vyskakovanie kíbov

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

vyskakovanie kíbov

Příspěvekod majorjing » čtv 07. dub, 2011 20:49

vyklbené ramená,lakte,kolená....
zdar,
mám jedného priatela,ktorý je šikovný-to nebudem riešiť...len začal cvičiť niektoré čínske štýly kungfu(sekací box,flying fist...)a ešte k tomu aj začal sa učiť používať nunchaku.nerobí bu prvý rok,rozhodne nie ale v poslednom čase ho brzdí vyskakujúce rameno a lakeť.zmienil som sa mu o tom ze som na tomto fore tak ma poprosil, nech sa popytam tuna medzi harcovníkovmi...
nepoznáte nejaké cviky,prípadne stravu,masáž alebo niečo podobné čo by zabránilo vyskakiovaniu kíbov?najma na ramená a lakte.
ešte k doplneniu(neviem či to je podstatné,ale pre istotu) je to vegetarían a žena...

ďakujem
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

 

Příspěvekod Kanec » pát 08. dub, 2011 13:56

Zdar. Povez mu aby okamzite zastavil a poradne se zamyslel nad svim cvicenim. Pokud ma takovy problemy tak at okamzite zapomene na bojovi umeni jako na vrcholovi sport. Kazdy na to opravdu neni fyzicky stavjeny a telo to nevydrzi. Nekteri lidi by bojovi umeni nemeli cvicit vubec a hledat obzory jinde, ale to je uplne jiny pripad tykajici se moralky. Je spousta duvodu proc cvicit, na to si musi prijit sam a podle toho si postavit trening. Muze cvicit vice mene cokoliv, ale s rozumem.

Jesi se potrebuje branit tak od tedka bude jeho nejvetsi zbran muset byt hlava a treba ta nuncaka. Jesi chce upevnit zdravi nebo preprat par smoulu musi hodne zpomalit nez si nenavratne odrovna dalsi klouby. Ono se to casem zpravi, ale bude to trvat par let a asi to nebude uz uplne ono.

Hlavne at pravidelne posiluje z cimkoliv muze. Nic nerve silou do vycerpani a cvici jen v rozsahu v kterym muze. Ani kdyz tluce nesmi pouzivat silu a musi si pohlidat cistou techniku. At se radeji pjekne zpoti nez aby roztrhanej lezl po ctyrech. Na treninku at opatrne cvici vsechno, to mu pomuze regenerovat a symetricky se rozvijet. Musi odpocivat kdyz je unaveny, nenutit se do cviceni, ale tesit se na nej jako na darecky. Kdyz bojuje at vlozi veskerou svoji silu, rychlost a preciznost jen do sve nejmocnejsi zbrane ktera jeste dela jak ma, na blbecky to vic nez staci a lidi jako Tyson si na tobie nic dokazovat nebudou :wink:

I s takovim treninkem pro lidi v kungfu duchodu muze mit silu, kondici a zkusenosti o kterych se jinym muze jen zdat. Nez jsem na to prisel tak jsem si dost ublizil, ale kdyby mi to driv nekdo rekl tak bych stejne neposlouchal :)
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod nick1234 » pát 08. dub, 2011 20:10

kanec-ako dlho cvicis a ake mas skusenosti r klbmy? Znamy bol na operacii ramena koli takejto veci ale vo vaznejsom stave a o pol roka bol v normale. Taktiez robim v zdravotnictve a za par(8) mesiacov po vymene kolena mozes poklusom behat. Preco ma hned zabudnut na cvicenie? Urcite treba lekara a regeneraciu a ide sa. A v tomto pripade upravit stravu. Prepac, chcem byt slusny ale tento nazor je smiesny.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod nick1234 » pát 08. dub, 2011 20:13

kanec-ako dlho cvicis a ake mas skusenosti r klbmy? Znamy bol na operacii ramena koli takejto veci ale vo vaznejsom stave a o pol roka bol v normale. Taktiez robim v zdravotnictve a za par(8) mesiacov po vymene kolena mozes poklusom behat. Preco ma hned zabudnut na cvicenie? Urcite treba lekara a regeneraciu a ide sa. A v tomto pripade upravit stravu. Prepac, chcem byt slusny ale tento nazor je smiesny.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod nick1234 » pát 08. dub, 2011 20:13

kanec-ako dlho cvicis a ake mas skusenosti r klbmy? Znamy bol na operacii ramena koli takejto veci ale vo vaznejsom stave a o pol roka bol v normale. Taktiez robim v zdravotnictve a za par( 8 ) mesiacov po vymene kolena mozes poklusom behat. Preco ma hned zabudnut na cvicenie? Urcite treba lekara a regeneraciu a ide sa. A v tomto pripade upravit stravu. Prepac, chcem byt slusny ale tento nazor je smiesny.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod majorjing » pát 08. dub, 2011 20:42

fuuha.kanec to je dost drsný záver...ale v kadom prípade je asi dolezité zamysliet sa nad technikou-nedvíhat ramená,nevystierať lakte...rozmýšlal som ci neexistuje nejaká ultimátna šaolin 5000rokov stará metoda riešaca tento problém. o niečom takom som počul v prípade tých ramien,je to chodenie po 4 prakticky v kliku s mierne pokrcenými laktami-to všetko dolu schodmi.+kombinácia s jedením vsetkých typov chrupaviek,želatín,gumenných macíkov.ja som túto techniku aplikoval a rameno my nikdy nevyskocilo ani pri technikách ktoré boli na to určené...sám majster sa čudoval.neviem ci to aplikovaním tej metody ktorú my vysvetloval jeden kubánsky jinoch ktorý vedel čo hovorí ale povedal to po siedmom pive.preto neviem či je to funkčná metoda alebo som mal jednoducho štastie.to som sa chcel na tomto fore uijistit.a zistit či neexistuje nejaká podobná vec aj s tými laktami....
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Kanec » pát 08. dub, 2011 21:23

Nepsal jsem aby zabudol, ale aby byl opatrny protoze zdravi mame jen jedno a sme mladi tak by nam melo jeste par let vydrzet protoze ho budem na 100% potrebovat.

Obcas je tezke pobrat muj styl psani asi jsem mel nechat promluvit pouze zkuseneho ve zdravotnictvi Dr. nick1234, ale bylo mi lito dalsiho kluka co v zachvatu nadseni to nejspis napalil vetsim tempem nez unese, co je na tom jako smesneho?

majorjing: chozeni po 4 je vyborny na cely telo a prakticky neskodny, vobcas takhle na pokrcenejch loktech stojim s nohama na zidli nebo na zabradli i mostovani je fajn. I kdyz to rameno mi jeste nedrzi jak ma tak je dobry hledat zpusob jak ho udrzet stabilni prave v tech nezvyklych pozicich. Treba vyvesit na hrazde se taky nemuzu bo by se mi vyvesilo to rameno a tak prave proto na ni cvicim, obcas si jen tak visim a drzim ty ramena pjekne zatazeny aby zesilili tam kde maj byt a pomaha to. Kdyz to bylo na zacatku nejhorsi tak jsem posiloval i samotny rotatory, taky to hodne pomohlo, nemusel jsem se pak na treninku u pytle tolik bat ze mi vyleti http://www.youtube.com/watch?v=HpdlF_Vh7zg
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majorjing » pát 08. dub, 2011 22:21

4kanec:chapem...v podstate nieco podobne som si aj myslel,ak bude pomaly v tych cvikoch rameno zatazovat a pomaly prirodzene pridavat,rameno by si malo zvyknut.urcite priatelovy ukazem ten cvik z videa.a aj tie o ktorych hovoris.ale zase sa neboj,napriek poctu prispevkou to nerobime par mesiacov.islo mi o to ze ked sa to zachyti dost skoro nemuselo by sa ist na operaciu...tie cviky by to mohli vyriesit...jedina vec ktora ma este trapi je, ci nepoznate nieco na tie lakte...
anyway, dik

4nick1234:islo mi to ci to ide aj bez vyraznejsej pauze a operacie....s nou a modernou medicinou to pravdaze ide,ale vetsina ludi sa snazi vyhybat operaciam...(co je podla mna uplne spravne)

a upravit stravu?
wtf?ako to myslíš?
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Kanec » sob 09. dub, 2011 10:46

Skutecne zalezi jakyho charakteru ma ty zraneni,predpokladam ze v nemocnicy byl, ja jen rikam tipy jak to muze rehabilitovat kdyby ho ze spitalu poslali jako simulanta stejne jako me.

Jsou pak jeste i dalsi dynamicke cviky ktery rozviji silu a stabilitu v pohybu, ale ty radsi nebudu psat, nekdo by je mohl spatne pochopit a spis si ublizit. Kdyz bude spravne cvicit udery i do aparatu a pojede si pomalu svoje pohyby ktere zna s primerenymi zavazimy v rukach tak to poslouzi stejne dobre. A pokud mu to nedela problem at cvici i normalne z cinkama, nestabilni silna ruka vydrzi vic nez nestabilni slaba ruka http://www.scoobysworkshop.com/shoulder.htm

Tim jsem zrejme pisemne vycerpal to co mam odskouseno ohledne loktu a ramen a vracim se ke vlastnim mirumilovnym cinnostem, hodne stesti :)
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod nick1234 » sob 09. dub, 2011 11:34

4 Kanec, sorry, asi som to naozaj zle pochopil, len pises vcelku "agresivne", ta baba do toho nenapalila velkou silou, cvici uz dlhsie svojim normalnym tempom, a zavada sa ukazala az teraz. (Ano poznam ju, len mna z osobnych dovodou nepocuva :evil: )

4 Majorjing, ano strava, ono sice vegetarianska strava dokaze nahradit maso, aj tam su bielkoviny, zelezo,... ale vsade kde sa tym ohanaju ti nepovedia ze latky obsiahnute zivocisne a rastlinne, aj ked su obe bielkoviny, alebo obe zelezo, vitaminy... su trosku ineho charakteru. A ked niekto je odjakziva vegetarian, alebo sa nim stane a je fit, je to fajn, pruser je ked ma zdrav problemy a stane sa nim... A tym lekarom som nemyslel operaciu, su proste ludia ktory rehabilitaciu studuju cely zivot, a ja by som radu hladal tam, nic proti tomuto foru. :wink:
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

 

Příspěvekod majorjing » sob 09. dub, 2011 12:34

4kanec:dakujem,na takom nieco uz pomaly pracuje,uvidime vysledky...
4nick1234:tiez pises celkom agresivne,lebo som uplne nepochopil tvojmu prispevku,pravdaze nemam nic proti navsteve lekara ako takeho,len sa obcas stava ze oni radi rezu aj ked to tak uplne netreba...peniaze od poistovne,a tak...to tiez nebudem riesit,len som chcel zisit co najviac informacii o tom ako da sa s tymi klbmi pracovat.ona je uz treti clovek ktoremu sa to z mojich(aj tvojich)kruhov deje.preto ich musi byt dost aj na tomto fore...stava sa ze borec bu ma dlhorocne skusenosti ktore ta vedia zachranit pred operaciou.a nemozes mi tvrdit ze je zle informovat sa v co najviac zdrojoch... :twisted: :!:
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod will » sob 09. dub, 2011 19:10

Tak, jestli vyskakují klouby, tak je to velký problém. Osobně jsem se o tom bavil s lékařem z oboru, ortopedem, který mi řekl, že jakmile je kloub jednou vyklouben, tak pak už vyskakuje pořád. Z mého prostředí znám holčinu, které vyskakuje koleno a ta s tím taky nic nedělá, prostě, když vyskočí, tak ho o zeď zatlačí zpět. Ale pro fulkontaktní bu vyskakují cí klouby asi nebudou to pravé ořechové, protože to jednoduše v zápalu boje neuhlídáš. Podle mě se stím cvičit dá, ale hodně langsam a kontrolovaně, žádné větší akce. A hlavně necvičit bu, kde ti hrozí vykloubení. Žádná strava ani kloubní výživa ti proti tomu nepomůže.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod majorjing » sob 09. dub, 2011 21:44

podla mna by to nemuselo byt take tragicke,lebo ako hovorí nick skoro urcite ide klb operaciou uchytit.mame spolocneho znameho ktoremu rameno vyskakovalo pri kazdom druhom udere,tak sa nakoniec vybral na operaciu a po polrocnej pauze je v pohode.znova trenuje a killuje akokeby nic.asi to bude dost individualne...ale v kazdom pripade treba asi ist za doktorom...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod nick1234 » ned 01. kvě, 2011 20:51

Známa fyzioterapeutka a masérka zistila že tam prakticky nieje rotátor ramena, zajtra sa ide po lekároch, pojde sa na magneticku... dalsie info dam ked bude :)
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod luen » ned 01. kvě, 2011 23:44

nick1234 píše:Známa fyzioterapeutka a masérka zistila že tam prakticky nieje rotátor ramena, zajtra sa ide po lekároch, pojde sa na magneticku... dalsie info dam ked bude :)


Jestli tam neni rotator, tak prd na magnetoterapie a jdi na operaci ... to magnety ani jine energie nestahnou ... leda, ze by nejaka goauldi technologie inteligentniho biopole ...

Delam si srandu, ale nemarni cas na podpurne a treba pooperacni kure. To vetsinou nezabere, sam jsem si to zkusil :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod nick1234 » pon 02. kvě, 2011 15:06

ona ho tam ma, len je oslabeny, a na magneticku (magneticka rezonancia) sa ide koli obrazku, aby zistili ci je len moc slaby (rehabka) alebo vadny (skalpel). Prave sme u lekara, budem to sem hadzat ako pribeh na pokracovanie, mozno to niekomu pomoze.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků