Spánek

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Pec » sob 05. bře, 2011 22:24

Vrozkrokkop píše:V létě míň, to je pravda.
Ale lidé v zimě měli opravdu dost utlum - co by taky dělali? S polem vcelku nic, maximálně se postarali o zvířata, něco do sebe nalili, něco si třeba zahráli a šli zase spát.
Podložené to nemám ničím, jen si nedovedu představit, jak by to mohlo vyadat jinak.


Vycházel jsem z toho, že se stanuje hlavně v létě :wink:
Ono záleží na tom, jaký to byl člověk. Jestli se snažil nebo ne. V zimě se z vesnice něke chodívalo si přivydělat do lesa nebo se dělaly různý výrobky ze dřeva.
Ti kteří byli už v té době v průmyslu, tak ti měli "o zábavu postaráno". Byl zaveden 11 hodinový pracovní den. Od roku 1885 v Rakousku. Do té doby to bylo horší...
http://www.sds.cz/docs/prectete/eknihy/ ... 020500.htm
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod krovak » pon 07. bře, 2011 16:46

Jendis píše:Mno....já se alkoholu,po jaterních testech,spíš vyhejbám....... :oops: :roll:

no, ked si na zaciatku pisal ze spis tak tri hodinky hadal by som ze chodis spat okolo polnoci. Teda aby som vysvetlil - udajne podla aplikacie organovych hodin sa pecen v neporiadku prejavuje tym ze clovek sa okolo tej tretej nadranom zobudi a nespi. Nie ze by ho nieco bolelo, alebo mal nejaky problem ale proste nespi. Moze byt?
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod RBR » pon 07. bře, 2011 17:05

Jendis píše:Mno....já se alkoholu,po jaterních testech,spíš vyhejbám....... :oops: :roll:

A narovinu,začít chlastat,abych spal,to fakt ne-e....na jednu stranu se snažím změnit life-style a na druhou,že bych začal lemcat???
Ne,že bych se neuměl podívat na dno flašky....to v žádném případě....ale....... :?


Alkohol na spaní je to nejhorší co může být. Někdo po něm sice usne, ale vynechávají se důležité části spánku, takže si nozek neodpočine. Použijte strýčka Googla než začnete plácat blbosti.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Gino » pon 07. bře, 2011 17:08

RBR píše:Použijte strýčka Googla než začnete plácat blbosti.
RBR

Jeeeee, toho kdyby se lidi drželi, to by byl svatej klid i tady :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pon 07. bře, 2011 19:30

krovak píše:
Jendis píše:Mno....já se alkoholu,po jaterních testech,spíš vyhejbám....... :oops: :roll:

no, ked si na zaciatku pisal ze spis tak tri hodinky hadal by som ze chodis spat okolo polnoci. Teda aby som vysvetlil - udajne podla aplikacie organovych hodin sa pecen v neporiadku prejavuje tym ze clovek sa okolo tej tretej nadranom zobudi a nespi. Nie ze by ho nieco bolelo, alebo mal nejaky problem ale proste nespi. Moze byt?


No...já chodím občas spát už po tom večerníčku. Takže jsem pak třeba od 23-ti...nebo od půlnoci do rána vzhůru. A to nemluvím o práci,kdy jsem,v podstatě,vzhůru celou noc.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod krovak » pon 07. bře, 2011 19:58

Jendis píše:No...já chodím občas spát už po tom večerníčku. Takže jsem pak třeba od 23-ti...nebo od půlnoci do rána vzhůru. A to nemluvím o práci,kdy jsem,v podstatě,vzhůru celou noc.

to skor teda vyzera ako rozhadzany rytmus :-\ takze som triafal mimo.
mne zvykne na zaspatie pomoct studena sprcha (respektive oplachnut si nohy studenou vodou) a potom v posteli postupne uvolnovat telo - vacsinou to akosi nestihnem dokoncit lebo zaspim ;-)
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod graver » pon 07. bře, 2011 20:02

RBR píše:Použijte strýčka Googla než začnete plácat blbosti

A hlavně to nenahlížejte černobíle. Alkohol je známý nepřítel kvalitního spánku a snad ještě známější přítel téhož.
http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_use_and_sleep
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » pon 07. bře, 2011 20:03

Gino píše:
RBR píše:Použijte strýčka Googla než začnete plácat blbosti.
RBR

Jeeeee, toho kdyby se lidi drželi, to by byl svatej klid i tady :)

Pokud by jim google nevyhodil něco odsud :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » úte 08. bře, 2011 9:54

graver píše:
RBR píše:Použijte strýčka Googla než začnete plácat blbosti

A hlavně to nenahlížejte černobíle. Alkohol je známý nepřítel kvalitního spánku a snad ještě známější přítel téhož.
http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_use_and_sleep


OK vyjádřím se jasně. Alkohol sice pomůže usnout, ale není to kvalitní spánek, mozek si dostatečně neodpočine. Are you satisfied Graver? :D
Jendovi při jeho rozbombardovaném spánkovém režimu, nedoporučuje teneto postup 9 z 10 lékařů.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Sennin » úte 08. bře, 2011 10:53

Gino píše:
RBR píše:Použijte strýčka Googla než začnete plácat blbosti.
RBR

Jeeeee, toho kdyby se lidi drželi, to by byl svatej klid i tady :)


Jo...alkohol je náš nepřítel...ale už bratr Žižka říkávál: Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme :-)

A teď vážně: dobrej spánek je prevít a dobře spí odhadem tak 10% světové populace...
Alkohol: 10 piv, proložených kvantem rumů sice člověka uspí, ale současně mu nezaručí dobrej spánek ;)... Spousta babských rad zní: štamprlička kvalitního šnapsu na noc neškodí, pomůže (slivka, meruňka, kalvádos...prostě domácí kvalitka)
Bylinky: Pomáhají...ale jen tehdy, pokud člověk dodržuje i správnou životosprávu a denní cyklus - tj. nežrat podle "lidských pravidel" v 7h snídaně, v 10h svačinka ve 12h oběd, v 16h další svačinka, v 19h večeře a ve 21h další (pracovní, pozdní, manažerská) večeře... Jíst tehdy, kdy má člověk opravdu hlad a kdy to potřebuje, nikoliv podle hodin.
Postel (a vše kolem): Kvalita...nic víc a tma a vzduch...teplota v místnosti je individuální... já třeba neusnu v místnosti, kde je "podle výzkumů má být" 17-18 stupňů, ale potřebuji teploučko a zachumlat se do peřin ;)
Poslední: ...nejlépe se mi spí s ženskou :-) to je pak kvalitka a totální odpočinek :-D
Jendis: Práce u ochranky je řehole, člověk se nevyspí ani po 24h službě, když pak má tři dny volna...ale stejně tak to mají cajti, hasiči ap. Řešení: změnit styl, práci, rytmus... A to je to nejtěžší...bohužel!!!
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » úte 08. bře, 2011 13:05

To já vím,Marku....řeším to. Kdybych neměl rodinu,už jsem fuč. Takhle to chce trochu s rozmyslem.....ale to je můj problém. Prostě na tom pracuju...na všem.....na celkové změně životního stylu.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » úte 08. bře, 2011 14:13

Ja mam take poruchu spanku ... ja si treba 16x za den natahnu na pohovku v obyvaku a usnu jak spalek 8O
Babrlinka vzdycky rikala, ze celej zivot dobre spi jen ten, kdo ma ciste svedomi ...

Ted vazne, myslim ze stres je velkej previt, kdyz se neco hromadi nekolik let, tak to clovek muze odnest vaznou poruchou spanku. Mimochodem kamarad par let uzival nejakej spankovej hormon, ci co a ted je v pohode a uz spi zase normalne.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » úte 08. bře, 2011 14:53

RBR píše:
graver píše:
RBR píše:Použijte strýčka Googla než začnete plácat blbosti

A hlavně to nenahlížejte černobíle. Alkohol je známý nepřítel kvalitního spánku a snad ještě známější přítel téhož.
http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_use_and_sleep


OK vyjádřím se jasně. Alkohol sice pomůže usnout, ale není to kvalitní spánek, mozek si dostatečně neodpočine. Are you satisfied Graver? :D
Jendovi při jeho rozbombardovaném spánkovém režimu, nedoporučuje teneto postup 9 z 10 lékařů.

RBR

Čéče, to vůbec není o spokojenosti nebo nespokojenosti nějakýho gravera. Já tady ani neprezentuju svůj názor - záměrně nepopisuju, jak to funguje či nefunguje mně, páč je to yndyluviální, jak říkáme my yntelykenti. Záleží na tom, kdo pije, co pije, kolik pije a taky na tom, co je primární příčinou nespavosti.
Nemůžu samozřejmě tvrdit, kolik z kolika doktorů to doporučuje, páč jsem se všech neptal. Jenom dvou. Jeden říká to, co tu papouškuju a druhej tohle: "Nespíš? Myslíš, že ti panák pomůže? Tak si ho dej. Pomohl? Tak si ho dej zas.". Von je holt pan doktor tendlecten empýrik.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petule » úte 08. bře, 2011 15:49

At nezakladam nove tema - mam podobny problem, kvuli praci stiham treninky az vecer od sedmi do pul devate, ale po treninku mam vetsinou tak"nastartovane" telo, ze se mi vetsinou dari usnout az po dvanacte. Nejak zvlaste mi to nevadi, vstavam okolo osme, takze se vyspim dost, ale chci si ted pridat trikrat do tydne posilku rano, coz mi dost rozhodi rytmus. Taky by byla cesta dat si posilovnu po treninku jeste vecer, ale ja jsem po treninku dost grogy..:) PLs nejake rady, kterou variantu zvolit..jeste pro doplneni, delam MMA 5x tydne, plus obcas prihodim navic trenink BJJ, boxu atd.
Petule
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod graver » úte 08. bře, 2011 16:01

Je zvláštní, že někoho trénink nakopne tak, že má problém usnout. Já (zatím) obecně usínám i jinak vcelku v pohodě, ale když přijdu utahanej z tréninku, tak lehnu a do minuty o sobě nevím. Já jsem ovšem už poněkud archívní vydání :oops:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pec » úte 05. dub, 2011 9:51

http://www.lidovky.cz/mozek-v-noci-nesp ... n_veda_ter
Poslední odstavec je k tématu BU.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » stř 13. dub, 2011 14:52

Tož teď budu mít času na srovnání se habakuk.......jak psal Panda,minulej tejden mne odvezli rychlou do špitálu s obrovským zánětem slinivky. Dnes mne pustili,ale do 27. května jsem na neschopence (ten den jdu na kontrolní CT - část slinivky mi znekrotizovala :evil: ).....tož můžu začít rovnat tělo......a super dietka ..... a vůbec jsem pěkně nasranej.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod cohen » pon 16. kvě, 2011 15:16

jendis - hlavne je udrzat sebadisciplinu... vela stastia.

PM - otazocka - ako si to presne myslel s tou kvalitou spanku pred a po polnoci?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod nick1234 » pon 16. kvě, 2011 17:22

to Petule, ja mam podobny problem, posledny trening konci 800 az 830, no potom minimalne(ked stihnem bus) 45 min cesta domov. Takze stihnem trochu vychladnut. Ale zas vstavam o 6:30, ked mam naladu na ranny strecing a sprchu tak 5:30. Som mlady takze tych 5 hodin spanku mi zatial staci, vstavam fit. 8) ale treba skusit, ak budes sviezi, pokracuj, ak nie tak nie. Dobry spanok ti da viac ako posilka. Dlhodobo urcite.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » pon 16. kvě, 2011 21:57

Já teď kvůli malý maturitě užívám Gingo se Ženšenem pravým na paměť a nejenže najednou udržím myšlenku i moč, ale mnohem líp se mi taky spí, nedrnčí mi nervy... všechen tenhle dobrej jazz...

Po pěti letech se mi podařilo dopsat písničku, aniž bych během toho zapomněl, o čem vlastně byla...
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků