operacia oci - skusenosti, postrehy, suvislosti.

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod cohen » čtv 05. kvě, 2011 10:55

ako nad tym dumam, tak nad tym dumam, okrem vlastnej metody tam nevidim ziadny rozdiel v konecnom vysledku... ved posudte sami, tutoka su zrozumitelne popisane vsetky:
http://www.excimer.sk/zakroky-excimerovym-laserom.html

o mesiac pojdem na kontrolu a potrapim tety a ujov MUDr.lantov svojimi vsetecnymi otazkami :D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » čtv 05. kvě, 2011 15:12

cohen píše:ako nad tym dumam, tak nad tym dumam, okrem vlastnej metody tam nevidim ziadny rozdiel v konecnom vysledku... ved posudte sami, tutoka su zrozumitelne popisane vsetky:
http://www.excimer.sk/zakroky-excimerovym-laserom.html

o mesiac pojdem na kontrolu a potrapim tety a ujov MUDr.lantov svojimi vsetecnymi otazkami :D

..hehe..ty doktorov nepocuvaj slepo,oni chcu predat hlavne svoj produkt :wink:

..PRK je najmenej abrazivna metoda aj ked sa dlhsie hoji,teraz neviem ci Lasik alebo Lasek,jedna z nich je ta pri ktorej sa robi rez cez vrch rohovky ,pod nou sa to pali laserom a naspat sa prilepi a ta je najnevhodnejsia metoda pre BU-BS..ma aj vela nepodarnych operacii..info som zbieral z ceskych for a zahranicnych..na ceskom bolo zopar ludi dost slusne odj.banych a dozivotne dokalicenych na oci,hmla a dvojite videnie atd...tiez sa nechali nabulikat doktormi...

..skus hladat a pytaj sa na forach,pytaj sa aj viacerych doktorov..oci mas len jedne..

..ja som operacii nerobil asi pol roka ziaden sparing,tusim som v tom obdbi len posiloval a trochu grapling..

Hellas- ano tenbordel co plave v oku a mam ich coraz viac kurna
:evil:

Prilba s licnicami je nutnost..oci si treba chranit a ta rohovka uz nebude nikdy co bola,ono dioptricki minuskari maju o dost slabsiu sietnicu co mi raz vysvetlovali,plus udery do hlavy nie su ani nahodou gut pre hlavu..a moze si hovorit kto co chce,mikrotraumata maju akumulujucu tendenciu a hlava si to pamata vsetko na starobu..

..hlava je computer,treba ju chranit aj s ocami..s dodrbanymi krizami,kolenami mozes fungovat a robit biznis,ale s dodrbanym zrakom od operatera uz tazsie..

..cize po rekonvalescencii si najdi trenera na urovni,ber to tak ze ty budes cvicit uz len ako hobbik a pre seba,cize intenzita sparingov ti bohate staci na 80 % a je jedno ci striking alebo grappling,popr.skus krav magu,alebo ked sa chces vyzapasit tak MMA a Grappling,kazde ta niecim obohati :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Mik » sob 07. kvě, 2011 11:09

No já sice nemám zkušenost s laserovou operací oči, ale s očima mám dost velký problémy. Absoloval sem dost zákroků s očima¨(transplantace rohovky, nářezy rohovky, výměna čočky).
Určitě to chce po operaci dát měsíc- dva pauzu. Pak pomalu najíždět.
Öči se pomalu hojí.
Určitě doporučuju při tréninku použivat helmu. Ať už s lícnicema nebo s mřížkou. Bez helmy na tréninku nebouchám.
A to nejen pro lidi co mají po operaci očí, ale pro každého. Každé poranění rohovky je nezvratné. Takové poškrábání rohovky od rukavic. Každá jizva v oku vám zhoršuje zorné pole.
No a transplantace rohovky. Řeknu vám nic moc.
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod cohen » pon 09. kvě, 2011 8:21

diky za nazory chalani, vazim si to.

cize zaklad je helma.

ukrop, u vas niekto bucha s plexisklovou/mriezkovou helmou, alebo je to prilis velke riziko pre zranenie ruk?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod DrGlock » pon 09. kvě, 2011 9:31

Kamarádka má pár let po operaci metodou epi-LASIK ve Zlíně, cvičí box, Muai Thai, RBSD,... a žádný problémy s tím nemá. Cítí akorát větší citlivost na cibuli, kouř a intenzivní světlo, ale co se týče tréninků nebo fullkontaktních zápasů, žádná omezení nemá.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 09. kvě, 2011 10:09

cohen píše:ukrop, u vas niekto bucha s plexisklovou/mriezkovou helmou, alebo je to prilis velke riziko pre zranenie ruk?
Nie... helma max. s lícnicami.
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » úte 25. říj, 2011 12:02

tak mam pol roka po operacii a musim sa priznat, ze som trosku sklamany. trosku dost.

mam problem s vnimanim svetiel v tme. poulicne lampy maju rozpite okraje, silnejsie svetla, napr. xenonove, moje oko vnima takto:

http://www.vivo.sk/photo/111102/svieti-hviezda-nad

v lete to nebolo take rusive, ale teraz, ked sa skorej stmieva, je to celkom dost neprijemne. vyhybam sa soferovaniu vecer a v noci. buduci tyzden idem na kontrolu a podla navrhnuteho riesenia si naplanujem dalsi postup.

hmly a dvojite videnie nastastie ziadne.

marcelo: hod mi nejake linky na tie fora ociarske, vdaka.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod levakbob » úte 25. říj, 2011 14:25

Nezkoušel jsi při nočním řízení nosit třeba žluté brýle s nějakým antireflex sytémem skel? Jinak to je docela opruz jestli se to takhle děje. Já mám stejné potíže v šeru a v noci, ale zatím nosím čočky a o operaci taky přemýšlím...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Re:

Příspěvekod fotokarol » pon 18. lis, 2013 16:37

No cohen to co ti pise "marcello", tak je z casti pravda, tak cca pred 3oma rokmi, ked bol boom ocnych ambulancii bolo tazke verit ambulanciam, kedze sa este len etablovali. Teraz uz nemozu riskovat a ide o udrzanie kvality a povedomia. Moj trener jiu jitsu z telocvicne nad SAVkou ma uz cez 55 a siel do http://www.cornea.sk bratislavskej ambulancie. A bol spoko. V podstate bol dost opatrny a tak po cca tyzdni uz bol naspat na "zinekach" ;)
fotokarol
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj