Proč se taiji cvičí (většinou) pomalu?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pavela » sob 26. bře, 2011 13:31

Miro, co horší, byla by to debata na mnoho Arguotou, jak se v pekingu sluší a patří... Zkusím to stručně: netvrdil jsem, že není důležitá teorie, notabene když vnitřní styly čím jsou na pohled jednodušší a mají jen minimum technik mají teorii nejrozsáhlejší. Jen v rychlosti, reaguju hlavně na to, že "pravé" Yin Fuovo Bagua je pouze na Taiwanu atd. Až budeš v pekingu, vezmu tě na sešlost Yin Fuovejch škol a uvidíš ten dav lidí. Já jsem dělal s mistrem Shao Gao Zi Yingův styl, to jméno jistě znáš, byl to i mistr Li Chang Xinga a ten mimochodem študoval nejen s Guo Gu Minem ale taky s tátou Gao Wen Chengem, kterej byl taky žák Yin Fu. A kdybys jim řekl, že to dělaj blbě a jedině na Taiwanu je jediná klozetová škola, tak se ti vysmějou. Dědeček strejdy Wanga Yang Kun byl taky velmi slavnej zástupce Yin Fu stylu od Zhang Shou Heng. Takže jestli na Taiwanu neví o jiných studentech Yin Fu, tak tady teda jo. nemůžeš taky věřit všemu, co čínani kecaj, každej je ten "jedinej", znáš to... Co je a co není bagua? Co identifikuje baguu, když téměř neexistují 2 lidi, kteří by cvičili Baguu stejně? Právě chození do kruhu a ještě jakžtakž Ding Shi laobazhang, i když to už taky skoro každej cvičí jinak. To že DHQ cvičil pouze mateřské dlaně netvrdím jen já ale hlavně zástupci všech možných škol se zaručeně pravými rodokmeny. A na rozdíl od tebe si nemyslím, že by proto jeho Bagua byla chudší. protože i alchymie sama je definována jako nekonečné opakování jednoduchého aby člověk ve chvíli osvícení pochopil všecky souvislosti. Které jsou samozřejmě obrovsky složité a staří mistři je pak zapisují do začátečníkům nesrozumitelných textů. neříkám, že teorie není důležitá. Ale teorie se musí vstřebávat v souladu s praxí, jinak jí nikdo nepochopí. Je to skutečně debata na dlouhou dobu ale je dobré být otevřený názorům jiných a nemyslet si, že jen a pouze jedna jediná škola na Taiwanu je ta správná, protože to zástupce té školy tvrdí. To je pak skutečným zástupcům rodiny k smíchu, jako strejdovi Wangovi ti kašpárci z Taiwanu, kteří tvrdili, že von to cvičí špatně a že Yin Fu to cvičil jinak ale neuměli ani rovně stát :lol: . Až příště dorazíš do Pekingu můžeme to obejít, já jsem se o styl Yin Fu specielně nijak zvlášť nezajímal, Baguu beru jako jeden styl a zatím jsem vždycky našel styčné body a téměř žádné rozdíly, ať to byl žák Gao Zi Yinga, Li Zi Minga nebo Cheng You Xina, nebo i ten strejda Wang s Yin Fu stylem. Je jenom škoda, že ty starý mistři umíraj jeden po druhym, tak je třeba si pospíšit. Málokdo je takovej machr jako Zhang Bao Yang, kterej s náma klíďopíďo cvičí a spáruje i když je mu 90 let. :lol: PS: ohledně "klozetovejch žáků, Miro, v době o které mluvíš)konec dynastie Čching a začátek republiky) byli POUZE klozetoví žáci, žádní neklozetoví neexistovali. Takže bláboly o klozetovejch žácích který vyprávěji kungfu kšeftaři, baští možná zápaďáci, nikoliv my Číňani :lol: Zdar a sílu!
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Příspěvekod tonglong » sob 26. bře, 2011 15:06

Miro, Pavelo,
kdyz to ctu o tech "klozetovejch" mistrech tak tedy nevim proc ma Bagua byt tak specialni. V San Franciscu byl kazdy druhy Mistru co "came out of the closet".
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod pavela » ned 27. bře, 2011 9:47

tonglong píše:Miro, Pavelo,
kdyz to ctu o tech "klozetovejch" mistrech tak tedy nevim proc ma Bagua byt tak specialni. V San Franciscu byl kazdy druhy Mistru co "came out of the closet".
Haha, všichni mistři vylezli z klozetu... :lol: BTW, zvlášť velká sranda je mluvit o klozetovejch žácích a tajemství stylu, (která se uchovala jen a jen v "jediné" větvi stylu) v dnešní době, kdy se ty strašlivý tajemství stylů(= každej den cvičit) , pro který se v kungfu movies otravovali mistři, vedly války a vypalovaly Šaoliny, daji všechny koupit na Xi Dan Bookstore za pár Yuanů :?
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » ned 27. bře, 2011 10:55

PS: Miro, teď jsem si toho všimnul, že jsi vypočítal, že vlastně nikdo kromě He Jing Hanovy linie nezachoval Yin Fu styl a Wang Sheng Zhi že vypadá, že nikdy necvičil Bagua? Ty jsi opravdu vtipálek, nevím co je na DVD ale Wanga jsem cvičit viděl a můžu potvrdit, že to bylo na 100% Bagua a to velmi dobrý Bagua. Kromě toho měl Yin Fu ještě mnoho dalších žáků, všechny možné publikace Yin Fu stylu z Pekingu uvádějí, že Yin Fu měl mnoho a mnoho žáků. Nejvýznamnější z nich(a to jsem jenom okem mrknul:
李永庆 Li Yongqing
居庆元 Ju Qingyuan
杨俊峰 Yang Junfeng
门宝珠 Men Baozhu
高文成 Gao Wencheng
何金奎 宫中储秀宫总管何德寿之子, 尹福把他女儿尹金玉嫁给了何金奎
彭九春 Peng Jiu Chun
张寿恒 Zhang Shou Heng
宫宝田 Gong Bao Tian
何云轩 He Yun Xuan
刘庆福 Liu Qing Fu
崔振东 Cui Zhen Dong
伊佩瑶 Yi Pei Yao
a samozřejmě dětičky:
尹成章 Yin Cheng Zhang
尹金玉 Yin Jin Yu
尹玉章 Yin Yu Zhang

Jenom Men Bao Zheng měl nejméně 7 žáků, v další generaci už 22 žáků a v další generaci 35 žáků.A to jsem jenom mrknul do literatury, jistě je jich mnohem víc a určitě by nesouhlasili, že jenom jedna linie a ještě ňáká Taiwaská, je ta pravá a původní. Takže vidíš, jak naivní je říkat, že se zachovala jen jediná lidie od Gong Bao Tian. Naopak, je jich po Pekingu a okolí jak much. Tys byl zkrátka moc dlouho na tom ostrůvku a zapoměl jsi kolik máme na kontinentu lidu, tak je to. :lol:  BTW: Ma Gui sice neměl rád vyučování studentů a posílal lidi ke svýmu mistrovi ale prokazatelně měl žáka Fu Wen Yuan, protože se zachovala v Pekingu linie 马贵---- 傅文元-----曹钟升-----迟士信
Ahoj!
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Dong_wu » ned 27. bře, 2011 17:47

zbek píše:Super kluci mate tady dost dlouhý přispěvky kterým bohužel ja jednoduší člověk vubec nerozumim , ale to nevadí že neznam celé rodiny co by mě však zajimalo kde bych mohl vidět že vnitřní stylskutečně funguje a je to vnitřní sila :oops:


Co podle tebe znamená funguje a jak poznáš, že to je vnitřní síla?
Klidně se stav......
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

taiji

Příspěvekod corro » úte 19. črc, 2011 10:27

ahoj,moc pěkně napsáno.člověk k tomu musí prostě dlouholetým cvičením dozrát,a mít nacvičeno.jinak to prostě nejde...a hlavně mít dobrého učitele,a ne typu turneber,jandová,pechová, :D
corro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 08. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Yvan » pon 03. říj, 2011 21:30

A pak, že se Taiji cvičí pomalu :

Obrázek

-- Co to cvičí?
-- Myslím, že to je Taiji.

-- A proč to nezkusíš.
-- Ne, na mne je to moc rychlé.
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 03. říj, 2011 21:59

Yvan píše:A pak, že se Taiji cvičí pomalu


... konecne cela ta "Yoga" v pohybu zacina davat smysl - Ugveje a snek v pohode, ale sifu je hulic :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » úte 04. říj, 2011 7:59

ha ha ha :lol:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Yvan » pát 01. čer, 2012 17:14

Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod boli » ned 03. čer, 2012 9:31

stale sa mi zda , ze tu pouzivame len velke slova , ale nikdo nepovie realitu. Necvici sa Taiji pomaly prave preto , ze pri pomalom cviceni sa lepsie nacvici tzv. 6 harmonii ...cize nieco ako spojenie otvaracich a zatvaracich pohybov , stabilita, vhodne postavenie pri udere , rozlozenie sily a prirodzene zapojenie vedomeho prevadzania pohybov. Ked si zobereme tak Taiji styly ako Yang , chen atd. vsade mali pomalu fformu a az nasledne sa ucila rychla . Jasne dnes sa vytvara plno inych foriem , ale to iba preto aby sa trosku zarobilo :))) A tieto principy su rovnake aj pre bagua, xingyi a taiji , co podla mna krasne ukazuje Sun lu tangova zostava taiji.
boli
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 29. dub, 2011 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 03. čer, 2012 10:08

No....abych se přiznal, taichi vůbec nerozumím. Ale cokoliv jsem kdy cvičil, cvičil jsem nejdříve pomalu, abych si pohyby "zažil" a naučil jsem se je správně. A následně jsem přidával rychlost, sílu.....přijde mi logické, že když se něco učím, začínám pomalu a pijánko.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » ned 03. čer, 2012 13:06

Jendis píše:No....abych se přiznal, taichi vůbec nerozumím. Ale cokoliv jsem kdy cvičil, cvičil jsem nejdříve pomalu, abych si pohyby "zažil" a naučil jsem se je správně. A následně jsem přidával rychlost, sílu.....přijde mi logické, že když se něco učím, začínám pomalu a pijánko.

Takový pomalý palestro(a), někdy mi to musíš ukázat.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 03. čer, 2012 13:20

To Ti neukážu, páč nevím, co to je.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » ned 03. čer, 2012 18:12

Nelži šermíři. V šermu je to výpad s předskokem kvůli zkrácení vzdálenosti. Takový hophop.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 03. čer, 2012 18:43

jo ty myslíš balestru......tak to jo, to Ti ukážu.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » ned 03. čer, 2012 21:16

Slovíčkaříš!
Ale ať - hlavně když to uvidím zpomaleně.
Já Ti pak ukážu přechod 6. metrů zrychleně.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 03. čer, 2012 21:31

Ale neslovíčkařím.....tak to neber, já opravdu nevěděl, co myslíš. Vzhledem k tomu, že v šermu spousta lidí používá různé názvy pro různé věci, tak jsem si nebyl jist, co myslíš, dokud jsi neupřesnil.
Občas na mne někdo spustí výrazy typu býk, střecha atdatd...a já nevím, oč jde. Když jsi napsal předskok a výpad, byl jsem doma......jsem zvyklej ( a používám ) na české názvosloví.

Mimochodem, rychle to umím taky :wink:

EDIT -

6 metrů....hmmm.....budu se těšit. Doufám, že mi to ukážeš tak, abys neohrozil sám sebe a bylo to použitelné :wink: Bezpečnou zbraň kdyžtak zapůjčím a sám si stoupnu jako sparring.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » pon 04. čer, 2012 8:09

OK
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron