Koloběžka

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Koloběžka

Příspěvekod fakt » sob 02. dub, 2011 16:23

Zdravím sportovci
Máme zde témata o běhu, posilování, mávání koulema a tak přišpěju i svoji troškou do mlýna. Před dvěma týdny jsem si pořídil svojí první koloběžku. Jasně, já vím, spousta lidí co mě uvidí řekne, že na tom vypadám skoro ve čtyřiceti jako d...l. Ale přesto: dnes po prvních čtyřech hodinách jízdy musím říci, že je to príma relaxační aktivita. Není to taková makačka jako na kole a už vůbec ne jako běh, ale přesto má to svoje kouzlo. Pokud zde existuje někdo s podobnou zkušeností, rád s ním vyměním info o novém hard i softwaru.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod RUNAR » pon 04. dub, 2011 10:16

Jakou koloběžku máš?Mně se líbí terénní s velkejma kolama, jsou skvěle odpružený.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod fakt » pon 04. dub, 2011 16:59

Nazdar
Koupil jsem kolobku firmy KOSTKA. Mám náby v XT a vážně to valí. Z důvodů jízdy v terénu jsem koupil prodejcem doporučenou verzi 20 a 16 palců, ale počítám, že jí předám dceři a koupím větší kola. Jinak to na ní jde k vzteku snadno. Myslel jsem, jak se na tom namakám. V so jsem dal 4 hod a ne 2 hod jízdu a nic mě nebolí. Z kola cítím aspoň nohy a když to přetáhnu, tak i záda. Tohle jde nějak moc snadno.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod nick1234 » pon 04. dub, 2011 23:29

ja som nad kupou kolobezky rozmyslal odkedy som videl kusok zo sveta, vo velkych mestach ju pouzivaju praveze mimo mladeze manazeri a páni v oblekoch. lebo je to nenarocne vid. vyssie, rychle aj do hustej premavky, preplnene chodniky, zapchy... a ked ju zlozis, tak ju das do batohu (bude vytrcat) a rozlozena je za 10 sec, a hlavne, kam da manazer vo firme na rokovani, bicykel, helmu, pokrcene sako :D a prezuvat sa z inline-ov nieje tiez cool. toto pred firmov zlozia do ruky, na porade supnu pod stolik a je to.

bohuzial u nas na slovensku je kolobezka vnimana ako "hracka" pre deti... :roll:

a podla mna sa da pouzit aj ako zbran, ked uz sme na BU fore :lol:
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod RUNAR » úte 05. dub, 2011 13:58

Fakt: A tobě spolupracujou svalový skupiny? Vždyť na koloběžce se musí držet rovnováha a musí spolupracovat spousta svalových skupin, podle jistých teorií by ty svaly neměli vůbec spolupracovat a musíš je to zdlouhavě učit "funkčním" posilováním, hahahahaha.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod fakt » úte 05. dub, 2011 19:36

RUNAR píše:Fakt: A tobě spolupracujou svalový skupiny? Vždyť na koloběžce se musí držet rovnováha a musí spolupracovat spousta svalových skupin, podle jistých teorií by ty svaly neměli vůbec spolupracovat a musíš je to zdlouhavě učit "funkčním" posilováním, hahahahaha.

Zpočátku jsem měl obavy, aby mě benč neschazoval pryč a abych si díky mrtvolám nevytrhával řídítka. Ale kolobku mám kvalitní a zatím všechny mý disbalance přečkala.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » úte 05. dub, 2011 19:41

http://shop.kolobka.cz/kolobezky-pro-do ... ill-speed-[011].html?ItemIdx=13
Tak tohle je ta moje krasavice. Jinak jezdí taky Jendis a má o rok víc zkušeností.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod hatamoto » úte 05. dub, 2011 20:07

Zdravím ,
docela mě toto téma zaujalo. Rád bych se dozvěděl něco víc. Z ježdění na kole mě nehorázně bolí záda, tak bych tu koloběžku docela zkusil. Nevím ale jstli mě to vůbec uveze. Vážím metrák. Co myslíte?
Díky
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

Příspěvekod d4n01 » úte 05. dub, 2011 21:28

4Runar:
I když ta narážka není na mě a jsme ve vláknu o koloběžkách, tak sorry, ale rád bych zareagoval, protože to tu omíláš pořád a pořád dokola. Ty jsi možná ze starší generace, která ještě měla dostatek pohybu v dětském věku, dospívání.. Dneska ale je situace asi trochu někde jinde. Teď právě jezdím často kolem základní školy a to jakým stylem se pohybují ti mladí je k pláči. Ten jejich styl chůze. Hrbatí, pánev vysazená, slaboučcí. Ještě se u toho křiví s 6 kilovým batohem .
...asi tak nějak jen pro ilustraci http://www.youtube.com/watch?v=-k3Jd5nqZOE
Takže možná je to tím rozdílem generací, že se dnešní děcka(ne všechny, ale hodně z nich) pohybují jako postižení. Když někdo totiž sedí u compu několik hodin hraje, dívá se na filmy atd. bez sportu , tak se to samozřejmě projevit musí. Já to vidím u sebe občas sedím u počítače celé noci a rýsuju výkresy, počítám zprávy a je mi z toho na nic. Oni to tak, ale praktikují den co den. No a pak , přijdou takoví lidi s těmito pohybovými vzorci do posilovny. Samozřejmě , že si všimnou , když se trochu kriticky na sebe podívají že to není úplně ono. Když se zeptají nějakého kulturisty , vysloužilého závodníka, trenéra , tak jim poradit neumí a pošle ho př.) třeba na činky,vlastní váha (taky obvykle špatná). To co by dřív mladému člověku, kdyby mu poradil dobrou techniku a měl dobré pohybové vzorce prospělo, tak dnes ho to ničí. A proto je tak důležité a parádní , že se někdo o to funkční posilování zajímá - třeba pm , když má právě někdo takové problémy s pohyby , protože v dnešní době to lidem (a to nejen těm mladým,to byl jen takový příklad) sakra prospěje. Což si myslím, že se o klasické kulturistice říct nedá. Ale možná jsem neviděl tu správnou a že třeba někde kulturisti nahlížejí na posilování i z tohoto zdravotního, funkčního hlediska a zkoumají správný pohyb.
Takže asi závěrem doba se od Arnolda asi už trochu přece jenom změnila. To co bylo v pohodě tehdy nemusí být teď a to že jim všem spolupracoval vrch se spodkem, už dnes nemusí být pravda. Protože jim to zřejmě spolupracovalo ještě než do té posilovny poprvé vešli a takových lidí dnes ubývá. Prostě byly po všech stránkách tehdy zdravější a ne tak zdegenerovaní .
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod EntiCZ » stř 06. dub, 2011 6:13

hatamoto píše:Zdravím ,
docela mě toto téma zaujalo. Rád bych se dozvěděl něco víc. Z ježdění na kole mě nehorázně bolí záda, tak bych tu koloběžku docela zkusil. Nevím ale jstli mě to vůbec uveze. Vážím metrák. Co myslíte?
Díky


Zdravím, koloběžku (zrovna tu od firmy KOSTKA) také vlastním a jezdím na ní obden. Na záda je to balzám, jízda na koloběžce totiž zapojuje více svalů než jízda na kole.
Jinak nosnost u modelů koloběžek je většinou 150 kilo, KOSTKA má na stránkách průvodce výběrem koloběžky - http://www.kolobka.cz/pruvodce.html
Doporučili mi variantu Cross, která má lepší obutí než Classic.
EntiCZ
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 05. dub, 2011 23:00

 

Příspěvekod fakt » stř 06. dub, 2011 7:32

hatamoto píše:Zdravím ,
docela mě toto téma zaujalo. Rád bych se dozvěděl něco víc. Z ježdění na kole mě nehorázně bolí záda, tak bych tu koloběžku docela zkusil. Nevím ale jstli mě to vůbec uveze. Vážím metrák. Co myslíte?
Díky

Má zkušenost čítá pouze 6 hodin jízdy. Takže to zásadním způsobem limituje mojí odpověď:
- záda nevím, nebolí mě
- nosnost do 150 kg (mám 95 a drží)
- zapojení svalů - u nohou menší než jsem čekal
- jízda - překvapivě svižná, jeden odpich bez zpřevodování (viz. kolo) tě posune (dle povrchu) hodně daleko
- odpichování - tam se zatím hledám, pokládání celého chodidla brzdí, spíš se snažím špičkou tečnout ubýhající podklad
- skákání - zatím jsem zkoušel jen patníky a zpomalovače, tzn. zatím méně než na biku
- image - lidi na mě koukaj jak na Večerníčka, ale to je buřt
- zranění - dcera jela z kopce cca třicítkou a neudržela řídítka - prostě z toho odešla (vyběhla) a jen kvůli pro ni větší rychlosti nevinně spadla
Resumé - je to velká sranda a alternativa, když hledáš jiný pohyb.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod hatamoto » stř 06. dub, 2011 7:43

Díky za odpověď pánové.
Asi si to fakt pořídím. Moc se mi to líbí a našemu mladýmu taky, i když manželka si klepala na hlavu :oops:
No, to si ostatně klepe celo dobu, co cvičím BU :roll:
Každopádně děkuju. Bude to dobrej dárek pro mě i pro synátora.
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

Příspěvekod Dalt » stř 06. dub, 2011 10:14

mno nevim - vydat 8 litru za kolobezku (ktera teda zase tak mala a skladna neni) mi pride dost hardcore - to bych radsi koupil kolo...zda se mi ze ma jen samy vyhody oproti kolobezce (rychlost, pohodli, skoky, dlouhy trasy etc) jak to vidite vy - kolbezkari??? Ja treba ted bydlim v Pardubkach a tam si to bez kola neumel predstavit (tzn jeydim furt) - no premejslim i nad tou kolobezkou, ale k vyse recenymu se obavam, ze je to spis modni zalezitost vetsich mest....nebo ne? :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod RUNAR » stř 06. dub, 2011 10:32

d4n01:
Pro tvoji informaci, já tady dokola neomílám dokola blbost o spolupráci svalových skupin, když budeš mávat s kettlama jakkoliv tak tím netrénuješ spolupráci svalových skupin pro údery, kopy, zápasení.
Takže vaše naprosto dětinsky děravá logika o tréninku spolupráce svalových skupin je směšná, je to legrační ale svalovou koordinaci pro daný bu/bs trénuješ jen a jen tréninkem daného bu/bs.

Schválně, v jakých technikách použiješ ktb military press, snatch, clean, dřep?Podle vaší vlastní logiky v žádný takže, podle vaší zaslepenosti civčíte sami úplně blbě.
Já jsem zastánce úplně něčeho jinýho, vertikální press na ramena použiju ke generování síly v horizontálním směru, stejně tak vertikální dřep použiju v mnoha jiných pohybech.

Sorry ale nejsem ze skupiny lidí která nemá vlastní zkušenosti a jsou zblblý diletantskýma článkama z netu.
Asi budeš překvapenej ale mě se spousta cviků s kettls líbí a podobný i cvičím, ale nevidím důvod psát marketingový blbosti o jiných cvicích.

Přehoďme to do topiku o posilování.
Naposledy upravil RUNAR dne stř 06. dub, 2011 11:40, celkově upraveno 1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Jezdím

Příspěvekod Zhan_Shi » stř 06. dub, 2011 10:49

S univerzálním pozdravem "Trhni si nohou!!" jezdím už skoro deset let... Začínal jsem na MIBO (model Courage). Do města nebyla špatná, ale na delší výšlapy to nebylo, navíc jsem si poměrně často nakopával kotník o vystouplé šrouby. Teď tam naštěstí dávají takové zábrany, že to tak nebolí, ale pamatuju se, že jsem se nejednou nedobře vyměřeným kopnutím odsoudil na týdenní neschopenku. Teď jezdím na Kickbiku, který mám už jářku určitě 6-7let a stál mě 10t. Nicméně v případě nové koupě, bych už dal přednost Kostce. Jinak jezdím i "dlouhé" tratě. Dojezd mám cca 35km za den abych byl druhý den použitelný a mohl pokračovat dál. Je to super trénink a protože mě běhání nebaví, preferuju tohle.
Zhan_Shi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 26. pro, 2007 0:00
Bydliště: Kolin

Příspěvekod nick1234 » stř 06. dub, 2011 10:56

chcem vidiet ako narves bicykel do preplneneho metra...
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod fakt » stř 06. dub, 2011 11:15

Dalt píše:mno nevim - vydat 8 litru za kolobezku (ktera teda zase tak mala a skladna neni) mi pride dost hardcore - to bych radsi koupil kolo...zda se mi ze ma jen samy vyhody oproti kolobezce (rychlost, pohodli, skoky, dlouhy trasy etc) jak to vidite vy - kolbezkari??? Ja treba ted bydlim v Pardubkach a tam si to bez kola neumel predstavit (tzn jeydim furt) - no premejslim i nad tou kolobezkou, ale k vyse recenymu se obavam, ze je to spis modni zalezitost vetsich mest....nebo ne? :)

Nazdar
Stejný model s Aliviem koupíš za 4,5. O skladnost mi něšlo. Jinak kolo za 8 je skřípadlo, na kterým skočíš jen jednou a máš po něm.
A módní jsou i inlajny, skůtry, flórbal aj. a stejně to nikdo neřeší.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 06. dub, 2011 11:17

nick1234 píše:chcem vidiet ako narves bicykel do preplneneho metra...

Až mi ho tady postaví, tak vyzkouším a určitě dám vědět.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Dalt » stř 06. dub, 2011 11:49

nick1234 píše:chcem vidiet ako narves bicykel do preplneneho metra...



proc bych se cpal s kolem do metra?!? kvuli cemu pak to kolo mam? 8O
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Dalt » stř 06. dub, 2011 11:54

fakt píše:
Dalt píše:mno nevim - vydat 8 litru za kolobezku (ktera teda zase tak mala a skladna neni) mi pride dost hardcore - to bych radsi koupil kolo...zda se mi ze ma jen samy vyhody oproti kolobezce (rychlost, pohodli, skoky, dlouhy trasy etc) jak to vidite vy - kolbezkari??? Ja treba ted bydlim v Pardubkach a tam si to bez kola neumel predstavit (tzn jeydim furt) - no premejslim i nad tou kolobezkou, ale k vyse recenymu se obavam, ze je to spis modni zalezitost vetsich mest....nebo ne? :)

Nazdar
Stejný model s Aliviem koupíš za 4,5. O skladnost mi něšlo. Jinak kolo za 8 je skřípadlo, na kterým skočíš jen jednou a máš po něm.
A módní jsou i inlajny, skůtry, flórbal aj. a stejně to nikdo neřeší.



no jo no - budu to kolobezkadlo muset zkusit...jinak kolo za 8 litru nemam - po meste jezdim na stary ukrajine (chces li poznat co je drina, kup si kolo ukrajina :D ) , pac mi ji jen tak nekdo neukradne - no ale svisti dobre - trolejbusy na ni davam s prehledem, natoz pak nakou kolobezku :) a na vylety mam staryho (asi 8 let) authora treka (stal tak kolem 5 tisic) - s tim sice skakat nemuzu (jsem tezka vaha) ale na dlouhy trasy po silnici, polnackach atd je v pohode....
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron