výběr bojového umění

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 14. kvě, 2011 12:55

Tak ale aspoň je sranda :)
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod majorjing » sob 14. kvě, 2011 16:47

marcelito, 8O mam pocit ze sme sa trochu nepochopili...v živote som netvrdil ze salta a premety su techniky do krcmy.tvrdil som ze urcite percento populacie je schopne sa ich naucit v praxi vyuzivat. nie je to vec ktorej sa treba venovat ak do toho percenta nepatris. ja to v krcme ani v ringu
nepouzivam ba v krcme by som sa ani nesnažil kopať vyse pasu.ani nevysim na strome a nepouzivam bajnu techniku tiger kradne srdce.ale uznavam ze kym tie techniky clovek nevie nech ich nepoziva.no ver mi ze obocie sa da pretat aj skusenemu thai,x,boxerovy technikou ktorá má rozprávkove meno.ono nemyslím tie filmove veci,dokonca netreba na to ani lietat. ale ta technika je určite náročnejšie ako tá ktorú zvládne aj harrison ford... malé percento populácie vie používať tieto techniky.(nemyslím motýlí kop)ale to percento existuje a je smrtelné.
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod nick1234 » sob 14. kvě, 2011 21:52

to clodman: vtedy som ta nejak prehliadol. mozno si ma nepochopil, hovorim len ze BU ta maju naucit aj nieco viac ako len bit sa. uz viac po lopate to neviem naucit.

to others: k akrobacii som sa vyjadril uz vyssie, a to ze akrobacia je hlavne nastroj na poznanie svojho tela, mat ho 100% pod kontrolou. a ak som sa niekde vyjadril ze akrobacia sa da vyuzit v boji, nemyslel som to tak ze na mna niekto vyskoci a ja spravim salto, premet, mlynske kolo a zlozim ho. na to nemam dost dobreho choreografa :twisted: vravim ze ked si zavazujem snurky na ulici a niekto ma chce kopnut (nieje to tak nepravdepodobne, poznam 3och ludi ktorym sa to stalo-osobne) tak ze ked sa mu hodis na koleno ze mu ho (alebo clenok) prelomis. a na to potrebujes vediet ten kotul. a to uz je zaklad akrobacie.

p.s. v kazdom pripade, toto je len internetova diskusia, ak so mnou nesuhlasite, som ochotny predviest na lubovolnom kolene. alebo sa mozme hadat a chytat za slovicka donekonecna, aj tak nepresvedcime ani jednu stranu. :wink:
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod luen » ned 15. kvě, 2011 8:38

majorjing píše:marcelito, 8O mam pocit ze sme sa trochu nepochopili...v živote som netvrdil ze salta a premety su techniky do krcmy.tvrdil som ze urcite percento populacie je schopne sa ich naucit v praxi vyuzivat. nie je to vec ktorej sa treba venovat ak do toho percenta nepatris. ja to v krcme ani v ringu
nepouzivam ba v krcme by som sa ani nesnažil kopať vyse pasu.ani nevysim na strome a nepouzivam bajnu techniku tiger kradne srdce.ale uznavam ze kym tie techniky clovek nevie nech ich nepoziva.no ver mi ze obocie sa da pretat aj skusenemu thai,x,boxerovy technikou ktorá má rozprávkove meno.ono nemyslím tie filmove veci,dokonca netreba na to ani lietat. ale ta technika je určite náročnejšie ako tá ktorú zvládne aj harrison ford... malé percento populácie vie používať tieto techniky.(nemyslím motýlí kop)ale to percento existuje a je smrtelné.


Vetsinu akrobatickych kousku umim jeste z detskych let a bylo to prave judo, kde jsem se to naucil. S timhle je treba zacit ve velmi utlem veku. kdyz ma pak clovek 100kg, tak uz je pozde se ucit salto, premet, rondat... Ale zalezi i na vaze, pokud je nekdo dospelej a vazi 45kg, tak at si skace, ze...
Nic z toho jsem nikdy v boji primo nepouzil, spise jde o schopnost naseho tela, spolupracovat i dejme tomu v krajni situaci. Mozna nekoho ohromuje, vstat ze zad primo na nohy (pres treba kotoul, stojku...). Kazdej tanecnik, akrobat ... vsichni tito davaji huste kousky a umeji se proto lepe prat? Ne!!!
Pokud je ale nekdo nunanek a hrnou se mu slzicky do ocicek pokazde, kdyz ji koupi, tak se muze se svou akrobacii jit vyfotit :lol:

majorjing píše:... malé percento populácie vie používať tieto techniky.(nemyslím motýlí kop)ale to percento existuje a je smrtelné.


Smrtelnej je tvuj prispevek :lol: :wink: 8)
PS: Mimochodem jakmile se jedna o nekolika procentni mensiny, ano jejich napady vuci majorite byvaji smrtelne :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod YueFei » pon 16. kvě, 2011 11:16

majorjing píše:marcelito, 8O mam pocit ze sme sa trochu nepochopili...v živote som netvrdil ze salta a premety su techniky do krcmy.tvrdil som ze urcite percento populacie je schopne sa ich naucit v praxi vyuzivat. nie je to vec ktorej sa treba venovat ak do toho percenta nepatris. ja to v krcme ani v ringu
nepouzivam ba v krcme by som sa ani nesnažil kopať vyse pasu.ani nevysim na strome a nepouzivam bajnu techniku tiger kradne srdce.ale uznavam ze kym tie techniky clovek nevie nech ich nepoziva.no ver mi ze obocie sa da pretat aj skusenemu thai,x,boxerovy technikou ktorá má rozprávkove meno.ono nemyslím tie filmove veci,dokonca netreba na to ani lietat. ale ta technika je určite náročnejšie ako tá ktorú zvládne aj harrison ford... malé percento populácie vie používať tieto techniky.(nemyslím motýlí kop)ale to percento existuje a je smrtelné.


:lol: :lol: :lol: Hirošima Hadr hoří Hakenkrojc-Hormonální Hybrid Horáček hladil hubici hasící hadice holými hýžděmi... :lol:
Teď jsme na podobné úrovni můžeme se bavit dál... :lol:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod majorjing » sob 28. kvě, 2011 12:05

ospravedlnujem sa za meskanie,uz som s5 v plnej sile....
4ukropcany: asi som nespravne nazval zranenie sorry,toereticka medicina nie je moja silna stranka....jednoducho nechtami odjebal kus koze nad obocim a on veeelmi krvacal a na jedno oko nevidel.podobne zranenia byvaju aj v mma....
4luen:jj, on s tej akrobacie je jediny pouzitelny ten kotul v praxi....kym nemate teda kvalitneho choreografa...ale tanecnik a akrobat ma na ulici urcite vetsiu sancu prezit ako gaucosed...minimalne preto ze ta pohyblivost a kondicia mu pomoze v uteku...a vediet prezit na ulici je znakom dorych bojovnikov...
4my other puppaboy fiends:vy tu naozaj vsetci verite ze suboj sa neda vyhrat inak ako pravym/lavym hakom,zdvihakom alebo direktom?ze neexistuje viac ako 5 vitaznych technik...?
Naposledy upravil majorjing dne sob 28. kvě, 2011 14:08, celkově upraveno 1
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Dusba » sob 28. kvě, 2011 13:20

Trull píše:Ahoj, muzu se na neco zeptat? Setkal jsem se tu s tvrdymi odsudky WT...je tim myslen Wing Tsun a nebo WCh obecne? To druhe by me mrzelo, asi jako kazdeho, kdyby mu bylo kolektivne sdeleno, ze pres rok delal neco, cim se drtive opovrhuje:)

WCh jsem pres rok cvicil v jednom mensim gymu v Plzni, ted jsem kvuli praci na druhe strane republiky musel dat tri mesice pauzu a neprisel mi tak nefunkcni. Neucili jsme se retezaky, neucili jsme se ultimatni techniky utoku za statickeho postoje.

Nejvetsi vystrizliveni prichazi po prvnim sparringu. Pochopil jsem dobre, ze se nekde sparring neprovozuje? U nas jsem videl nejvetsi umrtnost tady. Lidi pochopili, ze po dvou mesicich neumi skakat jako Jet Li a kdyz jim nekdo rychle napali ranu do obliceje, musi to mit najete, jinak pocita hvezdicky. Po tom roce a neco si dovolim rict, ze mi nektere techniky uz presly do krve a dokazal bych je vyuzit. Neumim se krasne pohybovat jako ve filmu, muj postoj by mi asi kazdy ztrhal, ale prijde mi, ze mam dobre reakce na udery a sam dokazu par veci aplikovat. Par, myslim, ze jsem na zacatku cesty, ale i tech par mi dela radost.

A nebo se pletu a WCh neni dobre? Prijde mi, ze je to hlavne o aplikaci a danych lidech. Videl jsem odchazet lidi, kteri chteli techniku a pri posilovani nadavali. Pri sparringu nedokazali reagovat a odesli s tim, ze jim to nefunguje. A ja je dokazal vyraovat pomoci dvou, tri technik, ktere mi fungovaly. Pokud se tomu da rikat technika, divne slovo. A to nestojim za moc, dle meho nazoru. Jsou tam lide, kteri maji za sebou "par" let a vidim, ze tam je to o necem jinem, komplexnejsim.
Nechci provokovat, skutecne mne zajima odpoved na tuhle otazku. Ne, na treninky, az se k nim vratim, se nevykaslu, i kdyz mi tu stokrat nekdo rekne, ze WCh za nic nestoji, ale... Proste me to zajima.

Edit: Pro uzvanenost to sesumiruju - jsou odsudky, ktere jsem si zde precetl globalni pro styl WCh, pokud do nej pocitam vse, vcetne WT, WTz a nevim co jeste? Nebo jsou to vyhrady vuci WT? Priznam se, ze se nevyznam v odlisnostech, jen jsem zvladl vycist, ze se WT v mnohem odlisuje.

A pro tazatele ze zacatku vlakne muj osobni dojem - fyzicka kondice je limitujici a stejne tak dispozice. Asi bych WCh nezkousel, cetl jsem clanky o drobnych divkach drticich velke chlapy a nevidel jsem jediny dukaz toho, jak by to melo fungovat. Rozhodne ne na sparringu, kde proste nektere veci za hranou sparringu clovek neprovede. Muay Thai by mi prislo jako dobra volba, dela je muj bratr, podobne velikosti.

A pardon za dlouhej post, proste...jsem se potreboval zeptat:)



Je třeba nejprve pochopit spravny postoj, pohyby svalu a kloubu, naucit se byt uvolneny a pilovat techniky. Pritom je zaroven dulezite zkouset ruzne formy sparringu. Nakonec cloveku staci par technik, ktere mu vyhovuji a ktere dokaze pouzit bez toho,a by vubec nad nimi premyslel. Nebo aby jakkoliv premyslel nad tim co dela ci udela souper.
WCH techniky jsou jednoduche, ale nikoliv snadne se naucit. Kazdopadne podle me jedno z nejpraktictejsich a nejefektivnejsich BU vubec.

Ja osobne nemam s WT zkusenosti, ovsem mel jsem moznost se setkat s lidma, kteri to cvici a prislo mi, ze nemaji ani paru o tom jak ma vypadat spravny postoj, ktery funguje jako zaklad vseho dalsiho, vcetne pohybu, uderu atd. Naproti tomu jsem videl padesatikilovou holku, ktera jen stala v postoji a metrakovej typek s ni nedokazal hnout ani o fous. Jenze ona nez zacala vubec cvicit nejaky techniky WCH, ucila se prvniho pul roku, kazdy den, po nekolik hodin, jen spravne a uvolnene stat...coz je samozrejme z pohledu "zapadniho" vnimani BU a fixaci na vysledek hodne divny zpusob jak delat BU. Skola v Evrope ci USA, ktera by ucila takovymto tradicnim zpusobem by ale asi nemela tolik komercnich uspechu :)
International Wing Chun Academy
www.wingchun.com.au
IP MAN---CHU SHONG TIN---JIM FUNG
&
Lok Yiu Wing Chun
IP MAN---LOK YIU---WILHELM BLECH---PETR BRUNNER
Dusba
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 28. bře, 2011 23:00
Bydliště: Gold Coast, Australia

Příspěvekod luen » sob 28. kvě, 2011 14:36

Dusba píše:
Je třeba nejprve pochopit spravny postoj, pohyby svalu a kloubu, naucit se byt uvolneny a pilovat techniky. Pritom je zaroven dulezite zkouset ruzne formy sparringu. Nakonec cloveku staci par technik, ktere mu vyhovuji a ktere dokaze pouzit bez toho,a by vubec nad nimi premyslel. Nebo aby jakkoliv premyslel nad tim co dela ci udela souper.
WCH techniky jsou jednoduche, ale nikoliv snadne se naucit. Kazdopadne podle me jedno z nejpraktictejsich a nejefektivnejsich BU vubec.

Ja osobne nemam s WT zkusenosti, ovsem mel jsem moznost se setkat s lidma, kteri to cvici a prislo mi, ze nemaji ani paru o tom jak ma vypadat spravny postoj, ktery funguje jako zaklad vseho dalsiho, vcetne pohybu, uderu atd. Naproti tomu jsem videl padesatikilovou holku, ktera jen stala v postoji a metrakovej typek s ni nedokazal hnout ani o fous. Jenze ona nez zacala vubec cvicit nejaky techniky WCH, ucila se prvniho pul roku, kazdy den, po nekolik hodin, jen spravne a uvolnene stat...coz je samozrejme z pohledu "zapadniho" vnimani BU a fixaci na vysledek hodne divny zpusob jak delat BU. Skola v Evrope ci USA, ktera by ucila takovymto tradicnim zpusobem by ale asi nemela tolik komercnich uspechu :)


Osobne mam vyhrady vuci vsemu, co povazuji za shit. Bez ohledu na to, jestli se tomu rika wt, wch, wc a nebo jina zarizeni vhodna akorat k tomu, aby se tam clovek vytentoval a zase sel ...

4dusba: presne o tomhle mluvim, ze jsou nekde krmeni lidi tim, ze nejprve museji zvladat jakesi principy a jine teoreticke blaboly v jakesi podivne praxi a doufaji, ze se to pak nejak samo dostane do praxe realne nebo aspon sparingu ... Nic takoveho se nestane. Neni absolutne nutne, abych vedel proc a jak to funguje! Jedina vec, ktera je opravdu nutna je ta, aby to chodilo jako hodinky, pod tlakem atd ...

Kdyz ses ucil chodit (predpokladam jako mimino), myslis, ze by ti mama s tatou tvou strast se stabilitou na nohach usnadnili tim, kdyby si dostal vyklad k fyzikalnim zakonum chuze??? <> :wink:

Tlaci vam do hlav shity a vy jim za to platite jako za zlato?

majorjing píše:4luen:jj, on s tej akrobacie je jediny pouzitelny ten kotul v praxi....kym nemate teda kvalitneho choreografa...ale tanecnik a akrobat ma na ulici urcite vetsiu sancu prezit ako gaucosed...minimalne preto ze ta pohyblivost a kondicia mu pomoze v uteku...a vediet prezit na ulici je znakom dorych bojovnikov...
4my other puppaboy fiends:vy tu naozaj vsetci verite ze suboj sa neda vyhrat inak ako pravym/lavym hakom,zdvihakom alebo direktom?ze neexistuje viac ako 5 vitaznych technik...?


Nema vetsi sanci, nikdy nemel a nikdy mit nebude. Nebavime se tady prece o uteku, ale o sebeobrane. Pokud ti nezbejva resit situaci jinak nez utekem, chod na behani a ne na BU/BS. Nemam nic proti uteku pokud to situace vyzaduje, ale spolehat se na to neda. Navic za ta leta rvacek jsem si vsimnul jednoho podstatneho detailu, vzdy utika jen ten, kdo tam nezustane lezet v kaluzi krve :wink:

Moc se tesim az zase nekdo prijde a da mi nejdrive prednasku o wing cheun skils, principech ... a pak leteckej den :lol:
Musim se priznat, ze je pak zajimave pozorovat tvare principalku, kdyz zjisti jak jsou jejich teorie v satku a neni moznost se z toho vykecat ...

Jen ze srandy pak rikam, ze oni vedi presne jak to ma vypadat a jak se to ma delat ale pokud chteji ukazat na nekoho kdo umi, jejich prsty vzdy smeruji z jeich skol jinam :lol: :lol: :lol:

Vsem preji hodne pochopene teorie :wink: :lol: 8) :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » sob 28. kvě, 2011 15:32

ukropcany píše:
majorjing píše:4ukropcany: asi som nespravne nazval zranenie sorry,toereticka medicina nie je moja silna stranka....jednoducho nechtami odjebal kus koze nad obocim a on veeelmi krvacal a na jedno oko nevidel.podobne zranenia byvaju aj v mma....
Sú 2 druhy zranení:
1. viditeľné
2. vypínajúce

Kým tie prvé sú nepríjemné, tak v boji väčšinou nejako vážne neobmedzujú. Vyrazený dych, dobré nahulenie, alebo nedajbože vypínačka nie je vidieť a súper predsa padne ako poleno...


Tohle ale vedi jen ti, co sparujou, bijou se, atd ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TongPo » sob 28. kvě, 2011 18:14

luen píše:
ukropcany píše:
majorjing píše:4ukropcany: asi som nespravne nazval zranenie sorry,toereticka medicina nie je moja silna stranka....jednoducho nechtami odjebal kus koze nad obocim a on veeelmi krvacal a na jedno oko nevidel.podobne zranenia byvaju aj v mma....
Sú 2 druhy zranení:
1. viditeľné
2. vypínajúce

Kým tie prvé sú nepríjemné, tak v boji väčšinou nejako vážne neobmedzujú. Vyrazený dych, dobré nahulenie, alebo nedajbože vypínačka nie je vidieť a súper predsa padne ako poleno...


Tohle ale vedi jen ti, co sparujou, bijou se, atd ...

Bingo... :lol: Tihle teoretiční "trhačové obočí" vůbec netuší, že než ty si toho vůbec všimneš, on už je dávno na kaši... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod majorjing » sob 28. kvě, 2011 21:05

4ukropcany: rozthnute obocie bol priklad,videl som aj dych vyrazený,aj iné finišovacie zranenie,(nikdy som nevidel tie naozaj finišovacie veci naplno ale videl som ich dost naplno nato aby ukončili súboj), a boli sposobené inak ako jednou s tých 5 ultimátnych techník.ktoré mimochodom ultimátne sú,len nie sú jediné....

4luen and tongpo: :cry: ....neviete nič o tom ci sparujem alebo nie....dokonca si myslím ze keby ste pozorne čítali tak pochopíte že sprarujem dost,rád,a tvrdo ....k svojim názorom na sparing som prišiel zo sparingu nie z filmov, legiend a kniziek....aj ked sú iné ako vase...(vlastne si nemyslím ze sú také rozdielne,len radi picujete :evil: )
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod majorjing » pon 30. kvě, 2011 22:51

pomaly sa prestavam divit....
lebo som pochopil ze ten problem je v terminologii....
vietnamske kladivo dava okrem iných aj krokop...
a opičí bojovníci my prišlo najvýstižnejšie pomenovanie....ale vam asi nie...no čo už...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Dusba » úte 31. kvě, 2011 4:21

4dusba: presne o tomhle mluvim, ze jsou nekde krmeni lidi tim, ze nejprve museji zvladat jakesi principy a jine teoreticke blaboly v jakesi podivne praxi a doufaji, ze se to pak nejak samo dostane do praxe realne nebo aspon sparingu ... Nic takoveho se nestane. Neni absolutne nutne, abych vedel proc a jak to funguje! Jedina vec, ktera je opravdu nutna je ta, aby to chodilo jako hodinky, pod tlakem atd ...

Kdyz ses ucil chodit (predpokladam jako mimino), myslis, ze by ti mama s tatou tvou strast se stabilitou na nohach usnadnili tim, kdyby si dostal vyklad k fyzikalnim zakonum chuze??? <> :wink:

Tlaci vam do hlav shity a vy jim za to platite jako za zlato?

Miminu tezko vysvetlis fyzikalni zakony chuze. To jen na okraj k tvym demagogickym vylevum.
Jedinej, kdo tady tlaci nekomu shity do hlavy jsi ty. Staci si projit zde tvoje prispevky a jeden by nabyl dojmu, ze jsi Wing Chun stvoril ty sam. Tohle neni diskuse, tohle je ciste onanisticka prezentace tveho ega. Ja sam uz po letech vim, co mi funguje a jak s tim dal pracovat. Co ty o me vis? Uplny hovno. A to nejen o me, mistre! :lol: Tim tady koncim a vsem, kdo si opravdu chce vymenovat nazory a poznatky o wing chun, doporucuji totez. Tady je to o nicem :(
International Wing Chun Academy
www.wingchun.com.au
IP MAN---CHU SHONG TIN---JIM FUNG
&
Lok Yiu Wing Chun
IP MAN---LOK YIU---WILHELM BLECH---PETR BRUNNER
Dusba
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 28. bře, 2011 23:00
Bydliště: Gold Coast, Australia

Příspěvekod nick1234 » úte 31. kvě, 2011 5:10

4major: vsetko je o terminologii, ked nieco funguje tak to funguje, akurat tak ako nazyvas ty funkcne veci, oni nazyvaju veci nefunkcne.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod luen » úte 31. kvě, 2011 7:01

Dusba píše:Miminu tezko vysvetlis fyzikalni zakony chuze. To jen na okraj k tvym demagogickym vylevum.
Jedinej, kdo tady tlaci nekomu shity do hlavy jsi ty. Staci si projit zde tvoje prispevky a jeden by nabyl dojmu, ze jsi Wing Chun stvoril ty sam. Tohle neni diskuse, tohle je ciste onanisticka prezentace tveho ega. Ja sam uz po letech vim, co mi funguje a jak s tim dal pracovat. Co ty o me vis? Uplny hovno. A to nejen o me, mistre! :lol: Tim tady koncim a vsem, kdo si opravdu chce vymenovat nazory a poznatky o wing chun, doporucuji totez. Tady je to o nicem :(


Jasne pane anonyme, byl to priklad o tom, ze teorie nepredchazi praxi, ale je to presne naopak - ani to nedocvaklo???
Az prijedes, tak se stav o tech shitech si to rekneme jeste jednou do oci a zapneme kameru at lidi posoudi sami, ze?!
To rikaji vsichni, jak jim to funguje a jak je to paradne vymysleny ...
Jedine, co chci je to, aby to bylo dolozene v praxi. Kdyz uz se tu mudruje, tak at se ta moudra opiraji o prakticke zkusenosti a dovednosti. Hysterie mezi chlapama neni na miste s tou jdi na server o vysivani.
PS: Ciste nahodou, nezname se?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod nick1234 » úte 31. kvě, 2011 12:25

luen píše: ...byl to priklad o tom, ze teorie nepredchazi praxi, ale je to presne naopak...aby to bylo dolozene v praxi...tak at se ta moudra opiraji o prakticke zkusenosti a dovednosti...

Alebo z filozofie sa bit nenaucis, ale z potyciek vznikne filozofia.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod majorjing » úte 31. kvě, 2011 21:08

nick1234 píše: akurat tak ako nazyvas ty funkcne veci, oni nazyvaju veci nefunkcne.


hej to sa mi podarilo pochopit az nedavno,preto ma dovtedy vsetci vysmiali...ale to patri k zaciatkom....pri pisani toho prispevku som len nepoznal pomery :(

a k tej teorii.nikdy nevies ci niekto nevymyslel niaky bojovy system v kancli s papierom a az potom ho isiel skusat do praxe...lebo niektore tak posobia... 8O
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod YueFei » stř 01. čer, 2011 12:16

majorjing píše:
nick1234 píše: akurat tak ako nazyvas ty funkcne veci, oni nazyvaju veci nefunkcne.


hej to sa mi podarilo pochopit az nedavno,preto ma dovtedy vsetci vysmiali...ale to patri k zaciatkom....pri pisani toho prispevku som len nepoznal pomery :(

a k tej teorii.nikdy nevies ci niekto nevymyslel niaky bojovy system v kancli s papierom a az potom ho isiel skusat do praxe...lebo niektore tak posobia... 8O



Tak teda jinak:Huš Hajzle hoří Hašiš :lol:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod marcelo » stř 01. čer, 2011 18:41

majorjing píše:4my other puppaboy fiends:vy tu naozaj vsetci verite ze suboj sa neda vyhrat inak ako pravym/lavym hakom,zdvihakom alebo direktom?ze neexistuje viac ako 5 vitaznych technik...?


..techniky zalozene na hrubej motorike su odpovedou na tvoju otazku..tak si nieco o tom nastuduj,popripade si pocvic full-kontaktne modelove situacie,kedze cvicis hlavne pre tu ulicu,to by ti mohlo ukazat velmi rychle vo co go.. :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod majorjing » stř 01. čer, 2011 21:07

YueFei píše:

Tak teda jinak:Huš Hajzle hoří Hašiš :lol:


jj,experte kosti sú hodené....
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron