast bu(teda viacmenej to viem povedat iba o kung fu) je ze ma vyznam pre urcity typ ludi...to je jedna s veci ktore milujem na mojom majstorovy.ja som drevorubac a asi nikdy nevyuzijem v boji akrobaciu a preto viac ako jej zaklady odo mna nikdy nepozadoval.ale som vyborne roztahany a mam tazke ale sikovne silne nohy tak pacujem na nich.TRUE kungfu sa sustredi na rozvyjanie individuality preto ak mate mysel a telo podobne opici verte ze sa nou ubranite.napriklad kotul na koleno alebo salto dopredu s vietnamskym kladivom vie byt udatné a mocné.pri kvalitnom opičom bojonikoy ultimatne. a ak techniku neviete,prinajhorsorhom ste ju nikdy ani nekusili alebo ani nevideli tak sa je podla mna tazko ubranite. raz som mal to stastie ze som videl jedneho majstra pouzivat opicu(aj akrobaciu v praxi) a ver mi ze hociaky jedinech zijuci na zemi by mal minimalne probelm...



8O 8O 8O

Jaký bereš drogy???



YueFei-chlapec majorjing v zivote poriadnu rvacku ci uz v krcme alebo ringu nezazil,preto nas oblazuje svojimi pripoviedkami o ultimatnych technikach typu "vietnamske kladivo s kotulom" popr. technika zavsivenej opice a podobne fekalnosti, ktore su vlastne ludom bez vlastneho nazoru a s minimom experience,silne romanticky odkojenych na kungfu rozpravkach apod :roll: :roll:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron