Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Dalt » čtv 31. bře, 2011 15:39

toddb píše:Dalt: a jak se ti podařilo 15kg? to chce docela silnou vůli :lol:


to jo poctive jsem na sobe zapracoval :D - zkratka jsem se dostal na svoji vahu kterou jsem mival ve veprich letech nicnedelani...(jen jsem vic vosvalenej :? )
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

 

Příspěvekod toddb » čtv 31. bře, 2011 16:04

Dalt píše:
toddb píše:Dalt: a jak se ti podařilo 15kg? to chce docela silnou vůli :lol:


to jo poctive jsem na sobe zapracoval :D - zkratka jsem se dostal na svoji vahu kterou jsem mival ve veprich letech nicnedelani...(jen jsem vic vosvalenej :? )


popravdě řečeno, od mala mam ty samý problémy, snadno nabyl, ale bohužel těžce pozbyl, počítám, že kdybych rok nic nedělal, tak bych to měl stejný. Tak hodně zdaru v hledání optimální váhy... :D
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod wand » čtv 31. bře, 2011 19:07

ukropcany píše:Behaj menej času a nie tak často, nohy si musia zvyknúť. Nezvyšuj dávky skôr ako po dvoch týždňoch. Nemusíš sa ponáhľať... :wink:

178/91 8)


Ukrop na tvoju vysku je to vcelku dost. Riesil si niekedy stravu? Bez urazky samozrejme. :wink:
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod reccol » čtv 31. bře, 2011 19:27

Ukrop - ale zvlastni, ze beham uz par mesicu a chytlo me to az ted - respektive ted poprve poradne. uvidim, necham to chvili na pokoji , snad se to srovna.
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod TongPo » pát 01. dub, 2011 6:39

wand píše:
ukropcany píše:Behaj menej času a nie tak často, nohy si musia zvyknúť. Nezvyšuj dávky skôr ako po dvoch týždňoch. Nemusíš sa ponáhľať... :wink:

178/91 8)


Ukrop na tvoju vysku je to vcelku dost. Riesil si niekedy stravu? Bez urazky samozrejme. :wink:

Ukrope, ty "špekáčku"! :lol: :lol: :twisted: Podle tohoto "dobrého hocha" by ses měl zřejmě řídit obecnýma poučkama ohledně BMI a "ideálně" vážit mezi 60 - 80 kg... :lol: :roll: Škoda že rozvinutější svalovina a BMI spolu moc nekamarádí, ale to podvyživené rachotiky obvykle nenapadne, že? :idea: :wink: A taky je jasný, že by ten 91 kg Ukrop svoji např. 60 kg kopii převálcoval raz dva... :D Asi bys musel začít pracovat s dechem a energií, abys ovládnul ty smrdící údery, co člověku roztrhají vnitřnosti a z venku ani modřina... :lol: :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod cudles » pát 01. dub, 2011 18:27

taky jsem cumel, nejen ze jsem to dal aniz bych uplne "chcipal", a za takovej cas. Na druhou stranu, skoro rovinka, zadny kopce, a v pul jedenacty vecer byla slusna kosa, dobre se dejchalo.

TongPo: Díky, zatim se v techhle technickejch hracickach vubec neorientuju, jak treba zjistim ze beham ryhleji nez mam, to jsou nejaky tabulkovy hodnoty, nebo tak? Zni to sice blbe, ale neznam to.

Jinak když už se tu píše o hubnutí, a lehce nabyl, rychle pozbyl, já mam opačnej problém, takže vám trochu závidim :x :D
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Jian » pát 01. dub, 2011 18:32

cudles: tak to me zavidi snad vsichni, kteri si musi kvuli vaze hlidat jidelnicek a nemuzou si doprat na co by meli chut. Ja muzu jist cokoliv chci v libovolnem mnozstvi a nepriberu ani kilo. :?
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » pát 01. dub, 2011 18:41

Já naopak závidim těm co přibíraj. Sice už nejsem takovej kostěj, jak před pár lety, ale stejně, Nadruhou stranu s moj vůli si neumim predstavit ze bych si mel nejaky jidlo odeprit a vybirat si jenom to co muzu..ale jsme OT.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod TongPo » sob 02. dub, 2011 22:35

Koukal jsem na dnešní Pražský půlmaraton a vítěznej Keňan těch 21,1 km dal za 00:59:30, což znamená, že na 1 km potřeboval cca 2:50 min. a samozřejmě běžel průměrnou rychlostí cca 21km/hod... 8O Takhle rychle některý lidi ani nejezdí na kole... :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » sob 02. dub, 2011 23:03

cudles píše:TongPo: Díky, zatim se v techhle technickejch hracickach vubec neorientuju, jak treba zjistim ze beham ryhleji nez mam, to jsou nejaky tabulkovy hodnoty, nebo tak?...

To by bylo na dlouhý vysvětlování, zkus třeba mrknout sem:

http://www.behej.com/forum :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Beh ve Fivefingers

Příspěvekod Makoto » ned 03. dub, 2011 9:37

Zdar,
dneska jsem si dal cca 7,5km trasu po horach, po dolinach v "petiprstacich" a zde jsou postrehy:
- doslap jde VZDY pres spicku
- koleno nesmi nikdy jit pred prsty
- teziste o par centimetru klesne
- krok se o cca 10 cm zkrati
- hlava nepada dopredu (to plati i u standardniho behu)
- zada rovne, neprohybat se v krizi (to plati i u standardniho behu)
- uvolnit v kotniku a celou dobu se soustredit na to, aby vzdy doslapla prvni spicka, takze hlavni ulohu ted hraje lytkovy sval a achilovka

Jsou v tom samozrejme citi nerovnosti terenu (sisky, kaminky) daleko vice nez pri behu v botach, ale berte to jako bonus v podobe akupresury ;-)

Celkove je technika behu vice pruznejsi a mekci. Jak jsem psal, nejvice dostavaji zabrat lytka.

A co se tyka (ne)zdravosti takoveho behu, pak argument typu, ze nejsme zvykli behat bosky, takze se to nema, je irelevantni. Jezdit na kole ci plavat jsme se take museli naucit. Vse hezky postupne a jde to. Je potreba na to nahlizet jako na JINOU pohybovou aktivitu. ODLISNOU od standardniho behu.

Jinak to zatezuje svaly, je potreba zvolit jinou techniku behu, ale je to skutecne prinosne pro celkovou kondici jako vyse zminovana jizda na kole nebo plavani. A zbytek tech marketingovych kecu proste ignorujte.

Takze shrnuti - stoji to ta zkousku. Ja osobne planuji to zaclenit do sveho treninkoveho planu a zmenit pomer behani v botach a fivefingers na 60:40 ci 70:30 ve prospech fivefingers. Cas dobehu se mi pri stejne tepove frekvenci prodlouzil cca o 3 minuty. Nejhorsi bylo se soustredit na to, ze doslap musi jit pres spicku. Ve druhe a treti tretine se mi stavalo, ze jsem v lepsim pripade doslapoval na celou plochu chodidla (unavena lytka a namahana achilovka), takze je potreba si to vcas uvedomit a opravit techniku.

Ale nikoho v tom behat samozrejme nenutim ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » ned 03. dub, 2011 9:43

Jeste jeden prispevek: minuly tyden se mi dostala do ruky kniha Born to Run - Zrozeni k behu. Vypada to na docela zajimave cteni, ted jsem v prvni tretine a dobry. Je to v cestine a pise se v ni: "Christopher McDougall v knize Zrozeni k běhu přibližuje portréty osobností, které se vydávají na trasy ultramaratonů, aby odhalili tajemství šťastného života. Autor knihy se jako miliony jiných amatérských běžců nejméně jednou ročně vážně zranil. Po cyklech bolestí, injekcí a střídání nejmodernějších běžeckých bot chtěl na doporučení lékařů s běháním skoncovat. Místo toho se však vydal do rozpálených kaňonů v Mexiku, kde žijí Tarahumarové – nejtajemnější, nejzdravější a nejšťastnější běžci na planetě. Běhání v extrémních podmínkách jen v sandálech je pro ně stejně přirozené a snadné jako dýchání. Čtivý příběh o běžcích na stokilometrové trati autor doplňuje o nejnovější vědecké poznatky. Zrozeni k běhu změní život každému čtenáři!"

Obrázek

Kniha se da sehnat napriklad zde
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RBR » ned 03. dub, 2011 21:06

ukropcany píše:Ja som taký trošku atyp, lebo napr. na nohách (žiadne špajličky) nemám tuk žiaden, na rukách trochu no a na bruchu zbytok... :D Mám niečo okolo 12-13% tuku, čo je s ohľadom na vek úplne v pohode... 8)


Houby atyp. Jsi normální chlap. Většině chlapům se ukládá tuk hlavně na břichu. Ženám se tuk ukláda na bocích, nohách, atd. Vědci tvrdí, že to je pozůstatek našeho života v jeskyních. Prý tuk usazovaný na břichu nejméně omezoval lovce při jejich loveckých aktivitách.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Dean Karnazes: Ultramaratonec Zpověď nočního běžce

Příspěvekod mysmys » pon 04. dub, 2011 7:15

Tip na dalsi bezeckou knizku, motivacni cteni. Chlapik je svyma vykonama opravdu z jine planety. Nevim, jestli se da jeste koupit, ale ve verejnych knihovnach jiste bude:
Dean Karnazes: Ultramaratonec Zpověď nočního běžce
http://www.kosmas.cz/knihy/131746/ultramaratonec/

JInak neco o nem je k precteni tady:
http://www.behy.cz/clanek/1609-dean-kar ... cina-vyzva
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Dean Karnazes: Ultramaratonec Zpověď nočního běžce

Příspěvekod Makoto » pon 04. dub, 2011 7:30

mysmys píše:Tip na dalsi bezeckou knizku, motivacni cteni. Chlapik je svyma vykonama opravdu z jine planety. Nevim, jestli se da jeste koupit, ale ve verejnych knihovnach jiste bude:
Dean Karnazes: Ultramaratonec Zpověď nočního běžce
http://www.kosmas.cz/knihy/131746/ultramaratonec/

JInak neco o nem je k precteni tady:
http://www.behy.cz/clanek/1609-dean-kar ... cina-vyzva


Tady ji jeste maji, prave jsem si ji objednal. Diky za tip mysmys :-)
http://www.azknihy.cz/beletrie/ultramar ... nazes.html
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod cohen » pon 04. dub, 2011 7:59

a z teorie spat do praxe:

piatok - 11km za 1:02, nedela 5 km s 6x 200m sprintmi (vlastne skor rychlym behom).
zajtra si fuknem nejakych 10 regeneracnych a vo stvrtok... to je otazka. co sa behava pred pretekmi?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Makoto » pon 04. dub, 2011 8:06

cohen píše:a z teorie spat do praxe:

piatok - 11km za 1:02, nedela 5 km s 6x 200m sprintmi (vlastne skor rychlym behom).
zajtra si fuknem nejakych 10 regeneracnych a vo stvrtok... to je otazka. co sa behava pred pretekmi?

A na zaklade teorie ted beham 11km za 46minut. Ale co, vzdyt teorie je stejne na figu, ze? ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod cohen » pon 04. dub, 2011 8:50

Makoto píše:
cohen píše:a z teorie spat do praxe:

piatok - 11km za 1:02, nedela 5 km s 6x 200m sprintmi (vlastne skor rychlym behom).
zajtra si fuknem nejakych 10 regeneracnych a vo stvrtok... to je otazka. co sa behava pred pretekmi?

A na zaklade teorie ted beham 11km za 46minut. Ale co, vzdyt teorie je stejne na figu, ze? ;-)


makoto: nepaprc sa, teoriou som mal na mysli tie knizky o behani, linky ktorych ste postovali vyssie :)

11km za 46 je fakt dobre, kua... to nedam ani omylom :) mozno sa k tomu casu priblizim koncom sezony, ked budem vela vela makat a zranenia sa mi budu vyhybat :D

ucrop: radsej necham nohy oddychnut dva dni a na stvrtok si vymyslim nejaky intervalovy trening a la 6x400m...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Makoto » pon 04. dub, 2011 9:05

cohen píše:makoto: nepaprc sa, teoriou som mal na mysli tie knizky o behani, linky ktorych ste postovali vyssie :)

11km za 46 je fakt dobre, kua... to nedam ani omylom :) mozno sa k tomu casu priblizim koncom sezony, ked budem vela vela makat a zranenia sa mi budu vyhybat :D

V pohode, jen jsem chtel ukazat, ze teorie muze nekdy aj pomoci. Vsak vis, kolik je tu lidi, kteri na teorii s.rou s tim, ze jim nezrychli uder, apod kraviny ;-)

Jo a zkus behem celeho behu dychat jen a pouze nosem. Pomaha to snizit tepovou frekvenci pri behu, takze casem behas rychleji a hlavne az si das pri treninku do pusy chranic na zuby, tak to v pohode udychas. Mam vyzkouseno, funguje to. Je tam skutecne velky rozdil v progresu.

BTW, den pote, co jsem dal 7.5km (za 31min) ve fivefingers, mam problem chodit...lytka bolej jak svina....parada, vyzva prijata :D
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod cohen » pon 04. dub, 2011 10:56

makoto: nemam problem skusat nove veci... dychanie cez nos vyskusam, ale az po pretekoch. moj problem je momentalne skor v tom, ze dych ok, ale nohy nevladzu tak, ako by bolo vhodne :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron