Si-Fu Petr Kozár

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod reccol » stř 04. kvě, 2011 16:31

A jak to tedy u vas vypada se sparringem? To byva u WT nejvetsi problem...
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

 

Příspěvekod frankstrike » stř 04. kvě, 2011 17:15

sparringy nejsou, jelikoz ty techniky jsou nepouzitelny :D :D
frankstrike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 21. led, 2011 0:00

Příspěvekod Fisico » čtv 05. kvě, 2011 18:48

frankstrike píše:sparringy nejsou, jelikoz ty techniky jsou nepouzitelny :D :D


Jsi vedle, já jsem slyšel, že techniky WT jsou právě hrozně smrtící, a proto nepřidá v úvahu spárovat. Všichni by odešli s vypíchnutými očima, rozdrcenýma koulema a tak :).
Fisico
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 09. kvě, 2009 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod luen » pon 09. kvě, 2011 5:44

petrkozar píše:Lok Yiu Wing Chun v evrope nema snahu budovat nejakou obrovskou organizaci a stim spojene rozdavani certifikatu za drahe penize. Pokud to nekdy tak vypadalo, tak to bylo v zacatcich nasi prace a rozumite, zacatky jsou vzdycky tezke.


...

petrkozar píše:Prosim neposuzujte nas na zaklade nejake kratkodobe zkusenosti. Me osobne se to uplne prici. Prece pokud nepoznam cely system, nemuzu o tom nic rict a pokud reknu, tak jsou informace velmi zkreslene.


To je pak tezke pokecat o cemkoli malo veci zname kompletne a to se vsim vsudy. Kdyz treba nekdo rekne lejno, asi by to nemel rikat (nevidim hned skalu vsech bakterii, mikroorganizmu a dalsich serepeticek), dokud s nim neudela dlouhodobou zkusenost a neochutna jej ...
Takhle veci preci nejsou, nebo? Ale rozumim, ze pokud nekdo cvici tyden, tak se mu nemusi podarit proniknout do problematiky. Ja take nenapsal nic o tom, o cem nevim.

petrkozar píše:Co se tyka toho Bong Sao a Tan sao. Patri to do naseho remesla, ale je to jen zlomek. Vsechno co trenujeme miri do cviceni Go Sao, které je klasickým soubojem pro ziskavani zkusenosti a nakonec ven mimo telocvicnu, do realneho boje.


Otazka znela, ale uplne jinak a na to jsi neodpovedel :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 30. kvě, 2011 8:52

luen píše:Otazka znela, ale uplne jinak a na to jsi neodpovedel :wink:


padla nějaká odpověď aspoň soukromou cestou(tlf,mail,zpráva)?????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » pon 30. kvě, 2011 21:32

Jendis píše:
luen píše:Otazka znela, ale uplne jinak a na to jsi neodpovedel :wink:


padla nějaká odpověď aspoň soukromou cestou(tlf,mail,zpráva)?????


Jako vzdy zustalo u recicek :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marte » pon 30. kvě, 2011 23:00

Hmm a to by jeden řekl, že by to mělo bejt vlastně hrozně jednoduchý:

zaspárujem/nezaspárujem (a když nezaspárujem, tak proč)
funguje to/nefunguje to (a když to nefunguje, tak se zamyslíme nad tím, proč)

Pro řečičky jakéhokoli typu tady podle mě není místo. Ale jsem asi naivka. :)
Té síly díl jsem já,
jež, chtíc páchat zlo, vždy dobro vykoná.
marte
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. zář, 2010 23:00
Bydliště: Třinec/Praha

Příspěvekod nick1234 » úte 31. kvě, 2011 8:37

marte píše:
zaspárujem/nezaspárujem (a když nezaspárujem, tak proč)
funguje to/nefunguje to (a když to nefunguje, tak se zamyslíme nad tím, proč)

True, true, aj ked ja sparujem nerad, bud to funguje alebo nie :twisted:
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Toman » úte 31. kvě, 2011 12:07

ukropcany píše:
nick1234 píše:...aj ked ja sparujem nerad...
Však ale to je vyvrcholením celého tréningového procesu :D To je práve to, čo človek CHCE robiť... ja vlastne 80% času v gyme trávim len sparingom. 20% sú nejaké tieňovačky, drily, pytel, ale najpodstatnejšia časť je práve sparing... to je ako keby muzikant drel roky iba noty, prstoklad, ale nezahral pesničku... :roll: TO MUSÍŠ ROBIŤ RÁD... inak zabíjaš čas...


Ale koukni se na to z druhé strany. V začátcích málokdo rád spáruje protože jen dostává na zadel. A naopak pokročilý spáruje rád protože už umí taky trochu naložit. A pokud rozdá víc než dostane tak je to dycky dobrý. Neznám nikoho kdo by raději dostával než rozdával (jaký to paradox oproti životu:-))
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marte » úte 31. kvě, 2011 12:11

Toman píše:Ale koukni se na to z druhé strany. V začátcích málokdo rád spáruje protože jen dostává na zadel. A naopak pokročilý spáruje rád protože už umí taky trochu naložit. A pokud rozdá víc než dostane tak je to dycky dobrý. Neznám nikoho kdo by raději dostával než rozdával (jaký to paradox oproti životu:-))

S tímhle přístupem by se ale onen začátečník nikam neposunul. Logicky musím dostávat v začátcích na prdel a čím víc na prdel dostanu, tím více se pro příště poučím. To je ta hlavní věc, co mě posouvá dál.

Ono i toho "pokročilého" by asi po krátké době přestalo bavit bouchat do toho bezmocného živého boxovacího pytle.
Té síly díl jsem já,
jež, chtíc páchat zlo, vždy dobro vykoná.
marte
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. zář, 2010 23:00
Bydliště: Třinec/Praha

Příspěvekod nick1234 » úte 31. kvě, 2011 12:17

ja som sa zle vyjadril a toman ma pravdu. Samozrejme ma bavi sparovat a sparujem vzdy ked na treningu sparujeme, len pokial nejde do tuheho a nedostanem ten zdravy rage tak som v sparringoch plachy a do utoku idem az ked som pri stene. Viem ze viem dat, a mam aj na ulici odskusane ze sa neucim blbosti. Ale skutocne fullkontaktne kung fu ako ma byt. Ale rozhodne niesom sutazivy typ a kebyze ma niekto (napr. Tu, alebo hocikde inde) vyzve na sparring tak asi odmietnem. A nech si myslia co chcu.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod luen » úte 31. kvě, 2011 15:38

ukropcany píše:4toman - yo, ale to je život a prešli sme si tým všetci... :wink:


Prave ze ne! Nekdo si tim jeste evidentne neprosel a tak vymejsli jak to obejit ... Vetsinou jsou zdejsi debaty tradicnaci vs sportaci jen o tom, ze nekdo neni schopen/ochoten jit dobrovolne do sparingu, kde bude i dostavat ... Kazdej velkej sensei, sifu, guru ... ti uz preci jen rozdavaji, ne???
Vetsina sportaku s tim problem nema, protoze je to pro ne normalni treninkovej stav. Jenze pro vetsinu tradicnaku je sparing stav ohrozeni zivota, vsechny jejich qi dechem zklidnene kontrolky, jim hlasi armagedon ...
Ale zase nas muzou masirovat principama a jinou teorii :wink: To je ta symbioza bilozravcu, selem a jine haveti 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 31. kvě, 2011 19:28

luen píše:
Jendis píše:
luen píše:Otazka znela, ale uplne jinak a na to jsi neodpovedel :wink:


padla nějaká odpověď aspoň soukromou cestou(tlf,mail,zpráva)?????


Jako vzdy zustalo u recicek :wink:


To mne celkem mrzí,z doslechu mám,že mu to celkem šlape. Nechápu tuhle neochotu se někde potkat a zaspárovat :? Však svět se nezboří,pokud někde dostanu naloženo,ne??? A pokud nedostanu,jen plus pro mne.

Zval jsem pár "osobností" z oblasti bu se zbraní na zbraňová setkání. Prej na koukačku jo........jak na koukačku??? Pochopím někoho nemocného(i když....sám mám taky dost problémů a jezdím a aktivně se účastním - aspoň chvilku),nebo staršího(40+ ). Ale mladí kluci????

Vždyť se z těch setkání žádné závěry nedělají......to,že dostanu,přece neznamená,že nic neumím. Prostě jsem třeba narazil na někoho lepšího. Nebo jsem se jen blbě vyspal.......nebo......nebo....nebo...... :wink:
Jsme malinká země,měli bysme se potkávat,blbnout mezi sebou,předávat si knowhow,ne si hrát na mástry a oblbovat lidi,ne?!!!! :!:

EDIT - za mne tedy p.Kozár palec dolů. Může mu to bejt jedno,ale....... 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 31. kvě, 2011 19:58

ukropcany píše:4jendis - sa divím, že sa divíš... :wink:


to víš,divím se pořád. Asi jsem,v některých oblastech,pořád naivní.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod marcelo » úte 31. kvě, 2011 20:08

marte píše:
Toman píše:Ale koukni se na to z druhé strany. V začátcích málokdo rád spáruje protože jen dostává na zadel. A naopak pokročilý spáruje rád protože už umí taky trochu naložit. A pokud rozdá víc než dostane tak je to dycky dobrý. Neznám nikoho kdo by raději dostával než rozdával (jaký to paradox oproti životu:-))

S tímhle přístupem by se ale onen začátečník nikam neposunul. Logicky musím dostávat v začátcích na prdel a čím víc na prdel dostanu, tím více se pro příště poučím. To je ta hlavní věc, co mě posouvá dál.

Ono i toho "pokročilého" by asi po krátké době přestalo bavit bouchat do toho bezmocného živého boxovacího pytle.


..musi buchat od zaciatku s lepsimi,s rovnocennymi aj so slabsimi..dostavat len bitku je ta najdementnejsia strategia aku poznam..je pri nej jak velky odpad,vela zraneni,strata motivacie atd..zaciatocnik nachyta totalne chuj.ve navyky, ked bude rozbijany furt na kasu..musis dostat a musis aj dat ..a pomalicky sa posuvat v potravinovom retazci :D
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marte » úte 31. kvě, 2011 20:29

marcelo: Jasné, rozhodně jsem nechtěl naznačit, že by se jenom hraním na otloukánka člověk někam posouval, jen že občas dostat na zadek je jenom ku prospěchu věci. Ale tak to platí nejenom pro bu/bs, ale i třeba pro šachy nebo pro piškvorky. :D
Té síly díl jsem já,
jež, chtíc páchat zlo, vždy dobro vykoná.
marte
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. zář, 2010 23:00
Bydliště: Třinec/Praha

Příspěvekod majorjing » úte 31. kvě, 2011 21:22

ukropcany píše:Každý správny drak, keď bol malý, požral veľa malých hadov... 8)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


podla mna nezalezi ani tak na prehre alebo vitaztve samotnom .aj vyhraty zapas vam moze ukazat aky ste sráč,podla mna hlavne treba bojovat,naberat skusenosti bez potreby vysledku.ako inak sa clovek nauci bojovat ako bojom.pravdaze chcem vyhravat a byt najlepsi ale koli tomu ja nebojujem.ale netuším či je to správny prístup..
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Hark » úte 31. kvě, 2011 22:06

reccol píše:A jak to tedy u vas vypada se sparringem? To byva u WT nejvetsi problem...


Sparring je prave to vyse zminovane Go Sao. Je to standartni soucast vyuky. Ze zacatku rizena, pak postupne volnejsi, nakonec bez omezeni (ale porad pratelsky, zadne prsty do oci kung fu brachovi).
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod luen » stř 01. čer, 2011 7:02

Hark píše:
reccol píše:A jak to tedy u vas vypada se sparringem? To byva u WT nejvetsi problem...


Sparring je prave to vyse zminovane Go Sao. Je to standartni soucast vyuky. Ze zacatku rizena, pak postupne volnejsi, nakonec bez omezeni (ale porad pratelsky, zadne prsty do oci kung fu brachovi).


Vitku gosau neni sparing, je to volne chisau ... Uz to, ze napises, ze zadne pichani do oci, znamena, ze rukavice v tasce = zadny volny sparing :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Hark » stř 01. čer, 2011 7:43

luen píše:Vitku gosau neni sparing, je to volne chisau ... Uz to, ze napises, ze zadne pichani do oci, znamena, ze rukavice v tasce = zadny volny sparing :wink:


ok, nemame rukavice -> nedelame sparring
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků