Kolena

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 15. bře, 2011 13:07

Díky, zikfríde a nevaž se, odvaž se. Já si radši trochu potrpím, abych mohl dělat to co předtím.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod siegfried » úte 15. bře, 2011 13:10

Vrozkrokkop: jasny, ja rozumim. Ja ale nejsem moc aktivni sportovec, spis takovejten teoretik, co spis keca a do akci se pousti spise vyjimecne :oops: :lol: takze jsem to zatim odlozil, hlavne proto ze jsem byl celkem unavenej z ty rehabilitace po ty artroskopii a nechtelo se mi bejt zase nakej mesic nebo i vic v posteli/o berlich s bolestma... ale samozrejme to stoji za to. Fakt doporucuju ty Malvazinky, je to tam luxus a samozrejme to tam delaj moderni metodou
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 15. bře, 2011 13:23

Já pořád doufám v tu asi 5% šanci, že jde o omyl :lol:
Třeba bude jackpot :twisted:
Jinak mě to kupodivu zatím nijak moc neomezuje - už mě to nebolí, hybnost je 100% a co mi v tom při jednom cviku zapraštělo jako ve zdech rozpadající se jaderné elektrárny, už ani nestabilitu v tom necítím.
Teď jsem prostě jenom opatrnej a sháním toho doktora.
Hodně štěstí s tvým úrazem. Možná by se ti ta operace vyplatila, protože proč být v 70 mrzáček o holi, že jo...
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod siegfried » úte 15. bře, 2011 13:36

Uvidim... tobe taky drzim palce
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pec » stř 16. bře, 2011 13:52

Teoreticky by tady taky měli být dobří: http://www.radio.cz/cz/rubrika/sport/bo ... -ve-sportu
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

plastika vazu

Příspěvekod mysmys » stř 16. bře, 2011 14:34

Ahoj,
jsem po dvou platikach predniho zkrizeneho vazu (na kazdem kolene jedna :-) ). Operoval me pan primar Lubomir Hruska z Nemocnice Na Frantisku (predtim ortopedicka klinika Bulovka a Ustav sportovni mediciny), dalsi lidi od nas z judistickeho oddilu taktez na to same.... Mohu rici, ze je to od operaci 14 a 6 let a vse v poradku, kolena drzi, taktez i u kolegu...

Ja osobne mohu vrele doporucit:
http://www.znamylekar.cz/13785/mudr-hru ... ed/praha-1
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 16. bře, 2011 15:02

pec: díky, taky je provolám
mysmys: Zní to dobře, ale nevíš náhodou, jestli taky přešli na tu novou metodu?
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 16. bře, 2011 15:24

Ukrop: Chůzi se ale taky nevyhneš :lol: 8)
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Boreas » stř 16. bře, 2011 15:31

ukropcany píše:Zlatý x-box... :lol: :wink:


Nechceš si to už konečně dát místo podpisu?

Stačil by pak vždycky jenom napsat smajlík: 8)
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

plastika vazu

Příspěvekod mysmys » stř 16. bře, 2011 16:43

to Vrozkrokkop:
to nevim, me to delali tou starou - vice mene par tydnu na berlich a celkem za 9 mesicu po operaci to snese plne zatizeni (dle typu sportu), noha je jak predtim, take ty nohy vic posiluju, hlavne zabaky a iaido :-) a po nemocich, kdy jsou nohy oslabene nepospicham na trenink - takhle jsem si ty vazy vzdy pak utrhnul...
Kazdopadne jsem koukal na komentare na odkazu, co jsem posilal predtim a tech spokojenejch plastikaru je tam vice... pan doktor ma s tema plastikama opravdu velke zkusenosti
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » sob 02. dub, 2011 13:39

Jak jsem tu sal cca o stranku zpatky o kloubu na ruce, tak pred ctrnacti dneam sem byl v Plzni u doktora,protoze jsem jsem se do toho znova prastil. Opet, na rentgenu nic neni, je to jenom narazeny. Ale ze ani po 4 mesicich se to Nelepsi, na to nic. Ze prej mi muze dat sadru na 14 DNI aby ten kloub a prst byl v klidu, rikam ok, zkusim to. vcera sem tu ssadru sundal, po tech ctrnacti dnech, a vysledek 0, je to porad to samy...tak uz vazne nevim co mam delat... chci zas po ty dlouhy dobe zacit naplno pravidelne trenovat, ale nemuzu, nedam tou rukou vetsi ranu, natoz ji poradne sevrit v pest..uz se nekdy pomalu zacinam dostavat do takovy apatie, kdy mi to zacina bejt jedno, a mam chut se na to vykaslat..nechci cekat buhvijak dlouho nez to bude v cajku, kdyz po 4mesicich a 14 dnech v sadre je vysledek nulovejj, a vsude maximalne rentgen, na retgenu nic, smitec, narazeny, mazat ledovat... :x :evil: :evil:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cohen » pon 04. dub, 2011 8:36

cudles: spominam si, ze cca pred 4 - 5 rokmi som mal tiez problem s klbom a puzdrom na prostredniku, presilene z lezenia... tri mesiace som s tym nemohol robit nic, len som to 4x denne mazal voltarenom... leto v prdeli. tieto veci chcu svoj cas... minuly rok som mal 8 mesacny vypadok kvoli zapalenej slache, este si len v polcase 8) ...a poviem ti rovno - ked sa ti to nedolieci a zas to zacne boliet, tak sa ti to obnovi raz dva a liecba bude trvat este dlhsie ako prvy krat.

moja rada - zacni behat, alebo robit inu pohybovu aktivitu, pri ktorej nebudes namahat zranenu ruku.

inak samozrejme prajem skore uzdravenie.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod graver » úte 29. lis, 2011 7:19

No, tak se na starý kolena taky přidám do klubu. Tedy, už v něm vlastně dávno jsem.
Pár let se mi stává, že mi při konkrétním pohybu (většinou jakoby v mírné "rotaci" kolem podélné osy - např. u kopů, přemísťování...) prostě "vypadne" koleno. Neumím to líp definovat - noha se v koleni jaksi prolomí, kloub okamžitě přestane fungovat, takže si ve zlomku vteřiny ustelu. Neznám kloubní mechanismus kolena, netuším, co se tam v tu chvíli stane, ale noha prostě přestane fungovat a nést. Končí to nataženými vazy, někdy to řeším pár dní, někdy i 3 měsíce, pak zase normál (jen občas se to ozve). Absolvoval jsem rtg+sono na ortopedii těsně po zranění i po doléčení - byly tam vidět jen ty následky, ale jinak nic zvláštního.
Jinak žádný problém - kolo, plavání, dřepy, kopy samy o sobě - všechno funguje, nic nebolí.
Jestli máte někdo podobnou zkušenost nebo tušíte, čím se tomu dá pomoct (už cvičím s bandáží a mám strach - instinktivně si to hlídám), tak se podělte.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod fakt » úte 29. lis, 2011 8:43

graver píše:No, tak se na starý kolena taky přidám do klubu. Tedy, už v něm vlastně dávno jsem.
Pár let se mi stává, že mi při konkrétním pohybu (většinou jakoby v mírné "rotaci" kolem podélné osy - např. u kopů, přemísťování...) prostě "vypadne" koleno. Neumím to líp definovat - noha se v koleni jaksi prolomí, kloub okamžitě přestane fungovat, takže si ve zlomku vteřiny ustelu. Neznám kloubní mechanismus kolena, netuším, co se tam v tu chvíli stane, ale noha prostě přestane fungovat a nést. Končí to nataženými vazy, někdy to řeším pár dní, někdy i 3 měsíce, pak zase normál (jen občas se to ozve). Absolvoval jsem rtg+sono na ortopedii těsně po zranění i po doléčení - byly tam vidět jen ty následky, ale jinak nic zvláštního.
Jinak žádný problém - kolo, plavání, dřepy, kopy samy o sobě - všechno funguje, nic nebolí.
Jestli máte někdo podobnou zkušenost nebo tušíte, čím se tomu dá pomoct (už cvičím s bandáží a mám strach - instinktivně si to hlídám), tak se podělte.

Kamarád s něčím podobným právě rehabilituje. Na počátku byl špatný skluz, který ale v příštích dnech "rozchodil". Začali mu však problémy, které výše popisuješ. Koleno stále vypadávalo a bolest neustupovala. Nakonec mu odoperovali prasklý křížak. Nevím jaký jsi absolvoval vyšetření, ale na SONO by to poznali.
Tak držím palce.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod graver » úte 29. lis, 2011 9:19

Hm, netušil jsem, že to může být tohle. Sono mi dělali, ale už před delší dobou a od té doby se mi to stalo asi 2x. No, tak do toho budu muset jít znovu.
Pokud někdo máte tip na dobrého ortopeda (nejlíp se zaměřením na tyhle sportovní problémy), tak budu vděčný.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

tip na vynikajiciho ortopeda

Příspěvekod mysmys » úte 29. lis, 2011 15:41

uz jsem to tu psal o stranku pred, at ti to pomuze...
pan primar Lubomir Hruska z Nemocnice Na Frantisku v Praze

Ahoj,
jsem po dvou platikach predniho zkrizeneho vazu (na kazdem kolene jedna Usmívající ). Operoval me pan primar Lubomir Hruska z Nemocnice Na Frantisku (predtim ortopedicka klinika Bulovka a Ustav sportovni mediciny), dalsi lidi od nas z judistickeho oddilu taktez na to same.... Mohu rici, ze je to od operaci 14 a 6 let a vse v poradku, kolena drzi, taktez i u kolegu...

Ja osobne mohu vrele doporucit:
http://www.znamylekar.cz/13785/mudr-hru ... ed/praha-1
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » stř 30. lis, 2011 10:38

nebo zkus, gravere, Pašu: http://www.pasa.cz/
Reference mám od bratrana, zranil si koleno při hokeju a tři tédny po operaci byl zas na ledě. Vod té doby koleno v pohodě.
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod graver » stř 30. lis, 2011 19:57

Proč pořád všichni mluvíte o operaci :cry: :evil:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 30. lis, 2011 21:09

V nemocnici Na Františku byl nedávno můj kamarád a můžu před tou nemocnicí jedině varovat. Mají tam dost podivný přístup. Kamarád ležel poprvé a měl tam z toho docela zážitek, zvlášť když mu vyndavali dren, něco se posralo a on zakrvácel celou postel, zatímco se sestry smály, jaká je to bžunda.
To mi nevyprávěl, u toho jsem byl.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pec » stř 30. lis, 2011 23:30

V každé nemocnici můžeš potkat vola.
Nedá se spolehnout na to, jakou má nemocnice pověst, vždy záleží na tom, jakého konkrétního doktora (sestru) potkáš.
Taky odpozorováno na vlastní oči...
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron