Josef Mádl?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod sirWallace » čtv 24. bře, 2011 12:43

Vsechno jen vymluvy a vymluvy.. Chtel jsem po Tobe aby jsi mi napsal nejaky reseni, ktery je podle Tebe lepsi nez vzajemny souboj s pravidly.. To nemas.. jenom meles.. a ja nepatrim k tem, kteri by se tu potrebovali o necem dohadovat s lidma , kteri sami nevedi co melou... Takze se mej krasne
sirWallace
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 04. pro, 2010 0:00

 

Příspěvekod mistrvseho » čtv 24. bře, 2011 12:50

sirWallace píše:Vsechno jen vymluvy a vymluvy.. Chtel jsem po Tobe aby jsi mi napsal nejaky reseni, ktery je podle Tebe lepsi nez vzajemny souboj s pravidly.. To nemas.. jenom meles.. a ja nepatrim k tem, kteri by se tu potrebovali o necem dohadovat s lidma , kteri sami nevedi co melou... Takze se mej krasne

Ale né ty tady meleš o pravidlech tak si vezmeme boken bez pravidel, bez chráničů kdo první uteče z ringu dejmetomu čtverec nebo kruh nějakých rozměrů tak prohrál, ale aby se někdo zabalil do drátěný košile, na hlavu si dá kýbl a jen sem se smí útočit to je o ničem to je prostě hra to nemá s bojovým uměním nic společného. Stejně tak zastavovat souboj po prvním zásahu prostě jakmile to jeden vzdá je konec nebo pokud uteče je konec když už tady někdo křičí já jsem bojovník tak bojujte nehrajte si divadla.
Tady máš řešení chceš souboj bez pravidel? Nebo jen meleš jak tady říkáš ty sirkoGromite
mistrvseho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2011 0:00

Příspěvekod sirWallace » čtv 24. bře, 2011 12:53

mistrvseho píše:
sirWallace píše:Vsechno jen vymluvy a vymluvy.. Chtel jsem po Tobe aby jsi mi napsal nejaky reseni, ktery je podle Tebe lepsi nez vzajemny souboj s pravidly.. To nemas.. jenom meles.. a ja nepatrim k tem, kteri by se tu potrebovali o necem dohadovat s lidma , kteri sami nevedi co melou... Takze se mej krasne

Ale né ty tady meleš o pravidlech tak si vezmeme boken bez pravidel, bez chráničů kdo první uteče z ringu dejmetomu čtverec nebo kruh nějakých rozměrů tak prohrál, ale aby se někdo zabalil do drátěný košile, na hlavu si dá kýbl a jen sem se smí útočit to je o ničem to je prostě hra to nemá s bojovým uměním nic společného. Stejně tak zastavovat souboj po prvním zásahu prostě jakmile to jeden vzdá je konec nebo pokud uteče je konec když už tady někdo křičí já jsem bojovník tak bojujte nehrajte si divadla.


Ok.. tak jeste jednou se necham vyprovokovat.. Mas to reseni??? Nebo mas jen vymluvy? !!! ?
Ty jsi schopnej bojovat bez pravidel??
sirWallace
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 04. pro, 2010 0:00

Příspěvekod mistrvseho » čtv 24. bře, 2011 12:56

Ano já jsem schopen dát kdykoliv komukoliv souboj pouze boken žádné chrániče a přestanu pokud řekne že prohrál nebo uteče z ringu v tom já problém nemám a na takové turnaje rád chodím i příjdu. Ale né přilby né směšný pravidla a pak je to vyrovnané i váhou i uměním. :P To řešení jsem ti dal stačí vyhlásit takovýto turnaj pokud to půjde rád tam přijedu a velice ale velice rád si s tebou dám souboj tady vypadáš jako bojovník tak uvidíme v reálu. :twisted: Neplatím nikomu jeho případná zranění ať nahlásí že upad na schodech tohle se pojistit nedá. Pokud ano dohodnu to s pojišťovnou. :twisted:
mistrvseho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2011 0:00

Příspěvekod sirWallace » čtv 24. bře, 2011 13:01

Ted me docela mrzi , ze s mecem neumim nic... Rad bych si takovej souboj dal.. Ale promin... sam jsi mi ted rekl nejaky pravidla , pri kterych jsi shopen do toho jit... Tak vidis... A nezni to moc jako real .. To snad uznas sam? To jsou presne ty pravidla o kterych jsem ja mluvil.. = Nejaky pravidla pro oba stejny! A jak rikam.. Ted uz se neni o cem bavit a mej se krasne
sirWallace
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 04. pro, 2010 0:00

Příspěvekod mistrvseho » čtv 24. bře, 2011 13:04

NO na ostrý meč tě zvát nebudu. A pravidla máš kde? Chtěl jsi reál máš reál bez extrémního rizika, chceš ostré zbraně? To bych si pak šel sednout po každém souboji. V čechách to nejde až to půjde a bude to legální jsem ti k dispozici. :P
Jinak přeci neumlátím někoho bokenem na zemi to by nebylo moc pěkné. :P
Opakuji až budeš mít zájem jsem ti k dispozici ale nebudu si hrát na nějaké trapné chrániče promiň ani zbraně z látky nebo gumy. :lol:
To mi připomíná takový ty larpy kam choděj elfové a trpaslíci tak z toho jsem trochu vyrost promiň :lol:
mistrvseho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2011 0:00

Příspěvekod P » čtv 24. bře, 2011 13:07

No, souboje na život a na smrt na setkání nebudou :lol: Ale rozhodně to není hra na opravdový duel, ale zkouška dovedností v rámci rozumně stanovených pravidel.
Pokud se někdo bude vrhat po hlavě do každé výměny s tím, že se mu nemůže nic stát, protože má na sobě ochranné pomůcky, těžko si o něm někdo bude myslet, že chápe práci se zbraní.
Celé setkání je o tom podívat se, jak člověk reaguje v situaci, kdy nic není předpřipravené, kdy partner může udělat jakýkoliv nepředvídatelný pohyb a kdy se jede kontaktně a nevznikají tak dohady typu: "ale já bych tě zasáhl dřív a ty by si mě pak už nezasáhl..." atd. (celé je to násobeno přítomností různých stylů šermu).
Nebojuje se na ostro, ale vždy bylo vidět co kdo umí. Ti kdo přišli, uměli...
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod sirWallace » čtv 24. bře, 2011 13:09

Mistrvseho:
Heeej :lol: Tak uz naposledy.. Me jde o to, ze ses tu rozciloval, ze nejaky stouchani do sebe bokenem, nema nic spolecnyho s realnou situaci... Ja Ti rekl, ze je lepsi kdyz se proti sobe dva postavi za nejakych pravidel( coz znamena treba ten boken) Takze proste Ti rikam naposledy, ze je to mnohem lepsi, nez se tady hadat na netu.. Nemuzeme se navzajem vyzvat, coz je skoda.. Ty cvicis s mecem.. Ja bezezbrane... Takze nesmysl.. Jedine reseni , je ze si kazdej z nas vezmeme jakoukoliv zbran.. ( Za to nam ale asi diskuze tady nestoji, me prinejmensim rozhodne ne.. ale jinak strelec nejsem spatnej :D :twisted: ) Takze Ti naposledy popreju dobry den :D uz potreti, takze ho budes mit nadhernej.. Tak ho nemarni zamotavanim se tady do vlastnich prispevku :wink:
sirWallace
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 04. pro, 2010 0:00

Příspěvekod P » čtv 24. bře, 2011 13:11

mistrvseho píše:NO na ostrý meč tě zvát nebudu. A pravidla máš kde? Chtěl jsi reál máš reál bez extrémního rizika, chceš ostré zbraně? To bych si pak šel sednout po každém souboji. V čechách to nejde až to půjde a bude to legální jsem ti k dispozici. :P
Jinak přeci neumlátím někoho bokenem na zemi to by nebylo moc pěkné. :P
Opakuji až budeš mít zájem jsem ti k dispozici ale nebudu si hrát na nějaké trapné chrániče promiň ani zbraně z látky nebo gumy. :lol:
To mi připomíná takový ty larpy kam choděj elfové a trpaslíci tak z toho jsem trochu vyrost promiň :lol:

Kendo ti také připadá jako hra na trpaslíky a elfy? Zkus si stoupnout s cvičným mečem například proti Picardovi. Budeš rád, že nemá ostrý.... nebo i jen trošku tužší.... :)
Cvičné sparringy s ochrannými pomůckami byli vždy součastí výuky šermu...
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod mistrvseho » čtv 24. bře, 2011 13:11

Díky ale tohle fakt nemusím pokud se nebojíš že příjdeš k naštípnuté kosti jsem k dispozici tyhle divadýlka neberu tam totiž opravdu vznikají ty dohady tohle by neprošlo kroužkem a podobně, a většina se právě krotí protože stejně nemůžou v podstatě udělat ani modřinu. Pan sirka Gromit chtěl řešení dostal ho, myslel jsem že chce i souboj nechtěl ho, v pohodě. :P
mistrvseho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2011 0:00

Příspěvekod mistrvseho » čtv 24. bře, 2011 13:15

Kendo mi nepřipadá špatné ale upřímně s mými spolucvičícími cítím víc boken na prstech než bambus v kendu. ale tady chlapec chtěl něco co se blíží reálu a upřímně když noha nebo ruka bolí tak to opravdu bolí a je tam i adekvátní reakce.
mistrvseho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2011 0:00

Příspěvekod mistrvseho » čtv 24. bře, 2011 13:17

Heej Péčko nezkoušej na mě dělat strašáka, opravdu se tě nebojím, jsem taky dobrej střelec jak z luku, tak z kuše, nebo jsi měl na mysli můj oblíbený glock? :P
mistrvseho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2011 0:00

Příspěvekod sirWallace » čtv 24. bře, 2011 13:17

Ale vzdyt si sam rikal, ze to nema s realem nic spolecnyho :D:D:D Tak ja uz nevim... Precti si to po sobe.. Nepadaj ruce.. nestrika krev.. neni to real :roll:

No jo.. ja vim, ja vim.. ja uz z tyhle diskuze odesel :D Tak se mejte
sirWallace
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 04. pro, 2010 0:00

Příspěvekod mistrvseho » čtv 24. bře, 2011 13:18

sirWallace píše:Mistrvseho:
Heeej :lol: Tak uz naposledy.. Me jde o to, ze ses tu rozciloval, ze nejaky stouchani do sebe bokenem, nema nic spolecnyho s realnou situaci... Ja Ti rekl, ze je lepsi kdyz se proti sobe dva postavi za nejakych pravidel( coz znamena treba ten boken) Takze proste Ti rikam naposledy, ze je to mnohem lepsi, nez se tady hadat na netu.. Nemuzeme se navzajem vyzvat, coz je skoda.. Ty cvicis s mecem.. Ja bezezbrane... Takze nesmysl.. Jedine reseni , je ze si kazdej z nas vezmeme jakoukoliv zbran.. ( Za to nam ale asi diskuze tady nestoji, me prinejmensim rozhodne ne.. ale jinak strelec nejsem spatnej :D :twisted: ) Takze Ti naposledy popreju dobry den :D uz potreti, takze ho budes mit nadhernej.. Tak ho nemarni zamotavanim se tady do vlastnich prispevku :wink:

Já se nerozčiluji a jakou střelnou zbraň máš na myslí? Luk? Kuš? Mušketu? Glock?
mistrvseho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2011 0:00

Příspěvekod P » čtv 24. bře, 2011 13:43

Podobá diskuze proběhla i v souvislosti s přátelským sparringem beze zbraní (tedy reál vs. ring a pravidla). Zajímavé je, že lidé, kteří na ty akce chodí si to vždy pochvalují (ať už jde o sparring s nebo beze zbraní) jako super setkání, které jim hodně přineslo. Čím to asi bude?
Takže pokud někomu nevadí, že si neuskeneme hlavu nebo nezlomíme ruku, je možné se o šermu bavit i jinak (viz. http://www.bojovaumeni.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3674) než na int. fóru. Tak to bylo myšleno...
Naposledy upravil P dne čtv 24. bře, 2011 14:26, celkově upraveno 1
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 24. bře, 2011 13:48

mistrvseho píše:Ano já jsem schopen dát kdykoliv komukoliv souboj pouze boken žádné chrániče a přestanu pokud řekne že prohrál nebo uteče z ringu v tom já problém nemám a na takové turnaje rád chodím i příjdu.


jé......hele...další virtuální drsoň......a až bude setkání,zase ticho po pěšině......

Dohady se tam žádný nepěstujou....tam choděj normální lidi.....:wink:


Tož jinak.....teď jezdím do Práglu docela často....v dubnu/květnu se chystám(bohužel mi termín na setkání BU.cz fakt nevychází)....já Ti napíšu soukromou zprávu tady na webu,až pojedu a dáme si,jo?! :wink: Klidně bez chráničů......ty boken,já duralovej(cvičnej/bezpečnej) kord.....pár lidí už tady proti mně stálo a nikomu jsem nic neudělal......maximálně pocuchal ego..... :twisted:
Nebo bylo pocuchané to moje...... :twisted: (modřiny a škrábance se nějak nepočítaj).

Pokud se mi budeš chtít vysmát...ok....ale ta výzva tu leží. Dokážeš slova podpořit i konkrétním činem???? (samozřejmě beru,že čas musí vyhovovat i Tobě,je mi jasné,že třeba nebudeš moci v konkrétní den,kdy budu moci já....ale vše je o domluvě).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod mistrvseho » čtv 24. bře, 2011 14:34

Tak pokud je zájem není problém sice kordy moc nemusím fakt blbě se tahle typicky bodná zbraň kryje ale nevidím v tom až takový problém. :twisted: nicméně s duralovým kordem se dá vyrobit velice ošklivé zranění a já ti s bokenem tak maximálně něco naštípnu tak jinak vezmu si ocelovou tupou katanu co tahle varianta? Když už chceš kov? :twisted:
mistrvseho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2011 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 24. bře, 2011 14:57

Žádné ošklivé zranění Ti nehrozí....místo hrotu je korek(proto píšu,že je to bezpečná zbraň). Jak říkám,už to tu lidi pocítili na setkáních a nikdo problém neměl.

Ale je mi to celkem šumák...klidně si vezmi iai-to,nebo co chceš. Už jsem zkoušel tolik zbraní,fightů a sparringů,že případná jizva navíc mne fakt netrápí.

Beru to tedy tak,že jsme domluvení......pošlu Ti sz,hned jak pojedu do Práglu a domluvíme podrobnosti. :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod mistrvseho » čtv 24. bře, 2011 15:04

Fajn jsem vcelku zvědav jsem z Českých Budějovic takže se bude muset vymyslet nějaké rozumné datum. Ale jinak fajn.
mistrvseho
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2011 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 24. bře, 2011 15:42

Kdybys chtěl,můžeme se potkat třeba v Budějkách....nebo v Jihlavě...... je mi to jedno.
Ale ok.....nějak se domluvíme.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron