MOŽNÁ ŘEŠENÍ

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod luen » pon 21. bře, 2011 21:41

BizonCZ píše:Tak to asi zacnu chodit do ty posilky, mno. :(


Jsi na tom relativne dobre (hlavne mas neco za sebou a ta situace nemusi byt pro tebe tak extremni) asi si dovedes predstavit jak jsou na tom lidi v sektickach, kde se spotit na treninku znamena, ze cvicis spatne...

Edit: Je rozdil v technice u starce, kterej mel za mlada koule a stipalo mu to a mezi treba ctyricatnikem bezkulcakem (soudim treba podle mejch radeji napisu vrstevniku :wink: ).
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pon 21. bře, 2011 22:04

Luen: Jasný. Souhlasím s Martinem, že technika jde ruku v ruce se silou a sila s technikou. Bez dostatecne fyzicky techniku stejne neudelas. :)
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » pon 21. bře, 2011 23:22

For All: Nevím jak to všichni četli můj příspěvek :twisted: :twisted: :twisted: hned v druhé větě píši, že je potřeba obojího. Pouze jsem se zmínil, že fýzu nabereš ryhleji (ale i ztratíš, když nemákáš) než se naučíš techniku (myšleno know how tj. technika, feeling, timing atd.).

For Naia: Co se učíš na tréninku kromě jiného než funkční techniky?
K1 teda vyhrál kdo?
odle me je fyzicka (a tim myslim i sila) pred technikou, kdyz uz ji mas tak potom samozrejme technika. Ale podle me techniku precenujes. Driv nez te zachrani technika ti dojde stava.


Ne...ne mě dřív dojde odvaha, takže k nedostatku šťávy se ani nedostanu. :D

Když už tady to téma plevelíme, tak mám na pro přítomné diskutéry dva dotazy.
1. Co považuje za dostatečnou fyzičku pro sebeobranu?
2. Jak dlouho trvají v reálu střety?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Gino » pon 21. bře, 2011 23:45

RBR píše:mě dřív dojde odvaha, takže k nedostatku šťávy se ani nedostanu. :D

:lol: mohli bychom začít co to je odvaha a jak se získává a skončíme zase u té síly 8)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » pon 21. bře, 2011 23:51

RBR:
1. těžko říct... pro někoho to může být ustát (údýchat) alespoň 3 plnohodnotná kola v ringu s brouskem, kterej pořád tlačí. Pro někoho uběhnout 3km pod 12min. Osobně bych to viděl na kombinaci zmíněného.

2. těžko říct... někdy je to hotové za pár vteřin a jindy se to mele i docela dlouho... co to je za otázku? :roll:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod luen » úte 22. bře, 2011 0:02

RBR píše:Když už tady to téma plevelíme, tak mám na pro přítomné diskutéry dva dotazy.
1. Co považuje za dostatečnou fyzičku pro sebeobranu?
2. Jak dlouho trvají v reálu střety?

RBR


To ma nekolik rozmeru:

1) fyza musi byt takova, aby jsi dal relativne v pohode trenal (bez ulejvani), protoze jinak si z nej odnasis jen cast... Bych vzdycky vyrostl, kdyz mi tam prijde "ostrilenej" borec - novacek a chcipne u rozcvicky...

2) ac boj samotnej trva (resp. za idealnich podminek) jen nekolik sekund, tak v nem nekdy ze sebe vydas vice nez za celej trenal. Ale ma to mnoho promennych. Z realne bitky se vetsinou utika, ci plice to za tebe budou udejchavat a ci nohy pobezi?

kluci me jeste urco doplni, jdu chrnet :wink:
Naposledy upravil luen dne úte 22. bře, 2011 0:08, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » úte 22. bře, 2011 0:08

2RBR
ad1,
podle mě co nejlepší a každý ať už si to přebere po své co mu stačí..., z mého pohledu je stále co zlepšovat..., jednak je to vždy o tom, že si jen zvyšujeme případné šance na to se dostat v pořádku domů a fyzička se může vždy hodit, nikdy nevíš co tě potká a ono se to nemusí týkat v životě jen sebeobrany. Druhak vidím hlavní potřebu fyzičky k tomu, abychom mohli vůbec něco natrénovat, co pak asi natrénujem když se po dvou úderech předkloníme a musíme vydýchat :lol: Vidím to na sobě pořád, že bych tu fýzu potřeboval hodně zlepšit, jednak u Naiai (safra jak se to skloňuje? :) ) na seminářích, tak ve sparingách i různém tahání ve stoje/na zemi atp..., ale zas přiznám, že mám v životě spoustu jiných aktivit, dost práce a jiných potřeb a užitků tak tomuhle zas nepodřizuji moc volného času :oops:

ad2,
To je tak porůznu, různých situací a okolností je strašně moc, sice se můžeme snažit to vyřešit co nejrychleji, ale víme jak předpoklady občas dopadají při střetu s realitou :D, kamoš si už při střetu domluvil s protivníkem i pauzu na vydýchání :lol: a kolikrát když jde spíše o to různé tahání, usměrňování apod... tam se občas člověk zapotí, také nemusí jít jen o jednoho a nějaké fyzické fondy na následný úprk se také můžou hodit a zas bych se dostal k ad1, lepší fyzičkou není nikdy co zkazit a více se toho natrénuje dokud ještě trénovat naplno jde :)
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod maxo » úte 22. bře, 2011 8:29

ukropcany píše:
RBR píše:1. Co považuje za dostatečnou fyzičku pro sebeobranu?
Keď s ňou dokážem na tréningu kvalifikovaného súpera streliť. Ak to nedokážem, tak je to spravidla problém kondície, že už nemá človek takú ranu, ako keby bol fit... no a ak nedokážem streliť na tréningu, tak je menšia šanca, že to dokážem v konflikte. Nie je to samozrejme žiadne pravidlo, ale pre (aspoň môj) pocit je to dôležité... min. teda nepoznám moc štípačov, ktorí na tréningu nestrieľajú a v zápase áno... opačne je ten pomer oveľa priaznivejší... 8)



nemas pravdu chlape. V ringu potrebujes popici kondicku pretoze sa tam ide na desne dlhy cas. Uz len jedno kolo je 3 minuty a to je vecnost v porovnani s ulicou/sebaobranou. 3minuty netrval snad ziaden poulicny konflikt mozno ked sa dvaja bezgulovy maslaci tukaju. Ale ked ide o agresivny vybuch tak to je o stastnom udere a tom kto prvy udrie ako sa u nas hovori 20 uderov za sekundu a na to potrebujes co najvacsiu silu a vybusnost. Videl som ako naposilovany bezkrky debil zostrelil chalana co mu to v ringu celkom ide presne takymto 5 sekundovym vybuchom, Na to netreba kondicku na to treba len agresivnu brutalnu silu. Velke trapezy, silny krtk, pekelnu ranu a 110 kilo a viac zivej vahy a si street king ;) kondicka je dobra pre sport, ale nie nevyhnutna pre boj.
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 22. bře, 2011 8:43

RBR píše:For Naia: Co se učíš na tréninku kromě jiného než funkční techniky?
RBR


Trénujeme fýzu

RBR píše:Ne...ne mě dřív dojde odvaha, takže k nedostatku šťávy se ani nedostanu. :D

Když už tady to téma plevelíme, tak mám na pro přítomné diskutéry dva dotazy.
1. Co považuje za dostatečnou fyzičku pro sebeobranu?
2. Jak dlouho trvají v reálu střety?
RBR


1) Fyzicka nikdy neni dostatecna - porad je potreba ji zlepsovat. Jinak samozrejme kratke intenzivni nasazeni je to je potreba - bod dva. Prijd a udelame test 3x20 sekund max intenzity uderu uvidime jestli budes moci si vubec zavolat (treba zacharnaku v realu ). Nebo aplikovat nejakou techniku - uvidis ze technika te opusti kdyz prijde vycerpani.

To ze ti dojde odvaha... jestli s tim pocitas tak urco dojde :D Ale z ceho myslis ze ti poroste sebeduvera z technik nebo s brutalni fyzicky? Kdyz vis ze tu kratkou rvacku vydzis 20x po sobe (na treninku) tak si budes vice verit a potom taky lip bojovat.

Znas ten citat: "Unava dela zbabelce za vsech lidi" ani nevim kdo to psal. Ale sem se to hodi....
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod maxo » úte 22. bře, 2011 8:47

maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod maxo » úte 22. bře, 2011 8:59

maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod pm » úte 22. bře, 2011 9:44

NAIA píše:Znas ten citat: "Unava dela zbabelce za vsech lidi" ani nevim kdo to psal. Ale sem se to hodi....


Vince Lombardi, legendarni NFL coach
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 22. bře, 2011 9:49

pm píše:
NAIA píše:Znas ten citat: "Unava dela zbabelce za vsech lidi" ani nevim kdo to psal. Ale sem se to hodi....


Vince Lombardi, legendarni NFL coach


Diky, myslel jsem ze to byl nekdo z treneru BS a nespletl jsem se :D Ať se daří...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 22. bře, 2011 9:57

ukropcany píše:Rutten je boží no... no a k tej kondičke - otázka znela, čo považujete za dostatočné... no ja sa s takou kondičkou cítim bezpečne... netvrdím, že je nutná... :wink: ja to ale považujem za dôležité na to, aby som bol vôbec schopný trénovať... zas tie moje dva konflikty za posledných 15 rokov... 8) fakt ale je, že som nebol ani raz v strese z "útočníka", ale z toho, aby som mu volačo neurobil... :twisted: resp. aby sa mi to cestou silových rezortov nevrátilo... :roll: :roll: :roll:


Tohle jsem mel na mysli, co ty na to RBR? Neni to celkem luxus mit tyto starosti pri konfliktu?? A to je prave i diky te kondici....

Jen kdyz tak nejak rozved to rychle nabyl rychle pozbyl, myslis ze kdyby jsi opravdu makal na technice ze ji nedostanes taky rychle?

EDIT: Jen taková poznámka... ono se do do "boje o život" zase tolikrat nedostanes (kdyz mas smulu tak treba ani jednou :wink: ) takze se mozna ta fyzicka hodi pro zivot mnohem vice nez ta technika co myslis/te?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod maxo » úte 22. bře, 2011 10:19

ukropcany píše:No a k tej kondícii v bežnom živote - to je snáď bez debaty, že vedieť bežať na autobus bez toho, aby ma chytal infarkt sa hodí... :P


a vediet bezat po vystupeni z autobusu bez toho aby ma chytil revizor tiez. :D
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod cohen » úte 22. bře, 2011 10:26

ad autobus: zivotna mudrost: "nikdy neutekaj za mhd a za zenskou. ani sa nenazdas a pride dalsi/a" :D

a plati to, veru ze hej ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod cohen » úte 22. bře, 2011 10:57

nazov topicu je "možná řešení" - tak ponukam mozne riesenie :D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod RBR » úte 22. bře, 2011 11:29

For All: Díky za názory. Jsem překvapen, že většina z vás (stejně jak já) považuje za dostatečnou fýzu jen tolik, abych udýchal trénink. Dříve jsem měl z některých přispěvků dojem, že jen kondice vrcholového sportovce je dostatečná. :D
Ovšem poměrně dost rozdílné budou požadavky na fýzu v jednotlivých oddílech. To je věc druhá.

NAIA píše:Jen kdyz tak nejak rozved to rychle nabyl rychle pozbyl, myslis ze kdyby jsi opravdu makal na technice ze ji nedostanes taky rychle?


Rozvedu rád. Začnu trochu šířeji. Myslím tím, toto. Když nastoupí nováček na trénink BS/BU většinou se fyzicky nechytá. Nicméně pokud poctivě maká na tréninku, tak v poměrně krátkém čase srovná krok. Když je trochu přemýšlivější a začne trochu makat mimo tréninky, tak to srovná ještě rychleji.
Pokud jde o osvojení potřebného know how (tady jsem to zjednodušil zahrnul to pod slovo technika), tak to jde pozvolněji, protože nejdříve musí srovnat deficit ve fýze, aby se mohl zaměřit pozornost na něco jiného.
Potom pro pohodové provedení techniky je potřebná jistá, pro běžného člověka, nadstatndardní kloubní pohyblivost. Potřebné protažení svalů může trvat ještě déle než nabrání samotné fýzi. Některé techniky jsou pro většninu lidí z důvodu vysoké náročnosti na flexibilitu v podstatě nezvládnutelné (viz vysoké kopy-nebudu teď řešit jejich využitelnost v praxi)
Bez těchto atributů dle mého nelze na pořádní technice (myšleno know how) makat. Proto trvá získání správných technických návyků déle než nabrání fýzy, dle mého názoru.

A teď k tvé otázce. Spíše než lehce bych měl použít rychle nabyl. Kamarád zhruba 1/2 roku trénoval a v pohodě uběhnul půlmaraton. Předtím sice měl nějakou fýzu vlivem tréniků BU, ale v podstatě potřebnou fýzu nabral velmi rychle.
Lehce (rychle) pozbyl, třeba zranění. Dost názorně to jde vidět u sjezdových lyžařů. Po zranění je nucen třeba měsíc netrénovat a velice rychle ztrácí fyzickou výkonost. Třeba K.Palander po zranění měl obvod stehna o 16cm menší ma léčené noze než na zdravé.

Jinak Ten test si rád zkusím. Jen se k vám musím dostat. Pokud máte trénik jen 2x týdně, tak je to na nabrání a udržení kondice málo. Kolik času věnuješ nabírání kondice mimo tréninky?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod pm » úte 22. bře, 2011 11:35

NAIA píše:
pm píše:
NAIA píše:Znas ten citat: "Unava dela zbabelce za vsech lidi" ani nevim kdo to psal. Ale sem se to hodi....


Vince Lombardi, legendarni NFL coach


Diky, myslel jsem ze to byl nekdo z treneru BS a nespletl jsem se :D Ať se daří...



:D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 22. bře, 2011 11:43

RBR: Máme tréninky 3x tydne, plus dalsi dva s par lidma. Takze celkem pet + moje osobni - mam doma telocvicnu takze se to celkem da, ale cvicim tam i benchpress a proto bych to radsi nerozebiral protoze to cte PM :D
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 13 návštevníků

cron