Si-Fu Petr Kozár

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Si-Fu Petr Kozár

Příspěvekod Mikhan » stř 27. dub, 2011 19:40

Mikhan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 10. led, 2011 0:00

 

Příspěvekod Mikhan » stř 27. dub, 2011 19:47

odkaz sem chtel hodit do sekce Wing Chun videa ale nechtěně jsem vytvořil nové téma tak se omlouvám. :?
Mikhan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 10. led, 2011 0:00

Příspěvekod luen » stř 27. dub, 2011 19:52

:lol: prinasi to silu :lol: zbytecne tahat drivi do lesa :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Mikhan » sob 30. dub, 2011 0:12

takže jako obvykle všechno špatně ?:D
Mikhan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 10. led, 2011 0:00

Příspěvekod luen » sob 30. dub, 2011 8:12

Mikhan píše:takže jako obvykle všechno špatně ?:D


Je to paradni, budes 20 let cvicit jednu srandu, ktere se rika Cham Kiu - 寻 桥, nebudes smet cvicit na panakovi Muk Yan Jong - 木人桩, to bys riskoval, ze si zmrzacis pater :lol: a mnoho dalsich hlouposti se budes muset naucit obhajovat. Nebude to lehke, protoze pro to nejsou zadne rozumne obhajitelne duvody, krome financne motivacnich, vaseho bosse.

Kluci drzim palce :wink:

PS: Petra si moc nepamatuji ... zacal s wing cheun, kdyz ja uz koncil u ELY ...
Nechtelo se mi hojit neci rany na dusi jako, ze nekdo ma novej "S" klasse Mercedes a nekdo 25let starou Alfu Romeo a ze ten nekdo neprijede do Ceska na seminar, dokud nenaplnime fotbalove hriste zakama ... Je to tedy sracka z mnoha, mnoha pohledu ...
Mam pokracovat a nebo chces jen virtualne poplacat po ramenou a sdelit jakej jsi pasak, ze cvicis zrovna tohle a zrovna u tehle???
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Mikhan » sob 30. dub, 2011 9:54

Jen pokracuj :)zajima me kritika
Mikhan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 10. led, 2011 0:00

Příspěvekod luen » sob 30. dub, 2011 10:58

Mikhan píše:Jen pokracuj :)zajima me kritika


To si nerozumime. Zeptal ses a ja odpovedel, tobe se to nelibilo, tak jsem to zduvodnil ... Byl jsem temer od zacatku NCSWTO u nas a pak i u ELY, cili neni to zadne jedna pani povidala :wink:

Nicmene vsechny tyhle vyberci organizace mi nic nerikaji. S lidmi jez za nima stoji a manazuji ten cirkus se znam a rikam: "Dekuji, ale nechci...". Neni na tom pro me nic k diskutovani.

Je bez diskuze, ze wing cheun Lok Yiu sifu byl vyrazne lepsi nez napr. pana Leung Tinga. Ale ve svetle toho, co jsem sam zazil je to bezpredmetna diskuze. O wing cheunu vubec nemluvim, jak se vsichni snazi drzet urcitej skill, jako ze wing cheun a pritom prave tohle nema s wing cheun nic spolecneho :lol:

Muzes se tady se mnou hadat nebo zacit patrat a casem prijdes sam na mnoho dalsich veci.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod mazlinka » sob 30. dub, 2011 11:05

Ahoj všichni,

taky mě zajímá další kritika od Sifu Luena :D . Líbí se mi totiž, jak si každým podobným spisováním Luen od sebe odrazuje další a další potencionální žáky...Jeho nabubřelost z jeho vět krásně sálá...

Takže Luene,
pokračuj..

M.P.
mazlinka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. bře, 2010 0:00

Příspěvekod Kain » sob 30. dub, 2011 11:37

To mazlinka:
Já z Luenových slov necítím nabubřelost, jako spíš zklamání a otrávenost.
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod Mikhan » sob 30. dub, 2011 11:57

coze? vubec se nehadam, jsem rad za nazor od zkusenejsiho :wink:
Mikhan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 10. led, 2011 0:00

 

Příspěvekod fakt » sob 30. dub, 2011 14:55

Kain píše:To mazlinka:
Já z Luenových slov necítím nabubřelost, jako spíš zklamání a otrávenost.

Já myslím, že to má na háku. V rámci diskusního fóra píše příspěvky. Tyhle poslední jsou napsaný věcně a s odstupem. Objevuje se v nich i slušnost - ne tohle nemůže urazit ani citlivku.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod mazlinka » sob 30. dub, 2011 19:20

No když je to psáno slušně, taky napíšu něco slušně ve stylu Luena..:)... Trénovala jsem pod sifu Rzounkem před mnoha lety (pod Ely...). Za semináře se vybíraly velké peníze. Mnohé věci, které nás Sifu naučil (na základě svých cest do Německa) byly po jeho odchodu zcela přepracovány, protože je učil velmi zle. Svého charismatu a vlivu využíval nepatřičným způsobem, např. po semináři (na nějaké akcičce) klidně vyjel po nějaké z nás, resp. i přítelkyni od cvičence. Pochybuji, že svou osobnost a chápání změnil (když vidím jak neustále mění sifu a účesy) a proto lituji všechny, kteří pod jeho vlivem zůstali...Lidi otevřete oči..

P.S. Předpokládám, že tohle taky nikoho neurazí :)

Pa M.
mazlinka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. bře, 2010 0:00

Příspěvekod fakt » sob 30. dub, 2011 19:55

mazlinka píše: Trénovala jsem pod sifu Rzounkem před mnoha lety (pod Ely...). Za semináře se vybíraly velké peníze. Mnohé věci, které nás Sifu naučil (na základě svých cest do Německa) byly po jeho odchodu zcela přepracovány, protože je učil velmi zle. Svého charismatu a vlivu využíval nepatřičným způsobem, např. po semináři (na nějaké akcičce) klidně vyjel po nějaké z nás, resp. i přítelkyni od cvičence.

P.S. Předpokládám, že tohle taky nikoho neurazí :)

Pa M.


Veřejně se prezentuješ jako Mazlinka. Měla bys mít radost, že tě tak ostatní vnímají.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod irzounek » sob 30. dub, 2011 19:57

mazlinka píše:No když je to psáno slušně, taky napíšu něco slušně ve stylu Luena..:)... Trénovala jsem pod sifu Rzounkem před mnoha lety (pod Ely...). Za semináře se vybíraly velké peníze. Mnohé věci, které nás Sifu naučil (na základě svých cest do Německa) byly po jeho odchodu zcela přepracovány, protože je učil velmi zle. Svého charismatu a vlivu využíval nepatřičným způsobem, např. po semináři (na nějaké akcičce) klidně vyjel po nějaké z nás, resp. i přítelkyni od cvičence. Pochybuji, že svou osobnost a chápání změnil (když vidím jak neustále mění sifu a účesy) a proto lituji všechny, kteří pod jeho vlivem zůstali...Lidi otevřete oči..

P.S. Předpokládám, že tohle taky nikoho neurazí :)

Pa M.


Cest Mazlinko :-), (omluva za dlouhy post, asi neumim byt strucny)

to by asi melo urazit me vid ? Neurazi, podivej - do nemecka jsem s sebou vozil vetsinou okolo 10ti lidi, vsichni tam cvicili to co ja, uplne stejne veci (navic vsichni MUSELI z toho co trenovali se mnou skladat zkousky u sifu Blecha - nekteri mimo jine instruktorske, tak mi povez proc se "neprovalilo" uz tam, ze je ucim "velmi zle" - nehlede na seminare sifu Blecha u nas apod.). Vsichni meli velmi dobry prehled co se cvici a jak se to ma cvicit (alespon podle tehdejsich pozadavku sifu Blecha). Nevim, kde je zakopany pes...

K seminarum - napis prosim presne sumu tech seminaru :-), ja ji samozrejme vim, mam z te doby porad jeste veskere papiry, ale od Tebe to bude vypadat lip, kdyz uz jsi s tim prisla.

No s mym "charismatem" a vlivem to zas urcite nebylo tak horke (ale i tak diky :-) ), ale zeptam se na to Elen a Lucky z F-M, se kteryma jsem dodnes v kontaktu (jestli jsem Te tehdy urazil tim, ze jsem si Te nevsiml, omlouvam se).

A mas pravdu, svoji "osobnost" jsem nezmenil, akorat chapani samozrejme ano - jinak bych porad mel na zdi diplomy za 500,-DM, smlouvu na nekolik tisic DM v supliku, platil mesicne "vypalne", atd... vyplnoval bych prihlasky, odhlasky, stavy zaku, atd...atd...

A prosim, napis jmena "jak porad menim sifu" - od roku 1999 mam jednoho, a to Wong Nimyi sifu (ale i tak v tom nevidim problem a nevadi me to a nevim proc by to melo komukoliv vadit - sifu Blech se ucil nejdrive u M.Friese (WT Leung Ting), dal u Philipa Bayera (Wong Shun Leung), pak Chan Chiu (Wang Kiu), dal Wang Kiu (Yip Man) - a nakonec u Lok Yiu (Yip Man) - napises mu ze ma vadu osobnosti a chapani?). A ucesy nech na me, treba se rad paradim.

s pozdravem
IR

BTW - at jsem k tematu - to co Peta a kluci ukazuji na videu se mi taky nelibi (ovsem vim jake je nataceni rozhovoru, takze si osobne myslim, ze jinak cvici urcite o poznani jinak, lip), taky to nema nic spolecneho s tim co tehdy sifu Blech ucil, ALE - to je muj problem a respektuju to, ze kazdy cvici po svem. ANEB - nestaram se o to co cvici ostatni, staram se o to co cvicim ja. Nejen WingChun, spada do toho vsechno od Taiji az po "švejžužu". Kazdy ma totiz taky jinou motivaci a duvod proc cvici - nekdo pro sebeobranu, jiny pro zdravi, nekdo je proste nadsenec a jiny ma proste rad cinskou historii a kulturu, historicke styly nebo co ja vim. A ja respektuji vsechny duvody a tomu odpovidajici vysledky.
Naposledy upravil irzounek dne sob 30. dub, 2011 22:46, celkově upraveno 1
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod luen » sob 30. dub, 2011 22:06

mazlinka píše:Ahoj všichni,

taky mě zajímá další kritika od Sifu Luena :D . Líbí se mi totiž, jak si každým podobným spisováním Luen od sebe odrazuje další a další potencionální žáky...Jeho nabubřelost z jeho vět krásně sálá...

Takže Luene,
pokračuj..

M.P.


Mazlinko,

ja tady nejedu v zadne predvolebni kampani, nedelam tady nabor, ani nesoutezim o nejvetsiho sympataka. Ja se nezodpovidam verejnosti, ale v nasi skole pred lidma, ktere ucim.
Ja si nedelam medialni masku nejakeho mistra s aurou nedotknutelnosti. Tuhle komedii hraji obratne jini o nekterych jsem jiz psal. Platite za to, ze nekdo nesikovne vymejsli lzi a pak je jeste zakomponovava do jakychsi "principu" wing cheunu ... Tomu rikas jak? Pokud to, ze na to nekdo upozorni je nabubrelost? Tak ja se jdu smirit s tim, ze jsem nabubrelej.
Vsechny vase organizace, nastenky se spendlikama, smlouvicky, moznost ucit se wing cheun na splatky a na pod. projekty, nemam ani nervy ani cas. Normalne se vzajemne vsichni divate jeden druhemu do oci?
Hlavne jsem zjistil, ze mi je uplne jedno, co si mysli a rikaji ti, jenz musi s vlky vyt. Ja jsem spokojenej, ze jsem z toho venku. Pokud se to nekomu libi, ok. Jestli je mezi nama tolik sebemrskacu a submisivnich jedincu, ok. Vse je tak, jak ma byt a kazdy je tam, kde ma byt, ne? Po vsech tech letech, resit porad to same ...

PS: Jestli jsi k nam chtela prijit cvicit a ja ti to timto prekazil, omlouvam se :oops:

Jinak za normalnich okolnosti by byla byvala velka skoda, ze jsem se vyjadril k tomu, do ceho uz mi dnes vlastne nic neni, ale ted jsem rad, ze mame dalsi material na flame :wink:

omlouvam se, tohle jsem prehlednul:

mazlinka píše:No když je to psáno slušně, taky napíšu něco slušně ve stylu Luena..:)... Trénovala jsem pod sifu Rzounkem před mnoha lety (pod Ely...). Za semináře se vybíraly velké peníze. Mnohé věci, které nás Sifu naučil (na základě svých cest do Německa) byly po jeho odchodu zcela přepracovány, protože je učil velmi zle. Svého charismatu a vlivu využíval nepatřičným způsobem, např. po semináři (na nějaké akcičce) klidně vyjel po nějaké z nás, resp. i přítelkyni od cvičence. Pochybuji, že svou osobnost a chápání změnil (když vidím jak neustále mění sifu a účesy) a proto lituji všechny, kteří pod jeho vlivem zůstali...Lidi otevřete oči..

P.S. Předpokládám, že tohle taky nikoho neurazí :)

Pa M.


A proc nenapises neco na mou adresu? Abych v tom mel jasno a ja vyjel po kom??? :lol: Nebo ja uz jako vubec nevyjizdim? Mazlinko vemte u vas nejake lidi a prijdte na nejakej nas cross sparing. Nejdrive si zacvicime a pak si rekneme jak je to s tim cviceni slavne a na konec, kdo po kom vyjede nechame otevrene :wink: Ja to vidim tak, ze se bude vyjizdet smer Reich (Ottweiler) 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod mazlinka » sob 30. dub, 2011 22:46

Halooo všichni,

to irzounek:
peníze na tréninky byly v 90 letech velké (tenkrát měly peníze jinou hodnotu než dnes), jak to máte dnes nevím, a ani mě to nezajímá. My jsme spolu opravdu nic neměli, byla jsem ještě mladá, a zajímal mě spíš trénink, což se o určitých chlapech říci nedá, že? Ikdyž je pravda, že dnes už se žebříček hodnot u mě taky značně pozměnil :). To, co je ukázáno na videu, je dle mého v pohodě, a že se to tenkrát netrénovalo je taky normální, prostě jste se asi tak daleko tenkrát nedostali :). A že se Ti to nelíbí? Pohoda, mě se taky nelíbí to co na videích ukazuje Wong Nim Yi. Zvláště pak náznaky aplikací...

to luen:
máš pravdu, všichni ostatní než vy jsou tak strašně hloupí, že je baví platit za něco co je nebaví. Na tréninku, se samozřejmě vzájemně do očí vůbec nedíváme, protože koukat na ubožáka co mě okrádá je fakt děs... Proto se u nás na záčátku rozdají pásky na oči, a trénuje se podla sluchu a porývů vánku od úderů. Možná proto je Lok Yiu wing chun ve světě tak uznávaný.

Papa
M.
mazlinka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. bře, 2010 0:00

Příspěvekod luen » sob 30. dub, 2011 22:58

mazlinka píše:Halooo všichni,

to irzounek:
peníze na tréninky byly v 90 letech velké (tenkrát měly peníze jinou hodnotu než dnes), jak to máte dnes nevím, a ani mě to nezajímá. My jsme spolu opravdu nic neměli, byla jsem ještě mladá, a zajímal mě spíš trénink, což se o určitých chlapech říci nedá, že? Ikdyž je pravda, že dnes už se žebříček hodnot u mě taky značně pozměnil :). To, co je ukázáno na videu, je dle mého v pohodě, a že se to tenkrát netrénovalo je taky normální, prostě jste se asi tak daleko tenkrát nedostali :). A že se Ti to nelíbí? Pohoda, mě se taky nelíbí to co na videích ukazuje Wong Nim Yi. Zvláště pak náznaky aplikací...

to luen:
máš pravdu, všichni ostatní než vy jsou tak strašně hloupí, že je baví platit za něco co je nebaví. Na tréninku, se samozřejmě vzájemně do očí vůbec nedíváme, protože koukat na ubožáka co mě okrádá je fakt děs... Proto se u nás na záčátku rozdají pásky na oči, a trénuje se podla sluchu a porývů vánku od úderů. Možná proto je Lok Yiu wing chun ve světě tak uznávaný.

Papa
M.


Ja myslim, ze to zbytecne hrotis ... to te takhle zveda ze zidle kazdej kdo napise, ze se mu neco nelibi?
Podivej uznavane, neuznavane ... to je otazka reklamy s tim daleko nedojdes :wink: Mnohem vice lidi zna Leung Tinga a je to tim, ze je lepsi? V tom to asi neni, ne?
Nevim jak ty, ale ja osobne mam problem s tim, kdyz mi nekdo lze a dela ze me vola. Pisi o sve zkusenosti, jestli mas jinou, bud rada a klido se o ni verejne podel. Ja mam tech negativnich asi moc, tak jsem zapsklej. Ale jinak porad plati, ze neni problem prijit, zacvicit si a znovu pak rici, jak to delame spatne a vy lepe :wink:
Mam jedno prakticke pravidlo, mudruju jenom pokud jsem schopen dolozit a obhajit. v opacnem pripade si delam s pusinky, co? Klido vemte i vaseho sifu.

Dobrou noc.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod irzounek » sob 30. dub, 2011 23:00

Mazlinko,

mazlinka píše:Halooo všichni,

to irzounek:
peníze na tréninky byly v 90 letech velké (tenkrát měly peníze jinou hodnotu než dnes), jak to máte dnes nevím, a ani mě to nezajímá.


ne ne, takhle ne, neco jsi nacala - poprosil bych Te abys byla skutecne konkretni, at si lide co to ctou udelaji vlastni usudek - narkla si me z neceho... at maji moznost posoudit sami, co rikas ?

nechci Ti opravdu rikat "jak TO mame dnes", proc to zminujes?

a jeste prosim pridej seznam "sifu", ktere "porad menim" (seznam ucesu treba neni). Urcite mas velky prehled, kdyz sem o tom pises.

My jsme spolu opravdu nic neměli, byla jsem ještě mladá, a zajímal mě spíš trénink, což se o určitých chlapech říci nedá, že? Ikdyž je pravda, že dnes už se žebříček hodnot u mě taky značně pozměnil :).


vidis, ja mel obavy ze jsem Te v davech okouzlenych mym "charismatem" nejak prehledl a nemohl tak uplatnit svuj vliv. Tak fajn. Proste mluvis za jine, chapu.

To, co je ukázáno na videu, je dle mého v pohodě, a že se to tenkrát netrénovalo je taky normální, prostě jste se asi tak daleko tenkrát nedostali :).


aha

A že se Ti to nelíbí? Pohoda, mě se taky nelíbí to co na videích ukazuje Wong Nim Yi. Zvláště pak náznaky aplikací...
Papa
M.


ale jo, nejak se s tim srovnam.

Vecer jsem se vratil s paradniho vandru na Kokorin, mam dobrou naladu :-)

at Ti slunce sviti,

IR

pozdejsi DODATEK - protoze jsi slecna a nechci se k Tobe chovat nejak hulvatsky, klidne ber vse jako muj marny povzdech a nemusis odpovidat na nic nahore napsane, kdyz treba nebudes chtit - nechci a nebudu Te do niceho nijak nutit a "tlacit Te ke zdi"...

(hahaha, chtel jsem vam jako darek pichnout na zed na vasi FB strance raritni fotografie Lok Yiu sifu zamlada pri chi sau a pri cviceni s dlouhou tyci z 50/60let :-), ale ted mam obavy co si pak o sobe zase poctu :-) )
dobrou noc!
Naposledy upravil irzounek dne ned 01. kvě, 2011 0:10, celkově upraveno 1
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod fakt » sob 30. dub, 2011 23:30

irzounek píše:
To, co je ukázáno na videu, je dle mého v pohodě, a že se to tenkrát netrénovalo je taky normální, prostě jste se asi tak daleko tenkrát nedostali :).


aha

[IR


Oblíbená replika z Kupce Benátského.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Dalt » ned 01. kvě, 2011 8:59

zlatej x-box... :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků