Legendy a historie stylů

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod levakbob » úte 15. bře, 2011 8:38

Luen: o to tady snad vůbec nejde ne? Myslíš si, že všechny ty pohádky píšou děti? Anebo naopak dospělí, kteří nejsou na štíru s fantazií? Já si třeba tyhle pohádky / legendy přečtu rád.
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

 

Příspěvekod Jendis » úte 15. bře, 2011 9:13

4 Luen...je počkej,šmejde....taky se naučíš na pohádky,jen se Ti vylíhne prcek :!: :!: :!:

Nenávidím Krtečka a mašinku Tomáše....nenávidím :!: :!: :!:


:lol: :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Pec » úte 15. bře, 2011 12:31

Jendis píše:Nenávidím Krtečka a mašinku Tomáše....nenávidím :!: :!: :!:
:lol: :lol: :lol: :lol:


Jak můžeš zmínit Krtečka a mašinku Tomáše v jedné větě ?? :evil:

Mašinku Tomáše jsem dětem zatajil. Místo toho mají Červený traktůrek, ten cenzurou prošel :wink:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » úte 15. bře, 2011 14:05

Jak??? Snadno....až Ti to pojedou,obojí,denně x - krát za sebou......na střídačku....zmínil by jsi ho taky........ :twisted: :lol:

Červenej traktůrek už mne snad mine....teď jedou hlavně želvy ninja,Gormiti,Avatar

Obrázek


a další.......ještěže jim to pořád mohu selektovat....... :lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Pec » úte 15. bře, 2011 15:06

Jendis píše:Jak??? Snadno....až Ti to pojedou,obojí,denně x - krát za sebou......na střídačku....zmínil by jsi ho taky........

Asi jo :-)
Mám tu výhodu, že jsem přes den v práci.
A pak asi i to, že jsme vyselektovali televizi a děti jsou natolik malé, že mají k počítači ještě pořád respekt...
No a časem ... doufám, že jim zůstane aspoň respekt k rodičům :P
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » úte 15. bře, 2011 15:59

Selektovat můžeš,co chceš...uvidíš :twisted:

"tatínku,tohle prostě nutně potřebuju vidět......"....... si s nima sedneš,abys vlastně věděl,na co to koukaj a ........ :cry:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 15. bře, 2011 16:13

Pusť jim K1 :wink: :twisted:
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » úte 15. bře, 2011 16:14

To víš,že jo....a pak s nima budu lítat na pohotovost,ne??! Už takhle si jdou po krku..... :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » úte 15. bře, 2011 16:16

levakbob píše:Luen: o to tady snad vůbec nejde ne? Myslíš si, že všechny ty pohádky píšou děti? Anebo naopak dospělí, kteří nejsou na štíru s fantazií? Já si třeba tyhle pohádky / legendy přečtu rád.


Jde o to, aby clovek, ktery se zabejva bu, stal nohama na zemi ... jinak vse co dela je nerealna sebeobrana :wink: Bylo tady pohadkaru az dost, nevim jestli jsi to pamatujes ...

Osobne nic proti legendam nemam, pro deti, jako vzor atd..., ale dospelej by v tomhle mel mit uz jasno, nemyslis? Jinak samo, ze pokud si prectes nejakou tu legendu, tak to z tebe truhlika nedela, ale pro moje gung fu nejsou pohadky onen hnaci motor :wink: a u tebe?

Deti nic nepisi, deti se uci malovat pismenka, detem jsou myty urcene a ne od nich. Vetsina dospelich, kteri si na legendach ulitavaji jsou zamrzle deti... I na tomto serveru jich par mame, ze?

Moji fantazii nijak neochudi to, jestli budu vedet, ze nekdo pozoroval souboj mezi hadem a jerabem a pak z toho uplacal gung fu. Protoze tohle, ani nic podobneho se nikdy nestalo.

Jinak ja osobne jsem na pohadkach vyrustal, ale uz je to nejakej ten patek ...

Jendis píše:4 Luen...je počkej,šmejde....taky se naučíš na pohádky,jen se Ti vylíhne prcek :!: :!: :!:

Nenávidím Krtečka a mašinku Tomáše....nenávidím :!: :!: :!:


:lol: :lol: :lol: :lol:


Pssst :wink:
Naposledy upravil luen dne úte 15. bře, 2011 17:33, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Pec » úte 15. bře, 2011 17:15

Jendis píše:Selektovat můžeš,co chceš...uvidíš :twisted:

"tatínku,tohle prostě nutně potřebuju vidět......"....... si s nima sedneš,abys vlastně věděl,na co to koukaj a ........ :cry:


Jak říkám, uvidím časem. Zatím platí, že ta selekce TV je absolutní - žádný takový přístroj doma prostě není.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » úte 15. bře, 2011 17:36

Pec píše:
Jendis píše:Selektovat můžeš,co chceš...uvidíš :twisted:

"tatínku,tohle prostě nutně potřebuju vidět......"....... si s nima sedneš,abys vlastně věděl,na co to koukaj a ........ :cry:


Jak říkám, uvidím časem. Zatím platí, že ta selekce TV je absolutní - žádný takový přístroj doma prostě není.


Mimochodem hodne lidi to tak ma, aspon u mejch znamejch to pozoruji delsi dobu ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod nick1234 » úte 15. bře, 2011 21:23

Tygrik chcel ako hist prameny, tak legendy. A ja som si hold vybral tú legendu..
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

legendy a famy

Příspěvekod majorjing » pát 18. bře, 2011 22:10

luen:Moji fantazii nijak neochudi to, jestli budu vedet, ze nekdo pozoroval souboj mezi hadem a jerabem a pak z toho uplacal gung fu. Protoze tohle, ani nic podobneho se nikdy nestalo.

1.nebol by som si tym tvrdenim taky istý,minimalne viem ze šaolinska modlivka vznikla tak ze raz pradavno jeden cinsky sermiar,bol taky dobry ze nevedel najst supera a vidal sa teda do legendarneho šaolinu.tam ho pravdaze priemerny mnich velmi rychlo rozflakal,on sa rozhodol ze ho porazi.odisiel do nedalekej hory kde si pozorovanim uvedomil brutalitu modlivky. zosobnil jej pohyby a nakoniec porazil nou aj najlepsich saolincov.bol som svedkom ako toto tvrdi original šaolinsky mnich, nejdena sa o nejaku apokryfnu legendu...

a ja uprimne tvrdim ze mne legendy pomahaju, a som najnormalnejsi clovek akeho poznam.nie som mimo reality.jednoducho mi pomaha vedomia ze niekdo zazival este viac bolesti,zostav a strecingu ako ja.a legendy o vzniku stylov mi pomahaju experimentovat pri sparringu.neverim ze je to zlé.pravdaze treba poznat mieru.ale to je hadam jasne.

a posledná vec ako inak ako pozorovaním zeriava pri boji mohli vzniknut styl zeriava?predstav si vytvorit zvieraci styl beztoho ze by sa pri nom neinspiroval pohybmi toho zvierata?!(wtf)je to ako vytvarat styl mimozemstana z inej galaxie.nemozne.
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod nick1234 » pát 18. bře, 2011 22:19

Btw, dobré "legendy" (príbehy) má Jeff Stone v jeho knihách o kung fu, inšpirovaných legendami. Sú to údajne detské knihy ale detailné popisy ako kto komu co rozdrtil v suboji by som detom neadresoval. Ale je to pisane jednoducho a velmi prijemne citane. (Frekvencia 1 citanie= 1 kniha)


A kebyže sa pýtate, prečo reagujem len na vymyslené príbehy, tak preto lebo históriu si vygooglite jednoducho, a s translatorom sa prelúskajú aj neangličtinári, nenemčinári....)
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Re: legendy a famy

Příspěvekod luen » sob 19. bře, 2011 19:19

majorjing píše:luen:Moji fantazii nijak neochudi to, jestli budu vedet, ze nekdo pozoroval souboj mezi hadem a jerabem a pak z toho uplacal gung fu. Protoze tohle, ani nic podobneho se nikdy nestalo.

1.nebol by som si tym tvrdenim taky istý,minimalne viem ze šaolinska modlivka vznikla tak ze raz pradavno jeden cinsky sermiar,bol taky dobry ze nevedel najst supera a vidal sa teda do legendarneho šaolinu.tam ho pravdaze priemerny mnich velmi rychlo rozflakal,on sa rozhodol ze ho porazi.odisiel do nedalekej hory kde si pozorovanim uvedomil brutalitu modlivky. zosobnil jej pohyby a nakoniec porazil nou aj najlepsich saolincov.bol som svedkom ako toto tvrdi original šaolinsky mnich, nejdena sa o nejaku apokryfnu legendu...

a ja uprimne tvrdim ze mne legendy pomahaju, a som najnormalnejsi clovek akeho poznam.nie som mimo reality.jednoducho mi pomaha vedomia ze niekdo zazival este viac bolesti,zostav a strecingu ako ja.a legendy o vzniku stylov mi pomahaju experimentovat pri sparringu.neverim ze je to zlé.pravdaze treba poznat mieru.ale to je hadam jasne.

a posledná vec ako inak ako pozorovaním zeriava pri boji mohli vzniknut styl zeriava?predstav si vytvorit zvieraci styl beztoho ze by sa pri nom neinspiroval pohybmi toho zvierata?!(wtf)je to ako vytvarat styl mimozemstana z inej galaxie.nemozne.


Uz se to tady rozebiralo 100x, ale pro ty co si to neumeji vyhledat jeste jednou. Mnoho jihocinskych stylu jsou tzv. zvireci, tygr, had, panter, jerab ... az k mytickym drakum.
Rekni mi napr. kdo videl draka? Kdo ho pozoroval? Asi ty ufoni, ze?

Jinak pro tvou informaci, zadnej z techto stylu neni zvireci, vime? Lidi se totiz bijou jako lidi. Tygri spar, hadi ruka atd... jsou jen poeticke nazvy technik, ale se zviratama jako takovejma nemaji nic spolecneho ... jen telatko by si mohlo myslet, ze se bije jako had, nebo jako kudla, nebo jako jerab ... bylo by fajn nekoho zmarovat a pak roztahnout kridla a odletet, jenze to jde zase jen v pohadkach.

ad1) typicka ukazka toho, jak nad informacema, ktere dostavas nejsi schopen premyslet. Hlavne, ze vis, ze to tak bylo. Ty jsi totiz byl u toho, vid??? :lol:

Jina legenda zase rika, ze wing cheun je zensky styl protoze ho vymyslela zena, viz nas web: http://www.wingcheun.org/node/2
nicmene neni to ani zensky styl a ani ho zena nevymyslela, je to proste jen legenda a ted mudruj :wink:

PS: Jestli je ti 14 a mene roku, veris jeste na jeziska... Beru z5, co jsem napsal a je to tak jak pises ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod nick1234 » sob 19. bře, 2011 20:34

Jedna vec je bojovat a roztiahnut kridla (rozpravka) a ina vec je sledovat mentalitu ludi a zvierat (tiger hned utocnika rozsape napriek jeho zraneniam a opica (skutocna) bojuje tak ze da vela skrabancov a potom sa stiahne, kludne aj odkotula aby sa spamatala, zorientovala a zautocila znova, psy sa klbcia na zemi) a podla nich boli pomenovane techniky, ale kazdy clovek bojuje inak a niekto da uder, dva a stiahne sa, niekomu viac sedi boj na zemi, a tomu cloveku budu viac vyhovovat techniky psa, a ked niekto ovlada techniky opice, ma mentalitu v boji ako opica a ovlada opici styl, moze v boji naozaj vyzerat ako opica, medved, pes, modlivka. Preto musime bojovat v realite ale historiu mozme ponimat lubovolne, od urciteho casu (dozadu) nieje ziadny pramen vierohodny. Pokial clovek nezaspi na vavrinoch je vsetko v najlepsom poriadku.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod mnich » ned 20. bře, 2011 15:03

tygrik píše:Taky dobrý :lol: Proč né :) Styl opilého bojovníka taky není zlej, nevíte, zda to tady někdo vyučuje ? :lol:
--------- Styl Osmy Opylich bohu existuje.Ukazoval mne jej na videu jeden muj sihing.Tady to podle mne nikdo neuci,a kdyz tak tu operni verzi.Ten to styl je velice narocny a mne prisel co do napadu hodne podobny Tai Sing Pekwa/opice/.To co dela v tom slavnem filmu Jacky Chan ma ale k originalu trochu daleko.Ale na tento film se vzdycky rad podivam...s pozdravem Ata
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod nick1234 » ned 20. bře, 2011 15:14

Samozrejme ze existuje opity styl... A je celkom vzdialeny tomu filmovemu, masy chcu vidiet veci efektne a nie efektivne...
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod majorjing » ned 20. bře, 2011 16:25

for luen:

po prve nechcem fabulovat ale mam pocit ze drak ze podla cinskej mitologie takou emulziou urcitych siedmych zvierat,a tak isto je aj pri zvieracom style.to znamena ze vyuziva principy urcitych (siedmych mozno viac, mozno menej,neviem ktorych) zvieracych stylov zalozenych na realnych zvieratach.predsa nemozes tvrdit ze zvieracie styly vznikli bez zakladu na zvieratach.nemienim sa bavit o tom ci veris tomu ze kazdy ma v sebe niake to zviera a podla neho bojuje.ale ak veris minimalne tomu ze kazdy clovek preferuje ine techniky.a ti ludia sa daju rozdelit do urcitych archetypov a podla toho urcis pre daneho idealny zvieraci styl.
ak tomu neveris tak vlastne neveris ani konceptu kungfu ako takeho.a potom je cela tato debata bezpredmetna.

tu linku co si mi poslal citat nebudem lebo ma nebavi.poznam legendu o dievcatku co vymyslelo wt.vobec netvrdim ze to tak bolo.ale ani ze nebolo.lebo jednoduchu to nijako nejde dokazat. ale neverit legendam o ktore sa opieraju majstry tych stylov tisicky rokov,mi pride hlupa ignorantska zaslepenost.navyse ked NEVIES dokazat ze tu modlivku nevymyslel sermiar v horach pri pozorovani modlivky.nikdy pravdu nezistis.

btw.:zakoncit prispevok bezpredmetnou urazkou,mi pride dost ubohe.a podla mna to urobi len clovek ktory si nie je isty presvedcivostou svojho prispevku.ale ja to neodsudzujem,kludne to rob.co ti uz ostava ked nemas pravdu.

8O 8O
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Franz » sob 25. čer, 2011 15:01

majorjing píše:for luen:

po prve nechcem fabulovat ale mam pocit ze drak ze podla cinskej mitologie takou emulziou urcitych siedmych zvierat,a tak isto je aj pri zvieracom style.to znamena ze vyuziva principy urcitych (siedmych mozno viac, mozno menej,neviem ktorych) zvieracych stylov zalozenych na realnych zvieratach.predsa nemozes tvrdit ze zvieracie styly vznikli bez zakladu na zvieratach.nemienim sa bavit o tom ci veris tomu ze kazdy ma v sebe niake to zviera a podla neho bojuje.ale ak veris minimalne tomu ze kazdy clovek preferuje ine techniky.a ti ludia sa daju rozdelit do urcitych archetypov a podla toho urcis pre daneho idealny zvieraci styl.
ak tomu neveris tak vlastne neveris ani konceptu kungfu ako takeho.a potom je cela tato debata bezpredmetna.

tu linku co si mi poslal citat nebudem lebo ma nebavi.poznam legendu o dievcatku co vymyslelo wt.vobec netvrdim ze to tak bolo.ale ani ze nebolo.lebo jednoduchu to nijako nejde dokazat. ale neverit legendam o ktore sa opieraju majstry tych stylov tisicky rokov,mi pride hlupa ignorantska zaslepenost.navyse ked NEVIES dokazat ze tu modlivku nevymyslel sermiar v horach pri pozorovani modlivky.nikdy pravdu nezistis.

btw.:zakoncit prispevok bezpredmetnou urazkou,mi pride dost ubohe.a podla mna to urobi len clovek ktory si nie je isty presvedcivostou svojho prispevku.ale ja to neodsudzujem,kludne to rob.co ti uz ostava ked nemas pravdu.

8O 8O


Luen má pravdu

Lidi si mezi sebou říkali " panečku ten má silný prsty jak tygr", podle tohdle si myslim že vniklo mezi lidmi to že kung je podle zvířat

a nebo to byla propaganda škol GF aby nalákali nové studenty, každá škola si přece vytvářela legendy
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron